Za wywóz szamba zapłacimy od 150 do 220 zł

Od 150 do nawet 220 zł – tyle zapłaci mieszkaniec gminy Jedlnia-Letnisko za wywóz ścieków, korzystając z jednej z czterech firm posiadających zezwolenie na wywóz nieczystości z terenu naszej gminy. Ostateczna cena zależy jednak od pojemności naszego zbiornika. Możemy ją jeszcze bardziej obniżyć, jeśli pojemności szamb – naszego i sąsiada – pozwolą na wspólną wywózkę jednym kursem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa każdy właściciel lub użytkownik zbiornika bezodpływowego zobowiązany jest posiadać umowę z firmą świadczącą usługę wywozu nieczystości oraz rachunki za wywóz. Te zaś mogą wystawiać tylko firmy, które posiadają odpowiednie zezwolenie. W gminie Jedlnia-Letnisko takie uprawnienia mają cztery podmioty. Siedziba każdego z nich znajduje się poza granicami gminy.

WYKAZ JEDNOSTEK POSIADAJĄCYCH ZEZWOLENIE
NA WYWÓZ NIECZYSTOŚCI CIEKŁYCH
Z TERENU GMINY JEDLNIA-LETNISKO:

1. Usługi Sprzętowo-Transportowe „DEMI” Wójcicki, Kaczor
Adres: Radom, ul. Mleczna 13/1
Telefony: (48) 381-25-48, 604-423-484, 604-424-571

2. Usługi Asenizacyjne Bogusław Sałbut
Adres: Radom, ul. Witosa 22
Telefony: (48) 360-69-89, 604-315-245

3. Wywóz Nieczystości Płynnych Jan Woźniak
Adres: Wielogóra ul. Relaksowa 9, 26-660 Jedlińsk
Telefony: (48) 321-52-03

4. Krzysztof Malmon
Adres: Radom, ul. Potkańskiego 18
Telefony: 606 399 244, (48) 344 27 16

Ceny, jakie oferują w zamian za swoją usługę, są zróżnicowane. Ostatecznie, ile zapłacimy, dowiemy się w momencie skorzystania z usługi. Wszystko bowiem zależy od pojemności naszego szamba, a nawet od szerokości ulicy, przy której mieszkamy. Jeśli nasza ulica jest odpowiednio szeroka, może na nią wjechać większy szambowóz i w czasie jednego kursu obsłużyć właścicieli na przykład dwóch posesji, o ile pozwolą na to pojemności ich szamb.

Zakładając, że szambowóz zamawiamy solo, zapłacimy za niego od 150 do nawet 220 zł. Cenę tę możemy obniżyć, jeśli z usługi skorzystamy jednocześnie z naszym sąsiadem. Wtedy za wywózkę zapłacimy około 100-120 zł. Mniejsze szanse na to mają jednak właściciele posesji znajdujących się w wąskich uliczkach.

PK

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

39 odpowiedzi na „Za wywóz szamba zapłacimy od 150 do 220 zł

 1. Mieszkaniec pisze:

  Ale to żadna nowość. Obowiązują takie ceny i zasady od kilku lat. Narzucone to jest przez sejm ustawą o utrzymaniu czystości w gminach. Chodzi o to by wyeliminować szambiarzy, którzy zamiast do oczyszczalni wylewają zawartość beczkowozu na pole lub do rzeki.

 2. bruno pisze:

  to przerzućcie koszt na tych szambiarzy, nie na mieszkanców.
  Dlaczego umowy nie ma nikt z Jedlni? Radom i Wielogora, sam dojazd jest droższy.

 3. mieszkaniec pisze:

  A gdzie jest pan z Siczek co wylewa szambo na końcu wsi.?

 4. C.E pisze:

  Bruno przerzucić to można siano na polu. Przecież to normalne że nawet jak koszty zostaną przerzucone na szambiarzy to i tak wpłynie to na wzrost cen bo oni tych pieniędzy z powietrza nie wezmą. Dlatego śmieszą mnie takie pomysły jak Kaczyńskiego o podatkach od supermarketów czy Tuska który podwyższa składkę rentową po stronie pracodawców. Chore pomysły, ale naród głupi to mu się podoba jak ktoś dowali „prywaciarzom” czy „bogaczom”. Tylko ludzie nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę sami za to zapłacą.

 5. lim pisze:

  Jakby ktoś z Jedlni miał to byłoby pewnie taniej, ale musiałby zarejestrować działalność gospodarczą. W tym kraju nie można sobie na własną rękę prowadzić działalności. Trzeba odprowadzić podatek. Tzn nie można legalnie, bo że jest szara strefa to wiemy chociażby po naszym targu. Także taki szambiarz z gminy musiałby pojechać do oczyszczalni i wlać to do zlewni – co też kosztuje. Lepsze jednak to niż pojechanie na przykład na pola aleksandrowskie i opróżnienie zawartości na polnej drodze, gdzie ujęcie wody pitnej dla całej gminy jest ok. 300 m. Te 4 firmy są droższe, ale o tyle pewne, że gówienka trafiają nie na pole w gminie, a do oczyszczalni w Radomiu.

