Radni rozpytywani przez policję [aktualizacja]

W czwartek 22 marca wszyscy radni gminy Jedlnia-Letnisko spotkali się na Posterunku Policji w Jedlni-Letnisku. Radni byli rozpytywani przez policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w związku z anonimem dotyczącym rzekomych przekroczeń uprawnień przez wójta Piotra Leśnowolskiego.

Czynności te zleciła policjantom Prokuratura Rejonowa w Radomiu. Prokuratura prowadzi czynności sprawdzające w sprawie o przestępstwo z art. 231 par 1 kodeksu karnego. Jego treść jest następująca: „funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

W anonimowym tekście, podpisanym „Radny gminy Jedlnia-Letnisko”, pojawia się zarzut przekroczenia przez wójta Leśnowolskiego uprawnień w związku ze sprawowaną przez niego funkcją. Chodzi o rozpoczętą inwestycję związaną z położeniem nowej nawierzchni na ulicy Piłsudskiego i wokół ronda przy dworcu PKP oraz budowę ogrodzenia szkoły w Gzowicach.

PK

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

135 odpowiedzi na „Radni rozpytywani przez policję [aktualizacja]

 1. jozef pisze:

  …jesli to naprawde którys radny to …
  brak słów. Gnida, menda. Do odwszenia

 2. agememnon pisze:

  albo struktura zaczyna pękać…. i zaczyna się rozsądne myślenie radnych a nie „dyscyplina partyjna”

 3. strucel jabłkowy pisze:

  Mam obawy czy ten radny to nie jest rodzaju żeńskiego, bo ostatnio pewna pani (nie z Jedlni) szaleje po gminie, by oczernić wójta… Żenujące zachowanie. Będzie trzeba rozliczyć w wybory… Położenie asfaltu i ogrodzenie szkoły w Gzowicach to działanie na szkodę interesu publicznego? Widzicie mieszkańcy Jedlni i Gzowic jaki stosunek do Was mają przeciwnicy Leśnowolskiego! Dziękuję za takich radnych… Już mam wyrobione zdanie na temat radnych niepopierających Leśnowolskiego. Warchoły! Tak chcecie mu przeszkodzić w realizowaniu programu? Antyspołeczne dupki…

 4. V pisze:

  Jest to objaw tchórzostwa lub bezradność.Przyczyną jest
  bezwzględnie sposób prowadzenia Sesji przez Przewodniczacego.Na sesji nie ma radnych NASZYCH
  i OBCYCH Jedynym kryterium JEST DOBRO Gminy.
  Każdu radny powinien mieć możliwość wypowiedzenia
  swego punktu widzenia. Z braku takiej możliwości dyskusja
  przenosi się DALEJ.Sesja to nie rozprawa sądowa,gdzie
  sędzia odbiera ,,PRAWO GŁOSU „A bardzo rzadko to czyni
  Myślę,że Sesję powinien prowadzić ktoś inny/propozycja
  moja była z okazji ,,Swięta Kobiet ”
  Zyczę sobie aby sesje były demokratyczne i kulturalne
  bo tak jak jest to ,,UBLIZA GMINIE „.

 5. Widz pisze:

  Nie pieprz głupot. Na tych od Rz to trzeba huknąć bo zakłócają sesję. Widać to było na filmie z sesji. Kto wybrał takiego Sikore na radnego, cały czas sie wcina, podgaduje i przerywa? Kiedyś byłem na sesji za Rzeczkowskiego. Tak jak sie zachowywała radna Pasek i pani Wicewójt to gorzej niż w przedszkolu. Cały czas gadały i hihrały, a pan przewodniczący bardzo kulturalnie zwrócił im uwagę. Każdy mógł sie wypowiedzieć swobodnie. Nie kłam więc V. Dobrze ze będą sesje nagrywane, to nie będzie kłamstw powielanych.

 6. Jedlnia pisze:

  Od dziś popieram każde działanie pana wójta i przewodniczacego. Jeśli jakiś radny uważa, że działaniem na szkodę interesu publicznego jest nowy asfalt, czy ogrodzenie szkoły to niech się ujawni. Pierwszy publicznie napluje mu w twarz!!!! Na filmie z sesji widać, że pan Chrzanowski dobrze prowadzi sesję. Upomina pana Sikorę, któremu słoma nawet na sesji z butów wystaje, żeby nie robił z sesji magla. Od kilku miesięcy wiadomo, iż jedna radna usiłuje rozbić klub radnych i doprowadzić do nowej większości. Już wójta nie popiera radny Spasiński Zbigniew z Piotrowic. Nie wiadomo tylko, czy uległ czarowi pani radnej, czy po prostu wkurzył się na wójta za niezałatwienie mu jakiejś prywatnej sprawy… a może jedno i drugie

 7. mieszkaniec gminy pisze:

  Działania zorganizowanej grupy przestępczej, która sfałszowała wybory w grudniu przeszły najśmielsze oczekiwania. Następny donos będzie dotyczył latarni, czy renowacji Nadrzecznej? A może ktoś sie plackiem położy by J nie jeździła za tor. Anonimowa szuja w radzie powinna zostać zdemaskowana i postawiona w piątek w dybach na targu na widok publiczny.

 8. J_L pisze:

  Ludzie są zawistni i zakompleksieni szczególnie na takich wioskach i frajerstwo się szerzy. Pewnie też trochę przyzwyczajenie z czasów pierwszej komuny 😀

 9. kama pisze:

  Jedlnia masz rację

 10. kama pisze:

  Panie Zbyszku nie wybieraliśmy Pana dla czaru jakiejś tam pani plus prywaty tylko po to by Pan godnie reprezentował swój okręg wyborczy.A może jawne spotkania z ludżmi (wyborcami ) i wyciąganie wnisków.

 11. Piotrowice-sąsiad i wyborca pisze:

  o czy ty kama mówisz:
  http://www.jedlnia.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=2&menu=4&artykul=1651&akcja=artykul

  informacja podana 9 marca, że jaśnie pan radny Spasiński przyjmuje ludzi przez godzinę w poniedziałek rano 12 marca. Śmichu warte.

 12. Piotrowice-sąsiad i wyborca pisze:

  Bycie radnym nie polega na kopaniu dołków pod wójtem za to, że nie ugioł się i nie zatrudnił kogos bliskiego radnemu oraz nie zwolnił znienawidzonych sąsiadek, tylko na głosowaniu mądrych uchwał i dyskutowaniu o problemach gminy. Problemem gminy nie jest w tym momencie podciągnięcie prądu do handlujących na targu, tylko notoryczny brak pieniędzy na inwestycje.

 13. jozef pisze:

  a czy ta radna, o której wspominacie to moze jest z Rajca Poduch?

