Trzęsienie ziemi podczas XL sesji Rady Gminy [film szesjaTV oraz jedlnia.org.pl]

XL sesja Rady Gminy Jedlnia-Letnisko była trudna dla wójta i dotychczasowego przewodniczącego. Nie ostał się projekt budżetu w wersji proponowanej przez Leśnowolskiego. Radni znaleźli dodatkowe oszczędności, ograniczając wydatki na administrację i promocję. Pozbawili też Jerzego Chrzanowskiego funkcji przewodniczącego Rady Gminy.

Rada Gminy uchwaliła budżet na 2014 rok. Wójtowi i jego urzędnikom nie udało się jednak przeforsować budżetu w proponowanej przez siebie wersji. Mająca większość opozycja znacznie ograniczyła wydatki na administrację gminną (w tym na wynagrodzenia urzędników i ich pochodne), na delegacje oraz na promocję. Łącznie znaleziono dodatkowe 570 tys. złotych oszczędności, które zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia gminy.

Leśnowolski stracił również upoważnienie do dokonywania zmian w planie wydatków na wynagrodzenia ze stosunku pracy w ramach działu. Takie zmiany za każdym razem będzie musiała zatwierdzić Rada Gminy.

Radni odwołali w tajnym głosowaniu Jerzego Chrzanowskiego z funkcji przewodniczącego Rady Gminy. W głosowaniu wzięło udział 14 radnych, za odwołaniem dotychczasowego przewodniczącego oddano 7 głosów, przeciwko 6, a 1 głos był nieważny. Radna Mariola Bocheńska była nieobecna w chwili głosowania, gdyż ze względów rodzinnych opuściła obrady wcześniej.

Rada Gminy wybierze swojego przewodniczącego na kolejnej sesji. Do tego czasu tę funkcję będzie pełnił wiceprzewodniczący Tadeusz Kuropieska.

Nie było głosowania w sprawie odwołania Tadeusza Kuropieski z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Gminy oraz w sprawie obniżenia diet. Radni zdjęli większością głosów te punkty z porządku obrad.

Renata Pasek podtrzymała swoje stanowisko o rezygnacji z funkcji członka komisji rewizyjnej. Jednak jej rezygnacja nie została przyjęta. Za uchwałą w tej sprawie głosowało 4 radnych, 7 radnych było przeciwnych, a 2 wstrzymało się od głosu. Radna Renata Pasek nie brała udziału w głosowaniu.

Pod koniec sesji wiceprzewodnicząca Katarzyna Baran odczytała list wójta Piotra Leśnowolskiego. Wójta w tym czasie nie było na sesji, gdyż opuścił obrady wcześniej. Leśnowolski skrytykował w liście decyzję radnych o obniżeniu mu pensji, uznając ją za bezzasadną i niezgodną z prawem.

Poniżej zdjęcia zrobione tuż przed zakończeniem obrad.


________________________________________________

Film szesjaTV:


________________________________________________

Film jedlnia.org.pl:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotogaleria, News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

51 odpowiedzi na „Trzęsienie ziemi podczas XL sesji Rady Gminy [film szesjaTV oraz jedlnia.org.pl]

 1. :) pisze:

  Sojusz chłopków i ludzi ze słabym wykształceniem. Kto tam, może Paskowa ma coś wyższego. Reszta zasadnicze lub może średnie. A Kuropieska jest śmieszniejszy niż Ani Mru Mru i Kabaret Moralnego Niepokoju razem wzięci:)

 2. Pt pisze:

  Koniu. Wójt nie wyszedeł ot tak z sesji tylko na pogrzeb teściowej.

 3. duszan pisze:

  Nie no, padnę… Wójt się poskarżył, że teraz będzie za mało zarabiał… Proponuję od razu udać się do GOPS-u, może będzie Panu przysługiwał już jakiś zasiłek, bo z takimi zarobkami to niedługo zahaczy Pan o PRÓG UBÓSTWA.
  Po raz kolejny ŻENADA!!!
  PS. Ja też jestem za godnymi zarobkami urzędników, ale nie TAKICH.

