Taki był 2013 rok

Rok 2013 minął pod znakiem konfliktów między wójtem i radą gminy oraz w samej radzie, czego odzwierciedleniem była najpierw nieudana (początek roku), a następnie zakończona sukcesem (koniec roku) próba odwołania Jerzego Chrzanowskiego z funkcji przewodniczącego Rady Gminy.

W kończącym się roku miały również miejsce takie wydarzenia jak otwarcie „Orlika” i rozpoczęcie kilku ważnych dla mieszkańców inwestycji (takich jak budowa kanalizacji czy modernizacja oczyszczalni ścieków). Udanie zakończyły się duże imprezy – obchody Święta Niezapominajki i Dożynki Powiatowo-Gminne, na których bawiły się tłumy i dopisała piękna pogoda.

Przed nami 2014 rok, który z pewnością będzie jeszcze bardziej interesujący ze względu na zbliżające się wybory samorządowe.

I KWARTAŁ

13 stycznia 2013r. – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 21.18 stycznia – grupa siedmiorga radnych po raz pierwszy próbuje odwołać Jerzego Chrzanowskiego z funkcji przewodniczącego Rady Gminy. Nie udaje im się jednak pozyskać ósmego radnego, by punkt w tej sprawie prawidłowo wprowadzić do porządku obrad. Na tej samej sesji nie dochodzi do głosowania nad uchwałą intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji szkoły w Gzowicach. Wójt Leśnowolski, widząc, że większość radnych jest temu przeciwna, wycofuje projekt uchwały w tej sprawie z porządku obrad.

25 stycznia – Samorządowe Kolegium Odwoławcze uznało, że zezwolenie na wycięcie 71 drzew z dawnego cmentarza przy ul. Walecznych w Lublinie zostało wydane przez lubelski Ratusz „z rażącym naruszeniem prawa” – informuje „Dziennik Wschodni” z Lublina. Zgodę na cięcia podpisał Marian Stani – naczelnik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy w Jedlni-Letnisku. Miało to miejsce ostatniego dnia przed przejściem do pracy w Jedlni-Letnisku.

27 stycznia – pożar trawi jeden nowo wybudowanych domów jednorodzinnych przy ulicy Księżycowej we Wrzosowie.

30 stycznia – Sąd Rejonowy w Radomiu skazuje byłego wójta Dariusza R. i jego zastępczynię Iwonę P. na 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz zakazuje im pełnienia funkcji publicznych przez okres pięciu lat. Oboje mają też zapłacić grzywnę po 8 tysięcy złotych. Wyrok zapada za przekroczenie uprawnień przy tworzeniu rejestru wyborców przed wyborami samorządowymi w 2010 roku. Wyrok nie jest prawomocny. Dariusz Rz. i jego zastępczyni Iwona P. zapowiadają złożenie apelacji.

8 lutego – posiedzenie komisji rewizyjnej jest po raz pierwszy filmowane, a film zostaje opublikowany w internecie. Budzi to protesty gminnych urzędników. „To nie jest komisja śledcza, nie dajmy się zwariować!” – stwierdza wójt Piotr Leśnowolski. Radni komisji rewizyjnej skarżą się na trudności w dostępie do dokumentów, dlatego zabiegają o to, by ich posiedzenia były dokumentowane przez niezależną kamerę.

11 lutego – Kolejna odsłona batalii o przyszłość szkoły w Gzowicach. Radni odrzucają uchwałę intencyjną w sprawie likwidacji szkoły w Gzowicach celem przekształcenia jej w filię szkoły w Słupicy. Głosowanie nad przyjęciem protokołu z poprzedniej sesji, podczas której radni debatowali i głosowali nad odwołaniem Jerzego Chrzanowskiego, zostaje odłożone z powodu zgłoszenia przez radnych licznych uwag.

17 lutego – Urząd Gminy przyznaje, iż rezygnacja z nocnego wygaszania lamp to efekt licznych interwencji mieszkańców – informujemy na portalu.

23 lutego – trasa autobusów linii 14 kursujących do Sadkowa zostaje przedłużona.

27 lutego oraz 1 marca – obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Klubie Dworcowym PKP w Jedlni-Letnisku. Najpierw harcerze z 7 Jedleńskiej Drużyny „WATRA” organizują Wieczór Patriotyczny, a dwa dni później członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości wysłuchują wykładu Wojciecha Nalberskiego – historyka oraz edukatora IPN.

20 marca – radni ustalają stawki za wywóz śmieci, które będą obowiązywać od drugiego półrocza 2013 roku. Oglądają nagranie filmowe ze styczniowej sesji (obrady filmowała wtedy jedynie kamera urzędu gminy), które ma wyjaśnić wątpliwości związane z wprowadzeniem do porządku obrad punktu dotyczącego odwołania Jerzego Chrzanowskiego. Nagranie nie przekonuje jednak części radnych i protokół ze styczniowej sesji nie zostaje przyjęty. Ten stan utrzymuje się do dziś.

25 marca – Kolejny pożar we Wrzosowie. Tym razem pali się poddasze jednego z domów przy ulicy Dębowej. Strażacy się skarżą na brak sprawnego hydrantu we Wrzosowie, w wyniku czego muszą kursować po wodę do Jedlni-Letniska. Organizowana jest zbiórka pieniędzy dla pogorzelców.

II KWARTAŁ

5 kwietnia – komisja rewizyjna na swoim posiedzeniu stwierdza, że skarga Kazimierza Karczewskiego na wójta gminy Jedlnia-Letnisko jest zasadna. Spór na linii Karczewski-Leśnowolski tyczy się kwestii, jakich opłat gmina może żądać od mieszkańca z tytułu budowy sieci wodociągowej do jego posesji.

13 kwietnia – sensei Aneta Jemioł z Klubu Sportowego TAKA DOJO zdobywa złoty medal na mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Moszczenicy w konkurencji KNOCKDOWN.

29 kwietnia – komisja rewizyjna krytycznie ocenia politykę kadrową i motywacyjną w urzędzie gminy oraz wydatki poniesione na promocję.

7 maja – Rada Gminy uznaje skargę Kazimierza Karczewskiego za niezasadną. Zgadza się również na konsultacje z mieszkańcami w sprawie podziału gminy Jedlnia-Letnisko na dwa sołectwa.

9 maja – kompleks boisk sportowych zrealizowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012″ zostaje otwarty.

10-12 maja – wraz z sołtyską Wrzosowa Ewą Małek bierzemy udział w trzydniowych warsztatach poświęconych zadaniu „Fundusz Sołecki”, przyłączając się do Akcji „Masz Głos, Masz Wybór”.

12 maja – Stowarzyszenie Miłośników Jedlni Letnisko oraz Towarzystwo Przyjaciół Wrzosowa OPP łączą się w jedną organizację – Stowarzyszenie Przyjaciół Jedlni Letnisko i Wrzosowa OPP. Prezesem Zarządu nowej organizacji zostaje Maria Małgorzata Kalińska, wiceprezesami – Monika Purc, Katarzyna Oktawiec, Andrzej Bińkowski i Krzysztof Łepecki.

19 maja – obchodom XII edycji Święta Polskiej Niezapominajki w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. Andrzeja Zalewskiego towarzyszy duże zainteresowanie i piękna pogoda. Wydarzenie wieńczy występ Tomasza Karolaka wraz z zespołem Pączki w Tłuszczu.25-26 maja – Aneta Jemioł podczas zawodów odbywających się w Witebsku na Białorusi zdobywa tytuł mistrzyni Europy w karate oyama w konkurencji KUMITE (KNOCKDOWN) w kategorii seniorek pow. 60kg.

3 czerwca – wójt Leśnowolski informuje o kolejnej reorganizacji w urzędzie gminy. Zwolniony zostaje m. in. Marian Stani – dotychczasowy naczelnik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej.

8 czerwca – w Publicznym Przedszkolu w Jedlni-Letnisku zostaje zorganizowany I Festyn Rodzinny.

14 czerwca – z inicjatywy radnego Macieja Frączka zostają przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami Jedlni-Letniska w sprawie podziału tej miejscowości na dwa sołectwa: Jedlnia-Letnisko Północ i Jedlnia-Letnisko Południe. Spotkanie opanowują przeciwnicy tego rozwiązania i odrzucają koncepcję podziału.

19 czerwca – w Klubie Dworcowym PKP odbywa się spotkanie „Fundusz Sołecki w praktyce” z udziałem Karola Mojkowskiego – jednego z liderów Akcji „Masz Głos Masz Wybór” oraz administratora strony internetowej www.funduszesoleckie.pl.

19 czerwca – urząd gminy informuje, że w sezonie letnim 2013 kąpielisko nad zalewem „Siczki” będzie nieczynne z powodu nadmiernego wykwitu sinic oraz złego stanu technicznego mola nad zalewem.

22 czerwca – na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Natolinie odbywa się pierwszy Festyn Rodzinny.

23 czerwca – Festyn Rodzinny odbywa się również na terenie szkoły w Gzowicach. Zabawę uświetnia m.in. pokaz akcji ratunkowej strażaków.

23 czerwca – rozpoczyna się Gminny Turniej Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Jedlnia-Letnisko 2013. W rozgrywkach bierze udział 14 drużyn.

25 czerwca – 9 lipca – wójt Piotr Leśnowolski przeprowadza spotkania z mieszkańcami większości sołectw wchodzących w skład naszej gminy poświęcone zaprojektowaniu kanalizacji sanitarnej na ich terenie.

26 czerwca – przewagą zaledwie jednego głosu Rada Gminy decyduje o udzieleniu wójtowi Leśnowolskiemu absolutorium za wykonanie budżetu w 2012 roku. Na tej samej sesji radny Maciej Frączek prezentuje zdjęcia rzeki Gzówki, informując, że oczyszczalnia ścieków w Goździe zanieczyszcza rzekę osadem, który dopływa do zalewu i niszczy środowisko w zalewie.

III KWARTAŁ

3 lipca – „Echo Dnia” informuje o ostrej reakcji wójta Gozdu na wypowiedzi radnego z naszej gminy.

22 lipca – rusza inwestycja unijna „Przebudowa z rozbudową oczyszczalni ścieków w m. Jedlnia-Letnisko”, której realizacja ma zagwarantować podwyższenie jakości zrzutów wody z oczyszczonych ścieków.

28 lipca – rekordowe upały doprowadzają do rekordowego zakwitu sinic nad zalewem „Siczki”. Mieszkańcy i letnicy skarżą się, że w okolicy zalewu śmierdzi.

1 sierpnia – obchody 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego uświetnia koncert fortepianowy w Klubie Dworcowym w wykonaniu pianistki Anny Markowicz.