 14. Poducha pisze:

  Chyba pomyliles rajce. Radna z Poduchownego aktywnie działa na rzecz podciągniecia gazu, naprawy drogi czy poprawy funkcjonalności strony internetowej. O kanalizacji nie wspominając bo to i wójtowi tez planuje. Na pewno nie chce rozbić klubu.

 15. jozef pisze:

  pytam tylko.
  to dajcie jakas podpowiedz.
  dobrze wiedziec kto i co jest wart.

 16. jozef pisze:

  no bo przeciez radna z drugiego rajca nie jest w klubie, wiec rozbic go nie moze od srodka

 17. ziom pisze:

  Brawo anonimowy radny, szacunek dla prawa to przecież fundament publicznej działalności. Co są warte puste frazesy wypisywane na jakichś groteskowych blogach. Liczyć się powinny tylko fakty. Poprzedni wójt też ponoć pro publico bono sfałszował jakiś podpis i nie ma żadnego znaczenia, że chciał dobrze dla jakiejś szkoły. Jest rzeczą oczywistą, że położenie asfaltu czy robienie czegokolwiek z naruszeniem prawa jest działaniem wprost na szkodę interesu publicznego. To chyba rozumie każde dziecko. Jeśli fakty takie miały miejsce radni powinni potępić je publicznie, jeśli dalej chcą być osobami wiarygodnymi.

 18. Poducha pisze:

  Tu wszyscy są anonimowi,jak ten donos. Odciął Leśnowolski od kasiorki, ale nie wyrzucił wszystkich jak straszono, nie dał stanowisk jak chcieli niektórzy i ma teraz anonimy. Pamiętam jakie plotki rozpowiadano na pana Piotra jako kandydata jeszcze. Ze Gorak będzie wicewójtem, że córka będzie dyrektorem banku, że nawet sprzątaczki będę zwolnione. Wszystko okazało sie kłamstwem. Po co mu to było? Zrobił ulice , rondo, czy ogrodzenie to go pomawiają. Rządziłby Darek z ekipa, dalej gimbusy by rąbaly gminę, dalej Pronobisowa brałaby kilkadziesiąt tysięcy nagród i byłby git.

 19. V pisze:

  Czy to społeczeństwo MUSI jak ,,narkoman” sięgnąć D N A
  Szkoda,że czerpiemy WZORCE postępowań z poprzednich
  ekip/łatwe do przyjęcia – bo NEGATYWNE/
  WAŻNE aby ,,prawda ? ” była po naszej stronie.
  A wszystko inne jest NIE WAŻNE,niech się nawet zawali.
  MĄDRZY ludzie się nie KŁÓCĄ – lecz DYSKUTUJĄ
  Oby opamiętanie przyszło w PORĘ.Tego życzę społeczeństwu Gminy.

 20. mathie pisze:

  Dziwne, że radny zrobił to anonimowo, ja na jego miejscu złożyłbym (jeśli miałbym podstawy) oficjalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
  Co ciekawe z art. 231kk odpowiadać będzie też być może pan Marian S. Pan Rz. również jest oskarżony z tego artykułu, więc powoli tworzy się „grupa 231”. Zbieg okoliczności czy ironia losu 🙂
  I to są właśnie te procedury, opisywane na blogu:) Skoro są to trzeba je przestrzegać, a nie tłumaczenie „w imię dobra społecznego mogę naginać i łamać przepisy”.

 21. asdf pisze:

  działania wojta to jedno bardzo dobrze ze tyle robi ale jezeli robi to nie zgodnie z prawem to bardzo dobrze ze ktos o tym zawiadomil

 22. Drogowiec pisze:

  Musiał anonimowo bo nikt sie nie przyzna do tego ze jest mendą, choć ja sie domyślam który/która to taka mądra. A góra urodzi mysz, nic z tego nie będzie. Wójcie trzymaj sie a z mendami precz.

 23. jacek pisze:

  w kwestii formalnej… jak anonimowo, to skąd wiadomo, że radny?

 24. jozef pisze:

  czytaj artykuł =- podpisał się „radny Gminy Jedlnia-Let”

 25. asdf pisze:

  słuszna uwaga, rownie dobrze mogl sie podpisac Piotr Leśnowolski skoro był to anonim… xD

 26. Dr pisze:

  Nie mógł, bo podszywanie sie pod kogoś po przestępstwo. Dla mnie ktoś kto publicznie nie odciął sie od rządów Dariusza R. jest po niewiarygodny. radni od Rz nie pokazujcie sie w Jedlni. Nie chcemy tu was. Hamulcowi Jedlni i tyle.

 27. Marek pisze:

  Obrzydliwość, zamiast się cieszyć, że w Jedlni jest nowa droga, na która tyle mieszkańcy czekali, to ktoś jątrzy. Mam obrzydzenie do każdego, kto identyfikuje się ze starą ekipą, do pani RP w pierwszej kolejności. Wstyd i hańba!

 28. ricz pisze:

  Witojcie !
  to znowu ja „zamiejscowy”, jeśli ktoś śledził niektóre wpisy to zauważył że interesuję się waszą gminą nie od dziś, choć z niej nie pochodzę, ale do rzeczy – niestety moje przewidzenia się sprawdzają – choć dla waszego dobra – oby zamieniły się w g…
  Jak wcześniej udowadniałem – u was jest jakaś patologia. I pozwólcie że sie odniosę do argumentów merytorycznych a nie spiskowych, które u was na pewno istnieją.
  Z zewnątrz wygląda to tak – były wójt Pan Rz. rządził , nabroił i teraz ma zarzuty – nie ważne jakie – ma! Jednak prowadził jakoś gminę.
  No ale przyszła zmiana – i nowy Pan wójt pomimo dobrych chęci zastał taki stan gminy – jak ktoś tu słusznie zauważył powinien zrobić Bilans Otwarcia. A tak pomyślał sobie że ma teraz wszystko w swoim ręku i pewnie jakoś tam będzie. Niestety nie przewidział że jest na cenzurowanym. Powinien się liczyć z tym, że wszyscy radni będą mu patrzeć na ręce i nie tylko… A okazało się, że nawet z jego własnego klubu zaczęli patrzeć na niego nie przez różowe okulary. Nie wierzę, że są tu jakiekolwiek próby przeforsowania jakiś „prywat” bo przez ostatnią zmianę nie tylko radni ale i na radnych patrzą mieszkańcy (pewnie inne władze też) uważnie. Więc żaden z nich nie ma powodu do jątrzenia czy też donoszenia – jeśli którykolwiek z nich doniósł to myślę że chyba lepiej urwać takie rzeczy u zalążka, chociaż jeśli nowy Pan Wójt ma na wszystko kwity to nie ma czego się bać. Bo jak napisał na swoim blogu „… żeby było uczciwie..” powinien być sam „przeźroczysty”, chyba że ma coś do ukrycia… w co wątpię. Więc odwagi Panie Wójcie.