 6. lenka pisze:

  No ale pewien szambiarz, ktorego osoby z nowej ekipy brały do wywożenia szamba, kiedy jeszcze nie miały kanalizacji, i wtedy był dobry, został z gminy pogoniony. Moze czegoś mu brakuje, ale jak im wywoził to mu nie brakowalo.

 7. V pisze:

  Ale odpisy z podatku dochodowego trafią na konta Radomia
  i Jedlińska a nam pozostanie ,,lokalny smrodek”

 8. mathie pisze:

  Ale śmierdząca sprawa, nie pierwsza zresztą:) Dawno mnie nie było, ale widzę, że niewiele się zmieniło 🙂 Niestety nie zabiorę głosu w tej gównianej sprawie, ale wracam do swojej starej roli „bezczelnego” kłamcy i oszczercy i zaczynam „nieuzasadnione” ataki:) No to zaczynamy, i jakby w nawiązaniu do @Bruno:

  1) Gdzie są oświadczenia majątkowe za ubiegły rok??? Prezydent Radomia i włodarze innych samorządów zdążyli już opublikować oświadczenia. Tu dowód: a) http://radom.gazeta.pl/radom/1,48201,11656855,Sprawdz_ile_zarabiaja_prezydenci_Radomia_i_urzednicy.html
  b) http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120507/POWIAT0209/120509362
  Przypominam, że nasz wójt ma pensję prawie taką jak prezydent Radomia, za to obowiązków ma zdecydowanie mniej, więc co mu uniemożliwia publikację??? Upominać się o prawa dla siebie, to jest komu, ale wywiązywać się ze swoich obowiązków, to nie ma!!!
  Ustawa mówi o niezwłocznym udostępnieniu informacji. Wiem, że był długi weekend, ale w maju było już parę dni roboczych, więc można było to zrobić.
  Samorządy, którym zależy na przejrzystości, jakoś mogły opublikować oświadczenia, a u nas jak zwykle…

  2) Dobrze ponad dwa miesiące temu wójt pisał w swoim sprawozdaniu: „Nie mniej jednak zgodnie z naszą postulowaną w kampanii zasadą jawności tych spraw, w najbliższym czasie karty plac kadry kierowniczej zostaną opublikowane w internecie”. Do tej pory ich nie znalazłem, więc może łaskawy pan wójt zechce wytłumaczyć swoje rozumowanie znaczenia sformułowania „w najbliższym czasie”. Czy to za rok, za dwa, czy przed nastepnymi wyborami??? Ale wydaje mi się, że czas publikacji oświadczeń majątkowych jest dobry, aby upomnieć się o wywiązanie się z publicznych obietnic!!!

  3) Gdzie są aktualne sprawozdania z wykonania budżetu??? Ustawa o finansach publicznych nakłada na gminę obowiązek publikowania takich sprawozdań, (art. 37 ww. ustawy). Ostanie opublikowane jest za III kwartał 2011, gdzie IV kwartał 2011, i pierwszy 2012???? Czy jedyne sprawozdania, jakimi będziemy raczeni, to te z działalności wójta????

  4) Półtora tygodnia po sesji wciąż nie ma całej relacji filmowej z posiedzenia rady gminy. Nadal można przeczytać: materiał filmowy w przygotowaniu. Jak długo można go przygotowywać??? Może nie wszystkich to interesuje, ale ja z chęcią obejrzałbym całość posiedzenia. I nie miał wątpliwości, że film jest w jakiś sposób montowany:)

  Znów trzeba się upominać o ujwanienie informacji, ważnych z punktu widzenia mieszkańców, których publikacja jest OBOWIĄZKIEM gminy, a przypominam, że zasada pełnej jawności była „wypisana na sztandarach” obecnej ekipy. Dlaczego gmina lekceważy mieszkańców??? Czy tak miało być????

  Wiem, że znów jestem anonimowym oszczercą i domagam się cudów i nie wiadomo czego jeszcze 🙂 A budżet jest napięty do granic możliwości i pewnie nie wytrzyma tak wielkiej inwestycji, jaką jest publikacja informacji publicznej 🙂

 9. gks pisze:

  Może pan dać info ze w niedzielę mecz z iskra w Radomiu na 11 listopada obok komendy?

