Nie było kompromisu. RIO zatwierdzi budżet? [film]

Nie doszło do kompromisu pomiędzy wójtem a opozycją w Radzie Gminy w kwestii kształtu budżetu na 2014 rok oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej. Termin wyznaczony przez Regionalną Izbę Obrachunkową upływa za 3 dni. Jeśli do tego czasu nic się nie zmieni, budżet naszej gminy ustali RIO.

Radni, pod nieobecność Macieja Frączka, podzielili się na dwa równe obozy. Za przyjęciem budżetu w wersji proponowanej przez wójta Piotra Leśnowolskiego głosowało 7 radnych (Katarzyna Baran, Mariola Bocheńska, Jerzy Chrzanowski, Beata Frączek, Krzysztof Karcz, Renata Solecka, Marzena Wiosna-Michałek). Przeciwnych było również 7 radnych (Robert Borkowski, Tadeusz Kuropieska, Waldemar Lewandowski, Renata Pasek, Bogdan Sikora, Zbigniew Spasiński, Krzysztof Wrochna). Tym samym budżet nie został uchwalony, bo do tego potrzebnych było 8 głosów.

W trakcie sesji głos zabrał Cezary Brymora – przedsiębiorca z Wrzosowa, który wspomagał Piotra Leśnowolskiego trakcie kampanii wyborczej i później po jego zaprzysiężeniu na wójta. Brymora podkreślał, że wiele zrealizowanych od 2011 roku inwestycji i pozyskanych środków jest jego zasługą. Taką współpracę podjąłby z każdym innym wójtem dla dobra gminy. Dziwi się jednocześnie, dlaczego nie wszystkie planowane inwestycje będą realizowane w jego miejscowości (sprawa dotyczy inwestycji na jednej z ulic we Wrzosowie).

Radni opozycji podkreślali, że popierają wszystkie proponowane przez wójta inwestycje, z wyjątkiem wydatków na filię ośrodka zdrowia w Groszowicach. Radni zdecydowali, że poprą budżet, jeśli wrócą cięcia w wynagrodzeniach w administracji, w delegacjach oraz w promocji.

Również obradująca dzień wcześniej Komisja Rozwoju Gospodarczego, Usług, Rolnictwa, Budżetu i Finansów w dwóch głosowaniach ustaliła, że wójt powinien dostosować WPF do budżetu uchwalonego przez Radę Gminy w dniu 19 grudnia 2013 roku. Przeciwnego zdania była tylko przewodnicząca komisji – radna Marzena Wiosna-Michałek, która wspierała stanowisko wójta, iż to radni muszą dostosować budżet do WPF. Radna Renata Solecka wstrzymała się od głosu.

Na sesji była obecna kamera kanału szesjaTV. Więcej szczegółów dowiecie się z filmu.

Film www.jedlnia.pl:


Film szesjaTV:


Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

78 odpowiedzi na „Nie było kompromisu. RIO zatwierdzi budżet? [film]

 1. podatnik pisze:

  Dziwię się, że wójt nie korzysta z usług zewnętrznych na szerszą skalę. Np. usługi księgowe szkół, usługi księgowe GOPS, a nawet Urzędu Gminy. Po co płacić za zus, nfz, urlopy, macierzyńskie, chorobowe itd. Umowa zlecenia z firmą zewnętrzną i koszty lecą w dół. Redukcja etatów w dziale finansowym o połowę. Podobnie ze sprzątaniem. Jedna ze sprzątaczek w Urzędzie Gminy to wygląda jakby tam etatowo kawę piła. Ogłosić przetarg na dostarczanie usług sprzątania do Urzędu i szkół. Koszty idą w dół. To samo z interwencyjnymi, firma do sprzątania ulic i pielęgnacji zieleni. A mieszkańcy gminy mogą sobie zakładać spółdzielnie socjalne i w takich przetargach startować. Tu trzeba szukać oszczędności. Radni opozycyjni lecą w kulki z wyborcami. Zobaczycie, że RIO zatwierdzi wydatki na administrację, natomiast obetnie inwestycje. I taki będzie finał tych wygłupów.