  Z doświadczenia wiem, że pewnie teraz potworzyły się pewnie jakieś nowe ugrupowania pewnie w sprawie odwołania też.
  Dziwi mnie też fakt że wszystkie „niepowodzenia” wójta zrzucane są na kobiety – czyżby tylko one miały odwagę powiedzieć prawdę? czy to jest jakaś grupa radnych? bo nie moge zaskoczyć o co chodzi, bo z tego co piszecie to wygląda na to że jeden z radnych chce skłócić innych – nie rozumiem jak ? Jeśli jest taka osoba to powinniście sie cieszyć – skoro potrafi przekonac do swoich racji wiekszośc to ma charyzmę – czy to jest przewodniczacy? to niech on stanie na czele gminy…

 29. Obiektywna obiektywnie pisze:

  Obiektywnie patrząc to oczywiście organy zdecydują co z robić dalej i jak ktoś złamał prawo to odpowie, ale stopień bezczelności opozycji jest zatrważający. Przegrali wybory w atmosferze pełnej kompromitacji i dalej walczą. To ludzie bez honoru.

 30. chrzanek pisze:

  przeciez jest to robota pana ktory zbiera podpisy na pana l.w groszowicach na referendum odwolania wojta

 31. mieszkaniec gminy pisze:

  Komunikat Biskupów Radomskich o śmierci i pogrzebie Księdza Biskupa Edwarda Materskiego

  Z głębokim żalem informujemy, że w sobotę, 24 marca 2012 r. o godzinie 17.35 zmarł Ksiądz Biskup Senior Edward Materski, pierwszy Biskup Radomski.

  Ksiądz Biskup urodził się 6 stycznia 1923 roku w Wilnie. Brał udział w Powstaniu Warszawskim. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze kieleckiej 20 IV 1947 r. z rąk Biskupa Czesława Kaczmarka. Następnie posługiwał jako wikariusz w Chmielniku, a po usunięciu Go w 1951 r. przez władze komunistyczne z funkcji prefekta był wikariuszem w parafii św. Wojciecha w Kielcach, a następnie w Kurzelowie. Tytuł doktora teologii uzyskał w 1955 r. na Wydziale Teologicznym Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Wykładał katechetykę w seminarium kieleckim i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
  30 X 1968 r. Ojciec Święty Paweł VI mianował Go biskupem pomocniczym w Kielcach. Święcenia Biskupie przyjął 22 XII 1968 r. w kieleckiej katedrze z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Jego zawołaniem biskupim były słowa „Veni, Domine Jesu” („Przyjdź, Panie Jezu”). W 1977 r. uczestniczył w V sesji Synodu Biskupów poświęconej katechizacji. 28 III 1981 r. Jan Paweł II mianował Go biskupem sandomierskim. Ingres do katedry w Sandomierzu odbył 11 IV 1981 r., a następnego dnia przed kościołem pw. Opieki NMP spotkał się z wiernymi Radomia. Na Jego prośbę Jan Paweł II dokonał zmiany nazwy diecezji sandomierskiej na sandomiersko-radomską, a kościół Mariacki w Radomiu ogłosił konkatedrą. Lata Jego pasterskiej posługi charakteryzowały się powstaniem wielu nowych parafii. Wśród nich, w Skarżysku-Kamiennej powstało sanktuarium – wierna kopia wileńskiej Ostrej Bramy. Rozbudził w Radomiu kult św. Kazimierza. Dzięki Jego staraniom, w 1983 r. św. Kazimierz został ogłoszony patronem miasta, w roku następnym Radom stał się jednym z centrów jubileuszu śmierci św. Kazimierza. W 1989 r. sprowadzono tu relikwie Świętego. W 1987 r. zorganizował II Diecezjalny Kongres Eucharystyczny. Wielkim dziełem Księdza Biskupa było wybudowanie w Radomiu gmachu Wyższego Seminarium Duchownego. W dniu 4 VI 1991 r. przyjmował w Radomiu Ojca Świętego Jana Pawła II. Jan Paweł II mianował Go 25 III 1992 r. pierwszym biskupem nowo powstałej diecezji radomskiej. W latach 1996-1997 Ksiądz Biskup przeprowadził I Synod Diecezji Radomskiej. Utworzył Radomski Instytut Teologiczny, Diecezjalne Kolegium Teologiczne i Diecezjalne Studium Organistowskie. Bliska Mu była działalność charytatywna. Powołał do istnienia diecezjalne radio i tygodnik „Ave”, jak też drukarnię diecezjalną. Zatroszczył się o to, by diecezja cieszyła się pięcioma Błogosławionymi Kapłanami z grona 108 Męczenników z czasów II wojny światowej. Ksiądz Biskup przeprowadził na etapie diecezjalnym proces beatyfikacyjny Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego. W latach Jego pasterzowania odbyła się koronacja obrazu Matki Bożej Staroskrzyńskiej w Skrzyńsku. Przygotowana została także koronacja obrazu Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej. Przewodził lub uczestniczył w pracach kilku komisji w ramach Konferencji Episkopatu Polski. Był autorem katechizmów i wielu pomocy katechetycznych. Bardzo troszczył się o formację katechetów. W doniosły sposób przyczynił się do powrotu nauki religii do polskich szkół. W latach 1990-2001 katechizował w V Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta w Radomiu. Był Honorowym Obywatelem Radomia, Skarżyska-Kamiennej i Chmielnika. 28 VI 1999 r. przeszedł na emeryturę. W miarę swoich sił, czynnie, ofiarnie i chętnie uczestniczył w życiu Diecezji, wspierając kolejnych Biskupów Radomskich.

  Przez ostatni miesiąc Zmarły Pasterz przeżywał swoją Drogę Krzyżową w radomskim szpitalu.

  Pragniemy z całego serca podziękować Wszystkim, którzy w różny sposób wspierali Księdza Biskupa w pracy duszpasterskiej oraz w chorobie. Składamy wyrazy szacunku i wdzięczności Radomskiej Służbie Zdrowia. Bardzo dziękujemy za modlitewne towarzyszenie Księdzu Biskupowi w trudnych chwilach cierpienia.

  Uroczystości pogrzebowe Księdza Biskupa Edwarda Materskiego odbędą się w środę, 28 marca i w czwartek, 29 marca 2012 roku.

