Jutro oficjalne otwarcie placu zabaw i ciągu pieszo-rowerowego [fotogaleria]

Teren nad zalewem w Jedlni-Letnisku się zmienia. Nowo wybudowany ciąg pieszo-rowerowy w pasie ulicy Nadrzecznej oraz nowy, większy, ogrodzony plac zabaw rozmieszczony w pobliżu stanicy wędkarskiej od kilku weekendów przyciągają tłumy mieszkańców Jedlni i przyjezdnych. A to nie koniec zmian, bo wkrótce w pobliżu tamy powstanie bar gastronomiczny. Jutro o godzinie 11.00 na ulicy Nadrzecznej nastąpi uroczyste otwarcie ciągu pieszo-rowerowego i placu zabaw z udziałem władz gminy i zaproszonych gości.

Tegoroczne inwestycje nad zalewem wójt Piotr Leśnowolski może uznać za swój duży plus. Półtora miesiąca temu na swoim blogu wójt pisał, że „całość założeń związanych z tą inwestycją zmierza ku temu, że ma być to wizytówka Jedlni Letnisko i przyjemne miejsce dla wypoczynku mieszkańców i odwiedzających nas gości wraz z rodzinami”. I tak się właśnie zaczyna dziać, spacerowiczów czy rowerzystów jest o wiele więcej niż miało to miejsce w poprzednich latach, kiedy zalew świecił pustkami.

Gratulując wójtowi udanej inwestycji jednocześnie pragnę ostudzić nieco euforię przypominając, że przed naszą gminą są o wiele trudniejsze zadania do wykonania. Największym, i jednocześnie najtrudniejszym z nich, jest pozyskanie środków i budowa kanalizacji w znacznej części gminy, w tym w południowej części Jedlni-Letniska. Tak, by stopniowo polepszać standard życia wszystkich mieszkańców, zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju całej gminy.

Paweł Kończyk

FOTOGALERIA (Niedziela, 3 czerwca 2012r.)Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotogaleria, News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

11 odpowiedzi na „Jutro oficjalne otwarcie placu zabaw i ciągu pieszo-rowerowego [fotogaleria]

 1. Madmax pisze:

  Myślę że zarówno pana gratulacja jak i opinie wójt ma gdzieś w okolicach okrężnicy. Kim pan jesteś, że stawiasz się w roli lokalnego mentora i wyrzutu sumienia? Dla mnie jesteś pan śmieszny…

 2. bruno pisze:

  „….Ośrodki miejskie były bardzo dobrze zorganizowane i podzielone prostopadłymi ulicami. Zaawansowany system kanalizacyjny był podłączony do każdego domostwa. Pozostałości łaźni, toalet i basenów świadczą, że higiena była utrzymywana na wysokim poziomie…” czytam sobie dzisiaj w gazecie o cywilizacji doliny Indusu, rzecz miała miejsce 4000 lat temu…Ciekawe co o nas napiszą, jak nas kiedys odkopią,…pewnie, ze na skutek niezrozumiałych rządów (oby nie użyto gorszych, moze nawet obraźliwych słów, bo trzeba by zmartwychstać, zeby się w prokuraturze stawić) po jednej stronie miejscowości powstawało wszystko, drugiej natomiast części pozwolono utopić się we własnych gównach..

 3. mathie pisze:

  @madmax
  Masz rację, że mają w okolicach okężnicy, bo srają ze strachu, żeby tu za dużo nie napisano o działalności naszej władzy. Ale nie dziwię się, skoro taki portal odwiedza kilkaset (a może więcej) osób, które mogą poznać, czego się nie publikuje, czego się nie powiedziało, co się ukryło itd., to może być problem w następnych wyborach, żeby się prześlizgnąć różnicą nawet kilkuset głosów. Też bym trzymał się koryta ile mam sił. Ale jak ktoś jest uczciwy, dotrzymuje obietnic i postępuje zgodnie z tym, co mówił, to przecież taki portal nie stanowi zagrożenia 😉 Czyż nie?
  A przy okazji, jak widzisz pan Kończyk potrafi wznieść się ponad osobiste urazy i powiedzieć dobre słowo tam, gdzie trzeba. A i nie usunął linków do niektórych stron i blogów w przeciwieństwie do innych małostkowych ludzi 🙂

 4. V pisze:

  Ciesza mnie i moja rodzinę zmiany ku ,,lepszemu” jednak jak wiemy DIABEŁ tkwi w szczegółach i o te właśnie mi chodzi a mianowicie :
  1 Fajna architektura -kto jest ,,INWESTOR”- jak będe wiedział postaram sie o zadanie następnego pytania!!1
  2. plac zabaw -fajny.Byłem,obserwowałem ,była jedna opiekunka/przepraszam przedszkolanka///z dziećmi chyba z przedszkola?.Zacząłem się zastanawiać co będzie jak przyjdzie DESZCZ lub BURZA.Gdzie te ,,kurczatka się schowają./OPiekunka raczej postury mizernej/.Co wtedy_ A GDYBY tak wzorem wszystkich PLAC ZABAW przy Przedszkolu —

 5. wienciorek pisze:

  a czemu mój wpis zniknął?

 6. bruno pisze:

  i mój też:(

 7. Don Diego pisze:

  Dlatego, że jeden z internautów w podły sposób obrażał (próbował obrazić) drugiego, a Wasze komentarze zostały niejako wplątane w tę dyskusję, ponieważ broniliście obrażanego? Gdyby admin je zostawil to nagle okazałyby sie wyrwanymi z kontekstu, dlatego uważam, że dobrze zrobił usuwając cały dialog. Porządek musi być, tym bardziej że trolle lubią czesto atakować ten portal.

 8. bruno pisze:

  jak ktoś koggos obraża i ten się nie skrzy, nie nalezy się tak natychmiast wyrywać z obroną, arbitralnie decydując o tym, co usuwać, czego nie i kto kogo obraża….Mnie się to bardzo nie podoba
  Pozrądek to musiał być w KL Auschwitz, tam to byla najwyższa wartość. Porządek nie zawsze idzie z parze z wolnoscią.

 9. artip pisze:

  jakoś dziwnie pusto na tym deptaku?

 10. zombi pisze:

  A plac zabaw z piachem to przeżytek, dzisiaj robi się specjalną masę bezpieczną dla dzieci tak jak ma to miejsce pod galerią słoneczną w Radomiu, dzieci czyste i bezpiecznie mogą się pobawić. I chyba lepsze byłoby to niż czerwony asfalt. Pozdro

 11. pytający pisze:

  A z tym obrażaniem na forach internetowych, ostatnio przeglądałem artykuły dotyczące ludzi rządzących krajem (patrz osób publicznych) i jednocześnie opinie internautów – wniosek taki jak by tak np. premier sądził się z każdym kto na niego pisze obelżywie (a była tego cała masa i to jaka) to musiłaby chyba pozwać bardzo wiele osób. Także daje to do myślenia, że jeżeli się jest osobą publiczną to trzeba się z tym liczyć.