 10. bua pisze:

  jeśli się mylę to proszę o sprostowanie: czy jest to prawdą że środki przeznaczone na podłączenie do gminnej kanalizacji ulicy Kolejowej zostały przesunięte na budowę Nadrzecznej Proszę również o wyjaśnienie tego „auto-lansu” Przewodniczącego Rady Gminy bo takie nasuwają mi się refleksje po rewelacjach Echa Dnia w których główną rolę brał nasz Przewodniczący. Więcej powagi bym oczekiwał od osoby na tym stanowisku i zajęcia się sprawami Gminy a nie rozgrywkami wewnętrznymi i dbaniem o tak ostatnio modny „PiAr”

 11. bruno pisze:

  to w ramach ocieplania wizerunku mialo chyba być. Smutne w sumie..

 12. C.E pisze:

  @bua

  Jeśli chodzi Ci, o to że przewodniczący jeździł na rolkach i zdjęcie pokazało się w Echu to walnij się w głowę buraku. Przecież to jest promocja gminy. A wam wszystko, dosłownie wszystko nie pasuje. Jesteście gorsi od PiS-u i Kaczyńskiego.

 13. Półbabek pisze:

  Komentarz został usunięty ze względu na złamanie zasad Regulaminu.

 14. C.E pisze:

  A może ten „starzec” zachęci innych starców, żeby nie wstydzili się wyjść na takie rolki na przykład czy na rower. Ale jak starcy czytają takie komentarze, w których śmiejecie się z ludzi bo trochę gorzej na tych rolkach sobie radzą to chyba jednak wolą siedzieć w domu i gapić się w telewizor.
  Gość robi naprawdę dobrą robotę a wam wszystko nie pasuje, nawet, że ktoś jeździ na rolkach i dał sobie zrobić zdjęcie do lokalnych mediów.

 15. zeus pisze:

  Trochę gorzej. Widziałem pana Jerzego i jechał lepiej niż młodzi. Wręcz wymiatał. Powyższe komentarze to obrzydliwe chamstwo na miarę szambiarskiego portalu.

 16. zeus pisze:

  jakim wam? siedzi jakiś idiota lub idiotka co kradła gminę z pieniędzy i z zemsty wypisuje brednie. W dodatku obudziła się, bo o tym jak pan Jerzy jeździł na rolkach było głośno 2 tygodnie temu. Życzę każdemu takiej kondycji w tym wieku.

 17. bruno pisze:

  cieszę się, ze pan Jerzy umie jeździć, i że ma blisko domu tor, na ktorym moze to robić.
  Jakbym jeszcze nie musiał mysleć o moim szambie i drogim wywozie nieczystości, o kontrolach szamb, o tym, ze kanalizacja po południowej stronie leży odłogiem, bilbym brawo. A tak, jakoś nie mogę. Dziwne?

 18. rejtan pisze:

  Rozumiem , że należy dbać o środowisko i nie dopuszczać do jego zanieczyszczania. Jest to oczywiste.
  Ale nie podoba mi się sposób załatwienia tego przez Urząd Gminy.
  Przy założeniu , że raz w miesiącu należy wywieźć szambo i liczbę gospodarstw domowych do tego zobowiązanych , to sądzę , że może to być żyła złota dla wywozicieli .
  Dlaczego Urząd nie zrobił analizy opłacalności wywozu. Może lepiej byłoby kupić samochód asenizacyjny lub zlecić to jednej , wyłonionej w przetargu firmie, i tak jak śmieci wywozić systematycznie , zgodnie z harmonogramem. Tak wyobrażałbym sobie przydatność urzędniczą.
  Obecne przerzucenie tego w całości na obywateli jest wyjątkowym pójściem na łatwiznę. Nie tego oczekiwałem po , podobno , przyjaznej obywatelom Jedlni, władzy.
  Zastanawiam się też , czy nie lepiej pieniądze , które ludzie mają przeznaczyć na wywów nieczystości , nie przeznaczyć na budowę kanalizacji.
  Mam , przy tym , jakieś takie dziwne wrażenie, że obecna władza więcej gada i publikuje , niż robi.

 19. eoo pisze:

  Ktoś mi mówił że wójt chce zrobić tak, żeby wywóz obsługiwany był tak: są dwa beczkowozy – duży i mały – duży służy jako zlewnia, a mały obsługuje mieszkańców i zlewa do dużego, który ma stać przy oczyszczalni. Jak zrobi z 10 kursów to duzy pojedzie do Radomia i zleje do oczyszczalni. Obniżyłoby to koszty. Obecny stan rzeczy, ze są firmy koncesjonowane do wywozu jest odziedziczony po poprzedniej władzy, a informacja o kontroli szamb została zamieszczona na stronie internetowej w czasie gdy wybuchł problem z zanieczyszczoną wodą. Środki w budżecie na 2012 rok na konalizację w południowej części są. Pewnie niebawem gmina zacznie robić. Nie można tez bruno tak mówić – kanalizacja zamiast czegoś. Równie dobrze możesz mieć pretensje do Tuska i Kaczyńskiego, ze zdecydowali się na Euro i budowę stadionów, które ani mi ani tobie potrzebne do szczęścia nie są. Gdy wszystkie gminy budowały kanalizacje, to nasza za pieniądze z kredytu budowała szkołę w Natolinie i przedszkole w Jedlni. trzeba było maksymalnie wykorzystywać środki unijne jak były.