 2. misio pisze:

  no i bardzo dobrze

 3. Alexis de Tocqueville pisze:

  Mam pytanie – może ktoś pomoże.
  Bardzo chciałem być na najbliżej – już niestety minionej – sesji Rady Gminy. Nie jestem stałym bywalcem w budynku Urzędu Gminy, więc czy była gdzieś zamieszczona informacja dla mieszkańców o zbliżającej się sesji z wykorzystaniem wszystkich kanałów informacyjnych?

 4. Dolores pisze:

  powinnismy rozgonic ta rade na 4 wiatry. Nikt z obecnych radnych nie powinien zasiasc w niej ponownie po wyborach – kupa niekompetentnych pieniaczy, i to zarówno w starej jak i nowej wiekszości!

 5. rozwiązać radę pisze:

  wojewoda powinien rozwiązać tę radę! i to jak najszybciej. 5 uchwał pod rząd niezgodnych z prawem i brak zdolności do uchwalenia budżetu. po co komu ta rada?

 6. rozwiązać radę pisze:

  czy Brymora wspomniał, że zaraz po wyborach w urzędzie gminy został zatrudniony jego brat?

 7. Alexis de Tocqueville pisze:

  do rozwiązać radę:

  Czy mógłbyś wskazać brata Pana Brymory i jakie piastuje stanowisko?
  Pytam w celach badawczych:)

 8. gosia pisze:

  Zajmijcie się radnymi i budżetem nie szukajcie tematów zastępczych . Jakiś pieniacz rzuci hasło a wszyscy gotowi węszyć kto z kim i dlaczego ? Przecież niektórym oto chodzi żeby zajmować się plotkami a nie tym co się dzieje na sesjach .

 9. ekonomik pisze:

  Chrzanowski ma rację ze szkołą w Gzowicach, a Leśnowolski z ośrodkiem zdrowia w Groszowicach. Rodzi się coraz mniej dzieci. Może lepiej stawiać na jakość kształcenia a nie łatwość dostępu. Lepiej zapłacić za dowiezienie dzieci do szkoły niż za 3 osobowe odziały klasowe. Jeden rocznik w szkole w Gzowicach nawet się nie utworzył. A ta szkoła kosztuje ogromne pieniądze. Mamy porządne szkoły w okolicy Gzowic – Słupica, Myśliszewice, a nawet Jedlnia. Busem to 5-10 minut jazdy. I tak dzieci dowozi się do gimnazjum. Mieszkańcy gminy w referendum powinni się wypowiedzieć na ten temat, czy chcą utrzymywać taką szkołę. Referendum można zrobić równolegle z wyborami do parlamentu europejskiego, żeby obniżyć koszty i zapewnić frekwencję.

  Społeczeństwo się starzeje, choruje. Ośrodek zdrowia w Groszowicach by się przydał. Nie ma przecież łatwego dojazdu z Groszowic do Jedlni. W BIP jest aktualny wykaz ile ludzi mieszka w sołectwach: http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.asp?podmiot=jedlnia/&strona=14&typ=podmenu&typmenu=14&menu=152&id=155&str=1

  Groszowice – 1.086 mieszk.
  Myśliszewice – 475 mieszk.
  Dawidów – 134 mieszk.
  Lasowice – 358 mieszk.
  Rajec Poduchowny – 975 mieszk.
  a nawet
  część
  Antoniówka – 535 mieszk.
  Wrzosów – 269 mieszk.

  Tylu potencjalnych pacjentów mogłoby się leczyć w ośrodku zdrowia w Groszowicach. Dziwi więc upór niektórych radnych. Jeśli argumentem jest to, że proponuje to Leśnowolski, to należy podziękować takim radnym. Szczególnie Lewandowskiemu z Myśliszewic i chyba Kuropiesce który jest radnym z Antoniówki choć pochodzi z Siczek.