  „Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie”…

  Bp Henryk Tomasik

  Bp Adam Odzimek

  Bp Stefan Siczek

 32. bruno pisze:

  jedni bez honoru, a inni z honorem, mnie się nie podoba to ciągłe etykietowanie, mowa nienawiści, próby wrzucania do jednego worka wszystkich, którzy mają inne zdanie, surowość sądów, chęć karania za poglądy, wieczne pouczanie i monopol na prawdę…

  Kto dał wam prawo, do jasnej cholery?

 33. STAŚ pisze:

  CO do radnej , skąd wiecie o czarach, ona ma pewna moc, porozmawiajcie sobie z ludzmi, potrafi przewidywac przyszlść, właściciel tartaku -wie cos na ten temat, przepowiedziała tez jego pracownikowi o chorobie ,wszystko okazało sie prawda a ksiadz z Gołebio.. wie wszystko jego tez ostrzegła było o tym glosno bo kiedys nalezała do tej parafi, kiedys tez słyszałem uratowała dziecko które toneło , i ostrzegła kogos przed wypadkiem ,

 34. V pisze:

  CIEMNOGRÓD,DYBY,napiętnowania,wzajemna nienawiść,
  BRAK POSZANOWANIA PRAWA,/dawniej i teraz/
  PRYWATA-czy tak jest wszędzie?.Podejrzliwość jak za Stalina.Ale niestety Nowa Władza sama sobie funduje
  taki LOS.Brak obiektywizmu,brak prawdomówności,brak
  reakcji na głosy stwierdzające ,,problemy”-które trzeba
  załatwiać NATYCHMIAST.

  NIE JEST WAŻNE KTO MÓWI tylko
  CO MÓWI
  Tworzenie ogłoszeń /w ilości nadmiernej/ może daje
  samozadowolenie i pracę twórcom tym ogłoszeń ale
  zaspakaja potrzeb społecznych.Swoista dezinformacja.
  Poza tym ile ludzi ma internet i ilu ma czas na czytanie
  ,,bzdetów”Poza tym nie ma możliwości bezimiennego
  komentowania/ dyby,pałowanie,plucie w oczy itp./
  Przecież Wójt i Przwodniczacy czyta artykuły na tym
  forum.A jeśli nie czytają -to SOBIE SZKODZĄ.
  Jeśli będzie tak dalej -to los Gminy widzę na CZARNO

 35. chrzanek pisze:

  ludzie wam roboty malo i takie glupoty piszecie pamietajcie kazdego mozna oszkalowac wezcie sie do roboty

 36. chrzanek pisze:

  a żeby kogoś oskarżać i zarzucać mu różne rzeczy to trzeba mieć dowody

 37. lisica pisze:

  Mimo iż jestem mieszkanką Jedlni uważam iż Radna z Rajca Szlacheckiego jest w porządku.

 38. jacek pisze:

  z radną z Rajca jest jak z tą ekipą, która obecnie trzyma władzę. w tamtym systemie była „rzeczkowska”, teraz stoi jak się zdaje po stronie prawa. Ekipa rządząca jakby na odwrót.
  Może radna naprawdę skręca w stronę praworządności?

 39. b pisze:

  pogadaj z ludźmi z rajca czym tak się wsławiła tam? Rz tam zrobił kanalizację, bo miał głosy. Teraz w ramach zrównoważonego rozwoju trzeba działać na linii od Rajca Poduchownego do Cudowa, bo jesteśmy 3 światem.

 40. lisica pisze:

  panie b a czym sie wslawila

 41. chrzan pisze:

  w radzie jest czarownica trzeba ja na stos zbiorka drzewa jutro

 42. chrzanik pisze:

  e tam
  czarownica w jedlni? ale numer ha ha, już wiem skąd wiadomo że jestesmy 3 swiatem….
  zabobony, ciekawe jak sie ma do tego kler – to chyba nie prokuratura ale trzeba zawołać egzorcystę… ha ha

 43. V pisze:

  Skąd wziąć BARDZIEJ IDIOTYCZNĄ GŁUPOTĘ żeby
  was ZADOWOLIĆ.Przecież Podkanów ma
  WOLNE MIEJSCA – może TAM jest GŁUPOTA na wage
  /hurtem będzie taniej/.

  Zyczę ZDROWIA DUSZY/psyche/,niestety jest to bezcenne

 44. Marzena Wiosna-Michałek pisze:

  Drodzy Mieszkańcy Gminy Jedlnia-Letnisko

  Myślę, że wszystkim nam zależy na tym, aby nasza gmina i miejscowość były piękne i nowoczesne. Walkę o to podjęliśmy już kilka lat wcześniej, kiedy wydawało się, że szanse na to były znikome a wręcz żadne. Ktokolwiek interesował się tym, zdaje sobie sprawę, że było ciężko, lecz dzięki olbrzymiej mobilizacji i samozaparciu stało się to możliwe, a przez zmianę władz gminy wreszcie także realne. Prawie jak po wojnie rozpoczęliśmy walkę z czasem straconych dotacji, zaniedbań, rozrzutności, braku dobrej woli. Zaczynam zastanawiać się, czy w krytykanckich spostrzeżeniach skierowanych na działania urzędującej władzy znajdą się argumenty na poparcie tezy, że Jedlnia to perełka małych miejscowości naszego regionu a działania obecnego Wójta i Rady Gminy psują ten obraz? Przecież nasze miasteczko i okolice swoim stanem przypominają teren popowodziowy. Wydaje mi się, że otrzymaliśmy poparcie społeczne i szansę „może jedyną” na dokonanie czegoś, co zmieni wygląd Jedlni i jej okolic. Miałam cichą nadzieję, że działania, inicjatywa i zaangażowanie Wójta, Przewodniczącego i Radnych Gminy zostaną zauważone. Czynione są one z dużym jak na nasze możliwości i warunki rozmachem, energią oraz w poszanowaniu prawa. W mojej ocenie powinny spotkać się one z poparciem i aprobatą mieszkańców a nie negacją. Tym bardziej jestem zaskoczona, czytając komentarze, które obrażają i krytykują działania tych osób. Mówi się, że łatwo być w opozycji, trudniej zrobić samemu i coś w tym jest. Pokazać palcem, co jest do zrobienia – to proste, niestety skąd uzyskać środki finansowe jest trochę trudniej. Myślę, że w naszej gminie są osoby, które muszą mieć wroga, i że należy go zwalczać, krytykować bez względu na to czy zasługuje na nią czy też nie. Być może stosowana jest tu stara zasada, że w mętnej wodzie łatwiej złapać rybę. Pamiętajmy, że jedynie konstruktywna krytyka i merytoryczne doradztwo dodaje siły w działaniu, natomiast czyste krytykanctwo jest jałowe a wręcz szkodliwe. Dlatego też, nie zgadzam się z nowo lasowaną tezą grupy „pesymistów”, że jazda po nowym i równym asfalcie jest gorsza od poruszania się po wybojach i dziurach.
  Może – miejmy taką nadzieję – że trafiła się nam szansa i rzadka okazja, gdzie osoby zakochanych w Jedlni Wójta, Przewodniczącego Rady oraz rzetelnych Radnych będą w stanie wyprowadzić nas na prostą i nie będziemy musieli wstydzić się wizerunku naszej małej ojczyzny.
  Nie czepiajmy się drobiazgów, lecz spierajmy i wspierajmy, doradzajmy i czyńmy wszystko, by nasz dom stał się piękny i aby w naszych dłoniach nie pozostał „jeno sznur”.
  Z poważaniem Marzena Wiosna-Michałek