8 sierpnia – wójt Leśnowolski informuje o pozyskaniu pół miliona złotych z Unii Europejskiej na zadanie pod nazwą „Rozszerzenie bazy turystyczno – sportowo – rekreacyjnej w Jedlni-Letnisko”, w ramach którego nad zalewem pojawi się molo pływające w kształcie litery T, siłownia zewnętrzna i dodatkowe oświetlenie.

11 sierpnia – finał rozgrywek Turnieju Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Jedlnia-Letnisko. Zawody wygrywa Bajer Jedlnia przed RKS Rajec i drużyną Koń Rafał Sadków. Honorowym gościem jest były selekcjoner reprezentacji Polski Andrzej Strejlau.

14 sierpnia – rusza radomska Tymex Liga Okręgowa. Sezon 2013/14 Jodła Jedlnia-Letnisko rozpoczyna wygranym meczem na wyjeździe z Oronką Orońsko.

20 sierpnia – zostaje zakończona modernizacja nawierzchni drogi gminnej w Rajcu Poduchownym tzw. „Kozaczki”.

27 sierpnia – Sąd Okręgowy w Radomiu uchyla wyrok sądu I instancji skazujący byłego wójta Jedlni-Letniska Dariusza R. oraz jego zastępczynię Iwonę P. za niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień przy tworzeniu rejestru wyborców przed wyborami samorządowymi w 2010 roku i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania.

Początek września – kontrowersje wokół dowozu dzieci do szkół. Presja rodziców, którzy interweniują w tej sprawie w urzędzie gminy, zmusza wójta i podległych mu urzędników do wynegocjowania z przewoźnikiem niższych stawek biletów niż pierwotnie zostały ogłoszone.

7 września – zostaje rozstrzygnięty konkurs organizowany pod patronatem wójta gminy Piotra Leśnowolskiego na najładniejszą posesję pod tytułem: „Nasza gmina czysta i zadbana.” I miejsce uzyskuje posesja państwa Haliny i Bogusława Rybickich.

8 września – w Jedlni-Letnisku po raz pierwszy w historii odbywają się Dożynki Powiatowo-Gminne. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonują gospodarze – starosta radomski Mirosław Ślifirczyk, wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski, przewodniczący Rady Powiatu Radomskiego Tadeusz Osiński oraz przewodniczący Rady Gminy Jedlnia-Letnisko Jerzy Chrzanowski. Dożynki wieńczy występ Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz koncert Czerwonych Gitar.
Wrzesień – posuwają się naprzód prace związane z budową VI etapu kanalizacji w Jedlni-Letnisku. Na ulicy Traugutta i ościennych budowana jest sieć kanalizacji ciśnieniowej.

Mieszkańcy 21 sołectw wchodzących w skład naszej gminy decydują o podziale środków z funduszu sołeckiego na 2014 rok.

20 września – na zebraniu wiejskim w Jedlni-Letnisku poświęconym wykorzystaniu środków z funduszu sołeckiego w 2014 roku wygrywa koncepcja budowy chodnika przy ulicy Piłsudskiego przed wnioskiem o budowę progów asfaltowych oraz montaż lamp na ulicy Traugutta.

22 września – seria 7 kolejnych zwycięstw Jodły zostaje przerwana. Nasi piłkarze przegrywają 0:1 z Wulkanem Zakrzew grając pod koniec spotkania w 7-kę po wyrzuceniu przez sędziego czterech piłkarzy z boiska. Władze gminy wyrażają swoje oburzenie postępowaniem sędziego, domagając się unieważnienia meczu i ponownego go rozegrania przy obecności obserwatorów z ROZPN.

23 września – komisja rewizyjna obradująca w sali konferencyjnej urzędu gminy bezskutecznie domaga się od urzędników dokumentów.

II połowa września – powstaje grupa „Aktywni Lokalnie”.

27 września – Rada Gminy wyraża zgodę na zaciągnięcie przez wójta kredytu długoterminowego na lata 2014-21 w kwocie prawie 3,5 mln złotych pod wykup obligacji. Na tej samej wiceprzewodniczący Tadeusz Kuropieska informuje, że „wójt, poprzez jego pracownika (…) przedstawił pisma szkalujące członka komisji rewizyjnej Panią Renatę Pasek w jej pracy”. W odpowiedzi wójt Piotr Leśnowolski stwierdza: „doszliśmy do wniosku, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest instytucją taką samą jak nasza. Powiatowy Urząd Pracy również.”

IV KWARTAŁ

13 października – w Jedlni-Letnisku po raz drugi z rzędu odbywa się charytatywny bieg pod hasłem „Bieg dla Jana Pawła II – BĄDŹ ŚWIĘTYM”.

19 – 20 października – jedlniańscy taekwondziści trenowani przez Michała Kowalewskiego przywożą 6 medali (jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe) z Otwartych Mistrzostw Polski w Tang Soo Do w Pionkach.

20 października – w Ośrodku Duszpasterskim przy kościele ma miejsce spotkanie z Pawłem Kudlickim – autorem książki „Cuda księdza Jerzego” oraz z politykami Prawa i Sprawiedliwości – posłem Markiem Suskim i senatorem Wojciechem Skurkiewiczem.

22 października – jeden z czytelników naszego portalu publikuje link do informacji IPN, z której wynika, że obecny wójt gminy Jedlnia-Letnisko był tajnym i dobrowolnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa PRL o pseudonimie „Jola”.

23 października – Piotr Leśnowolski wydaje oświadczenie na swoim blogu internetowym: „Nigdy nie miałem świadomości jakiejkolwiek współpracy, nigdy też na nikogo nie donosiłem. W związku z powyższym w dalszym ciągu oświadczam, że nigdy świadomie nie współpracowałem z jakimikolwiek służbami”. Leśnowolski potwierdza, że kandydując na fotel wójta złożył oświadczenie, iż nie współpracował z organami bezpieczeństwa PRL.

7 listopada – rzecznik IPN informuje, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowania lustracyjnego wobec Piotra Leśnowolskiego.

10 listopada – rozpoczyna się sezon morsów nad zalewem „Siczki”.

20 listopada – mieszkanka Jedlni-Letnisko Cecylia Dziekońska obchodzi swoje 100 urodziny.

25 listopada – odbywa się sesja Rady Gminy zwołana na wniosek opozycji. Radni obniżają miesięczne wynagrodzenie wójta Leśnowolskiego z 11 710 zł do 8 700 zł, zobowiązują naszego włodarza do wykonania progów zwalniających na ulicy Traugutta w Jedlni-Letnisku, wprowadzają miesięczne diety ryczałtowe dla radnych oraz upominają Leśnowolskiego za brak należytej współpracy z komisją rewizyjną.

29 listopada – członkowie Gminnego Klubu Sportowego „Jodła” wybierają nowe władze klubu. Prezesem Zarządu zostaje Zbigniew Wrażeń, Zdzisław Nowoświatłowski – wiceprezesem ds. szkolenia, Tomasz Wółkiewicz – sekretarzem a Grzegorz Seledec – skarbnikiem.

6 grudnia – w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jedlni-Letnisku odbywa się X Powiatowy Festiwal Piosenki Turystyczno – Patriotycznej zorganizowany przez Szkolne Koło PTSM oraz Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych „Ziemia Radomska”.

9 grudnia – radni opozycji opuszczają posiedzenie doprowadzając do przerwania sesji Rady Gminy z powodu braku kworum po tym jak wójt Leśnowolski nie zgodził się na umieszczenie czterech dodatkowych punktów w porządku obrad.

13 grudnia – Rada Gminy nie wyraża zgody na upoważnienie wójta do zawarcia umowy pomiędzy Gminą Jedlnia-Letnisko i spółką Wodociągi Miejskie w Radomiu Sp. z o.o. powierzającej spółce realizację zadania z zakresu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków w miejscowościach: Sadków, Sadków Górki, Rajec Poduchowny, Rajec Szlachecki, Natolin, Lasowice, Myśliszewice i Groszowice. Radni obniżają podatek rolny do poziomu niższego niż chciał wójt.

19 grudnia – Radni odwołują Jerzego Chrzanowskiego z funkcji przewodniczącego Rady Gminy. Ograniczają też wydatki na administrację gminną (w tym na wynagrodzenia urzędników i ich pochodne), na delegacje oraz na promocję w budżecie na 2014 rok.

30 grudnia – Tadeusz Kuropieska zostaje nowym przewodniczącym Rady Gminy Jedlnia-Letnisko.

Tadeusz Kuropieska

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

88 odpowiedzi na „Taki był 2013 rok

 1. ewa pisze:

  jak się czyta podsumowanie to trzeba przyznać że w ciagu tylko roku mamy sie z czego cieszyć..kanalizacja za torami, orlik, bezpieczny plac zabaw. No i gratulacje za dożynki i inne imprezy okolicznościowe. Na pewno jeszcze jest wiele do zrobieniia!!!! ale za rok ocenie wójta za całość. Wójcie pogoń tylko swoich pracowników do pracy, bo zwykły petent ma wrażenie ze tam mało kto wie za co jest odpowiedzialny, zwykła spychologia jeden zwala na drugiego.Dla mnie cała reszta przepychanek to zwykła zawziętość radnych, którzy chcą postawić na swoim, pokazac kto rządzi a szkoda bo miało być inaczej. Rozczarowana jestem Kuropieską- bo doświadczony a jednak.. a młodemu Frączkowi życzę wiecej mądrości życiowej.

 2. benek pisze:

  jaka kanalizacja za torami???? ja jestem za torami i chciano mi wepchnąc badziewie, na umowę, której nawet mafiozo nie wystawiałby swoim pracownikom. W związku z tym nie mam żadnej kanalizacji. i pewnie mieć nie będę. Orlik zostal zrobiony, zdaje się (chociaż nie jestem pewien, niech mnie ktoś poprawi, jeśli się myle) ale chyba w Jedlni jako ostatniej gminie w powiecie. Orliki są w 70 procentach finansowane przez ministerstwo i rząd marszałkowski, wedłg założeń grać na nich mają dzieci (hasło było Zdrowe i uśmiechnięte dzieci). W Jedlni grają stare pryki, nie wiem dlaczego, nie znam przyczyny. O do·zynkach i innych imprezach nie ma co mówić, to są igrzyska, kazda wladza je robi, tyle ze róznego rodzaju. To że rada chce pokazać, kto rządzi to dobrze, bo idea samorządności jest taka, że rada rządzi, a wójt słucha.,

 3. czytelnik pisze:

  Mieszkańcy Jedlni Letnisko. Szukajcie kandydata na nowego wójta gminy. Wybory już niedługo. Aby Jedlnia nie była dalej pośmiewiskiem.

 4. basia pisze:

  Dajmy szansę obecnemu bo Jedlnia wreszcie odżyła.

 5. Victoria pisze:

  @ basia -trzeba wiedzieć o czym się mówi
  a nie tylko myśleć,że się WIE !

 6. małgośka pisze:

  Tak basia koniecznie trzeba wiedzieć o czym się pisze, a wiesz mi piszesz bzdury. Nigdy więcej takiego nieudacznego wójta.