 4. basia pisze:

  Tadeusz jak się czujesz na nie swoim miejscu?

 5. goljat pisze:

  Niestety najlepiej jest manipulować półgłówkami.Zebrała się banda osłów-posłów i obradują jak w piosence Młynarskiego-co by tu jeszcze spieprzyć.

 6. lolita pisze:

  tacy niby głupi a wybitnemu ekonomiście nochala przytarli,

  znaleźli pieniądze w szufladzie, a wybitny ekonomista tylko kredyt umiał wziąć. Więc ja myslę, że to wybitny ekonomista powinien raczej handlować pietruszką na targowicy.

 7. knypsa pisze:

  buuahaha, z osłami przegrał mądrala, zaraz pęknę ze śmiechu. Rzeczywiście wybitny. Nie ma co.

 8. lp pisze:

  do 🙂
  przypuszczam , że jesteś zwolennikiem obecnie urzędującej władzy i prawdopodobnie wywodzisz się z „chłopków” a i wykształcenie pewnie tez niewielkie skoro taką miarą mierzysz ludzi. Wstyd mi za Ciebie,że wykorzystujesz tę stronę w ten sposób.Obrażanie i lekceważenie innych ze względu na ich pochodzenie i wykształcenie, świadczy tylko o tym jak małym jesteś |człowieczkiem”. Dla jasności sprawy- nie jestem zwolennikiem żadnej ze stron, ani opcji rządzącej, ani też opozycji aczkolwiek uważam, że” te niedouczone chłopki i pozostali z marnym według ciebie wykształceniem ” pokazali, że są niezwykle mądrzy i posiadają ogromna wiedzę życiową i nie tylko.Pompowanie pieniędzy w urzędnicze pensje , niezbyt przemyślane wydatki inwestycyjne niczemu dobremu nie służy.
  A co do odwołania Przewodniczącego mam tylko jeden komentarz-„kto sieje wiatr ten zbiera burzę”.

 9. tow Lenin pisze:

  Mówilem, że walka klas sie zaostrza. Proletaryat przeprowadzil rewolucje bo tak kończą rządy despotyczne. Jak wiadomo w 1917 po pierwszej zaraz nastąpiła nastepna. Kogo teraz zmiecie ?

 10. krw1994 pisze:

  Słowa uznania dla opozycji, która odwołała nieudolnego Jerzego Chrzanowskiego! 🙂 … Teraz należy jeszcze Panu Wójtowi podziękować i poprosić go o rezygnację z urzędu.

 11. czytelnik pisze:

  Znakomicie panie Tadeuszu Kuropieska i pozostali radni . Ocaliliście ponad 570 tyś zł podatników przed zabraniem ich przez nierobów urzędników gminnych. Szkoda, że nie wcześniej. Teraz zapewne skarbnik, odrzut urzędniczy z urzędu radomskiego , sekretarz gminy i pozostałe nieroby będą co chwila spadać z foteli. Z niebywałego wrażenia. To niech spadaj. Szanowni radni. Od was zależy, czy Jedlnia się zmieni. Mieszkańcy gminy w was wierzą. Teraz tylko Jedlni potrzeba mądrego wójta. Ten niech się szwenda po sądach z dawniejszym przewodniczącym. Wszystkiego najlepszego i powodzenia.

 12. czytelnik pisze:

  Pozdrowienia dla Victorii.

 13. basia pisze:

  Państwo radni mam kontakt ze sporą ilością osób z terenu naszej gminy i słyszę wypowiedzi na temat waszych decyzji i działań.Jesteście tacy mądrzy i sprawiedliwi jak was tutaj opisują , a dlaczego nie spotkacie się ze swoimi wyborcami po to, żeby usłyszeć co o tym wszystkim myślą? Załatwiacie
  swoje prywatne sprawy!!! Dlaczego przegłosowaliście odwołanie pana Chrzanowskiego, a pana Kuropieski nie on nam też się nie podoba na tym stanowisku,druga sprawa nie przeszła uchwała o wysokości waszych diet,przecież szukacie oszczędności na spłacenie długu który,powstał za tamtej kadencji pięć sześć siedem lat temu,wysokie wypłaty mega nagrody,przecież niektórzy z was przyczynili się do takiego stanu w jakim gmina się znajduje,dlaczego obciążacie niewinnych ludzi którzy chcą coś zrobić. Jeżeli ma spłacać wójt i jego załoga to dlaczego i nie wy też,jeszcze sobie podwyższyliście i to jest sprawiedliwe? dlaczego nie robicie zebrań z wyborcami,żeby usłyszeć co myślą,czy wasze decyzje są słuszne zebrać trochę opini, a wy załatwiacie swoje prywatne sprawy a z wyborcami nie liczycie się ,ale oni was rozliczą kiedy przyjdzie pora nie wystarczy patrzeć na czubek swojego nosa.
  PS Tadeuszu,Zbyszku,Robercie,Maćku nie tego oczekiwaliśmy o reszcie nie wspomnę (zemsta).
  Panie wójcie prosimy dalej iść tą drogą dla dobra społeczeństwa,a nie radnych bo to społeczeństwo pana
  obdarzyło zaufaniem.Dziękujemy za dotychczasowe sukcesy i życzymy dalszej owocnej pracy.
  Wyborcy!!!!

 14. zulus pisze:

  Jak aktywista ruchu palikota psioczy na pana Chrzanowskiego to znaczy że Chrzanowski spoko gość jest!

 15. Victoria pisze:

  No i już po bólu Sesja się skończyła
  Dla niektórych nie była ZBYT MIŁA !!!
  Teraz Jedlnia zmierza do ,,SZCZĘŚLIWEJ KRAINY”
  więc po co u nas rabin i inne beduiny 🙂
  Dobrze ,że już nie ma/…../ i skończone modły
  kto przez te lata był bezwzględnie podły ?
  Nieobecnych i zmarłych często szkalowano
  że przez te wszystkie lata podłość uchowano.
  Uchowano w intrygach i w insynuacjach
  ciągle ZADUFANI w FAŁSZYWYCH ORACJACH !!!
  Nikt się nie liczył.Tylko ja i wspólnota
  wspólnota się SKURCZYŁA , bo przeszła ochota 🙂
  Musiał,ktoś mocno to wszystko obrzydzić
  dlaczego zaczeli z oponentów szydzić ?
  Jednak każde kłamstwo ma zbyt krótkie nogi
  CYGAN DRUGI RAZ NIE WEJDZIE<BO ZAWARTE PROGI
  Nie ważne,czy na lokalnym rynku,czy do powiatu
  o kłamstwach powiemy jak rodzonemu bratu.
  Te wszystkie przeinaczenia i niszczenie ludzi
  KU SUMIENIU,niech się wreszcie ZBUDZI !!!
  Przecież za czynami stoją zwykli ludzie
  by zmazać złe czyny,do kościoła się pójdzie.
  Tam się przystąpi do ŚW. spowiedzi
  może Bóg wybaczy,czy wybaczą sąsiedzi ?
  Godnie się zachował ,gęba pełna czaru
  było się w W-wie i Jedlni ,,trza" do Madagaskaru 🙂
  Tam także żyją TAKIE CWANE kameleony
  przy tej kreatywności przystosują się jak GLONY 🙂
  Tam są takie bezkresne możliwości
  że znowu CYNICZNY uśmiech na twarzy ZAGOŚCI .
  To jest tylko taka niewinna SATYRA czyli CHRYJA
  ku PRZESTRODZE,by nie podnosić za wysoko r**a
  przypuśćmy,ze KIJA 🙂
  TAk sobie piszę,skąd ,,TAKIE ROZSTANIA" ?
  to , BEZMIAR GŁUPOTY wymusza DZIAŁANIA !!!