 20. bruno pisze:

  publikuje raczej dosyc wybiórczo, według mojej oceny stosowane jest cos na kształt cenzury prewencyjnej, nie kłamią raczej otwarcie (chociaż nie jestem zbyt biegły w zarządzaniu gminą, więc trudno ocenić), ale z pewnością stosuja zasadę „żołnierz dziewczynie nie skłamie, chociaż nie wszystko jej powie”, a dziewczyna glupawa, więc sie sama nie domysli :)… tu wyłączyć kamerę proszę, mowi wojt na sesji do swojego pracownika (i filmik już nie jest pełny), tam się powie, że obywatele donoszą, ale że władza do prokuratury donosi i żąda ujawnienia numerów IP dyskutujących na tym forum już się zbyt chętnie nie mówi, (g;;;wno się dowiedzą, nawiasem mówiąc, ale popróbować można), srodki się przesuwa stąd i owąd na te kosmetyczne historie, …Właściwie tak robi każda władza, człowiek się z tym liczył, ale nie każda udaje przy tym swiętobliwego dobrego ojca. I to jest wlasnie takie obrzydliwe.
  ps. bardzo liczę na ten precedens warszawski z ujawnieniem umów zleceń 🙂

 21. V pisze:

  A gdzie REALIZACJA OBietnic WYborczych umieszczonych w programie BY BYŁO NAPRAWDĘ UCZCIWIE
  pkt pierwszy tegoż plakatu /4 strony 30cmX 42 cm/ ze zdjęciem Kandydata na Wójta/raczej to jest maleńka nic nie znacząca ulotka-bo gdzie relizacja/
  Cyt.,- dokończenie kanalizacji w całej Gminie,w części miejscowości-instalacje przydomowych oczyszczalni ścieków.
  Na ten cel o ile wiem były przeznaczone środki w budżecie.
  My ślę że się R O Z E S Z ŁY-tylko gdzie poszły?
  Co to za budżet jak co MIESIĄC jest ZMIENIANY?

 22. mathie pisze:

  Tak a propos nagrywania sesji RG i uczciwości pewnych osób:
  1) „Jestem gorącym zwolennikiem nagrywania w całości sesji Rady Gminy i odtwarzania relacji w internecie, bez montażu, żeby każdy, kto nie może przyjść na sesję, mógł ją zobaczyć w internecie na stronie gminy”.

  Źródło: jerzychrzanowski.blog.onet.pl (wpis z 17 lutego 2012)

  2)”Jeśli chodzi o pojawiające się czasem zarzuty, o jakieś skrywanie informacji, proszę nie przypisywać złych intencji[…]
  By transparentność działania organów gminy była bezsprzeczna poparłem także postulat Przewodniczącego Rady Jerzego Chrzanowskiego w kwestii nagrywania i retransmitowania w internecie sesji Rady Gminy”.

  Źródło: lesnowolski.blog.onet.pl (wpis z 28 lutego 2012)

 23. mathie pisze:

  Jeszcze jedna, według mnie, ciekawa sprawa. Ustawa o samorządzie gminnym, Art. 24i ust. 1 stanowi: Informacje zawarte w oświadczeniu majątkowym są jawne, z wyłączeniem informacji
  o adresie zamieszkania składającego oświadczenie oraz o miejscu położenia
  nieruchomości.
  Z kolei ust. 3 ww. art brzmi: Jawne informacje zawarte w oświadczeniach majątkowych są udostępniane w
  Biuletynie Informacji Publicznej, o którym mowa w ustawie z dnia 6 września
  2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 oraz z
  2002 r. Nr 153, poz. 1271).

  Tymczasem w oświadczeniach pana naczelnika Mariana Stani i pani naczelnik Katarzyny Supernak-Rybczyńskiej złożonych po rozpoczęciu pracy w UG, wyraźnie wiadać, że zasłonięte są data i miejsce urodzenia. Ani data, ani miejsce urodzenia na podstawie ww. ustawy nie podlegają wyłączeniu z publikacji.

  Nie wiem czy doszło do złamania prawa, ale jeśli przyjąć interpretację, że złożenie wadliwego oświadczenia=nie złożenie go wcale, to zgodnie z przepisami tej ustawy, ci państwo kwalifikują się do zwolnienia.

