Radni rozpytywani przez policję [aktualizacja]

W czwartek 22 marca wszyscy radni gminy Jedlnia-Letnisko spotkali się na Posterunku Policji w Jedlni-Letnisku. Radni byli rozpytywani przez policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w związku z anonimem dotyczącym rzekomych przekroczeń uprawnień przez wójta Piotra Leśnowolskiego.

Czynności te zleciła policjantom Prokuratura Rejonowa w Radomiu. Prokuratura prowadzi czynności sprawdzające w sprawie o przestępstwo z art. 231 par 1 kodeksu karnego. Jego treść jest następująca: „funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

W anonimowym tekście, podpisanym „Radny gminy Jedlnia-Letnisko”, pojawia się zarzut przekroczenia przez wójta Leśnowolskiego uprawnień w związku ze sprawowaną przez niego funkcją. Chodzi o rozpoczętą inwestycję związaną z położeniem nowej nawierzchni na ulicy Piłsudskiego i wokół ronda przy dworcu PKP oraz budowę ogrodzenia szkoły w Gzowicach.

PK

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

135 odpowiedzi na „Radni rozpytywani przez policję [aktualizacja]

 1. mathie pisze:

  Przecież to jest do sprawdzenia, kiedy strona została zmodyfikowana na serwerze, więc można sprawdzić kto kłamie! Nie takie rzeczy da się uzyskać:) Poza tym kopia strony na google, do której podałem link ma datę 26 lutego 2012, więc raptem cztery tygodnie temu. Jesteś niewiarygodny mieszkańcu, jak całe twoje środowisko!!!!!

 2. Obiektywna obiektywnie pisze:

  Ale jak gosiru nie ma od pół roku to nie możesz mieć pretensji ze nie ma strony. Poza tym zmieniasz temat. Zastanawiam sie z reszta czy ty nie jesteś koniem panie mathie.

 3. Uczeń Czarnoksiężnika pisze:

  A mnie mimo wszystko ciekawia takie rzeczy:
  1. Jak to się stało, że za pieniądze z budżetu gminy remontowany jest Plac Piłsudskiego, który znajduje się ( według Panów Leśnowolskiego i Chrzanowskiego) na terenie PKP.
  2. Jak to sie stało, że Rada Gminy w Planie zadań inwestycyjnych bedącym załącznikiem do Uchwały z dnia 14.12.2011r. zapisała środki w kwocie 65.000 zł na remont nawierzchni na ul. Piłsudskiego, a asfalt położono również na Placu Piłsudskiego.
  3. Czy Gmina dopełniła formalności związanych z prowadzonymi robotami budowlanymi – zgłoszenie zamiaru rozpoczęcia robót w Starostwie Powiatowym szczególnie w odniesieniu do Placu Piłsudskiego. Wraz ze zgłoszeniem należy złożyć oświadczenie o prawie dysponowania nieruchomością do celów budowlanych.
  4. Wg. portali: Jedlniainfo.pl oraz Jedlnia24.pl z dnia 11.01.2012r. już wycięto krzaki i drzewka lub już wkrótce zostaną wycięte – czy uzyskano stosowną decyzję Starostwa Powiatowego – problemem może było a może mogło być oświadczenie o prawie do dysponowania gruntem?
  5. Dlaczego roboty w roku 2011 ( asfaltowanie) były inwestycją, a roboty kontynuowane w roku 2012 juz są remontem? Czym się różnią? Może księgowość nie bardzo mogła „rozpisać” wydatkowanie srodków z budżetu na inwestowanie w coś co nie jest własnością gminy?
  6. i pytanie na które odpowiedź jest raczej oczywista: dlaczego Plac Piłsudskiego, a nie np. ul. 1 Maja szczególnie od Apteki do bramy targowiska? Sytuacja prawna identyczna, a tym odcinkiem już się nie da przejechać. Tylko, że tam nie ma …
  Mam nadzieję, że „merytoryczny” pracownik wyjaśniając na sesji zagadnienie odniesie się do tematyki.