 45. chrzanik pisze:

  Pani Marzeno!
  .. i co Pani chciała przez ten wywód powiedzieć?
  … dajemy szansę wójtowi, który prawdopodobnie usłyszy zarzuty czy radnym, którzy tych zarzutów nie usłyszą?

  z jednym sie zgadzam – z ostatnim zdaniem, że takie działania prowadzą do rozwiązania gminy.

  to teraz nie wiem kogo mam popierać ?

  proponuję głosowanie, niech wypowie się lud !!
  chociaż na tej stronie…

 46. mieszkaniec pisze:

  Przestrzeganie przepisów prawa w państwie obowiązuje wszystkich. Nie ma wyjątku. Dlatego przed rozpoczęciem budowy nowej nawierzchni w ulicy Piłsudskiego z oświetleniem Urząd miał obowiązek uzyskać decyzję o pozwoleniu na budowę. Tak przewiduje art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 1994 r. Nr 89 poz. 414 ze zm.). Zgodnie z tym przepisem roboty można rozpoczynać jedynie na podstawie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. O uzyskanie takiej decyzji winni zadbać urzędnicy gminy. Jeżeli nie zadbali to podatników czeka opłata legalizacyjna. Niemała. Chyba, że zapłacą urzędnicy I na tym koniec wrzawy.

 47. bruno pisze:

  chrzanik 🙂 lud się ni bardzo jak ma wypowiedzieć, pytanie kogo popierać nie daje możliwości wypowiedzi adekwatnej do sytuacji z jaką mamy do czynienia i wpisuje się (chociaż jak sądzę nie było to twoją intencją) w lansowaną przez władze ten: kto nie z nami, ten przeciw nam.
  Wydaje mi się, ze to nie tak, nie z takim wyborem mamy tu do czynienia. Każdy chce, żeby było ładnie, dobrze i bogato. Nie każdy, komu nie odpowiada brak wychowania przewodniczącego jest za Rzeczkowskim. Więcej, Rzeczkowskiego już nie ma i nie będzie, nie ma go co przywoływać i pozwalać na to, by obecnej ekipie służył za rodzaj zbroi.
  Dlatego tym bardziej boli to szarogęszenie się, i jak napisał tu ktoś już kiedyś, zarządzenie w stylu CK monarchii austriackiej…
  Boli, że ekipa, która miała, czy może ma tak wielkie poparcie społeczne, za nic ma społeczeństwo i jego przedstawicieli, szczególnie boli, jesli się na nia głosowało..
  Nie wiem, czy wójt złamał prawo, czy nie..to się dopiero okaże, jeśli jednak złamał, no to wart pac pałaca, a pałac Paca.

  Natomiast, pani radnej Wiośnie-Michałek chciałbym tylko powiedzieć, ze ani zamach na wolności obywatelskie oparty na zastraszaniu, wiecznym pouczaniu, wyzywaniu i etykietowaniu, ani prawo nie są drobiazgami. Jeśli mam do wyboru drogę albo szacunek, wybieram szacunek i nie dam się raczej przekupić kawałkiem asfaltu.

 48. V pisze:

  Szanowna Pani lekarz /czy też doktor/-nie wiem która wersja prawidlowa —-MAM do PANI ZASADNICZE Pytania:
  -Ile lat Pani uczestniczy w Zyciu Publicznym/radna,kandydatka/
  -co pani zrobiła mając wiedze,aby zapobiedz Z Ł U-
  -CZEMU,KOMU Pani słuzy ?.Aby leczyć ciało trzeba mieć zdrowzą DUSZĘ.Przy Pani inteligencji powinna być to RIPOSTA CZEKAM. CZEKAM, będzie mi miło.

 49. V pisze:

  Przy moim refleksie i Pani i slamazarności juz Pani jest Duchem.Mogę walczyć też z duchem aby dla dobra
  WSPÓLNEGO.

 50. V pisze:

  Pani Doktor/czy też lekarz/ czekam na ripostę.Bo będę
  stosował metodę USTA-USTa lub zapoznanie z członkiem PARTII.

 51. chrzanik pisze:

  no V niestety nie doczekasz się już chyba riposty, a szkoda. Byłoby ciekawiej…
  Radni przygotowują się o tej porze do obejrzenia polityki w filmie instruktarzowym po 20-tej.

 52. ziom pisze:

  Dodam może jeszcze do wypowiedzi bruna: jeśli mam do wyboru drogę albo prawo, wybieram prawo i nie dam się raczej przekupić kawałkiem asfaltu. Brak zgody na łamanie prawa to nie jest „czepianie się drobiazgów”, nawet gdyby to prawo miały łamać „osoby zakochane w Jedlni”. Radny powinien to rozumieć.

 53. chrzanik pisze:

  o właśnie !
  ziom jesteś moim idolem

 54. V pisze:

  Panie chrzaniik myslałem , ze jest b Pan /i/ bardziej
  ,,ruchliwy jak Pani WIOSNA.Chociaż z wiosną CHCE mi się zyć

  KOCHAJMY SIĘ – rozmnażajmny się dlaLUDZKOSCI

 55. V pisze:

  Przepraszam z wiosną chce mi się kochać.A czy ona chce?.Jeśli ona nie moze zstosuje metody sprwadzone..

 56. Olin pisze:

  …sprawdzilem jedną rzecz a mianowicie, położono nowy dywanik na stary – jest to remont a nie budowa i na remont nie trzeba decyzji pozwolenia na budowe. Tak jak na skucie starego tynku na domu i polożeniu nowego albo zrzuceniu sterego pokrycia dachu i położenia nowego albo też położenia na starej papie nowej papy albo blachy. To samo jest z lampami. Zdemontowano stare i w ich miejsce postawiono nowe (nic nie zmieniając w instalacji). Guzik jest potrzebne a nie pozwolenie – troche checi i pieniedzy.
  Gadajcie zdrowi , podniecajcie się. Ktos napisal anonima i policja z prokuratura podjęły jakies dzialania bo musialy ale nie stwierdzą niczego zlego.