 7. basia pisze:

  To się mówi, wie i widzi.

 8. basia pisze:

  Do małgośka czepiasz się to ci odpowiem mamy wolnść słowa i nie zabroni mi nikt pisać tego co myślę,widzę i czuję. Lepiej byś była zadowolona jak bym pisała takie bzdury jak ty.

 9. monika pisze:

  Basiu, obejrzałam filmy z ostatniej sesji (wejście z blogu maćka frączka) i widzę analogię między twoimi durnymi wpisami i durnymi wypowiedziami t.w.Joli na temat przetargów na projekty kanalizacyjne, ten facet(t.w.Jola) ma elementarne braki w wiedzy o funkcjonowaniu zamówień publicznych oraz w wiedzy ekonomicznej a ośmiela się pouczać radną Pasek i radnego Lewandowskiego którzy zapędzają go w kozi róg. A ty Basiu jeżeli nie jesteś panem L (t.w.Jola) to masz zbliżony do niego iloraz inteligencji jeżeli nie widzisz że nasza gmina od trzech lat znalazła się w bezruchu inwestycyjnym (tylko Orlik) bo pozostałe inwestycje (Nadrzeczna, kanalizacja w Jedlni, kanalizacja w Groszowicach i modernizacja oczyszczalni) to kontynuacja inwestycji zaprojektowanych i zapoczątkowanych przez poprzednika łącznie z pozyskanymi przez niego środkami unijnymi.

 10. mieszkaniec pisze:

  benek jak nie masz kanalizacji to masz problem bo to twoja sprawa i nie zmienia to faktu ze kanalizacja powstala za tej wladzy a nie tej durnoty co byla kiedys

 11. nikodem pisze:

  i znowu kłamstwa o zalewie

 12. bruno pisze:

  nie, bzdury opowiadasz. mieszkańcu (też mieszkam po południowej stronie) tu była planowana kanalizacja grawitacyjna, z normalną umową, która nie narusza niczyich praw. To co próbowano nam wcisnąć, ( z uzycie czegoś na kształt szantażu) raz nie trzyma standardów, dwa, umowa narusza nasze prawa, na mój gust stanowi równiez próbę wymuszenia.
  Jeśli mieszkańcu podpisujesz z kimś umowę przedwstępna na dostarczenie ci np. wegla kamiennego na zimę, a on ci przywozi chrust i papier na którym jest napisane, że jak nie weźmiesz chrust to będziesz płacił karę, no to chyba popukasz się w głowę, a facetowi sprzedasz kopa w dupę? Czy może nie???

 13. mathie pisze:

  Skompromitowany Jerzy Chrzanowski, którego od blisko dwóch lat oczerniam w internecie (bezpodstawnie oczywiście muszę dodać), po raz kolejny dał głos. Ale wziąłem sobie do serca jego motto: „pieski szczekają, karawana jedzie dalej”. A ponieważ, kiedy komentuję, to jest wesoło, więc i tym razem nie odmówię sobie tej przyjemności 🙂

  Przede wszystkim, od czego muszę zacząć, widać na czym spędzał swoje pracowite dyżury w biurze rady pan Chrzanowski. Kserokopiarka najwidoczniej grzała się do czerwoności. Ciekawe, jakie jeszcze dokumenty wypłyną w najbliższej kampanii wyborczej. I ciekawe czy zdobycie dokumentów odbyło się zgodnie z procedurami (złożenie wniosku o informację publiczną w biurze RG) W przeciwnym wypadku mamy do czynienia z wykorzystywaniem stanowiska do swoich prywatnych celów i „przyglądania się działalności” różnych ludzi, co w swoim czasie obiecywał syn Chrzanowskiego? Kolejny raz obłuda i kompromitacja, której ciężko będzie dorównać.

  Trzy wpisy temu na blogu Chrzanowski wyliczał, co udało mu się zrobić przez ostanie trzy lata, było tam m.in: „zorganizowałem obchody – Mieszkańcy Jedlni-Letnisko w hołdzie Powstańcom Warszawskim, a 11 listopada 2011 roku obchody Dnia Niepodległości”, „Z mojej inicjatywy pierwszy raz w historii tej gminy, Rada Gminy tej kadencji, jednomyślnie przyznała tytuł Honorowego Obywatela Gminy Księdzu Biskupowi Stefanowi Siczkowi”, „Z mojej inicjatywy w lutym 2012 roku zostały wprowadzone diety dla sołtysów uczestniczących w sesjach Rady”, „został przyznany pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Gminy Jedlnia-Letnisko panu redaktorowi Andrzejowi Zalewskiemu”. I teraz pytanie, co z tych rzekomych osiągnięć miał/ma „zwykły mieszkaniec”? NIC Trzy lata Chrzanowskiemu zleciało na jątrzeniu w RG i imprezach, na których mógł do woli promować (i wciąż to robi) swoją własną osobę! Jakie miał inicjatywy poprawiające jakość życia mieszkańców? ŻADNYCH Widać, że bycie radnym Chrzanowskiemu zleciało na wykorzystywani swojej funkcji do wygrzebywania dokumentów, którymi teraz będzie nas raczył co jakiś czas!

  Inicjatywy radnego Frączka Chrzanowski nazywa kompromitacjami, ze względu na uchylenie przez wojewodę. Nie jest to żadna kompromitacja, tym bardziej, że radny sam upublicznił fakt uchylenia tych uchwał. Tymczasem Chrzanowski od trzech lat, co wielokrotnie podnosiłem, niewygodne dla siebie fakty zbywał milczeniem lub wprost łgał jak pies. W tym zakresie widzę zmianę jakościową, to że ktoś potrafi się przyznać, w przeciwieństwie do Chrzanowskiego, że nie jest nieomylny! Życzyłbym sobie więcej takich inicjatyw wszystkich radnych, także Chrzanowskiego.

  Jeszcze słowo o „egzotycznej grupie” w RG. Chrzanowski w dalszym ciągu nie może pojąć, że to właśnie przez takie dzielenie ludzi już nie jest przewodniczącym. Jest to człowiek, który nie potrafi wznieść się ponad polityczne podziały, i co gorsza ponad osobiste urazy. A to że inni potrafią i chcą ze sobą rozmawiać dla dobra gminy, chociaż kiedyś mogli być po przeciwnych stronach barykady, strasznie go boli. Widać, że Chrzanowski żyje tylko przeszłością i nie potrafi patrzeć w przyszłość, a to dyskwalifikuje go jako radnego. Pamiętam, jak na jednej sesji powiedział do „radnych Rzeczkowskiego”, że nie mają „moralnego prawa siedzenia tutaj”. Powiedziała to prawdziwa wyrocznia w sprawach moralności, to jest dopiero kompromitacja!

  CDN.

 14. basia pisze:

  No to mamy radnych co uchwalają uchwały nie zgodne z prawem,a ciekawe co będzie z uchwałami dotyczącymi zmian w budżecie 2014 przecież pani radna Pasek tak była podniecona, tyle razy powtarzała , że cały budżet ma w głowie, zachowywała się jak gwiazda sesji,narobiła zmian, żeby nie okazało się że to zwykłe bla bla bla,bo zachowanie tej radnej wybiegało poza granice kultury.

 15. mieszkaniec pisze:

  ty przemądrzały kolego frączka, a co powiesz na to, ze fraczek dostarcza internet do szkół?

 16. mieszkaniec pisze:

  a portal milczy że wojewoda uwalił uchwały. Gówno a nie obywatelski…

 17. monika pisze:

  Basiu pomódl się o trochę rozumu. Mieszkańcu trochę kultury nie jesteś wśród gastarbeiterów.

 18. Victoria pisze:

  @ basia,mieszkaniec i inni podobni ,,partyzanci-rolkowcy,czy też WYROLOWANI /czyt słusznie odsunięci/ 🙂
  TRUDNO JEST SŁUCHAĆ ,GŁUPOT,LECZ SZCZEGÓLNIE IDIOTYCZNE JEST JE POWIELAĆ !!!
  PRAWDA ma JEDNĄ TWARZ,KŁAMSTWO ma zaś kilka skrzywionych ODBIĆ .

 19. mieszkaniec pisze:

  Chrzanowski przynajmniej potrafi jeździć na rolkach, a ty nieudaczniku wyłecialeś z Jodły bo byłeś nieudolnym gamoniem – starym pierdzielem i tetrykiem….

 20. monika pisze:

  Drogi mieszkańcu prezentujesz przerażająco niską kulturę, można powiedzieć „DNO” i nie różnisz się poziomem od pana L (t.w. Jola) czy też od jego kłamliwego poplecznika który (na szczęście) nie jest już przewodniczącym.

 21. Victoria pisze:

  @ monika, ten typ tak ma ,, nie zrozumiał” tego co napisałem ,więc szkoda ,,przestrzeni”.
  Polemika na takim poziomie nie ma sensu.
  Pozdrawiam

 22. Victoria pisze:

  ,,przegrany”,czy ten co ojciec był leśniczy
  poszukuje,,trufli”,czy tylko,,podłość liczy” ?
  Ja wiem,że jest niezmiernie zestresowany
  bo już na sesji,nie będzie mógł ,,BIĆ PIANY” 🙂
  Wybitny cyniczno-rytmiczny miernota
  Pozostanie na uroczystościach zapalić świeczki jako patriota
  Nie było trudno kręcić kółkiem będąc szoferem
  lecz pewnie trudniej być,,politycznym zerem ” 🙂
  To co ludzie piszą to tylko zaliczka
  to długć dług wdzięczności za harce,entliczka-pętliczka
  Rzucanie się i skakanie niczym pchła upolowana
  nie przystoi ,,takiemu”,co ,,sadzi się na pana” .
  Przypomina mi się wiersz ,,Pchła śzachrajka ”
  skakała ,.skakała,aż spadła na jajka 🙂
  Jest dużo rymów,jak dużo pcheł szachrajek
  tylko niektóre są ,,genetycznie” bez jajek.
  Więc jak będą spadać , gdzie amortyzacja ?
  niech lecą na łeb,na szyję,to PRAWDY jest RACJA !!!
  Morał z działania ,,KAŻDEGO CYNIKA ”
  tak dużo jest KŁAMSTW w działaniu,tego HARCOWNIKA
  PRZEPRASZAM ,że musicie to wszystko CZYTAĆ
  mnie też trudno,GDY PODŁOŚĆ dalej chce PRZENIKAĆ

 23. duszan pisze:

  Mam nieodparte wrażenie, będące nawet pewnością, że największym HARCOWNIKIEM w RG jest były przewodniczący Jerzy Ch. Parafrazując jego ostatni wpis na blogu – rozpoczął się rok kampanii wyborczej, rok ostrej rywalizacji – dodatkowo pan Jerzy stracił swoje stanowisko i od razu zwiększyła się jego „publicystyka” w internecie. Po utracie posady, panu Jerzemu zaczęły przeszkadzać rzeczy, którymi się nie interesował wcześniej jako przewodniczący RG. Przypadek – NIE SĄDZĘ!!!
  Dlaczego się pan nie zajął umowami na dostawę internetu do szkół przez radnego Frączka, wcześniej, kiedy Frączek głosował po pana myśli???
  Dlaczego nie zajmie się pan resztą radnych, uzależnionych w różny sposób przez wójta, a którzy głosują jak WY chcecie???
  Pana wybiórczość w działaniu, znamionuje mi wysokiej klasy OBŁUDĘ….
  To początek bezpardonowej walki o stołki rozpoczętej przez pana Chrzanowskiego i jego świtę, której finałem będą jesienne wybory.