 4. oburzony pisze:

  garfild, jeśli, jak piszesz Kajetan Orzeł „rozsiewał plotki do dziennikarki na temat pana Lesnowolskiego, Chrzanowskiego i Góraka, a także na temat córki pana Leśnowolskiego” to może doradź wójtowi, żeby natychmiast podał tego Kajetana do sądu. Przecież takiej bezczelności, złej woli, nieustannego działania na szkodę gminy nie można puścić płazem. Naturalnie pozostałe osoby obrażone przez Kajetna także powinny wystąpić na drogę sadową, dosyć już patrzenia przez palce na Stary Układ, który coraz śmielej łeb podnosi.

 5. kama pisze:

  Panie Wójcie z tego wynika że otacza Pana dużo śmierdzącego powietrza nie sądzi Pan że trzeba zrobić porządne wietrzenie ?

 6. seba pisze:

  Też tak uważam Kamo, tu potrzebne jest nie tylko wietrzenie, ale solidne wiatrowanie. Solidne! A tak na marginesie, widzę, Łysy, że znowu się tu kręcisz. Posłuchaj chłopie dam ci dobrą radę, zmiana nicków niewiele ci daje, załóż raczej gustowną peruczkę, będziesz mniej rozpoznawalny.

 7. nie władza pisze:

  Ach ten obecny wójt ciężko go zmusić do jakiegoś konkretnego działania, a jeśli już podejmie się zadania to podobno przekracza uprawnienia jako funkcjonariusz publiczny.

 8. V pisze:

  JEDYNIEo prawda NIE śMIERDZI

 9. kama pisze:

  Ten V i MATHIE jak obserwuję to bardzo skrzywdzeni.Zaangażowali się w rozwój gminy bardzo przeciwnie czyżby potracili ciepłe posadki ? Czemu nie czuwali wcześniej jak gmina tonęła w długi: wysokie nagrody, wywindowane wynagrodzenia , godziny w szkolnictwie których tak naprawdę nie było,paliwo które wyciekało ogromnym strumieniem i jeszcze nie wiadomo co się okaże, to dzięki Panu Wójtowi Piotrowi że dowiedzieliśmy się o tym wszystkim,a teraz coś chce wreszcie zrobić dla tej gminy to kłody mu pod nogi ? Gdzie byliście wcześniej pytam jeszcze raz !!!!!!!!

 10. C.E pisze:

  To może niech wójt już nic nie robi, bo jak coś zrobi to już czeka grupka chorych z zawiści, pewnie niespełnionych ludzi, żeby się o coś dowalić chociaż żadnej straty przez te działania nie doznali, a skorzystała tylko gmina. Tak niektórzy działają. Myślą sobie: jestem mało rozgarnięty, mało zarabiam, nic w życiu nie osiągnąłem ani już nie osiągnę, nie mam przyjaciół nawet znajomych to TRZEBA się na kimś wyżyć, najlepiej anonimowo.

 11. kama pisze:

  Widzisz C.E szlak człowieka trafia jak słuchasz tego wszystkiego człowiek pracuje zarabia marne pieniądze bo takie są czasy a tu dowiadujesz się że postał plakat wyborczy w ogródku kosztował 17000 tys i coś i coś znowu. Mamy nowego Wójta coś zaczyna działać dajmy mu szansę a nie krytykujmy niech czas okaże, może wizerunek JEDLNI i nie tylko się zmieni jak Natolina.

 12. chrzanik pisze:

  widać wietrzenie nie wychodzi, już za późno, do smrodu też można się przyzwyczaić

 13. V pisze:

  K A M A niechcm a twoja STARA potrzebuje—nie Zmuszaj mnie.

 14. frugo pisze:

  a kto zbiera podpisy w sprawie odwołania? Dziś dzwoniłem do komisji wyborczej. Nie ma zgłoszonego komitetu referendalnego. Ktoś kto zbiera podpisy popełnia przestępstwo. Najpierw trzeba zarejestrować komitet. A podpisy są złożone nielegalnie i ludzie znowu będą latać na przesłuchania. Czy nie nauczycie się wreszcie przestrzegać prawa w tej gminie????

