Leśnowolski: chcemy być urzędem przyjaznym dla petenta

Od dziś na parterze Urzędu Gminy w Jedlni-Letnisku działa Biuro Obsługi Mieszkańca. Jak zapewnia wójt Piotr Leśnowolski, będzie można złożyć w nim wszelkie pisma i wnioski oraz uzyskać pełną informację na temat pracy urzędu. Bez konieczności wchodzenia na wyższe kondygnacje.

„Wiele spraw z jakimi przychodzą do urzędu petenci polega na składaniu wniosków oraz różnego rodzaju pism na dziennik korespondencji. Korespondencja była przyjmowana na drugim piętrze w sekretariacie wójta gminy. Petent musiał więc wejść na drugie piętro tylko po to, by złożyć dokument i otrzymać potwierdzenie jego złożenia. Czasami było to wyzwanie nie takie proste, szczególnie dla osób starszych. Nie zapominamy także o osobach niepełnosprawnych” – uzasadnia nowe rozwiązanie na Gminnym Portalu Internetowym Piotr Leśnowolski.

Teraz pisma i wnioski będzie można złożyć zaraz po wejściu do budynku. Biuro Obsługi Mieszkańca ma być również miejscem, w którym każdy zainteresowany uzyska pełną informację na temat działania urzędu. „W Biurze Obsługi Mieszkańca będzie pracować wieloletni pracownik urzędu, który dotychczas wykonywał inne zadania, doskonale znający tematykę zagadnień jakimi zajmują się poszczególni pracownicy, co będzie gwarancją udzielania Państwu właściwej i wyczerpującej informacji na temat pracy urzędu” – zapewnia wójt Leśnowolski.

„Wkrótce zainstalujemy również drzwi automatycznie otwierane – to głównie z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych. Chcemy i musimy być urzędem przyjaznym dla petenta. Taka jest rola samorządu i pracowników bezpośrednio obsługujących tych, którzy mają do załatwienia w urzędzie jakiekolwiek sprawy” – podkreśla Leśnowolski.

Biuro będzie czynne w godzinach pracy urzędu.

Cały tekst wójta jest dostępny tutaj

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

28 odpowiedzi na „Leśnowolski: chcemy być urzędem przyjaznym dla petenta

 1. Cinek pisze:

  Czy oczyszczalnia będzie miała zwiększoną przepustowość by w przyszłości przyjąć inne miejscowości?

 2. Draf pisze:

  chyba przecież to wójt napisał. Że będzie miała po to by przyłączyć inne miejscowości. Czytać ze zrozumieniem nie nauczyli?

 3. V pisze:

  Mam dwa a może trzy pytania a mianowicie :
  1. czy z tego powodu możemy oczekiwać odpowiedzi na pytania zadawane Wójtowi pocztą elektroniczna
  2.CZy osoba umieszczona tam będzie kompetentna i upoważniona do podejmowania decyzji i odpowiedzialności za sprawy,które mogą być załatwine odwrotnie i czy bedzie potwierdzać to stosowną pieczatka : z upwazniena Wójta,
  CZy też proces ,,decyzyjny wydłuży się ” o wartośc
  różnic ,,wysokościowych,” ?
  Dlaczego ten ,,sarkazm” ?.Ano dlatego ,że czekam na odpowiedż zarówno od P.Wójta i P.przewodniczacego
  już pewnie R O K. I nie wiem dlaczego jeszcze nie zgłosiłem sprawy do Kolegium odwoławczego.

 4. V pisze:

  Chyba,dlatego ze tą Władzę lubię,a może jest to tzw.
  MIŁOŚĆ BLIŻNIEGO ?

 5. bronek pisze:

  Mam pytanie i nie wiem czy w tym okienku się dowiem, co ze sprawą pana Staniego z Lublina? Jak to sie zakończylo?

 6. HTML-a pisze:

  Urząd ma być normalny, z pracownikami, którzy winni posiadać doskonałą znajomość zagadnień którymi się zajmują. Łącznie z wójtem. Tego oczekują podatnicy.
  Nie potrzebne jest również energiczne chodzenie po korytarzu niektórych urzędników i gwałtowne wpadanie np. do sekretariatu, a potem gwałtowne wypadanie. To jest śmieszne.