 16. , pisze:

  BRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAWOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO RADNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 🙂 , BRAWO PANOWIE 🙂

 17. kolega pisze:

  Najpierw Wójt chodził i mówił po wsiach że nie idzie tam dla pieniędzy i każdemu tak obiecywał a teraz płacze jak małe dziecko że mu pensję obcieli?
  Czyli w końcu o co chodzi w tej grze?
  Już tej jesieni przyjdzie i na niego czas. A Pan Chrzanowski będzie miał teraz więcej czasu na jazdę na rolkach 😀

 18. alfa25 pisze:

  A gdzie to była ta obecnie wspaniała opozycja, która ma „sukces” w uratowania kilkuset tysięcy, a przy poprzednim wójcie nie reagowała na milionowe kredyty brane na takie ogromne nagrody dla „najlepszych” pracowników. Skończyły się profity, to trzeba przejść to ataku. Czy ta opozycja przypadkiem nie jest sterowana przez poprzedników, żeby
  zwyczajnie w świecie się zemścić?

 19. MTZ pisze:

  dlaczego głosowanie było tajne?

 20. olip pisze:

  Pan Tadeusz Kuropieska , to mądry radny , dba o dobro gminy ,brawo , tak dalej panie Tadeuszu , jest pan lokomotywą i działa pan prawidłowo

 21. Zefir pisze:

  Rok czasu miał pan Chrzanowski na przemyślenie kim jest człowiek którego tak popiera. L pewnie ma gdzieś zdanie pana Chrzanowskiego. Robił swoją politykę a przewodniczący go bronił przed Rada nie wiadomo po co. No to teraz będzie nowy przewodniczący którego L będzie sie bał i może zacznie robić porządek w urzędzie.

 22. mx pisze:

  i tak bedzie jak do tej pory tylko w innym skladzie .a jak Kuropieska bedzie wojtem to bedzie chcial miec tyle ile sie tylko da wyciagnac z kasy ,nic sie nie zmieni

 23. kuba pisze:

  Bardzo dobrze choć o wiele za późno, takiego nieudolnego przewodniczącego Jedlnia jeszcze nie miała a oprócz nieudolności to był złośliwy i siał nienawiść i podłość a na dodatek nie umiał czytać (dukał jak pierwszoklasista). Do tej pory mieliśmy na czele gminy dwóch największych nieudaczników teraz pozostał jeden ale chyba on już pozostanie do najbliższych wyborów (to jeszcze tylko 11 miesięcy) bo na referendum jest już za późno. Często się zastanawiam jak mogliśmy my mieszkańcy dać się nabrać i wybraliśmy człowieka znikąd który opowiadał o sobie, że jest dyrektorem banku, że jest ekonomistom, że jest uczciwy, że on cokolwiek potrafi teraz już wszyscy wiemy że nie potrafi nic nie orientuje się w ekonomii kompletnie nie rozumie zagadnień technicznych jest takim współczesnym Nikodemem Dyzmą którego ograniczone pojmowanie rzeczywistości nie pozwala dostrzec własnej niekompetencji, braków i głupoty.

 24. koi pisze:

  Pan Tadeusz Kuropieska – na wójta i to bez zastanawiania
  znalazł w budżecie tyle oszczędności

 25. zainteresowany pisze:

  To jest jakaś komedia, zgodzę się z przedmówcą gdzie byli radni kiedy zadłużano naszą gminę w poprzednich latach jestem osoba obiektywną i dla mnie najważniejsze jest dobro gminy i nie ważne kto jest wójtem czy przewodniczącym byle była to osoba kompetentna.
  Szkoda tylko dla tej naszej ziemi że nasi radni nie byli tacy dokładni i zaangażowania w poprzednich latach, bo to nie Pan Leśnowolski czy każdy następny wójt tylko my ze swoich kieszeni będziemy oddawać te długi.
  Ja tylko mam nadzieje że następnym razem wybierzemy radę, które naprawdę chce dobrze, a nie szczyci się oszczędnościami 570 tyś, a w poprzednich latach siedziała cicho jak mysz pod miotłą i poleeeeeciały miliony.
  ( chociaż za te 570 tyś brawo bo to zawsze coś 🙂

 26. x pisze:

  Zastanawiam się, jak można tak nisko upaść i iść ramię w ramię z ludźmi poprzedniego wójta, który budżet gminy doprowadził do ruiny. Gdzie Oni mają honor. Razem z Leśnowolskim szli na wybory, walczyli aby usunąć patologię… A teraz co; przeszli na ciemną stronę mocy (obłudy, cwaniactwa i oszustwa). Brak słów………

 27. basia pisze:

  Myślę że,radny Borkowski znajdzie następną oszczędność na likwidacji szkoły w Gzowicach tam też topią się bardzo duże pieniądze podatników a większość dzieci i tak uczęszcza do innych szkół.Panie radny jak szukamy oszczędności to szukajmy wszędzie prawda?

 28. zwykły mieszkaniec pisze:

  do @ X
  z wielką przyjemnością Ci odpowiem kolego na Twoje pytanie również pytaniem:
  a jak można tak nisko upaść by idąc do wyborów walcząc z poprzednikiem szczytnymi hasłami, a następnie w pół roku po wygranej przejąć praktycznie wszystkie metody i styl walki ze wszystkimi od poprzednika którego ciągle się krytykowało.
  Wyszło na to że zamienił stryjek siekierke na kijek. Bo jak piszesz ciemna strona mocy (obłuda i cwaniactwo i chęć pozbywania się majątku gminy – vide wodociągi) nadal przypisana jest do tego stołka. Masz racje brak słów ale na twego pryncypała.
  Brawo panowie radni …. nareszcie powoli bo powoli Jedlnia wstaje z kolan.

 29. doradca do spraw bezpieczenstwa pisze:

  http://www.youtube.com/watch?v=jUD-CfWEGpI

  Niezapomniane czasy szkoda ze zalozenia wojta umarly smiercia natoralna

  w tle natomiast filip odpowiadajacy za bezpieczenstwo taty

 30. blogerr pisze:

  ahhh i widać że „nowa jakość” okazała się „starą tandetą”
  pozdrowienia dla wszystkich przegonionych wysokiej klasy specjalistów. ile to już nas kosztowały te oprawy? i pozdrowienia dla specjalisty hahahahaha ds. bezpieczeństwa

 31. Józuś pisze:

  doradca do spraw bezpieczeństwa? przed kim? przed mieszkańcami? ochrona?

 32. basia pisze:

  Takiego przewodniczącego jak pan Chrzanowski to Jedlnia jeszcze nie miała angażował się w 100% w różne sprawy a to że walczył z obłudą i zakłamaniem to będziemy długo pamiętać to też mu się oberwało,Kuropieska zasiadając na jego miejscu nie sięga mu do pięt. U pana Jurka widać obycie to jego wykształcenie te sensowne wypowiedzi a u Tadzia bełkot niezrozumiały,więcej bez sensu jak z sensem ogląda się te sesje i wśród znajomych są zapytania co to za radny co ma mikrofon i tak do niego mamrocze pod nosem,więc jeśli on ma prowadzić te sesje to zmieńcie to szybko bo ludzie tego nie wytrzymają oglądając pana kabareciarza,a radny Maciek ma dużo jeszcze mleko pod nosem żeby snuć wypowiedzi na temat pana Jerzego sam swoim zachowaniem nie wnosi nic nadzwyczajnego na tych sesjach lata tylko po herbatę jak by to było najważniejsze.

 33. obserwator pisze:

  Pan Jerzy należy do tych nielicznych radnych co nigdy o nic nie zabiegał dla siebie lub swoich znajomych. Frączka brat na Orliku, itd można wymieniać. Radni od Rzeczkowskiego taktycznie skumali się z oszołomami co odeszli ze wspólnoty. Zrobili z oszołomów tak zwanych „pożytecznych idiotów”. A pan Maciek niech pokrętnie nie tłumaczy że nie jest z Uczciwymi jak z nimi głosuje. Dzięki pana wariactwu nie będzie ośrodka zdrowia na Groszowicach, z którego korzystali by ludzie ze znacznej części gminy: Groszowice, Dawidów, Antoniówka, Myśliszewice, Rajec Poduchowny I pan twierdzi że kieruje się dobrem gminy? Wstyd człowieku!