  Co do pracy urzędu gminy, to moim skromnym zdaniem niewiele się ono zmieniło, w porównaniu z poprzednią władzą. No może poza brakiem wysokich nagród. Ale czy to jest odpowiedni powód, aby dawać kolejną szansę tym samym ludziom. Poprzedni wójt doił gminę jak tylko się dało, obecny wcale nie jest lepszy…

 24. Svaigas pisze:

  19 grudzień – to najważniejszy i zarazem bardzo radosny termin tego roku dla gminy Jedlnia-Letnisko. Odwołano p. Jerzego Chrzanowskiego! Jest się z czego cieszyć. Cieszy również to, że odwołując Chrzanowskiego z jego funkcji, będzie on miał więcej czasu na pisanie (albo na dyktowanie) treści na blogu.
  🙂

 25. czytelnik pisze:

  Na Jedlnię Letnisko padło zło. I to od wielu lat. Co kolejny wójt to do niczego, co kolejny przewodniczący to do niczego. Inne gminy zmieniają się na lepiej, ładnieją i pięknieją bo ciągle inwestują. Ale nie Jedlnia. Bo ani ten wójt, ani ten przewodniczący nie powinni zajmować tych stanowisk, bo się nie nadają. Oni nie mają żadnego przygotowania żeby kierować urzędem i gminą, nie znają obowiązujących przepisów i nie bardzo wiedzą o co chodzi. Żadna przydatność tych ludzi. Przecież obecny wójt razem z przewodniczącym przez połowę kadencji wyczyniali różne sztuki w sądzie chcąc dobić poprzednika. Ale nie wyszło. Zmarnowali czas i pieniądze podatników. I ciągłe gadanie ile też poprzednik nabrał pieniędzy z budżetu gminy. Później reorganizacja w Urzędzie, z referatów zrobili wydziały, później znów referaty, jak w kujawiaku. Chociaż były emocje wśród urzędników. Naprawiono, w końcu plac przy dworcu oczywiście byle jak i do tego z pominięciem obowiązujących przepisów. Bo przecież w całym Urzędzie nikt przepisów nie zna. Bo po co. Urzędnicy pracują na bzdurnym gadaniu jak wójt i przewodniczący. Teraz wójt przygotował do podpisania umowy z mieszkamieszkańcami

 26. basia pisze:

  Zło to było kiedyś trzeba być ślepym żeby nie widzieć że w Jedlni nic się nie robi,przez parę lat nic się nie działo,bo Jedlnia u tamtego wójta była jak piąte koło u woza a teraz wydaje się że Kraków od razu zbudują, tamta kadencja była 8 lat,a nowy wójt jest dopiero 2 lata, to po co wypisywać głupoty.

 27. koy pisze:

  basiu idź do lasu ;);) , plis:):) weź ze sobą przedszkolaka 🙂 czapeczkę i rolki……

 28. monika pisze:

  Widzę Basiu że nie posłuchałaś mojej rady i się nie pomodliłaś (o rozum) albo może modliłaś się ale Pan Bóg cię nie wysłuchał w każdym razie w dalszym ciągu ci się bredzi że jest dobrze. Piszesz że tamten wójt źle traktował Jedlnię i mnie też się tak wydawało dlatego trzy lata temu razem ze swoimi przyjacółmi i znajomymi mocno popierałam pana L. Akurat kilka dni temu mieliśmy okazję do spotkania towarzyskiego z kilkoma znajomymi którzy tak jak my, od kilku lat mieszkają w Jedlni w jego trakcie za sprawą komentowanych zmian na stanowisku przewodniczącego RG pojawił się temat władz gminnych i tak w trakcie okazało się że odczucie całego towarzystwa jest zgodne – zostaliśmy zmanipulowani przez pana L. My wszyscy jesteśmy mieszkańcami północnej części Jedlni a że mieszkamy w różnych jej punktach to na podstawie tego co udało nam się zapamiętać wyliczyliśmy co nam przybyło z dóbr cywilizacyjnych w czasie sprawowania urzędu przez wójta Rzeczkowskiego, to co zostało wyliczone na tym spotkaniu postaram się w miarę mojej pamięci i znajomości tej części Jedlni wyliczyć (mnie w tym czasie a mieszkam w jedlni od 2002roku wybudowano kanalizację, utwardzono i oświetlono ulicę).
  1. Kanalizacja obszaru między zalewem a ulicą Radomską od ulicy Słonecznej do końca ulicy Tysiąclecia razem z jej ulicami bocznymi po obydwu stronach. A także główny rurociąg kanalizacyjny wzdłuż torów kolejowych po południowej stronie Jedlni.
  2. Utwardzenie (asfalt lub kostka) ulic:
  – Partyzantów,
  – Żerańskiego,
  – Matejki,
  – Andersena,
  – Żwirowej,
  – Żeromskigo,
  – Kopernika,
  – Niecałej,
  – Zachodniej,
  – Poprzecznej,
  – Piaskowej,
  – Lelewela,
  – Widok,
  – Suchej,
  – Cichej,
  – Słonecznej
  a także w 85% Nadrzecznej.
  3. Oświetlenie ulic:
  – Staroradomska,
  – Cmentarna,
  – Nadrzeczna,
  – Górna,
  – Jasna,
  – Piaskowa,
  – Mickiewicza,
  – Kopernika,
  – Dzierżona,
  – Widok,
  – Cicha
  oraz kilku ulic po strnie południowej nie znam wszystkich ale na pewno:
  – Aleksandrowska,
  – Bracka,
  – Brzozowa
  4. Inne inwestycje w Jedlni:
  – budowa przedszkola
  – ocieplenie i elewacja budynku OSP
  – ocieplenie i elewacja budynku Urzędu Gminy
  – ocieplenie i elewacja szkoły
  – zakup samochodów do przewozu dzieci niepełnosprawnych 2 szt
  – zakup samocodów dla OSP 2 lub 3 szt.
  – parkingi przy szkole
  – parkingi, oświetlenie i zagospodarowanie terenu przy Urzędzie Gminy
  W 2010 roku ulegliśmy propagandzie pana L, mówiono że Jedlnia jest zaniedbywana bo wszystkie inwestycje są robione na wsiach (wiem że wtedy na wsiach również było dużo inwestycji ale nie potrafię wymienić jakie poza jedną – Szkołą w Natolinie to jest chyba ta miejscowosć w której mieszka wójt Rzeczkowski), jednak tej chwili przy zestawieniu tego co było za Rzeczkowskiego i co się dzieje teraz czujemy się oszukani bo po takich zapowiedziach i szczuciu na Rzeczkowskiego „że nic nie robi” zrobienie orlika, skończenie Nadrzecznej (ok 15%) i wybudowanie jednego etapu kanalizacji w południowej części to dopiero jest „nic” wielkie „NIC”. Może inne miejscowości mają powody do radości, my mieszkańcy Jedlni ich nie mamy ale zdrugiej strony czego można się spodziewać po kimś kto ma kartotekę w IPN jako „tajny współpracownik o pseudonimie Jola” i „zapomina” o tym napisać w oświadczeniu lustracyjnym.

 29. basia pisze:

  koy masz na myśli to miejsce w lesie gdzie często stała srebrna toyota.

 30. alfa25 pisze:

  do monika: no jak na 8 lat sprawowania władzy, to baaardzo dużo zrobił poprzedni wójt. A zapomniałaś jeszcze dodać ile to pieniędzy wyciągnął z publicznej kasy – i to jest „osiągnięcie”. I była na to zgoda obecnej opozycji, ciekawe dlaczego wtedy nie przeciwstawiali się tym praktykom… A co zostało zrobione „za torami” oprócz tych 3 ulic, które wymieniłaś? Może się w końcu trafi się wójt, który nie będzie myślał tylko o swoich interesach, ale o mieszkańcach.

 31. Victoria pisze:

  @basia Fachowo posługujesz się ,,danymi operacyjnymi ” 🙂
  A myślałem,że fachowo odniesiesz się do wypowiedzi Moniki,a pewnie dorzucisz,to co ZROBIONO w kontekście OBIETNIC WYBORCZYCH.A co po prostu ,,bezpowrotnie zniszczono” – ZAUFANIE do działań WŁADZY oraz
  między LUDŻMI !!!

 32. basia pisze:

  Do monika
  Jak trzeba być zdesperowanym,żeby nie spać o tej porze tylko pisać artykuły.Widzę,że bardzo podniecają cię moje wypowiedzi i puszczają ci nerwy bo włączasz w to Boga i modlitwę wypadało by uszanować 2 przykazanie.
  Jeżeli chodzi o twoje rozeznanie tematu Urzędu Gminy to mnie osobiście nie przekonuje,też spotykam się ze znajomymi z różnych stron gminy Jedlnia, którzy myślą inaczej niż twoje towarzystwo.To co ty piszesz co zrobił wójt poprzedniej kadencji to trwało 9 lat i to był czas wyprzedaży majątku gminnego,zaciągania dużych kredytów komercyjnych,dawanie mega nagród dla popleczników,doprowadzenie Gminy na skraj bankructwa,spowodowanie podstaw do unieważnienia wyborów 2010r.Szkoda, że waszym głównym celem jest dokopać obecnemu wójtowi i przeszkadzać mu w realizacji jego słusznych celów,które służą całemu społeczeństwu.
  Pozdrawiam basia

 33. Poprzedni wójt przez 8 lat niewiele dla nas zrobił, obecny z kolei traktuje nas z Południa protekcjonalnie. Zaczął robić kanalizację ciśnieniową, zatrzymując się we wrześniu na ulicy Traugutta (podobno inwestor ze sprzętem przeniósł się w inne miejsce VI etapu). Prosi o podpisanie dziwnie skonstruowanych umów, z których wynika, że mieszkaniec ma zapłacić 2500 zł ale nie znalazł czasu na spotkanie w tej sprawie z mieszkańcami i wyjaśnienie wszystkich wątpliwości. Kilku dodatkowych lamp na ważnej ulicy nie zainstaluje, opierając się na nowo wymyślonych przez siebie zasadach, że lampa będzie wisieć na co drugim słupie. Rozumiem stosowanie takiej polityki oświetleniowej w polu czy na mało uczęszczanej ulicy ale nie tam, gdzie jest duża gęstość zaludnienia a ulice sąsiednie nie mają oświetlenia. Czujemy się przez takie podejście lekceważeni. Dlatego nie widzę uzasadnienia, dla którego mielibyśmy na Południu głosować zarówno na poprzedniego jak i obecnego wójta. Zakładając, oczywiście, że obaj wystartują w wyborach. Znaczenie mają nie tylko inwestycje ale również i styl sprawowania urzędu.