 10. kuba pisze:

  Nie czepiajcie się Rady tylko trzeba pogonić wójta. To jest wyjątkowo niekompetentny, zawistny i odporny na wiedzę osobnik który nie potrafi z nikim współpracować, a doprowadzenie do konfliktu z Radą jest dowodem jego małości i krótkowzroczności.

 11. Victoria pisze:

  To co Wójt pisze i co na blogu ,,spłodził”
  bardziej sobie jak Gminie zaszkodził.
  Tu na prawdę nie chodzi o interes Gminy
  lecz o przepływ gotówki,jak za rządów / */rodziny. ?
  Ta walka o słusznie obniżone pobory
  OJ NIE JEST WÓJT DO KOMPROMISU SKORY !!!
  Przecież kompromis był możliwy i logiczny
  RIO ustawi budżet – nie będzie ,,kosmiczny”
  Wreszcie będzie PLAN, będzie przestrzegany
  PLAN ODNOWY JEDLNI,wróci też na ŁAMY/rady/
  teraz zaś obietnice i plan się nie liczy
  Dobrze , że część Radnych zerwała się ze smyczy 🙂
  Ma swoje zdanie,jak kiedyś Solidarność miała
  postąpili z duchem czasu i nie dali CIAŁA 🙂
  Natomiast Wójt ,jak generał w nocy/13-ego/
  wykorzystał portale będąc w ,,niemocy”
  Wtedy też usłyszeliśmy słowa o :,,ponurej sytuacji”
  wystąpił i u nas APEL W ZNAJOMEJ NARRACJI !!!
  Czy to jest,,LOKALNY STAN WOJENNY” ? 🙂
  bo wystąpił tzw.,,UPÓR STRON NIEZMIENNY ”
  Czemu nie prowadzi Gminy ,,PROSTYMI DROGAMI” ?
  tylko kluczy różnymi ,,WYMYSŁAMI „?

  STAN WOJENNY ogłoszony był w jednej telewizji
  u nas na 4 blogach – przy braku hipokryzji 🙂
  Wójt jednak lepszy od Jaruzelskiego
  bo ,,ODEZWĘ DO NARODU” ogłosił DWUNASTEGO 🙂

  Jest i druga POZYTYWNA różnica :
  ORZEŁ JEST W KORONIE,a POLSZA już ZAGRANICA!!!

  Każdy STAN wnosi pewne POZYTYWY :
  WŁADCY SPADAJĄ, MIMO TRZYMANIA SIĘ GRZYWY !!!

 12. Alexis de Tocqueville pisze:

  do małgośka
  Dziękuje Małgosiu, widać moja nieuwaga przeoczyła ten artykuł. Szkoda jednak, że informacja o tak ważnym dla Gminy zebraniu jest ukrywana w zakładkach a częstokroć informacje pozbawione większego znaczenia brylują na stronie głównej zawracając tylko uwagę. Ale cóż muszę być na przyszłość uważny 🙂
  Co do Ośrodka zdrowia w Groszowicach – może to być i słuszna inwestycja – należy jednak moim zdaniem porządnie prześledzić statystyki odwiedzin w ośrodku w Jedlni i dadzą one miarodajne wyniki ilu pacjentów korzysta z tych sołectw i jak często. Będzie to moim zdaniem dobry argument i od tego powinno się zacząć.

 13. gosia pisze:

  Obawiam się , że niedługo nie będzie miał kto korzystać z przychodni zdrowia w Jedlni bo większość wyjedzie z tego ciemnogrodu po takich komentarzach jakie pisze Alexis . Umiesz tylko śledzić i badać – to bardzo dużo ! nie daje się tych głupot czytać !

 14. trzpiotka pisze:

  Przy tej liczbie mieszkańców da się tam otworzyć ośrodek z jednym lekarzem poz, na więcej nie wystarczy ludzi. Chyba że prywatnie będą leczyć.