 57. mathie pisze:

  Zmieniły się parametry drogi, więc nie był to remont, a przebudowa, na którą potrzebne jest pozwolenie.
  W życiu nie przypuszczałbym, jeśli to prawda, że może chodzić o tak podstawową sprawę, jak pozwolenie na budowę . Nie najlepiej to świadczy o wójcie i jego urzędnikach, albo to świadome działanie.
  Tylko pytanie po co? Procedury budowlane faktycznie spowalniają każdą inwestycję. A trzeba było szybko pokazać swoje osiągnięcia??? Bo do tej pory to rondo i kawałek nowego asfaltu, to jedyne namacalne efekty pracy nowego wójta.
  Wójt podsumowując swoje pół roku urzędowania napisał, że on odpowiada za całokształt pracy urzędu. Niech teraz poczuje ciężar tej odpowiedzialności.

 58. jaśko pisze:

  sporo racji ma wójt pisząc o tym,że Pan Paweł stracił kontrolę. Interesują go sensacyjki a przecież u podstaw uruchomienia tego portalu leżała , zgodnie z deklaracjami, rzetelna informacja. I co pozostało z tych deklaracji? A no niewiele. Publikuje ploteczki a rzetelnej informacji brak… nawet rozkład jazdy busa jest od miesiąca nieaktualny. Na własnej skórze się o tym przekonałem – sprawdziłem, poszedłem na przystanek i …. nie pojechalem bo tego kursu juz nie ma…

 59. V pisze:

  Może wiele ludzi było z

 60. jozef pisze:

  a niby to jakie parametry sie zmieniły?? Nie poszerzyli jezdni przeciez ani nic w tym rodzaju…..

 61. jozef pisze:

  a niby to jakie paramtry sie zmieniły?? Nie poszerzyli jezdni przeciez ani nic w tym rodzaju…..

 62. V pisze:

  Może wiele ludzi było z Panem liczac na KORZYŚCI ,ja jestem bezinteresowny .DLA MNIE PRAWDA JEST JEDNA.Gdybym był jeden oszukany,było by poi sprawie.Tyle razy pisałem o opamiętanie.MOŻE SŁABY<NIEDOŁUCZONY
  KOWAL__ albo SZAJs METAL…

  Cóż mogę ZYCZYĆ Zdrowej P S Y C H E

 63. V pisze:

  Jest taka piosenka……….CO Z NAMI BĘDZIE……….
  ….CO Z NAMI BĘdziE………….

 64. V pisze:

  wYBACZCIE MI: Chlopaki/moi/T

 65. V pisze:

  TAK śpiewaja: CAŁE ŻYCIE Z WARIATAMI–JODEŁKA–

  MŁODE W I L KI I ZAŁAPAŁY

  Jestem z wami

 66. Dreamlaner pisze:

  Nie wiem, czy ten ton i kontekst artykułu pana PK nie jest próbą zniesławienia wójta Leśnowolskiego. Jeśli nie ma śledztwa, a PK pisze, że jest, to kłamie. Wniosek pierwszy – PK pisze kłamstwa, więc sam strzelił sobie w swoją wiarygodność. Moim zdaniem wójt powinien, jeśli faktycznie jest jak pisze, założyć sprawę cywilną i karną PK za dezawuowanie w oczach opinii publicznej.

 67. bruno pisze:

  juz zalożył, niepotrzebnie moim zdaniem. Odsłonił sie jeszcze bardziej. Kolejna proba założenia kagańca i pieniactow, na mój rozum. Sprawa w gruncie rzeczy gó…niana, a napuszanie się nieproporcjonalne.
  Pomijając już fakt, że przecież coś się na tej policji działo, nie grali chyba w karty? Nie?

 68. Dreamlaner pisze:

  gówniania bo PK obrzucił gównem wójta. Wpłata ze 20 tys na Jodłę i płatne przeprosiny w Echu sprawią, że redaktor będzie żetelniej weryfikował informacje

 69. Dreamlaner pisze:

  Na marginesie też mam wrażenie że PK nie wytrzymał ciśnienia. Ma parcie na władzę i chce się promować – widać to gołym okiem. Rozpoczął atak, w momencie kiedy wójt zaczął wiele ciekawych tematów.

 70. dyrektor pisze:

  „W związku z tym, że jest to kłamstwo i pomówienie, a ja jako Wójt Gminy muszę dbać o wizerunek Urzędu i jego pracowników złożyłem w sobotę do odpowiednich organów ścigania w Radomiu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Pana Kończyka Pawła – właściciela portalu” napisano w oświadczeniu wojta.

  i dalej, co ma być, jak rozumiem, uzasadnieniem powyższego posunięcia…

  „Jeśli prokuratura prowadzi śledztwo mamy do czynienia z przesłuchaniem, a nie z rozpytaniem – Panie redaktorze”

  ja się zastanawiam, trochę się wprawdzie boję napisać, bo z natury jestem nieco strachliwy, …ale czy to czasem nie jest pieniactwo???
  Definicji pieniactwa, nie przytaczan, rownież ze strachu.

 71. :) pisze:

  A to tak łatwo napisać.Jak ktoś broni swojego dobrego imienia, że to pieniactwo. Kłamca jest ok, ale ten co się broni to pieniacz? Człowieku, w życiu bym nie chciał sprawować funkcji publicznej za taką kasę, żeby mnie jeszcze na języki brano. Tak jak pomawiano Leśnowolskiego przed wyborami to głowa mała. Niewiele osób w gminie wie, jaki wulgarny anonim dostali niektórzy radni do prywatnych skrzynek pocztowych przed osiemnastą sesją. Widziałam ten anonim – podłość wyjątkowa. Leśnowolski z ekipą nadepnęli na odcisk niezłemu gangowi. Jak do tego dołączyć tych co chcieli załapać się do roboty, a się nie załapali i teraz atakują to im serdecznie współczuję. Także „dyrektorze” to nie pieniactwo, w każdym wypadku powinni sięgać po instrumenty prawne, to może pomówienia się skończą.

 72. Prawnik pisze:

  Panie Pawle, proszę zamienić w tekście „śledztwo” na „czynności operacyjne”. Będzie i wójt syty, i owca cała.

 73. V pisze:

  Panowie czy tezPanie nie szażujcie /nie wiem co nas to Prof.
  Miodek/.