 34. mathie pisze:

  A propos oświetlenia ulic, z obietnic wyborczych obecnego wójta: „oświetlenie wszystkich terenów zabudowanych w obrębie gminy”.
  Zresztą w ogóle jak wracam sobie do przedwyborczych obietnic Leśnowolskiego, to pusty śmiech mnie ogarnia. 24 godzinny komisariat, nowe drogi do Radomia i Pionek, budowa targowiska, przejęcie terenów kolejowych, czy budowa nieszczęsnego mostu nad zalewem w ciągu ulicy Płużańskiego. Można by jeszcze długo wymieniać. Co z tego udało się zrobić? NIC! Tym bardziej, że trzy lata, to może niepełna kadencja, ale to i tak sporo czasu. A tu same obietnice i propaganda. Ciekawe czy Radomska będzie jednak robiona, bo nigdzie w budżecie samorządu województwa nie mogę znaleźć tej pozycji, a wójt też jakoś cichutko w tej sprawie, chociaż przedtem było gadania co niemiara.
  Dobrze ktoś napisał, że teraz Leśnowolski, aby mieć cień szansy na reelekcję, będzie chyba musiał obiecać złote góry, ale i tak drugi raz niewiele osób da się na to nabrać. No chyba, że Sejm znowelizuje ordynacje wyborczą i wójta będziemy wybierać w głosowaniu sms-owym 🙂

 35. monika pisze:

  Basiu, o jakich słusznych celach piszesz pozwól że zacytuję kilka punktów z programu t.w.”Joli” zawartych w ulotce wyborczej a czytelnicy sami ocenią realizację :
  – utworzenie 24 – godzinnego komisariatu w policji w Jedlni Letnisko – efekt całkowita likwidacja istniejącego posterunku w ciągu roku od rozpoczęcia przez niego urzędowania
  – dokończenie kanalizacji w całej Gminie, w części miejscowości instalacje przydomowych oczyszczalni ścieków – efekt jeżeli kanalizacja będzie budowana w takim tempie to do końca kadencji nie zakończy się kanalizacji w południowej części Jedlni (co obiecywał w wywiadzie dla tego portalu pięć miesięcy temu w sierpniu 2013) a gdzie tam jaszcze cała Gmina bo chyba jeszcze 14 sołectw w których kanalizacji nie ma.
  – utworzenie w Urzędzie Gminy filii Urzędu Pracy w celu sprawnej obsługi bezrobotnych z terenu Naszej Gminy – efekt do tej pory nic takiego się nie stało i chyba się nie stanie
  – utworzenie bezpłatnego internetu dla mieszkańców – efekt bezpłatny internet miałam od 2008 do 2011roku z firmy ALGO wtedy kiedy ta firma miała umowę na świadczenie usług z Gminą (w ramach tej umowy świadczyła usługę hotspot) L zerwał tę umowę pół roku po rozpoczęciu urzędowania. Teraz od dwóch lat płacę za internet
  – zalew w siczkach wizytówką Naszej Gminy – efekt w 2013roku po raz pierwszy od wielu lat nie było kąpieliska nad zalewem w Siczkach a „wizytówkę” czuć było z daleka jak nigdy dotąd
  Przytoczyłam tylko pięć punktów programu wyborczego t.w.”Joli” na który dałam się (nie tylko ja) nabrać mam nadzieję że cię przekonałam jeżeli nie przytoczę następne.

 36. basia pisze:

  Jeszcze raz muszę napisać, że tego wójta kadencja jest dopiero 2 lata nie oczekujmy, że wszystko zrobi w jednej chwili myślę że mając więcej czasu i mądrzejszych co niektórych radnych zrobi dużo więcej jak do tej pory,komisariat zabrany a patrol policji i tak jest 24h na dobę więc uważam że nic się nie zmieniło a kanalizacja rozpoczęta to bardzo dobrze po co zaraz uprzedzać fakty że nie będzie zakończona czyżby wasz cel to, przeszkadzać i wprowadzać ferment wśród mieszkańców
  bo zbliżają się nowe wybory?Nie potrzebuję wyliczania programu przedwyborczego bo go znam najważniejszym punktem, który spełnił to rozwalenie wreszcie starego układu. Wiadomo że taki wójt nie będzie tolerowany przez tych którym się ukróciło i w ostatnim roku przed wyborami nie oszczędzą oskarżeń,kłamstw i innych oszczerstw.

 37. Victoria pisze:

  To ci,,nieudacznicy” ,co NORMALNIE widzą
  to właśnie oni z nieudolności Władzy SZYDZĄ !!!
  tylko DLACZEGO ? , skąd oni się wzięli ?
  CZY ICH PRZYWIEDLI Z PIEKŁA NADZIEI ? 🙂

 38. monika pisze:

  Basiu, muszę przyznać że ręce opadają na twoje pojmowanie rzeczywistości: był posterunek miałbyć komisariat a pozostał tylko patrol i ty uważasz że jest w porządku i ja nie rozumiem twojej logiki w której nie ma logiki dlatego pozwolę sobie przytoczyć kilka następnych punktów z programu t.w.”Joli” zawartych w ulotce wyborczej a czytelnicy sami ocenią realizację:
  – usprawnienie komunikacji – efekt, kiedyś (do 2012r.) do Jedlni dojeżdżał autobus miejski MPK, potem już tylko PKS (jak do Koziej Wólki), teraz już nie jeździ nawet PKS
  – oswietlenie wszystkich terenów zabudowanych w obrębie gminy – efekt, brak pozytywnych reakcji na głosy mieskańców, zdejmowanie istniejacych lamp a w przeszłosci wyłączanie światła (oprócz własnej ulicy)
  – budowa targowiska spełniajęcego normy unijne – efekt, nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było
  – poprawa skuteczności funkcjonowania Urzędu Gminy poprzez wprowadzenie standardów unijnych – efekt, czy te nowe standardy mają polegać na nie udzielaniu informacji publicznej w zakresie działalności gminy? Czy może mają sięgać aż po nie udzielanie informacjii i nie udostępnianie dokumentów nawet Komisji Rewizyjnej?
  – realizacja zadań zgłaszanych przez mieszkańców. Organizacja regularnych spotkań z mieszkańcami. Powołanie Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Wójcie – efekt, kiedy były spotkania konsultacyjne w naszej miejscowości? A ta Społeczna Rada Konsultacyjna to pewnie ten potakujący brodaty starszy jegomość i jego syn który zastrasza radnych no i czasami dowozi na głosowanie służalczych radnych będących na zwolnieniu lekarskim.
  Przytoczyłem następnych pięć punktów programu wyborczego t.w.”Joli” mam nadzieję że cię a także innych przekonałem jeżeli nie przytoczę następne.

 39. basia pisze:

  Napisałam ci jaki punkt wyborczy był bardzo ważny i spełniony, na resztę potrzeba czasu i nie potrzebuję twoich wyliczeń bo napisałam co o tym myślę i tego mi nie zabronisz tak atakuje człowiek zdesperowany,tylko zastanawiam się dlaczego czy coś kiedyś straciłaś i jesteś pełna nienawiści bo tak to odbieram.Zachowujesz się jak radna pasek na sesji jak wzięła mikrofon to pomimo bólu gardła, gadała nie dopuszczając innych.

 40. przedszkolak pisze:

  Panie Kończyk, jest Pan taki w ocenie taki skrupulatny , a dlaczego nie piszesz nic o swoim koledze frączku, który wykorzystuje to , że jest radnym i sprzedaje nedznej jakości internet do szkół? czy jesteś Pan tchórzem , czy boisz się kolegi pisowca?

 41. monika pisze:

  Basiu, nic nie straciłam i nie jestem zdesperowana ale zastanawiam się, co ty zyskałaś? że z taką desperacją bronisz t.w.”Jolę”. Ja nie mogę sobie wydarować że zostałam oszukana i oddałam swój głos na komunistycznego kapusia (a może ty też byłaś kapusiem?), bo przez takich kiedyś ucierpieli moi rodzice którzy w latach osiemdziesiątych działali na rzecz demokratyzacji życia w naszym kraju – żeby Polska była wolnym i suwerennym krajem.

 42. basia pisze:

  Do monika
  Opisujesz program jakiejś t.w.”Joli”a czy ty nie jesteś t.w.”monika”bo wpisy robisz na początku w osobie żeńskiej,a w ostatnim swoim wpisie chyba nerwy ci puściły bo w osobie męskiej kłamstwo krótkie nogi ma panie monik
  a następne punkty będziesz przytaczał w osobie żeńskiej czy męskiej czerwony nochalu?

 43. x pisze:

  @monika
  czytam te komentarze i zastanawiam się kim jesteś: ON czy ONA?????
  cyt: „Przytoczyłem następnych pięć punktów programu wyborczego t.w.”Joli” mam nadzieję że cię a także innych przekonałem jeżeli nie przytoczę następne”.

 44. monika pisze:

  O widzę Basiu że ci nerwy puszczają, a z drugiej strony „kleisz durnia” niby nie wiedząc kto to t.w.”Jola” a może t.w.”Jola” pisze pod innym pseudonimem np. „Basia”

 45. basia pisze:

  Viktorio bądż uważna bo też się okaże że jesteś Markiem.

 46. Victoria pisze:

  @ basia,przedszkolak
  MIARĄ sprawowania władzy,są jej WYMIERNE WIDOCZNE EFEKTY,nie tylko SŁOWA i PLANY,niezależnie na ilu kartkach nakreślono !!!
  Słowa w postaci przemowy,to raczej sprawa DUCHOWA .
  Plany natomiast to PERSPEKTYWA,po dłuższym patrzeniu
  często okazuje się MIRAŻEM.