  Z drugiej strony jeśli wstydzą się swojego wieku, czy miejsca urodzenia niech idą pracować do sektora prywatnego i będzie po sprawie, tam nie będą musieli składać oświadczeń. Z tego co widzę inni pracownicy nie mają takich oporów, żeby podawać te informację (np. p. Świdzikowska)

 24. bruno pisze:

  zdaje się, ze pani naczelnik juz straciła robote, bo się pokłocono z lasami państwowymi czy coć, a matka pani naczelnik była szefową tych lasow w siczkach, matka wyeciała, zdaje się z roboty, i zaraz potem pani naczelnik z robty w naszej gminie… no, czyli nie wiem, co decydowało o jej zatrudnieniu, ….przedstawiano, że to wybitny fachowiec, ale wygląda, ze to byl raqczej uklad przedwyborczy..Na nasz koszt.

 25. V pisze:

  Laskowik by powiedział: ALE JAJA-chociaż bardzo DROGIE

 26. bua pisze:

  C.E-
  brakuje argumentów skoro „lecisz” do mnie inwektywami ad personam? Nota bene nie odniosłeś się do żadnego z moich zarzutów ograniczając się tylko do obrażania mnie. NIE POZDRAWIAM.
  ps.
  „buraku” to chyba tak u siebie w domu się wzajemnie zwracacie

 27. V pisze:

  @CE myślałem że jesteś tzw PORZĄDNY -POMYLIŁEM SIĘ
  JESTES TZW d r a ń/I DO TEGO cHAM/bez obrazy/

 28. bua pisze:

  @V sądzę że @CE jest po prostu synem naszego Przewodniczącego Rady stąd też jego wpisy wykazujące podstawowy brak kultury, jak też brak jakiejkolwiek odporności na merytoryczną krytykę- co jest również cechą charakterystyczną Tatusia

 29. V pisze:

  A mury runą ,RUNĄ i pogrążą zdegenerowany Świat/ .Gmine\ …i przyjdzie CZAS ZAPŁATy- s edziami będziesz wlaśnie MY.

 30. mathie pisze:

  @bua
  Ta ekipa od początku nie ma żadnych argumentów, tylko inwektywy i straszenie prokuratorem jeśli ktoś nie myśli tak jak oni. Powtórze kolejny raz, Leśnowolski został wójtem, bo większość mieszkańców głosowała nie na niego, tylko przeciwko Rz. Weźmy dla przykładu drugą turę wyborów w 2010. Jeśli uwzględnić oszustwa wyborcze, to przewaga Leśnowolskiego i tak wyniosłaby kilka, kilkanaście, głosów. Powtórzone wybory wygrali, bo na szeroką skalę nagłośnili to, co działo się w gminie, a większość ludzi nie miała o tym pojęcia.
  Ale teraz nie będzie tak łatwo. Przede wszystkim nie ma już Rz., którego bedzie można uczynić źródłem wszelkiego zła w gminie. Mamy dziesiąty miesiąc urzędowania, i jakie są widoczne osiągnięcia nowego wójta? Remont(?) ulicy i ronda, do którego gmina nie ma tytułu prawnego. I budowa ulicy Nadrzecznej, która to w całości była przygotowana przez poprzednią ekipę (oprócz drobnych zmian).
  Dlatego ciągle potrzebny jest lans, bo nikt by nie wiedział, że w ogóle mamy wójta. Dobrze, że chociaż Jodła ma taką passę (dzięki gminie oczywiście 🙂 ), bo w innym wypadku, to nawet nie byłoby pod kogo się podczepić.

 31. mathie pisze:

  PS. Bezpośrednio przed wyborami na stronie Jedlnia24.pl umieszczony był „program” wyborczy pana wójta, czyli jego obietnice. Dziwnym zbiegiem okoliczności usunięto go od razu po wyborach. Na szczęscie zdążyłem sobie zapisać tę stronę. Zapisałem także wcześniejsze wersje blogów i jedlnia24, całkiem jakbym przeczuwał, że coś się będzie działo (Ach ta moja zapobiegliwość). Teraz być może od czasu do czasu bedę przypominał, co tam mówiła/pisał nasza elita. Na dziś, wcześniej wspomniany program. Niech mieszkańcy wiedzą, co im obiecano Oczywiścię podaję źródło, żeby nie przyszło im do głowy podanie mnie do sądu o naruszenie praw autorskich 😉