  KAŻDA WŁADZA/szczególnie zdobyta podsępem
  ŚMIERDZI
  A popo plat na szcytny CEL proponuję TYLKO DKŁADNE
  ROZLCZENIE WYDATKÓW GMINTY tzw,bezosobowy fundusz płac,oraz fundusze w gestii Pani którą kocham
  SZczególnie WIOSNĄ

 74. Pytek pisze:

  Teraz to sobie pan PK może zmieniać, kanały w TV… wisiało 3 dni, weszło mnóstwo ludzi. Gównem obrzucić, a potem się z tego wycofać…

 75. V pisze:

  Ponieważ nie doczekałem się odpowiedzi ,przyjde do kabinetuy na [prywatny SEANS- adres prosze…………….

 76. Pytek pisze:

  A jeszcze mam pytanie bo znajoma z facebooka to już mi raz wysłała, że poleca pan następujący artykuł:

  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,7543

  Pomijając fakt, jakie to portale pan czytuje, to czy jest pan zwolennikiem wycofania religii ze szkół – pytam osoby publicznej z aspiracjami samorządowymi. Niebawem radni (także powitowi) będą decydować, czy przeznaczać pieniądze na nauczanie religii. Jako że startował tan z PSLu to po kandydatach z tej listy raczej bym się nie spodziewał głosowania za niefinansowaniem religii. Ale w kontekście pana aktywności internetowej i lubienia nieco „dziwnych” rzeczy w tej przestrzeni to wyrażam swoje zaniepokojenie. Jeśli PSL będzie chciał pana wystawić to napiszę list do starosty Ślifirczyka z zapytaniem, czy bierze za pana odpowiedzialność. W końcu pod powiat podlegają szkoły średnie. Chyba, że będzie pana startował od Ruchu Palikota, to sprawa jasna. Ale to prosze przyznać teraz, jakie ma pan plany polityczne? Bo owijanie nam uszu makaronem, że prowadzi pan „obywatelski” portal już panu nie wyjdzie.

 77. Pytek pisze:

  O dobre hasło mi wyszło – nie owijamy w bawełnę, za to owijamy uszy makaronem:P hahahahaha

 78. mathie pisze:

  Komuś zaczynają puszczać nerwy! Dwie strony wycieczek osobistych typu: marihuana, ateista, Ruch Palikota, praca w PUP. Schemat w ostatnim czasie dosyć często powtarzany. Szkoda, że pan wójt pośród tych ataków nie zdobył się na wyjśnienie meritum sprawy. Gdyby nie było nic na rzeczy policja nie podejmowałaby żadnych działań! A sformułowanie : „Aspekty prawne tych inwestycji przedstawi pracownik merytoryczny na najbliższej sesji” budzi jeszcze więcej wątpliwości. Tak trudno było odnieść się do pojawiających się zarzutów??? Było pozwolenie – nie było, krótka piłka. I sprawa byłaby jasna.

 79. mieszkaniec zmartwiony pisze:

  Co najmniej dziwi ta gwałtowna i nieproporcjonalna do całej sprawy reakcja.Rozumiem, ze nie kwestionuje się jednak tego, ze policja przesłuchiwała radnych. Więc w gruncie rzeczy o co chodzi? O terminologię użytą w tytule (przesłuchanie czy rozpytywanie)? Czy na tym własnie polega przestępstwo pana Kończyka? Zamiast straszyć sądami, na stronie gminy powinno znaleźć się jakieś rzeczowe wyjaśnienie tej kwestii.Trzeba po prostu rozwiać plotki a nie zaciemniać sytuację. Opinia publiczna ma prawo znać prawdę. Jeśli się rzeczywiście dba o wizerunek urzędu i jego pracowników, no to chyba jednak trzeba bardziej trzymać nerwy na wodzy. Sprawowanie funkcji publicznych związane jest z niekiedy z silnym stressem i minimum odporności by się przydało. Uganianie się po sądach z powodu jakichś bzdetów nie jest dobrym pomysłem na zarządzanie tą gminą.

 80. Obiektywna obiektywnie pisze:

  Nie brońcie Kończyka. Mógł zadzwonić do wójta i sie zapytać o co chodzi. A zachował sie jak przekupka na targu. Pewnie świadomie. Tak samo świadomie agresywnie pytał sie przewodniczącego na sesji czy luźna dyskusja była w protokole. Liczył ze nie była i myślał ze zrobi aferę. A była zapisana. Jako ze już wiemy ze dziennikarzem Kończyk nie jest, tylko politykiem, to niech odpowiada za to.

 81. Prawnik pisze:

  Patrząc na moje doświadczenie zawodowe jestem przekonany, że łatwiej byłoby panu Kończykowi dowodzić naruszenie jego dóbr osobistych przez wójta Leśnowolskiego (chodzi o ostatni wpis na blogu) niż wójtowi naruszenie jego dóbr osobistych przez pana Kończyka.

 82. mathie pisze:

  Zmienię temat, cyt. z blogu pana Ch: „Ze spraw organizacyjnych ustaliliśmy także, że jeśli nie będzie szczególnych okoliczności, sesje będą się odbywać między 20, a 25 każdego miesiąca”. Tak dotrzymują swoje słowo, nawet sobie! I jeszcze pytanie, czy teraz o sesji zawsze będziemy informowani na trzy dni przed. Może lepiej bezpośrednio przed otwarciem informować publicznie o sesji. Będzie większe prawdopodobieństwo, że nikt nie przyjdzie i nie będzie patrzył, co robimy.

 83. V pisze:

  NIECH SIĘ

 84. V pisze:

  PANIE WÓJCIE Czy P A N jest marionetką? to jest pytanie?

 85. mathie pisze:

  Punkt 5 porządku obrad: „Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia
  w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków przedstawionych przez Urząd Gminy
  w Jedlni-Letnisko.”

  I gdzie jest jakakolwiek informacja co to ma być??? Oczywiście, że nie obniżka 🙂

  To jest właśnie szaczunek urzędu gminy i radnych wobec mieszkańców i ta „rzetelna” informacja. „Barany” niech tylko płacą i niech się nie interesują.

 86. V pisze:

  Piszę czasem satyrycznie ale etat na SATYRA będe miał
  DOPIERO w 2014 roku Jeśli nie będzie dużej konkurencji

  POMOGIE – PO ZNAJOMOŚci

 87. rejtan pisze:

  To czy do położenia asfaltu i wymiany latarń były potrzebne zezwolenia to tylko drobne głupstwo. Nie ma to żadnego znaczenia. A jest ładniej.
  Nauczka jest z tego taka , by w przyszłości przestrzegać procedur.
  Czy zapomnieliście już , jak poprzedni wójt robił asfaltowe drogi jako remonty? Przecież to były większe uchybienia.

  Ja w innej sprawie , która mnie bardziej ruszyła. Tą sprawą są comiesięczne posiedzenia Rady Gminy.