 47. Victoria pisze:

  @ basia
  odsyłam do moich Życzeń z dnia 23 XII g.12,00
  Victoria,to nie ksywa……..
  PRAWDĘ ciężko przeżyć,kto tu w końcu kiwa ? 🙂

 48. gosia pisze:

  Monika to oczywiście facet skrzywdzony przez życie nieszczęśliwy , ziejący jadem nieudacznik życiowy .Jest tak mało ludzi , którzy mają coś mądrego do napisania na tym portalu . Bełkot, bełkot zwolenników starej władzy a ci , którzy mają odmienne poglądy są wyzywani i poniżani . Moje osobiste , oczywiście subiektywne zdanie na temat zmian jakie nastąpiły po zmianie przewodniczącego RG czy jeśli po wyborach zmienicie wójta to zawsze będziecie zaściankiem bo lubicie mieszać , kłócić się , nie myślicie o mieszkańcach to wszystko to prywata . Rozgrzeszyliście radnych za wstrzymanie rozpoczętych inwestycji a przecież poszły na to nasze pieniądze . Co was obchodzą jacyś tam Kowalscy czy inni , którzy od lat czekają na oświetlenie , lepszy dostęp do lekarza specjalisty. Chcecie wymiernych efektów pracy wójta a mimo wszystko nie pozwolicie mu na dokończenie zaplanowanych projektów . Lepiej milczcie . Zostało tak niewiele czasu do nowych wyborów i jeśli uważacie ,że cos się zmieni na lepsze to cudu nie będzie a już na pewno nie z takimi radnymi i z taką mentalnością większości mieszkańców naszej gminy .

  ów starej wladzy

 49. gosia pisze:

  Viktoria a co ty robisz lepszego na tym portalu od innych przecież też cedzisz tylko słowa, słowa , słowa i na pewno liczysz , że większość je zrozumie ?

 50. mieszkanka pisze:

  Przecież to jest nieprawdopodobne, żeby radny z Myśliszewic/Groszowic (Lewandowski) głosował przeciw własnym sąsiadom. Wszyscy chcieli ośrodek zdrowia w Groszowicach. Ile ludzi by wróciło z Radomia do lekarza. Dzięki tym „reformatom” na czele z panem kabareciarzem możemy o tym pomarzyć…

 51. mieszkaniec pisze:

  Będziemy patrzeć na poczynania radnych i jeśli zaistnieje taka konieczność będziemy napiętnować wasze poczynania . Jeżeli można było odwołać przewodniczącego RG to możemy też odwołać radnych, którzy działają na naszą niekorzyść. Kochani radni was też można posłać na zieloną trawkę !

 52. Victoria pisze:

  Miss Gosia,
  jest,to niestety zakręt historii Jedlni.Dlaczego ?
  – wielu mieszkańców myśląc,że jesteśmy ,,społeczeństwem obywatelskim” występowało z sugestiami/mądrymi,a także zwariowanymi jak to w życiu bywa.Niestety trafiło na twardy opór materii /czyt Władzy/.Nie wiem,czy w ogóle ktoś dostał jakąś odpowiedż.Nie będę pisał jak to się nazywa fachowo .
  Władza w społeczeństwie tzw obywatelskim,nie może rządzić metodami z poprzedniej epoki.Dlatego ja piszę
  tak jak umiem.Czy piszę za dużo ?.Uważam,że za mało.
  Jest tyle tematów/spraw /wymagających odkrycia.Jak to się mówi ,,głowa mała”. Czasami,aż mi szkoda ,, marności
  sytuacji i aktorów”.Przecież,to wszystko się ,,gotuje niczym w PIEKLE” Ja archiwizuję i tylko niektóre ,,wypociny” pisze na portalu jak SYTUACJA mocno PROWOKUJE.Mówiąc znanymi słowami :,, nie chcem a muszem „. RATUJMY TITANICA .

 53. Victoria pisze:

  Powiedzenie: JA Wójt ci to mówię mieszkańcu -,straciło na aktualności i brzmi :JA SŁUCHAM CIĘ MIESZKAŃCU
  Co nie umniejsza POWAGI URZĘDU

  MÓWIĆ każdy umie,lecz nie każdy umie SŁUCHAĆ/dotyczy większości ludzi/

 54. mieszkaniec pisze:

  DO @ Mathie jeśli piszesz o likwidacji komisariatu Policji to powinieneś wiedzieć ,że Policja rządzi się swoimi prawami i takich komisariatów z racji oszczędności zamknięto więcej w całej Polsce . I nie jest to wina Wójta . To są decyzje tylko i wyłącznie Komendanta Głównego Policji w Polsce. Piszesz o oświetleniu , że tak cię śmieszą obietnice wójta dotyczące doświetlenia gminy to powiedz dlaczego radni usunęli z budżetu na 2014 rok oświetlenie ulic na Wrzosowie ? Czy to cię tak śmieszy czy cieszy ? A jeśli myślisz a wydaje mi się ,że jesteś bardzo pewny iż obecny wójt nie masz szans na wygranie kolejnych wyborów to zaręczam ,iż ma szansę i to dużą jeszcze się zdziwisz .

 55. :) pisze:

  male pytanie dlaczego malo piszecie o Jodle? Malo relacji z meczów Jodły i wgl tego co się dzieje na stadionie ?

 56. Victoria pisze:

  Miss Gosia jeśli masz ,,podwójna osobowość”,to nie wystarczy napisać,że jestem gosia,czy mieszkańiec,lecz przynajmniej skrzywić uśmiech co ja niniejszym czynię 🙂

 57. Victoria pisze:

  Miss Gosia nie znałem cię ze strony mieszkańca.Ale z tyłu też cię poznałem 🙂 Jedna bużka ,a dwie osoby 🙂
  OJ nieładnie kłamać.Inaczej cię postrzegałem.

 58. mathie pisze:

  Skoro Policja rządzi się swoimi prawami, to po co (jakim prawem?) Leśnowolski to obiecywał?
  A obietnice śmieszą mnie, bo są one tylko jedną stroną medalu. Każdy wójt może powiedzieć, że zmieniły się „obiektywne okoliczności” i ta lub inna inwestycja nie będzie realizowana – siła wyższa i tym samym, przynajmniej w jakimś stopniu, wójt może być usprawiedliwiony.
  Ale pierwszą i najważniejszą rzeczą, z powodu której wiele osób głosowało na Leśnowolskiego, była obietnica odsunięcia nieuczciwego Rzeczkowskiego i wprowadzenia nowej jakości w prowadzeniu urzędu. A co otrzymaliśmy w zamian. Ciągłe odwołania do poprzednika (tzw. równanie w dół). Notoryczna propaganda sukcesu – lepsza niż za Gierka (co z Radomską, co ze ścieżką rowerową do Radomia, co z zalewem, itd.). Uzależnianie w różny sposób od siebie radnych, pokrętnie przekazywane pod stołem pieniądze, np. na Jodłę za rzekomą promocję (np. pieniędzy nie było dla innych klubów sportowych, które promują nas na większą skalę niż Jodła – oczywiście nie krytykuję przekazania samych pieniędzy Jodle, ale styl w jakim to zrobiono i brak przejrzystych zasad w tym zakresie), czy ostatnio te nieszczęsne sms-y na siebie samego, które też sporo mówią o obecnym wójcie, jako o człowieku…
  Myślę, że większość wyborców przede wszystkim rozliczy Leśnowolskiego nie ze spełnienia swoich obietnic (których nota bene nie spełnił), ale z jego deklarowanej przed wyborami uczciwości. A ta ocena może być tylko jedna…

 59. basia pisze:

  A czy radny Lewandowski to kieruje się swoją prywatą czy chociaż przeprowadził wywiad z ludżmi czy chcą ośrodek zdrowia w Groszowicach co o tym sądzą?Oglądając tę sesję w głowie się nie mieści że tak zrobił. Dobry radny stara się żeby jak najwięcej zrobić coś dla swojego okręgu a tu masz niespodziankę głosuje ze swoimi kolesiami radnymi na nie,takiego radnego to na taczki i jak najdalej od swojej miejscowości wywieść.

 60. gosia pisze:

  Oj Victoria i po co to napisałeś teraz mi wstyd ! Idę spać mam dosyć pisania bo mogę ponownie zaliczyć jakąś wpadkę .

 61. monika pisze:

  Gosiu, nie jestem facetem, nie czuję się skrzywdzona przez życie i co najważniejsze jestem szczęśliwa i nie zieję jadem w przeciwieństwie do niktórych obrońców donosiciela o pseudonimie „Jola”. Nigdzie nie określiłam się jako zwolenniczka starej władzy, nikogo też nie wyzywam i nie poniżam a jedynie krytykuję to co mi się nie podoba. Faktycznie jestem mocno rozczarowana tym co robi nowa władza i uważam (to także moje subiektywne odczucie) że nowa władza jest gorsza od starej co wywodzę z oceny działalności inwesycyjnej w Jedlni. Krytykuję ogromny dysonans między zapowiedziami (ulotka wyborcza) a dokonaniami nowej władzy. Zgodnie z zasadami jeżeli kupujemy jakiś towar lub usługę to mamy prawo domagać się aby jakość zakupu była zgodna z umową, czyli żeby w środku było to co jest napisane na opakowaniu. Wybierałam czytając ulotkę a jestem oburzona na to co dostałam. To tak jakbyśmy kupili opakowanie drogich krewetek a w środku było g..no, każdy normalny człowiek w takim przypadku zgłaszałby reklamację i domagał się dostarczenia tego co było w umowie (ulotce wyborczej). Nie lubię być oszukiwana (jak chyba każdy) jestem bezkompromisowa i nazywam rzeczy po imieniu dla mnie krewetki to krewetki a kapuś to kapuś.

 62. gosia pisze:

  Ale Mathie powiedz co ma piernik do wiatraka ? Nie podobają ci się rządy wójta i masz takie prawo o tym pisać , ale dlaczego radni robiąc na złość obecnej władzy pozbawiają nas mieszkańców lepszego życia . Wszyscy widzą jaka ta nasza gmina jest zaniedbana co niektórzy robią sobie żarty ( a może nie ) , że wszystkiego nam brakuje : dróg , doświetlenia , gabinetów lekarskich i wtedy kiedy już jest nadzieja na lepsze jutro blokują zaczęte inwestycje ? To ma być normalne ? Walczcie sobie z wójtem ale jednocześnie musicie być rozsądni jeśli chodzi o nasze dobro . Dalej mamy być grajdołem a może lepiej uciekać gdzie pieprz rośnie . Sa takie wsie gdzie błoto sięga kolan i to wcale nie zabite dechami wiochy od czasów wojny nie ma światła na ulicach to też normalne? Mamy xxi wiek do cholery i to powinno dawno działać a radni wyrocznia robią sobie na złość komu na złość wójtowi on ma to może gdzieś nie on to będzie inny a lata lecą i dalej nic ile lat można czekać na to lepsze jutro ile?

 63. gosia pisze:

  Notabene Mathie czy ścieżka rowerowa z Siczek do Radomia to ,, mały problem ”. Droga wojewódzka , przy drodze grunty prywatne przecież na to potrzeba czasu . A ty uważasz , że tak hop siup i mamy ścieżkę rowerową . Pewnie super sprawa i mocno wierzę , że kiedyś powstanie jak nie za tego to za innego wójta. W Polsce biurokracja to potęga .