 34. mieszkaniec pisze:

  Państwo radni. Należy kontynuować naprawę gminy Jedlnia Letnisko. Oczywiście wielu urzędnikom i potakiwaczom wójta takie zmiany nie mieszczą się w głowie. Wójtowi też. Przeanalizujcie strukturę organizacyjną urzędu i zobaczcie jakie czynności wykonują urzędnicy i za co biorą pieniądze podatników. Np. co robi skarbnik ze swoją liczną drużyną urzędniczą. Bo przecież zarobki skarbnik gminy są porównywalne z zarobkami wiceministra finansów w polskim rządzie. Do tego wypowiedzi tego urzędnika wprowadzają w osłupienie. Co też robią urzędnicy w innych komórkach organizacyjnych. Taka wiedza dla radnych i podatników jest niezbędna.

 35. olw pisze:

  Maciej to bardzo mądry radny, widać ze kieruje się własnym sumieniem i nie daje się …,
  tak trzymajcie Maćku, Robercie Zbyszku i Tadeuszu , patrzcie na dobro gminy i popierajcie dalej mądre decyzje , widać że kierujecie się mądrością życiową i niezwykłym doświadczeniem , także samorządowym.

 36. mieszkaniec pisze:

  List protest wójta Leśnowolskiego skierowany do radnych na ostatniej sesji w sprawie niesłusznie obniżonego wynagrodzenia winien być odczytany w naszym kościele na wszystkich mszach świętych. Najlepiej przez proboszcza, a jeszcze lepiej przez samego autora listu protestu. Obniżenie pensji, było bezzasadne i niezgodne z prawem.

 37. Svaigas pisze:

  Panie BYŁY Przewodniczący.. czemu Pan się tak „zapienił” po ogłoszeniu wyników głosowania za Pana odwołaniem. Jest Pan bardzo śmieszny, a wręcz żałosny, gdyż po ogłoszeniu Pańskiego odwołania ze śmiesznymi wypowiedziami zakłócał przebieg obrad, mając swoje jakże „cenne” uwagi na temat każdej dyskusji. MASAKRA. Chciałoby się powiedzieć: „Jurek.. daj spokój, nie kompromituj się..”.

 38. Victoria pisze:

  Juz miałem nie pisać ,lecz nie wytrzymuje
  jak wokół bezprzecznie głupota panuje
  A to że jednemu wynagrodzenie trochę obniżono
  drugiego NOTABLA z Rady wyrzucono 🙂
  Rodzi się pytanie: dlaczego dopiero TERAZ
  czyżby wątpliwości,już dotkneły ZERA.
  Już kiedyś pisałem Zero to już liczba ZNAKOMITA
  szczególnie jak dotyczy takiego,,KOSMITA ”
  Jedno tylko może w tej Grotesce być DZiwne
  czemuż BRAK logiki-to nie ogródki i piwne.
  Ogródki,czy tez ,,OGRÓDECzki ”
  OŚRODEK ZDROWIA,czy też ośrodeczki
  a może zamiast GMINY ,trzy małe ,,gmineczki ”
  jedn w małej Jedlni 🙂 druga zaś w CUdnowie
  a trzecia gdzie będzie DOBROMIR dopowie
  A w ogóle zamiast JEDNEJ DUŻEJ ŻONY
  trzy małe żoneczki 🙂
  A zamiast JEDNE DUŻEJ KUPY
  zrobią ,,TRZY MAŁE KUPECZKI”
  A w ogóle ,to może tą RADE rozdrobnic
  na trzy male radeczki.
  Bo wtedy by byly zamiast jednego DUZEGO KOGUTA byly by trzy male koguteczkii !!!
  A w ogole gdyby tak wszystko DROBIC
  to i ta duza BUJDE tez mozna ROZDROBIC !!!
  Idac sladem SMIECHU beda trzy smuteczki !!!

 39. jedlnianin pisze:

  TVP INFO o naszej gminie i o obcięciu pensji wójtowi.

  http://www.youtube.com/watch?v=oxcUXBxSILE

 40. basia pisze:

  Ciekawa jestem jaką pensję miał poprzednik pana Leśnowolskiego może ktoś zechciałby napisać?