 15. V pisze:

  Nie wytrzymałem….Glupota nie ma Granic
  mimo,ze prawie się zgadzamy.Piszem w afekcie

 16. raj ec pisze:

  Powiem krótko: pana v komentarze są do d.py, rzygać się chce jak się te wypociny czyta!Widać,że mają one na celu pluć,pluć i pluć w stronę władz gminy! Przyjdzie panie v czas,że taż zostaniesz opluty a może ocharchany, wyjaśniam: charcha- to ślina w kolorze żółto-zielonim wydobyta prosto spod serca. PS.NIE ZYCZĘ SOBIE BY TAKA TŁUSTA ŚWI..A PLUŁA NA LUDZI NA KTÓRYCH PONAD 3 TYŚ OSÓB GŁOSOWAŁO!!!

 17. V pisze:

  Ja jestem w stanie stanąć ‚;morda w mordę a ile w tobie ,,c
  człeczku jest Z CZŁOWIEKA.Ani waga ,ani Stan posiadania nie czyni z SSAKka ROZUMNEJ ISTOTY

  Uczmy sie ,bo życie to nasz ,,PROFESOR

 18. kama pisze:

  V wygasasz się myśli są twoje błędne z kimś mnie mylisz.Napij się czegoś to zaczniesz myśleć.

 19. V pisze:

  Jakie słowo mam zmienićPrzepraszam

 20. ? pisze:

  a może V nie czeka na legalizacje marihuany? Bo wpisy są ewidentnie pisane „pod wpływem”

 21. V pisze:

  Dlaczego się KLONUJECIE Nazwijcie się npk,XXOP lub inaczej
  Ja swoje nazwisko szanuje.

 22. V pisze:

  PANOWIE CZY TEZ paNIE: MÓJ kolega na /cz tez w/PODKANOWEIE MA WOLNE Łóżko/co prawda bez pasów/
  Ale jeSli przypadłość nie jest b.Niebezpieczna -to załatwi
  I może wtedy W Y P J M Y za BŁĘDY

  Błęd Na G Ó R Z E

 23. kama pisze:

  Dlaczego nie rozumiesz że Kama to ja mam na głowie włosy dosyć gęste i jeszcze gdzieś straciłeś orientacje ciągle mnie z kimś mylisz !!!!

 24. mieszkaniec gminy pisze:

  Odpowiedź Małgorzaty Chrabąszcz, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej:

  „W przedstawionej sprawie (chodzi o remont i budowę ogrodzenia red.) wpłynął anonim, który zgodnie z treścią paragrafu 139 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 marca 2010r Regulamin wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury/ Dz.U.nR 49 poz. 296/ został przekazany do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w celu sprawdzenia przytoczonych w zawiadomieniu okoliczności. Wyników sprawdzenia jeszcze nie ma, będą przedłożone prokuratorowi po ich zakończeniu, prawdopodobnie w połowie kwietnia br. Dopiero po zapoznaniu się z nimi prokurator zadecyduje, czy będzie wszczęte w tej sprawie śledztwo. Jednocześnie nadmnieniam, że prokuratura nie prowadzi żadnego śledztwa w tej sprawie, nie zlecała też Policji przesłuchiwań kogokolwiek ponieważ przesłuchiwać można wówczas gdy wszczęte jest śledztwo. Na razie, nie w formie procesowej, weryfikowana jest treść anonimowego zawiadomienia. Jeżeli Policja przeprowadza jakieś rozmowy z różnymi osobami na temat sprawy, to nie mają one charakteru formalnego przesłuchania, a jedynie rozpytania w celu sprawdzenia przytoczonych w anonimie okoliczności. Takie postępowanie stosuje się w przypadkach gdy zawiadomienie o przestępstwie jest anonimowe.”

 25. ? pisze:

  ładnie to tak zmieniać tekst? Osobiście zgłoszę się do wójta jako świadek że napisałeś śledztwo, z resztą nie ma nic o tym paragrafie. Dalej brnij redaktorze od siedmiu bolesci.

 26. kama pisze:

  TO rzeczywiście pan redaktor wprowadza nas ludzi w błąd.A przecież strona portalu miała być nie stronnicza ? Jak to jest?