  PYTAM SIĘ W JAKIM CELU. Dlaczego nie wystarczy raz na kwartał? Czy Pan Przewodniczący zamierza wtrącać się w najdrobniejsze sprawy gminy? Planuje być super -wójtem? Nie podoba mi się to. A może chodzi o pieniądze za diety?

  Bardzo proszę prowadzącego ten portal o wyjaśnienie częstych obrad Rady Gminy.

 88. garfild pisze:

  Kampania oszczerstw przeciwko panu Leśnowolskiemu trwa w najlepsze od wielu miesięcy. Moja koleżanka z radia reckord opowiadala jakie oszczerstwa znow do jej koleżanki opowiadal pan KAJETAN ORZEŁ. Ma na to niezbite dowody, wiec pan Orzeł moze mnie scigac i na koncu swiata. Orzeł rozsiewał plotki do dziennikarki na temat pana Lesnowolskiego, Chrzanowskiego i Góraka, a także na temat córki pana Leśnowolskiego. Nic z plotek ktore opowiadal sie nie sprawdzilo, wiec jak pan wojt chce to napisze mu na maila kto do kogo kiedy i co co mowil. Robił to przedstawiając się jako pełnomocnik Rzeczkowskiego!!! Wcale bym sie nie zdziwil gdyby teraz publiowal tu tez jakies wpisy na pana.

 89. Agata Sochaczewska pisze:

  Pawle:)
  Podejmując zamiar tworzenia lokalnych mediów trzeba mieć świadomość, że przyjdzie się zmierzyć z wieloma problemami, między innymi z procesami, często takimi, których nie da się wygrać bez pieniędzy (zapowiedziany prze wójta na szczęście do takich nie należy). Scenariusz z reguły wygląda tak samo; olbrzymia część twórców takich mediów poddaje się lub przechodzi na garnuszek lokalnej władzy. Demokracja miast i gmin wolna od uważnego spojrzenia czwartej władzy przestaje istnieć.
  O ile w ogólnokrajowych mediach, niepokorny redaktor nie jest i nie musi być skazany na klęskę (przede wszystkim z racji licznego środowiska, które dość łatwo jest w takiej chwili zgromadzić,), o tyle na gruncie lokalnym, gdzie prowadzący wydawnictwo papierowe czy stronę internetową jest z reguły samotnym wojownikiem, sprawa jest dużo trudniejsza. Najczęściej przegrywa.
  Stworzenie i obrona lokalnych mediów, miarodajnych i istniejących w świadomości społecznej powinno, jak się wydaje, leżeć na sercu każdemu obywatelowi naszej, niezależnie od podziałów jakie mają między nami miejsce inaczej w niedługim czasie będzie się można pożegnać z budową społeczeństwa obywatelskiego.
  Życzę Ci wytrwałości.

 90. mieszkaniec Jedlni pisze:

  Pani Sochaczewska jeszcze niedawno odcinała sie od pana Kończyka. Jedlnia.org to nie żadne media lokalne tylko strona polityka lewicowego gdzie w komentarzach sie kłamie, tak jak to robi mathie, który kłamie ze ma być podwyżka cen wody a właśnie zadzwonilem do urzędu i sie dowiedziałem ze żadna podwyżka nie jest przewidywana. Mathie pisze nieprawdę. KOŃ pisze nieprawdę. Obaj siebie warci.

 91. V pisze:

  PROSZE to zapamiętać :

  jedynie P R A W D A —-NIE ŚMIERDZI

 92. J_L pisze:

  Ktoś kala własne gniazdo, a tutaj nie dość, że podaje się niesprawdzone informacje to jeszcze się tego broni. Nie ma co: „niezależny portal obywatelski”. Mam nadzieję że odpowiednie organa rozstrzygną sprawę.

 93. bruno pisze:

  Opowiadać się tzreba po stronie uczciwości, a nie własnego gniazda, czy tej lub innej osoby

 94. mathie pisze:

  Tak kłamie, że aż urząd gminy, za którego działalnośc pełną odpowiedzialność ponosi wójt, modyfikuje strony internetowe, na których zdemaskowane są kłamstwa zwolenników obecnej władzy 🙂
  Nie chcę nawet mi się przypominać kłamstw Chrzanowskiego, więc nie wiem kto tak naprawdę kłamie.

  Dodatkowo ostatnio urząd gminy przejął styl pana przewodniczącego (na jego prośbę) i sam zakłamuje rzeczywistość, potwierdzając te kłamstwa powagą urzędu.
  Chodzi mi o dział „media o gminie”.
  Raz, że cała gmina w świetle tego działu to pan Leśnowolski i patriotyczne uroczystości pana Chrzanowskiego. Dwa dział powinien się nazywać „media propagandowo o gminie”.
  Skoro media o gminie, to gdzie są artykuły o panu Marianie S., o którym szeroko rozpisywała się ostatnio lubelska prasa??????
  Czy zakłamywanie rzeczywistości i pokazywanie tylko cukierkowej, różowej strony, która pasuje do „naszej” wizji rzeczywistości ma coś wspólnego z prawdą?????
  To jawna manipulacja (nie pierwsza), propaganda w najgorszym stylu. I potwierdzenie, że kto myśli inaczej niż my, ten nie istnieje.

 95. mieszkaniec pisze:

  Mnie zadzwia ze pani Sochaczewska czy mathie nie potępiają kłamstw. Kłamiesz tez mathie w kwesti modyfikowania strony. Gosir nie istnieje od pół roku i info o gosir było wyłączone od dawna. Może ten link miałeś zapisany w historii. Trudno tez żeby w media o nas pisano np o zarzutach rzeczkowskiego, czy sprawie staniego. Mathie propagandowy oszczerco kiedy potępisz konia za pisanie nieprawdy. Pani sochaczewsko nasza gminna kazimiero szczuko i wando nowicka w jednym, kiedy potępisz oczernianie ludzi?

 96. bruno pisze:

  ja nie wiem,ale tak mi jeszcze przyszło do głowy…. czysto teoretycznie rzecz biorąc, tu chodzi wyłącznie o rodzaj języka. Czynności operacyjne to słowo żywcem z języka prawniczego, nie wiem co oznacza. Śledztwo natomiast, w języku potocznym naturalnie, oznacza wszelkie działania zmierzające do wykrycia prawdy. Nie dzjamy się zwariować Dla swiętego spokoju można naturalnie zmienić, zwłaszca że prawnik tak radzi… ale dla mnie to posunięcie wójta to jest po prostu nabzdyczenie się, jak to mowi ten i ów olałbym i tyle.
  A propos, prywatnie złożył, czy jako wójt?