  PROGRAM

  INWESTYCJE I INICJATYWY NA RZECZ POPRAWY JAKOŚCI ŻYCIA MIESZKAŃCÓW

  • dokończenie kanalizacji w całej Gminie, w części miejscowości – instalacje przydomowych oczyszczalni ścieków
  • utworzenie w Urzędzie Gminy filii Urzędu Pracy w celu sprawnej obsługi bezrobotnych z terenu Naszej Gminy
  • utworzenie bezpłatnego internetu dla mieszkańców oraz utworzenie profesjonalnej strony internetowej Urzędu Gminy z możliwością obsługi mieszkańców za pomocą tej strony
  • stała, bieżąca współpraca z sołtysami
  • oświetlenie wszystkich terenów zabudowanych w obrębie gminy
  • ścisła współpraca ze stowarzyszeniami działającymi na terenie Naszej Gminy w zakresie integracji społeczności lokalnej poprzez realizację projektów współfinansowanych z funduszy unijnych
  • podjecie prac nad planem zagospodarowania przestrzennego
  • zrównoważony rozwój wszystkich miejscowości w Naszej Gminie
  • budowa targowiska spełniającego standardy unijne
  • poprawa skuteczności funkcjonowania Urzędu Gminy poprzez wprowadzenie standardów unijnych – Gmina nowoczesna i przyjazna dla mieszkańców
  • realizacja zadań zgłaszanych przez mieszkańców. Organizowanie regularnych spotkań z Mieszkańcami. Powołanie Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Wójcie
  • usprawnienie komunikacji miejscowości: Piotrowice, Sadków, Wrzosów z Radomiem

  ROZBUDOWA INFRASTRUKTURY DROGOWEJ

  • budowa ulic i dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich wraz z chodnikami dla pieszych i odwodnieniem oraz budowa skrzyżowania Siczki – Jedlnia we współdziałaniu ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Marszałkowskim
  • współdziałanie Gminy wraz z miastem Radom i Starostwem Powiatowym w przebudowie drogi wokół lotniska z Radomia do Sadkowa
  • budowa wraz ze Starostwem alternatywnego względem drogi 737 ciągu drogowego z Jedlni Letnisko do Radomia poprzez miejscowości: Piotrowice, Myśliszewice, Lasowice, Natolin, Sadków
  • opracowanie i realizacja wspólnego projektu z Gminą Pionki w zakresie budowy drogi od ul. 1000-lecia do Adolfina jako traktu turystycznego oraz budowa drogi Maryno – Pionki

  SPORT, KULTURA , OŚWIATA

  • adaptacja istniejących lub stworzenie nowych placówek kulturalno-sportowych w każdej miejscowości jako miejsca wspólnych spotkań i rozrywki
  • rozbudowa placówek oświatowych; między innymi rozbudowa szkoły w Jedlni-Letnisku, Myśliszewicach oraz sali gimnastycznej w Słupicy. Dofinansowanie szkoły w Gzowicach i rozwiązanie problemów kadrowych w tej szkole
  • pilne podjęcie starań w celu utworzenie ciągu pieszo – rowerowego z Radomia do Siczek, w pierwszej kolejności na odcinku od Rajca Poduchownego do Siczek
  • budowa ścieżek rowerowych na terenie gminy
  • poprawa infrastruktury sportowej na terenie gminy. Reaktywacja wiejskich kół sportowych różnych dyscyplin
  • modernizacja kompleksu sportowego „JODŁA”

  BEZPIECZEŃSTWO

  • podjęcie działań na rzecz utworzenia 24 godzinnego komisariatu policji w Jedlni-Letnisku
  • poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Naszej Gminy przy wykorzystaniu środków z funduszu Bezpieczny Powiat, Bezpieczna Gmina
  • stworzenie sprawnego systemu powiadamiania mieszkańców o zagrożeniach

  ZALEW W SICZKACH WIZYTÓWKĄ NASZEJ GMINY

  • budowa promenady wzdłuż zalewu
  • zawarcie porozumienia z Lasami Państwowymi w sprawie zagospodarowania północnego terenu zalewu
  • budowa infrastruktury towarzyszącej

  PROMOCJA GMINY JEDLNIA-LETNISKO

  • czynne włączenie się Gminy w organizację Święta Polskiej Niezapominajki organizowanego przez program I PR i EkoRadio w celu propagowania walorów Naszej Gminy w Regionie i Kraju oraz w organizację innych imprez promujących Gminę
  • nawiązanie współpracy z Gminami ościennymi oraz zagranicznymi (wymiana młodzieży, kursy językowe, koła zainteresowań i zespoły folklorystyczne) oraz inne formy promocji Naszej Gminy

  Źródło: jedlnia24.pl/nasz-kandydat-na-wojta.html (dostęp: 29. 08. 2011)

 32. bua pisze:

  @mathie
  wychodzi na to że niewielu ma pamięć dłuższą niż pensja.
  Nie byłem i nie jestem zwolennikiem poprzedniego wójta(gwoli ścisłości) niemniej jednak szermowanie hasłami jakiejkolwiek ekipy dawno przestało mnie podniecać- teraz tylko konsekwentnie wypadałoby „przypomnieć”przy najbliższych wyborach zarówno Wójtowi jak i Przewodniczącemu wraz z ich ekipą że pora do lamusa historii!