 15. do podatnika pisze:

  do podatnika; masz zupełną rację tym bardziej , że w szkole w Natolinie pracuje żona radnego Sikory a w szkole w Myśliszewicach rodzina radnego Lewandowskiego. To są czynniki bardzo kosztowne dla gminy. Tam wójt powinien w pierwszej kolejności wprowadzić firmy sprzątające. Może wtedy radny Sikora doceni potrzebujących prac interwencyjnych.

 16. youtub pisze:

  Postuluje napisać petycję do wojewody o rozwiązanie tej rady gminy. To co uczynili z niej w tym momencie pan kabareciarz Tadeuszek i pani Pasek to jest cyrk lub mówiąc brutalniej burdel na kółkach. A Frączek czemu nie przyszedł na sesję jak się decydowało, czy będzie robiona ul. Mickiewicza? Skończyć z tą żenadą. Z resztą widać reakcje sołtysów którzy na to patrzą bezpośrednio. Kilku pieniaczy zrobiło nagonkę na wójta i popierającego go przewodniczącego, a teraz pieniacze i warchoły rozkładają gminę. Leśnowolski jest dla mnie w 100 % przekonujący. A do pani Pasek mam taką radę by się nie podniecała bo mówi za szybko.

 17. do podatnika pisze:

  musi mówić szybko bo inaczej by zapomniała co jej napisali, żenada i wstrętna baba, chytra baba z Radomia przy niej to jest pikuś.

 18. Do Brymory pisze:

  Panie Brymora, Szkoda, że w swoim wystąpieniu zapomniał pan dodać, że polecił pan do pracy swoich znajomych: doradcę Sara – pierwszy kłopot wójta, potem pana Staniego – drugi kłopot wójta i gminy, którego już nie ma, no a w pierwszej kolejności polecił swojego brata do pracy na stanowisku inkasenta. Dla mnie jest pan niewiarygodny.

 19. TT pisze:

  Dobrze, że wójt pozbył się kolegów pana Brymory z urzędu. Co jeden to gorszy. Więcej panie Cezary takich spadów nam nie potrzeba! Zarzucił Pan tym szrotem administracyjnym nowego wójta, że gdyby się ich nie pozbył to miałby tylko więcej kłopotów.

 20. Telewidzka pisze:

  Obejrzałam. Pani Wiosna „przejechała walcem” po Paskowej. Pani Pasek wydaje się być potwornie zarozumiała, a wiedza żadna. Natomiast jestem pod wrażeniem wiedzy pani Wiosny, która jest nie tylko dobrą i pomocną wszystkim potrzebującym lekarką, ale i radną, która w przeciwieństwie do wielu innych radnych ma pojęcie o budżecie. Oby tak dalej!

 21. do podatnika pisze:

  Brymora się zbłaźnił swoim występem podobnie jak Paskowa. Oświetlenia za stojak i piłki – też bym tak chciał. Dobrze że wójt pogonił cały ten szrot, który mu podesłał Brymora. Myślę, że wprawił wójta tym w ogromny kłopot, bo podsunął starych drogich bez jakiegokolwiek doświadczenia.

 22. gksa pisze:

  O tym jaka była „pomoc” Jodle to wiedzą najlepiej chłopaki z Jodły. Kilka śrubokrętów, ot i wielki bajznesmen. Taki nasz Rysiek to chociaż obiad ufundował a zakład na Piotrowickiej mycie i wymianę opon. To rozumiem nagrody i to kilka razy. A tu może ze 2-3 razy te śrubokręty. A piłki na orlika dało mnóstwo ludzi i się nie chwalą. Jakim prawem Kuropieska dał mu głos? Z resztą widać, że Kuropieska sobie nie radzi. Frączek byłby dużo lepszy i takiego Brymorę by pogonił.