 7. mathie pisze:

  Ostatnio daje się zauważyć wzmożoną aktywność propagandową władz naszej gminy. Po półrocznym okresie posuchy, teraz na blogach wpisy o nowych inwestycjach pojawiają się niemal codziennie. Szczególnie ciekawy jest ostatni wpis pana wójta, który tak relacjonuje remont skrzyżowania trasy Kozienickiej z ulicą Radomską, jakby ten remont prowadziła gmina. Pan wójt nawet się nie zająknął (w przeciwieństwie do przewodniczącego), że zarządcą obu dróg jest MZDW.
  Ktoś, kto jest odrobinę spostrzegawczy może się domyślać, czemu służą takie działania. Na najbliższej sesji RG będą uchwalane stawki podatku od nieruchomości: http://www.jedlnia.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=92&menu=122&artykul=2060&akcja=artykul
  Zapewne znów dostaniemy po kieszeniach, więc trzeba pokazać, że tyle się robi. I temu służy cała ta propaganda.
  Oczywiście obok propagandy w najlepsze trwa budowa społeczeństwa obywatelskiego! Po raz kolejny o zmianach dowiemy się już po fakcie, bo przecież po co wcześniej podawać proponowane stawki? W większych samorządach, których władza liczy się z mieszkańcami, z wyprzedzeniem publikowane są założenia budżetowe, ze wszystkimi zmianami, które dotyczą mieszkańców. Ot takie przykłady:
  1. http://www.radom.pl/page/4,aktualnosci.html?offset=10&id=3986
  2. http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&id=174431
  U nas nadal wszystko jest pilnie strzeżoną tajemnicą. Może nie jesteśmy „dużym” samorządem, ale skoro wójt pensję ma zbliżoną do prezydenta Radomia, to można by wymagać, aby standardy były podobne. A tak wciąż obowiązują kanony wypracowane przez wójta Rz.

 8. czytelnik pisze:

  Twoja spostrzegawczość jest beznadziejna, za to złośliwość znana. No cóż – kompleksy dają o sobie znać… Komisja budzetowa opowiedziała się przedwczoraj za niepodnoszeniem podatków i utrzymaniem ich na dotychczasowym poziomie. Czytaj uważniej szczawiku.

 9. V pisze:

  B.SPOSTRZEGAWCZY @ czytelniku
  Prosze ZINTERPRETOWAĆ PKT 11.porządku obrad sesji Rady cyt: Podjęcie uchwały w sprawie OBNIŻENIA ceny skupu zboża do wymiaru podatku rolnego.Jeśli cena zboża ustalana jest przez organ podatkowy na niższym poziomie,
  to podatki rosną/.
  A także pkt 12 i 13.
  Czy myślisz ,że tzw ..sztuczkami” oszukacie nasze kieszenie i nasze rodziny.
  To tylko ,,guma w majtkach się rozciąga”-ALE też ma
  swoją wytrzymałość!!!Zbyt mocno naciągając można dostać w oko .

 10. czytelnik pisze:

  czytam nie tylko stronę urzedu, ale blogi i jedlnia24.pl. Tam jest coś innego napisane w sprawie podatków.

 11. filippe pisze:

  a dlaczego nikt z Wielkich naszych Blogerów nie opisał na swoim blogu imprezy integracyjnej pracowników urzędu?
  Taaaka wielka impreza, taaaaaaaaka zabawa, dawno w gminie takiej nie było, taaaakie wielkie wydarzenie a tu zadnej informacji. zupełne embargo, cisza. nic. zero wiadomości.
  pytanie tylko czemu? jakieś tabu czy co?
  kiedyś za rzeczkowskiego (co nie znaczy ze jestem jego fanem, tym bardziej sabotażystą) NIEKTÓRZY twierdzili że takie bibki nie powinny się odbywać bo to tylko libacje i wyrzycenie pieniędzy pomimo że to pieniądze funduszu socjalnego.
  zatem apeluję do naszych blogerów o jakieś informacje na temat tej imprezy

 12. mathie pisze:

  @czytelnik, który zarzuca mi brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, chyba sam ma z tym problem. Po raz kolejny piszę nie o podwyżkach, a o stylu w jakim decyduje się o pieniądzach mieszkańców. Jeżeli podwyżki mają uzasadnioną rację bytu to niech będą uchwalone. Ale w takim wypadku, moim skromnym zdaniem, należałoby wcześniej poinformować o tym mieszkańców i merytorycznie uzasadnić taką konieczność. Nie byłem przeciwnikiem zeszłorocznych podwyżek, ale stylu w jaki je wprowadzono – po cichu. Stąd mój wcześniejszy komentarz, wskazujący, że w tym roku może być podobnie.
  I jak widać pan wójt ma inne stanowisko niż komisja budżetowa, więc z moją spostrzegawczością nie jest najgorzej 🙂
  PS. Nie wiem dlaczego wójt proponuje podwyżki, przecież grube pieniądze zaoszczędziliśmy na wyłączonych latarniach 😉

 13. miwszkaniec pisze:

  „Dnia 21 listopada rozpoczęły się prace związane z przebudową skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 699 z drogą wojewódzką 737 w Siczkach.” Mathie czytać ze zrozumieniem.

 14. mieszkaniec pisze:

  Mathie-mendoweszko! To źle , że wójt załatwił z zarządem dróg wojewódzkich taką inwestycję w Siczkach? To lepiej, żebyśmy mieli za to płacić z pieniędzy gminnych? Myślisz że sam z siebie by to zarząd róg zrobił, czy trzeba było przy tym chodzić, prosić, szukać kontaktów? Jesteś tak bezczelnie nieobiektywny, że się chce ciebie obrzygać lub obharchać . może nawet to kiedyś zrobię… Już rok temu dałeś popis chamstwa i głupoty wypisując i wyśmiewając się, że program orlik się skończył i nie będzie orlika. 2 miesiące temu się wyśmiewałeś że zima idzie i boiska nie wybudują. A tu koniec robót. Pewnie się modliłeś o śnieg razem ze swoim świętym braciszkiem o którego inteligencji nie będę pisał bo znają ją ludzie, co z nim do klasy chodzili.

  ps. jeśli twój brat będzie takim kapłanem jak ty komentatorem życia publicznego i jeśli został tak samo (nie)wychowany jak ty to nic dziwnego że autorytet kościoła upada.

 15. mieszkaniec pisze:

  ps 2. Maciej Frączek rozpowiedział kilku osobom kim jesteś, a te osoby następnym więc się możesz podpisywać z imienia i nazwiska.

 16. bruno pisze:

  Mieszkańcu, pamięć zaczyna mi wracać. Obawiam się, ze tego procesu nie da się już zatrzymać. Chciałbym, ale musiałbyś chyba przeprosić, za rodzaj ataków i język jakiego używasz. Zbierz się w sobie i przeproś, bo jak mi moja nieszczęsna pamięć powróci, może być, że następne wybory będziesz miał z bani.
  Ps. I tak będziesz miał z bani, ale możesz mieć jeszcze jakieś rojenia, nadzieje. Jak mi pamięć wróci, będziesz musiał nawet te nędzne iluzje porzucić.
  Przeproś niegodziwcze!

 17. joanna pisze:

  widze mieszkańcu, że dokladnie wiessz kim jest te mathie. kilka osób jednak wie kto występował o udostepnienie IP i ustalenie danych osobowych właścicela komputera z którego pisał mathie. wiec nie zganiaj winy na pana frączka.
  styl i język jaki prezentujesz tu mieszkańcu jest niegodziwy i pozbawaiony jakich kolwiek zasad kultury, poprostu poniżej poziomu. od ciebie mieszkańcu powinno się wymagać znacznie wiecej.
  a ciebie mathiu namawiał bym na to (co ktos zrobił z tobą) abyś wystąpił do prokuratury o udostepnienie IP komputera i danych jego właściciela z wpisów mieszkańca. ponieważ jego ostatnie wipisy cie szkalują i znieważają. jest to poprostu lżenie twojego dobrego imienia. tym bardziej że podaje takie dane że bardzo łatwo cię zidentyfikować w naszej społeczności. pomimo nie podawania twoich danych takie czyny są jednak karalne. zachęcam cie do tego gorąco a zobaczysz że będą wielki jaja jak ci podadzą dane tej osoby. wielki szok i zaskoczenie.
  myśle że wielu zacnych obywateli by się bardzo zdziwiło że ten Mieszakniec tak obraża innych.