 41. bruno pisze:

  też na bogato i za sprawą te samej radnej, która co wójt, to ma zwyczaj na powitanie stawiać wnioski o podwyżki dla kolejnych wodzów. Bóg raczy wiedzieć, dlaczego?

 42. basia pisze:

  Czyli to samo tylko z tą różnicą że obecny dużo robi a tamten nic i nie było telewizji i radny Tadeusz nie wypowiadał się jak teraz,chociaż jak słuchałam tej jego wypowiedzi to sam nie wie co mówi, to żeby brzydko nie powiedzieć że niżej to powiem że w krzyżu mnie rwało.

 43. nikodem pisze:

  no to pani pasek weźmie się za frączka

 44. Victoria pisze:

  Ponieważ,zbliżają się ŚWIĘTA,dobrze być PRZYZWOITYM
  niech KAŻDY PAMIĘTA !!!

  W tym dniu,nie ważne,jaki BYŁEŚ
  i czym się ZBŁAŻNIŁEŚ
  WAŻNE jaki będziesz
  kiedy na Urząd ,,zasiędziesz”
  A jeszcze Ważniejsze,
  jak będziesz z niego ,,ZSIADAŁ ”
  jak się WYTŁUMACZYSZ
  jak będziesz się SPOWIADAŁ ? !!!
  Victoria,to nie KSYWA
  to wynik niezłomnego trudu
  nie dla WŁASNEJ PRÓŻNOŚCI
  lecz UŚMIECHU LUDU >

  W ten DZIEŃ WIGILIJNY,niezależnie od WINY
  W S Z Y S T K I E G O NAJLEPSZEGO
  OD NASZEJ VICTORII – WSPÓLNEJ RODZINY

 45. Victoria pisze:

  To na razie WSZYSTKO: czy ktoś URAżony ?
  czy to ktoś przy Władzy,czy niezmiernie SKOŃCZONY?

  Może jeden werset ,jedna strofę piszę
  aby zapełnić NASZEJ WŁADZY intelektu niszę.
  Lecz piszę te wers wręcz z małej litery
  czy MOGŁY być duże,tu już są,,przebrzmiałe stare brudne kurze” 🙂
  A facet co głosi,niech próbuje ,,wierszem”
  CZY ON BYŁ PIERWSZY ,CZY JAJKO BYŁO PIERWSZE”
  niech dalej się ocenia :
  JUŻ WIELE REPUBLIK UPADŁO Z CHWALENIA :

  O jedno prosze ,,przegranego pana”
  niech zachowa się jak CHOP nie KAWAŁ BAŁWANA !!!

  Na stołlek można wsiadać wcale bez KASY
  lecz trzeba zachować choć MINIMUM K L A S Y!!!

  I to sa KOŃCOWE ŻYCZENIA
  dosyć plotkowania I W STOŁEK PIE……..NIA 🙂

 46. małgośka pisze:

  Wszystkiego najlepszego, miłości, spokoju,mile spędzonego czasu w gronie rodziny i znajomych dla wszystkich mieszkańców Gminy oraz gości w ten szczególny czas Narodzenia Pana.

 47. oip pisze:

  Dlaczego , pani Pasek ma się wziąć za Frączka , co się znowu wydarzyło w naszej szanownej gminie? a dlaczego Pani Pasek? przecież ona mieszka od niego daleko?

 48. przedszkolak pisze:

  ano dlatego, że maciej nie wystawia faktur za sprzedaż internetu , oraz za to ,że pani pasek wie o umowach radnego ze szkołami i nic nie robi, kryjąc w ten sposób kolegę

 49. Victoria pisze:

  Ależ,ta Jedlnia w ŚWIĘTA się ZMIENIA
  wszyscy,wszystkim ŚLĄ ŻYCZENIA !!!
  No i bawimy się w ,,konwenanse”
  na czas ŚWIĄT porzuciliśmy wszelkie ANSE !!!