Grudniowe inwestycje w naszej gminie (uzupełnienie)

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia nowego wyglądu nabrała położona w centrum Jedlni-Letnisko ulica Piłsudskiego. Dzięki przesunięciom w tegorocznym budżecie gminnym udało się pozyskać środki na nową nawierzchnię asfaltową. Asfalt został też położony na większej części ronda znajdującego się przy dworcu PKP. Stara nawierzchnia pozostała za to w części ronda znajdującej się przy posterunku policji. Na całe rondo zabrakło bowiem w tegorocznym budżecie pieniędzy.W dalszym ciągu straszą swoim wyglądem chodniki przy ulicy Piłsudskiego, po których chodzenie grozi skręceniem kostki. Nie da się też po nich prowadzić wózka z dzieckiem. Władze gminne zapowiadają jednak, między innymi na łamach serwisu jedlnia24.pl, że w przyszłości na ulicy Piłsudskiego zostanie położony nowy chodnik, krawężniki oraz powstaną miejsca parkingowe.


Dobiega końca budowa nowego ogrodzenia szkoły w Gzowicach, którego inicjatorem jest radny Robert Borkowski (za jedlnia24.pl). W ramach tej inwestycji zbudowany został również parking oraz realizowane są prace dotyczące zagospodarowania terenu szkolnego.


Nie ruszyły jeszcze prace związane z przeniesieniem i ogrodzeniem placu zabaw nad zalewem. Jak dowiedzieliśmy się telefonicznie od naczelnika Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Mariana Stani, inwestycja ta rozpocznie się jutro. W jej ramach powstanie plac zabawowy przy domku koła rybackiego „Źródełko” (naprzeciwko ulicy Jasnej). Będzie on ogrodzony, a jego powierzchnia wyniesie 30m * 60m. Do istniejących już urządzeń, które zostaną przeniesione z dotychczasowego placu, zostaną dokupione nowe. Zarówno te, które będą służyć małym dzieciom jak i te przeznaczone dla dzieci nieco starszych – informuje Stani.

Jeszcze dzisiaj, przed rozpoczęciem uroczystości związanej z nadaniem honorowego obywatelstwa biskupowi Stefanowi Siczkowi, radni wprowadzą zmiany do tegorocznego budżetu gminy, dotyczące między innymi placu zabaw nad zalewem.

Uzupełnienie dnia 29.12.2011r. godz. 20.00
W dniu dzisiejszym położono asfalt również na części ronda znajdującej się przy posterunku policji. Tym samym asfaltem pokryta jest już cała nawierzchnia.

PK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotogaleria, News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

5 odpowiedzi na „Grudniowe inwestycje w naszej gminie (uzupełnienie)

 1. j_KNP pisze:

  Ten chodnik lipa straszna, oby zrobili jak najszybciej. Orientuje się ktoś czy i kiedy ruszą z Nadrzeczną, bo tam teraz jest bagno gorsze niż było.

 2. bla bla pisze:

  znowu pan bla bla 3 po 3.

  Kasy nie zabrakło tylko czasu, asfalt będzie kończony niebawem.

 3. Pisarz pisze:

  Do „bla bla”. Czytaj ze zrozumieniem chłopie. Autor napisał ,że „zabrakło bowiem w tegorocznym budżecie pieniędzy”, co nie znaczy, że nie ma ich w budżecie przyszłorocznym i inwestycja nie będzie dokończona np. w styczniu. A skoro jesteś tak dobrze poinformowany to napisz kiedy chodnik będzie robiony, bo nie to mniej ważne niż droga.

 4. bla bla pisze:

  nie będzie pisarzu robiona bos niemądry, a niemądrym ludziom nie ma co robić:)

 5. m pisze:

  i chodnik już poprawiony jest, więc zdjęcie z seicento nieaktualne:)