 64. Victoria pisze:

  Gosia ,co za pech,Temat ścieżki z Radomia do Siczek,to SLOGAN Wykorzystywany wcześniej przez Władze Radomia. do celów propogandowo-wyborczych.
  Około20 lat temu skończyło się na problemie wywłaszczenia
  gruntów,Póżniej Władze Radomia powielały ten slogan.
  Teraz natomiast przejęły pałeczkę nasze Władze.Tylko teraz doszedł dodatkowo problem pieniędzy i kolejność iinwestycji .
  Jak ma się,,ścieżka rowerowa” np,do trasy kolejowej W-wa-Radom i dalej do KIELC.Powraca zamysł powstania
  województwa razem z Kielcami,czy też problem hali,już mocno zaawansowany.Chcieć,to nie znaczy MUC. 🙂
  REALIZM,REALIZM ,chłopski czy Babski !!!Zakończy się zgodnie z CYKLEM WYBORCZYM

  Takim samym tłumaczeniem
  trudności z WYWŁASZCZENIEM
  Znowu mi się RYMŁO :).Teraz widzisz jak to kipi i wrze
  i jak odbiera ,to wena . 🙂

 65. Victoria pisze:

  No niestety znów się uruchomiła :

  Warto wierzyć,wiara czyni cuda
  czy jednak warto ,czy,cuda to ułuda ?
  Ale jak się uda,to i Radom nie zabierze
  chyba,że oddamy ot tak w ,,dobrej wierze”
  Ale jak zabierze jak ścieżki nima
  ale będzie tak jak i zima 🙂
  Wiara czyni cuda mówił Dedal do Ikara
  poleciał za wysoko,spotkała go kara !!!
  Mimo złych doświadczeń naszych poprzedników
  TRZEBA WIERZYC,bo bez WIARY nie ma WYNIKÓW!!!

 66. gosia pisze:

  Jest taka piosenka , która pięknie przekazuje to wszystko co się obecnie u nas dzieje i mimo tylu lat ciągle jest na czasie . Jest to przesłanie – niestety nie żyjącego już Czesława Niemena pt. ,, Dziwny jest ten świat ” dla mnie nr jeden w tym wyścigu szczurów.

 67. duszan pisze:

  Panie Jerzy, dziękujemy za jakże wyczerpujący wpis na pana blogu!!! Kolejna odsłona pasjonującego pojedynku Chrzanowski-Frączek, prawie jak w dobrej powieści z gatunku płaszcza i szpady…

  Przynajmniej wiemy już teraz, ile radny Frączek zarabia na szkołach dostarczając internet. Ciekawi mnie tylko, o czym pan będzie pisał w przyszłości, skoro wyjaśniona została już sprawa umów radnego Frączka ze szkołami.
  Mam wielką nadzieję, że równie pilnie i z wielką żarliwością zajmie się pan POZOSTAŁYMI RADNYMI m.in. mającymi różnego rodzaju powiązania z jednostkami podległymi naszej gminie (czerpiąc w ten sposób korzyści). Liczę, że wyjaśni pan te sprawy do końca (daj Boże do czasu wyborów). W końcu znany jest pan ze swojej skrupulatności oraz obiektywności, a poza jako były już przewodniczący RG mam pan odpowiednio dużo czasu.

  PS. Mówiąc w swoim imieniu, mogę pana zapewnić, że nie mam najmniejszego problemu z czytaniem ze zrozumieniem. Z doświadczenia jednak wiem, że trudno uwierzyć politykom na słowo, nawet na szczeblu lokalnym. Jednak cieszy mnie to, że podtrzymuje pan zapewnienie o NIEKANDYDOWANIU w nadchodzących wyborach 🙂

 68. Victoria pisze:

  Ja to widzę tak :

  Czy daleko widzieć ,to jest wielka sztuka ?
  wiedc kazdy co ,,zle widzi” coraz dalej szuka !!!
  Szuka na ziemi, szuka w sposobie
  czemu tak mało widzi we własnej osobie ?
  Bo ślepota ludzka,choć ciągle się zmienia
  chyba dotknęła już ,,obrazu cienia ”
  Obraz cienia jest ściśle związany z obrazem sumienia
  Stanowi o ,,BYCIE” – sposobie istnienia.
  Jeden dużo widzi u swego sąsiada
  sąsiad nie jest dłużny i też nie wysiada 🙂
  Lecz widzieć ZŁO tzw.społeczne
  jest sztuka,co ma ,,użycie „wieczne.
  Nie tylko widzieć,nie bać się je pokazać
  na ISTOCIE PRAWDY ,czarne plamy wskazać !!!
  Lecz niestety wszem ta ZNIECZULICA
  zaczyna od dzieci co ,,karmi” je ulica.
  Regres obyczajów,ważności DOBREGO IMIENIA
  powoduje WYCIEK DOBRA z KAŻDEGO SUMIENIA.
  Dzieje się w rodzinie,przechodzi na dzieci
  pózniej na młodzież,dalej już samo poleci 🙂
  Pózniej zaczyna się ,,pęd do wielkości
  najpierw MAMONA,pózniej inne włości
  Jak już się NACHAPIE,nikt się nie liczy
  spróbuje w polityce,tam ,,KŁAM” pewnie nie zliczy 🙂
  Jak zdemaskują ,dotknie go ,,ślepota”
  co się zarobiło,to fajna robota
  Można udać ,,durnia”,co to nic nie widzi
  jak już poza ,,stołkiem,to wtedy się szydzi 🙂
  Tak sobie żyje,co prawda w stresie
  już zarobiony,a że MISJA w lesie 🙂
  Więc zamiast ,,GRAĆ GŁUPA”
  warto reanimować,,przyzwoitości ” trupa
  DO kogo ja piszę,kogo to dotyczy ?
  KAŻDEGO PRAWDA ZNAJDZIE – SUMIENIE ROZLICZY !!!
  Więc jak ktoś myśli,że MY to HOŁOTA
  OPANOWAŁA GO ,,KURZA ŚLEPOTA „

 69. mieszkaniec pisze:

  @duszan – tylko ostatni cios szpadą jest już dla Franczka śmiertelny. Człowiek, który rozpoczął karierę polityczną od załatwienia sobie umów ze szkołami jest politycznym denatem. Dobrze, że ujrzało to światło dzienne. Niedoszły sołtys, niedoszły przewodniczący rady, a za rok o tej porze były radny. Szkoda, bo dobrze się zapowiadał, ale skończył fatalnie….

 70. mathie pisze:

  Już nawet nie chcę mi się komentować tego stetryczałego obłudnika. Kłamca Chrzanowski dopiero co oburzał się, że polityka wkradła się do naszego samorządu. Ale to w pewien sposób naturalne, przecież samorząd to też polityka, tylko niskiego szczebla. Ale co dopiero powiedzieć kiedy polityka z buciorami wchodzi do ostoi niezawisłości – sądów?

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,8171,title,Lawnicy-z-koneksjami-politycznymi,wid,4736767,wiadomosc.html?ticaid=111fcd

  To już było, ale przypominam dla potwierdzenia niepolitycznego charakteru obłudnika i kłamcy, warto zobaczyć ostatnie zdanie:
  http://www.lpr.pl/pl/2004/04/27/mazowiecka-lista-lpr-zarejestrowana/

  Linku z wyborów do Rady Warszawy nie przytaczam, bo leżącego się nie kopie 🙂

  A na lepszy sen przytoczę może jeszcze jedno kłamstewko Chrzanowskiego. W swoim wpisie sprzed kilkunastu miesięcy na blogu tak zapowiadał : „A jeśli Pan zamierza startować, to niech Pan wie, że jeśli zdrowie pozwoli, wystartuję w tych samych wyborach przeciwko Panu lub poprę innego,odpowiedniego kandydata”.
  A teraz pisze tak: „To moja pierwsza i ostatnia kadencja. Nie miałem(sic! – ale bezczelne kłamstwo) i nie mam zamiaru startować w wyborach samorządowych w 2014 roku, ba nawet nie mam zamiaru uczestniczyć jakoś specjalnie w kampanii wyborczej”.

  I teraz niech każdy sam sobie oceni, co to za człowiek, który ciągle się pogrąża miotając się w sidłach własnych kłamstw 😉

 71. czytelnik pisze:

  Radny Fraczek za rok o tej porze to będzie wójtem gminy Jedlni Letnisko. Życzę powodzenia.

 72. blogerr pisze:

  Niech Pan Jerzy teraz wyjaśni ile jeszcze radnych ma podpisana umowę z jednostkami gminnymi (szkołami) chodzi mi przede wszystkim o umowy o prace i o radnych z jego klubu. Czy też pan Jerzy będzie dochodził czy to legalne???
  ciekawe swoją drogą czemu akurat teraz o tym zaczął mówić? Nie wiedział wcześniej? To tylko źle świadczy o nim jako przewodniczącym organu (rady gminy) którego ustawowym obowiązkiem jest nadzorowanie pracy wójta. Bo przecież te umowy zawierane były przez dwie strony. No chyba że pan frączek zawarł je sam. Jeśli nie to niech też zapyta dyrektorów dlaczego te umowy zawarli. skoro to cos złego a nawet jak twierdzi p. jerzy należy wyjaśnić czy jest legalne, to trzeba zapytać dwóch stron. A szkoły to nadzoruje wójt a nie przewodniczący komisji oświaty. Ale cóż manipulacja opanowana do perfekcji. Dla mnie to skompromitowany już jest p. Jerzy

 73. Aramis pisze:

  Brawo Panie Chrzanowski! Panie Jerzy niech Pan rozliczy porządnie Panów Frączka i Leśnowolskiego za te umowy. Przecież wójt musiał wiedzieć, że dyrektorzy szkół podpisują takie umowy, w końcu to jemu podlegają, a jeśli nie wiedział to wynika z tego, że zupełnie nie kontroluje tego co dzieje się w jednostkach mu podległych.

 74. małgośka pisze:

  Przeczytałam wpis na blogu http://jerzychrzanowski.blog.onet.pl/ i mam tylko jedno pytanie kiedy Frączek zawierał te umowy ze szkołami?

 75. mieszkaniec pisze:

  A jakie radny Frączek ma wykształcenie? Sądząc po wpisach na blogu marne…

 76. małgośka pisze:

  Wójt nie wiedział z kim dyrektorzy szkół podpisują umowy? Wójcie dwie radne zatrudnione w jednostkach podległych tobie i co też nie wiesz? Jedna z nich pracuje w UG /pomoc społeczna/ a druga w szkole w Natolinie. Przytaczam dosłownie żebyś w przyszłości nie napisał na blogu nie wiedziałem a dowiedziałem się z komentarzy. To jest kpina z nas – mieszkańców.