 18. internauta pisze:

  Czy wobec powyższego wpisu pan Maciej Frączek – dostawca internetu w Jedlni ujawnia w sposób nieuprawniony osobom trzecim IP innych osób wraz z danymi personalnymi, mając tę wiedzę jako administrator własnej sieci? Bo rozumiem, że skoro Maciej Fraczek ujawnia, kto to mathie to ma jakąś wiedzę. Jeśli ujawnia to ta sprawa kwalifikuje się do GIODO.

 19. joanna pisze:

  ujawniła prokuratura, zostawcie pana maćka w spokoju

 20. Maciej Frączek pisze:

  Zacny i szanowany mieszkańcu, ciekawi mnie skąd posiadasz takową wiedzę, prędzej to twoje przypuszczenia i domyślenia, niedawno jak mnie pamięć nie myli tajemniczym mathie był Dominik który był nieetycznie obrzucany. Słowo PRZEPRASZAM wypadało by w jego kierunku skierować. Mocne postanowienie pokuty. Nie przypominam sobie abym takowe informacje przekazywał tak licznej grupie osób.
  Jak chcesz wiedzieć była to jedna osoba zaufana.

  Strasznie zależy tobie na skłóceniu.
  Abyś jednak nie żałował, piłeczka odbita wróci ze zdwojoną siłą w twoim kierunku.

 21. Maciej Frączek pisze:

  Co do udostępniania danych moich klientów, są to dane poufne i bez oficjalnego wniosku prokuratury nie zostaną nikomu udostępnione.
  Zapewne kilku klientów z tego forum miało by moje IP ale nie chce tego wiedzieć, jak bym nawet wiedział to i tak te informacje nie zostały by nigdzie opublikowane a nawet przekazane osobą postronnym nawet z mojego grona.

  Dziękuję za reklamę. 🙂

 22. kasia pisze:

  Czytam i mieszkańca łatwo zidentyfikować. Dużo jadu, proponuje mniej szczekać i zbierać siły panie……… Będzie trzeba.

 23. 888 pisze:

  joanna – pisząca jako mężczyzna, każdy niby wie, kto pod jakim nickiem pisze – dla mnie to walka piesków pod dywanem… O co chodzi? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Jedni są przy władzy, wygryźli innych. wygryzieni są wkurzeni, piszą. Ci co wygryzli boją się konkurencji, też piszą. Wielu myślało, że przy wygryzieniu starych się załapią. Jedni się załapali, inni nie. No i teraz sobie nawzajem wrzucają. Co mają z tego mieszkańcy? Niesmak.

 24. dyrektor pisze:

  888….To znaczy, że myślisz, że ta władza też ma tak duże dochody? Jakieś boki może? Czerpie nadmierne korzyści?
  I że stąd ta cała walka? Dobrze zrozumiałem?

 25. joanna pisze:

  Panie Maćku, aby przyznać się do błędu i powiedzieć słowo przepraszam to trzeba mieć honor, styl i klase, nie mówię o dobrym wychowaniu

 26. lisia pisze:

  Czyżby tylko Pan Maciej umiał zadbać o prawdziwy porządek, kiedyś dowiedzieliśmy sie o nagrodach , to może teraz dowiemy się o tych , dla których słowo przepraszam nie wystepuję w słowniku polskim?

 27. skoorwol pisze:

  @mieszkaniec wykazał się wielką kulturą, jak taki kozak niech sam się z imienia i nazwiska podpisze.
  w głębi duszy to pewnie taki zakompleksiony mały człowieczek: http://www.youtube.com/watch?v=OHh4-HBO0Nk

 28. duszan pisze:

  @mieszkaniec albo raczej filip, bo to jest bliższe prawdy, folguj ze swoimi wypowiedziami, bo i tak wiemy kim jesteś…