 27. bruno pisze:

  § 139. Wszczęcie śledztwa albo dochodzenia na skutek anonimowego zawiadomienia może nastąpić po uprzednim sprawdzeniu przytoczonych w nim okoliczności. Zawiadomienie takie prokurator może przekazać Policji lub innemu uprawnionemu organowi albo organom kontroli w celu sprawdzenia przytoczonych w zawiadomieniu okoliczności albo pozostawić je bez biegu. W razie niepotwierdzenia się okoliczności wskazanych w treści anonimowego zawiadomienia pozostawia się je bez biegu i bez wydawania postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa lub dochodzenia.

 28. V pisze:

  @ kama –przepraszam

 29. mathie pisze:

  Portal jedlniainfo, który opublikował stanowisko prokuratury, wczoraj zamieścił skopiowaną informacją o „przepytywaniu” radnych. Dziś została ona usunięta. Zbieg okoliczności??? Kolejni mistrzowie manipulacji!!!

  Ja na miejscu pana Pawła nie zmieniałbym tekstu. Byłaby okazja, aby pośmiać się z efektów tego zawiadomienia. Powtórzę to co już kiedyś pisałem o innej tuzie naszej lokalnej polityki. Prokuratura nie ma innych, poważniejszych spraw, tylko będzie wydawać publiczne pieniądze bo wielmoże, w zależności od potrzeby na litere Ch lub L, poczuli się urażeni jakimś wpisem w internecie. I teraz każdego i o wszystko będą pozywać. No czy nie śmieszne?
  Tym bardziej, że wpis nie obrażał, nie wprowadzał w błąd, i co najważniejsze, wbrew temu, co tu pisano, w 90% jest prawdziwy. Jedno niefortunne sformułowanie, nie podważa jego prawdziwości. A w języku potocznym, który nie jest tak precyzyjny, jak język prawniczy, słowa śledztwo, dochodzenie, postępowanie, czynności itp., są używane jako synonimy. I o to cała afera??? O niezbyt precyzyjne sformułowanie???

  Szkoda, że pan Leśnowolski, który tak skutecznie straszy wymiarem sprawiedliwości, nie jest tak skuteczny na przykład w usuwaniu śmieci w okolicach zalewu.

 30. adaś pisze:

  obecny wójt za dużo gada i bloguje za mało robi Nie po wpisach w necie się widzie wyniki tylko po wyjściu na miasto a po wyjściu no cóż ekhmmm to tylko pod stacja coś widzę choć nie przeczę lepszy ten wójt niż poprzednik który równo doił publiczną kasę

 31. basia pisze:

  a co ma robić. Zajrzyj w uchwałę budżetową i załączniki i zobacz co będzie robił w tym roku. Co myślisz, że od razu będziemy mieli Paryż tutaj. Są jakieś ograniczenia finansowe,, także własnościowe – np. Radomska należy do Województwa. Jako pierwszy zadziałał, by województwo to ruszyło. Widziałam geodetów w zeszłym tygodniu jak coś mierzyli. Nie oczekujmy cudów.

 32. V pisze:

  Pani BASIU,BASIU mialem biełke ona reagowała,
  PYTAM SIĘ: to dlaczego chciano robić STADION
  za bagatela w 1 etapie 5-PLN a docelowo chyba drugie tyle/ wiemy o jakie jednostki chodzi/.Muszę przyznać ,też
  mnie oszukała/Ugryzła i poszła w tzw DŁUGĄ.Chyba wiek nie pozwoli wrócić.TO BYŁY CZASY-jeszcze wtedy mieliśmy
  MINIMUM PRZYZWOITOŚci. CO z NAMI będzie- znowu melancholia. .Chyba ,że kazaczok Ekonomię na poziomie zawodówki, nie trzeba wykładać,Dziewczyny w
  wiedza ja k pomnażać pieniadze. ZDROWIA<ZDROWIA

 33. V pisze:

  Basiu ,kotkoi moja pogłaszcz mnie co najmniej 200 tysPLn-
  -Ja ci tego nie zapomnię ,a STADION Będzie i bedzie.
  Ja przestanę cię kochać ale HISTORIA nie PRZESTANIE.