 77. basia pisze:

  Bardzo dobrze panie Chrzanowski, że pan o tym pisze możemy dowiedzieć się o ciekawych sprawach ukrytych,radny Frączek taki uczciwy, a nie wiedział że jako radny,członek komisji rewizyjnej i w komisji oświaty nie powinien świadczyć usług w szkołach to dziwne? A pozostali z komisji rewizyjnej nie wyniuchali tego? Nic innego, jak kryją kolegę.Oddany głos na niego to stracony głos,myślałam że będzie rozsądny i nie da się wmanipulować w gierki radnych uczciwi na start. Czyżby znowu tworzyła się sitwa?Panie przewodniczący Chrzanowski (jak powiedziała na sesji pani radna Wiosna że zawsze pan będzie naszym przewodniczącym)proszę startować w następnych wyborach w panu widać uczciwość i chęć służenia naszej Jedlni.

 78. Victoria pisze:

  Ależ Igrzyska ,niczym,, Jedliniada”
  ,,przegrany wciąż pisze i głupoty gada 🙂
  Dlaczego nikt,nie wierzy w jego słowa
  to facet z honorem ,tak sądzi WSPÓLNOTA prawie narodowa
  Ciągle,ktoś na niego,, czyha
  w telefonie charczy i do tego wzdycha 🙂
  Szkoda,że telefony nie mierzą gorączki
  od takiego wzdychania ,można nabawić się miesiączki 🙂
  Teraz znowu Fraczek,no i ten internet
  gdyby nie on nie było by męskich,,podniet” 🙂
  A tak zdrowie już wysiada
  nie będzie startował,tak czasami gada.
  Pewnie to czcze gadanie i te ciągłe kłamstwa
  daj spokój człowieku ,po co tyle draństwa ?
  Czas leczy rany,co Cię uspokoi ?
  wskocz WAŚĆ na rolki,to duszę ,,UKOI „!!!

 79. mieszkaniec pisze:

  Mathie – przyjacielu Macieja Frączka. Też masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Pan Chrzanowski napisał że to jego pierwsza i ostatnia kadencja, a nie pierwsza i ostatnia kampania. Widać jak wasza młodzieżówka ma szacunek do starszych. Nikt starszy nie zagłosuje już na Frączka, młody zresztą też nie powinien bo jest antytezą polityka. Dorwał się do stołka przewodniczącego komisji oświaty i co? I poszedł do dyrektorów złożyć ofertę nie do odrzucenia. Ten kto uważa, że to etyczne, że radny świdczy za kasiorę usługi dla szkół jest imbecylem! I nie broń Frączka tylko spójrz prawdzie w oczy. Ten człowiek, z którego chyba nawet sam się śmiałeś, że sadzi błędy ortograficzne, nie ma pojęcia o byciu radnym. Inteligencją nie błyszczy, etycznym zachowaniem też nie. Tylko ciągle chce się wepchać na stanowisko. Ten niedoszły sołtys i niedoszły przewodniczący rady zaczyna w śmieszności doganiać Kuropieskę. Wart Pac pałaca a pałac Paca. Obaj po wyborach popadną w polityczny niebyt, czy jakby to Victoria napisał odbyt.

 80. Victoria pisze:

  Jeśli napisałem ODBYT tak pewnie było potrzeba
  by odróżnić GĘBĘ ,co jest jak CHOLEWA.

 81. duszan pisze:

  @ mieszkaniec
  Też jestem zdania, że pan Frączek jako radny nie powinien dostarczać internetu do szkół. Z tego co wiem, to nie jest to niezgodne z prawem, a tylko nieetyczne lub niemoralne. Ale to go akurat nie usprawiedliwia.

  Nurtuje mnie co innego. Liczyłem, że kwota jaką radny Frączek dostaje za umowy na internet ze szkołami, będzie o wiele większa… A tu 160 zł miesięcznie, czyli 1920 zł rocznie jak podał pan Chrzanowski. Wychodzi na to, że jest to wielkie NIC. (aczkolwiek niemoralne NIC!)

  Po raz kolejny apeluję do pana Chrzanowskiego o zajęcie się sprawami pozostałych radnych i ich powiązań z jednostkami podległymi naszej gminie. Sądzę, że tam wyjdą kwoty o wiele pokaźniejsze od dochodów Frączka z umów ze szkołami.

  Zapewne moje prośby, do pana byłego przewodniczącego RG będą bezowocne, do czasu kiedy któryś z tych radnych, nie przeciwstawi się panu Chrzanowskiemu i panu Leśnowolskiemu. Dopóki będą głosować jak chce władza gminy, dopóty nie muszą się martwić o miejsca pracy i swoje dochody.

  Jednak kiedy któryś z tych radnych przejdzie na „ciemną stronę mocy” (co pewnie z powodów finansowych nie nastąpi) to wtedy pan Chrzanowski opublikuje, „BEZ ŻADNYCH ATAKÓW PERSONALNYCH, BEZ OBRZUCANIA BŁOTEM, JAKO FAKTY, KTÓRE TRZEBA WYJAŚNIĆ” informacje dotyczące powiązań danego radnego z jednostką podlegającą gminie, o których oczywiście wcześniej nie wiedział, bo niby skąd???

  Taką to mamy perfidną i wyuzdaną władzę w naszej gminie. Albo jesteś z NAMI (głosujesz jak chcemy) i czerpiesz korzyści, albo GIŃ…

  Nasi gminni notable, do złudzenia przypominają mi swoim zachowaniem Prezesa PiS. Przychodzi mi na myśl, jakże charakterystyczny cytat tego „wielkiego” polityka, nawiązujący do wypowiedzi o Stoczni Gdańskiej: „My jesteśmy tu gdzie wtedy (Solidarność), oni tam, gdzie stało ZOMO”.

  Patrząc z perspektywy na poczynania naszych władz i to zarówno na szczeblu centralnym jak i lokalnym, to ja chyba wolę „stać tam gdzie stało ZOMO”, niż utożsamiać się z tą nieudolną i pokraczną władzą!

  PS. Nie mam nic do osób starszych, a także nie jestem zwolennikiem pana Palikota!!!

 82. Victoria pisze:

  Trzeba się słuchać Etyki ,nie tego i innego pana
  wpuściliśmy do ,,DOMU ” starszego cygana
  Etyka mówi: trzeba mieć ZASADY
  ,,nie wpuszczać cygana,bo pójdziesz na dziady ” 🙂
  Cygan,jak RZEP co czepił się PSIEGO OGONA
  będzie się trzymał bezczelnie ,jak niechciana żona
  bzdurne argumenty ciągle dwoi i troi
  dotąd będzie się trzymał,aż Gminę ZGNOI!!!
  Jeśli nie ZGNOI,to na pewno SKŁÓCI
  czy do niego kiedyś PRZYZWOITOŚĆ wróci ?
  Znając ,,przyzwoitość” ludu wędrownego
  cygan DOBRY KŁAMCA,reszta do niczego 🙂
  Tacy ludzie ,co nie mają WSTYDU
  nie będą się trzymać LOGIKI,bo niej ,,ani widu” 🙂
  Co przystoi na dyskotece ,,młokosowi”
  nie przystoi w podeszłym wieku czyli s..,,…
  Jeśli dopiero teraz atakujesz Radnego
  to znaczy,że wcześniej ROZUM był TEŻ do niczego.
  Więc może znajdz sobie mądrego ,,promotora” bo na WIDOCZNE ZMIANY.już nadeszła pora !!!
  Na każdego przychodzi ,,stosowna pora”
  nawet na takiego :,,NAMOLNEGO ASIORA ” 🙂
  Jesli ,,GORZKIE ŻALE” ,były by LOGICZNE
  to i moje ,,wypociny ” nie były by takie liczne.
  Chyba,że o destrukcję i bałagan chodzi
  to nie wenie,tylko ,,znanym MIMOM SZKODZI !!!

 83. Kabareciarz pisze:

  Przepraszam, czy nowy przewodniczący Kuropieska wie co to BIP? Dlaczego do tej pory nie ma informacji przy uchylonych uchwałach, że są uchylone? Już to wiadomo od ponad tygodnia w BIP cisza? Czy prawdą jest że nie zezwolił na taką informację, bo i takie słuchy krążą. Informacja, że dwie uchylone uchwały nie są w obrocie prawnym powinna być w BIP przy tych uchwałach? Toż to normalnie kabaret!

 84. Kabareciarz pisze:

  Portal jedlnia org też jakoś milczy na ten temat, a tak się rozpisywał że radni zwołali sesję. Może i o tym byście napisali!

 85. pankracy pisze:

  @Kabareciarz
  A czy „stary” Przewodniczący Chrzanowski wiedział co to jest BIP? Dlaczego do tej pory nie ma informacji przy uchylonej uchwale, że jest uchylona. Już to wiadomo, że 15.03.2013r. Wojewoda Mazowiecki rozstrzygnięciem nadzorczym Nr LEX-I.4131.22.2013.KS stwierdził nieważność Uchwały Nr XXIX/156/2013 Rady Gminy Jedlnia-Letnisko z dnia 11.02.2013r. a w BIP cisza? Czy prawdą jest, że nie zezwolił na taką informację, bo i takie słuchy krążą? Informacja, że uchylona uchwała nie jest w obrocie prawnym powinna być w BIP przy tej uchwale. Toż to normalnie kabaret!

 86. Victoria pisze:

  Kiedyś się chyba z,, letargu się zbudzimy I
  kreatywność ludzi gMINY POWOLI WZBUDZIMY !!!
  Czy, to będzie Mathiu, Maciek,czy KUROPIESKA
  TO VICTORIA w naszych SERCACH . mieszka,
  Po Mieszku był potem CHROBRY
  był waleczny ,ale czy dobry ?
  Jednak swoje zrobił nie bał się ,,Germanii ”
  tak jak i ONI nie boją się tej ,,OBŁĄKANEJ MANII”
  Manii bez poszanowania drugiego człowieka
  OBUDZCIE SIĘ LUDZIE,to na WAS władza czeka :
  Czeka w postaci,,mądrych i trafnych Decyzji
  możliwych do realizacji bez tej HIPOKRYZJI !!!
  Nie ma co nas MAMIĆ=PUSTE OBIETNICE
  tyle one warte,CO ZDMUCHNIĘTE ŚWICE
  A więc niech ZWYCIĘSTWO realizmu w tej Gminie zagości
  WŁADZA NIECH SZANUJE LUDZI,BO TO JEJ SĄ WŁOŚCI !!!

 87. Victoria pisze:

  Admin.JAK Pan możesz przenieś Pan w/wym tekst:
  Do artykułu Wojewoda uchylił uchwały… dziękuję.

 88. Victoria pisze:

  a już myślałem\,ze WAŚĆ apolityczny
  więc się pomyliłem,błąd ten jest ,,policzny”
  Gdyby takie błędy POCZYNIAŁA WŁADZA
  ŚWIAT byłby PIĘKNIEJSZY<w PRZESTWORZACH
  MIAST NA ZIEMI
  RZĄDZIŁA BY S A D Z A !!!