 33. pankracy pisze:

  Pozwolę sobie podłączyć się do wpisu „mathie” z 8 maja i punktu 3 – dlaczego w BIP-ie nie są publikowane zarządzenia Wójta Gminy, a szczególnie te które dotyczą zmian w budżecie ( nie wszystkie zmiany w budżecie dokonuje Rada Gminy ). Co prawda nie jestem fachowcem od budżetu, ale przeglądając zmiany w budżecie dokonywane przez RG nie rozumiem jednej rzeczy. W planie wydatków na rok 2012 uchwalonym w grudniu 2011 wydatki w dziale 926 Kultura fizyczna ustalono na kwotę 45.000 zł. Na sesji w lutym wydatki zostały zwiększone o 10.000 zł do kwoty 55.000 zł. Na sesji w marcu wydatki zwiększono o 100.000 zł ( Orlik) do kwoty 155.000 zł. Na sesji kwietniowej wydatki zwiększono o kwotę 25.000 zł, tyle, że jak wynika z załącznika do uchwały plan wydatków przed zmianą wynosił 325.000 zł, a po zmianie 350.000 zł. I pogubiłem się, bo brakuje mi uchwały zmianiającej plan od kwoty 155.000 zł do planu 325.000 zł. A jak rozumiem ( chociaż nie jestem prawnikiem ) art. 258 ustawy o finansach publicznych przeniesienia wydatków między działami zastrzeżone są dla organu stanowiącego czyli Rady Gminy. Jeśli jestem w „mylnym błędzie” to niech mnie ktoś naprostuje.

 34. kama pisze:

  Pilnować i prostować to trzeba było w poprzedniej kadencji gdzie gminę zatapiano w ogromne bagno,a dlaczego tak piszę, bo dopiero dzięki tej władzy dowiedzieliśmy w jaki sposób gmina została zadłużona. Gdzie byliście wtedy, dlaczego nikt nie zwracał uwagi na co szły pieniądze zaznaczam ogromne pieniądze, a teraz gdy władza nowa wraz z radnymi zaczyna coś robić i działać dla naszego dobra trzeba wypisywać bzdury i czepiać się. Bardzo szybko oceniacie tego wójta ,a może jeszcze na to czas ? Jestem zwykłą mieszkanką tej gminy i bardzo chcę jako mieszkaniec, żeby w tej gminie działo się coś pozytywnego.W ciągu 8 letniej kadencji co zyskaliśmy np. dla naszej Jedlni rozwalające chodniki błoto na ulicy Nadrzecznej powodzie na ulicy Radomskiej i ogólny syf w centrum, ale czy tak było dotrze dla v, Mthie,bua,bruno,pankracy? Nastawieni są bardzo negatywnie tylko mam pytanie dlaczego? A może utrata stołeczków ?

 35. V pisze:

  Już na te n temat pisałem:albo patrzyliśmy przez palce,albo nam się nie chciało,albo dojrzeliśmy /na poczynania poprzednich ekip i dlatego głosowaliśmy za ZMIANAMI .
  A jakiekolwiek NIECZYTELNE POCZYNANIA WŁADZ muszą być zauważalne.A już PRAWDOMÓWNOŚĆ jest ich SPRAWDZIANEM. przykład:11.05 ogłoszenie o kanalizacji strony południowej.A 18 .05 Przerzucenie środków na NADRZECZNĄ.Jak u mnie w domu elektryk kilkakrotnie naprawiał wykonaną przez siebie instalacje ,stwierdziłem,że to jest,,partacz; i niestety pozbyłem się go.Analogia do budżetu jest zamierzona.Zyczył bym sobie aby operacje nie wykonywał dr .Kidler.Pozdrawiam

 36. pankracy pisze:

  Droga Kamo! Stołeczek pod moim tyłkiem jest tylko mój i nie był, nie jest ( i mam nadzieję że nie będzie ) utrzymywany z żadnego budżetu. Nie jestem zwolennikiem byłej władzy, ale też nie zamierzam bezkrytycznie przyjmować tego co obecna władza „sprzedaje” gawiedzi. Jeśli do wyborów szło się z transparentami o jawności, transparentności, przejrzystości, uczciwości to przyzwoitość nakazywałaby trzymać się tych haseł. Zapytam jeszcze gdzie byli obecnie rządzący jak te pieniądze były przez dwie kadencje marnowane. Dlaczego wtedy nie wyszli z podziemia. Może próbowali robić karierę w Parlamencie Europejskim albo w Radzie Miasta Stołecznego, a jak się nie udało to dopiero przypomnieli sobie o Jedlni żeby chociaż na mniejszym podwórku zaistnieć (przynajmniej niektórzy )?. Obecny Wójt cały czas szczyci się faktem zatrudnienia w Urzędzie fachowców. Zadaj sobie trochę trudu i przejrzyj uchwały budżetowe w BIP-ie i spróbuj odpowiedzieć na moje wczorajsze pytanie. Czy fachowcy od budżetu są naprawdę fachowcami? Ja odpowiedź na swoje pytanie znalazłem dzisiaj po opublikowaniu projektów uchwał budżetowych na sesję majową. Jak możliwa jest taka sytuacja, że na sesji kwietniowej plan wydatków w dziale 926 przed zmianami wynosi 325.000 zł, po zwiększeniu na tejże sesji o 25.000 zł plan wynosi 350.000 zł, a po sesji marcowej plan ustalony był na kwotę 155.000 zł. Czyli od sesji marcowej do sesji kwietniowej „ktoś” zwiększył plan o 170.000 zł ( ze 155.000 zł do 325.000 zł). Dzisiaj odnalazłem te 170.000 zł – w projektach uchwał na sesję majową. Okazuje się, że dopiero na tej sesji radni zwiększą plan do kwoty 350.000 zł. Ale tutaj kolejna bzdura – w projekcie uchwały na sesję majową w dziale 926 plan przed zmianą ma zupełnie inną wysokość 180.000 zł, czyli prawdopodobnie plan ten uwzględnia już zmianę o 25.000 zł z poprzedniej sesji! No ta jak to jest przecież na poprzedniehj sesji ten plan ustalono już na 350.000 zł. Dla mnie jest to pomieszanie z poplątaniem i niedopuszczalny bałagan. Dodatkowo tym bardziej bolesny dla budżetu, że tegoż budżetu pilnuje przecież Skarbnik posiadający zastępcę ( i sądzę, że za „dobre pieniądze”). Najbardziej jednak smutne dla mnie jest w tym wszystkim to jak radni przygotowują się do sesji, że im wszystko pasuje i nie mają żadnych wątpliwości. Mogę wybaczyć to radnym sprawującym funkcje po raz pierwszy, ale przecież są radni doświadczeni ( i nie tylko ze Wspólnoty, bo oni przyjmą wszystko bezkrytycznie) z tak zwanej „opozycji”.

 37. mathie pisze:

  @kama
  Mam wrażenie, że występując, jako adwokat obecnej ekipy ocierasz się o granicę śmieszności. Już mówię dlaczego.
  Kolejny raz piszę, że niewątpliwą zasługą pana Chrzanowskiego, jest to, że sporo ludzi, w tym ja, zaczęło się interesować tym, co się dzieje w tej gminie. Ale zamiary obecnej władzy były chyba inne. Myśleli, że jeśli odsuną od koryta ludzi, którzy okradali gminę, to wszyscy mieszkańcy padną im do stóp i nie będą się interesować, jak oni się gospodarzą.
  Nikt nie twierdzi, że odsunięcie Rz. było pomyłką, czy, że ta ekipa tylko szkodzi gminie. Ale jeśli rzucało się hasłami o jawności w działaniu urzędu, a teraz trzeba upominać się (bezskutecznie zresztą) o dokumenty, których publikacja jest obowiązkiem gminy, czy o film z sesji, który wciąż jest niekompletny, a którego „gorącymi” zwolennikami byli Leśnowolski i Chrzanowski, to według ciebie jest czepianie się, czy wypisywanie bzdur? Miała być pełna przejrzystość i gdzie ona jest?
  Nie chcę już mi się nawet pisać, ile to razy obecna ekipa sprzeniewierzyła się swoim hasom, od stylu podwyżki podatków w zeszym roku, czy „luźnej dyskusji” o podwyżce dla wójta, o wyłączeniu kamery nawet nie mówię.
  A skoro nie dotrzymują podstawowych obietnic, to myślę, że z pożytkiem dla mieszkańców będzie wypisywanie takich „bzdur”, czy „czepianie się”. Niech ludzie wiedzą, kogo wybrali, i jaka jest różnica między poprzednią, a obecną władzą.

 38. bua pisze:

  no niestety coraz bardziej „ekipa” Chrzanowskiego z Leśnowolskim na czele przypomina rządy Rzeczkowskiego w jego najgorszym okresie w związku z czym wypada przypomnieć, że termin najbliższych wyborów zbliża się nieubłaganie i przyjdzie zdać relację ze swojej jakże radosnej „tfurczości” a czy wystarczy to do przedłużenia kadencji, to się okaże lecz jak narazie stopniowo bardzo pracują by do tego nie doszło