 23. klip pisze:

  Mam zupełnie inne odczucie, Pan Brymora i Pani Pasek mówili prawdę bez żadnych przekłamań , i to bardzo niektórych boli i dlatego „niektórzy specjaliści” nie mogą tego zboleć, nie mogą ,bo prawda wychodzi na zewnątrz.
  Nawet Pan Brymora , któremu należałoby podziękować za pomoc , dzięki której mamy np. ukończoną Nadrzeczną bez utraty środków z zewnątrz i wiele innych rzeczy o których mówił na sesji jest tu opisywany. Manipulacja faktami , nawet przedstawiona realistycznie nigdy nie odda prawdy – a ta się zawsze obroni. Dobrze że radni opozycji sprawdzają i liczą pieniądze podatników , to widać na filmie bo operują cyframi i przykładami , natomiast z urzędu zarzuca się złamanie 7 ustaw ale jakich ? czy ktoś to określił? Podziękowania dla Pana Brymory za jego pomoc i zasługi dla naszej gminy.

 24. Pankracy pisze:

  Pan Ex Przewodniczący opublikował był dzisiaj na swoim blogu tekst „PI(a)Skownica” w którym atakuje polityków PiS. Akurat ten aspekt mnie osobiście nie przeszkadza. Dla mnie jednak ten tekst jest potwierdzeniem czegoś innego. A mianowicie obłudy i koniunkturalizmu Panów Chrzanowskiego i Leśnowolskiego, bo obaj Panowie jednakowo „śpiewają”. I cóż w tym tekście możemy przeczytać?. Ano np. w części tekstu poświęconej Dożynkom znajduję taki oto fragment cyt. „Przerabialiśmy to na dożynkach. Ustalone było ze stroną powiatową (gdzie współrządzi PIS z PSL), że nie będzie zapraszanych żadnych posłów i senatorów z wyjątkiem parlamentarzystów funkcyjnych – pochodzących z regonu marszałek Kopacz (tak się składa, że z Platformy) i wicemarszałka Senatu Karczewskiego (tak się składa, że z PIS). Zaproszono też wojewodę (był wicewojewoda Piątek) i marszałka województwa (był wicemarszałek Ruszczyk).”. I dalej cyt.”Nie widzę powodów, by zapraszać polityków-posłów, którzy ani nie pomagają w załatwianiu jakiś spraw dla gminy, a tylko takie spotkania traktują jako okazję do pokazywania się.”. Otóż Panie Chrzanowski a gdzie Pan Poseł Witkowski Radosław?. Nie przydał się? A był takim wspaniałym Gościem. Ileż to rzeczy miał załatwić!. I co pokazał się i zniknął albo odnosząc to do ostatniego fragmentu dzisiejszego tekstu – Przyszedł, pogłaskał, może nie wycisnął, ale kopnął w …. I kto tu jest „paprykarzem”?. Po co był tak się zachłystywać wizytami Pana Posła – teksty, zdjęcia i komentarze oh i ah. Cóż to Pan Poseł miał nie załatwić!. Marketing to był czy propaganda w najpodlejszym wydaniu?. Tylko której ze stron?. Podobnie rzecz się ma z wystąpieniem Pana Brymory na ostatniej sesji. Pomijam już precedens związany z udzieleniem głosu w sposób tak oficjalny – na „mównicy”- gdzie np. Państwo Sołtysi i mieszkańcy muszą mówić z „krzesełek”, a przecież jeszcze nie tak dawno próbowano wyrzucić z porządku sesji taki punkt jak pytania mieszkańców, ale dobrze, że udzielono głosu temu Panu. W moim przekonaniu dobrze z jednego powodu. Nikt inny lepiej by tego nie zrobił jak właśnie Pan Brymora, który potwierdził, że Pan Leśnowolski ma niesamowity dar przypisywania sobie cudzych działań jako własne sukcesy. Przecież do tej pory oficjalna wersja głosi, że przecież nie kto inny jak właśnie Pan Leśnowolski załatwił przedłużenia terminu wykorzystania dotacji na ul. Nadrzeczną. A cóż słyszymy z ust Pana Brymory? Zadzwoniłem, gdzie trzeba i załatwiłem!. I tak jest z większością sukcesów Pana Leśnowolskiego jako Wójta – czy to gazyfikacja Rajca, czy to przebudowa [sic!] skrzyżowania w Siczkach i można by jeszcze długo wymieniać. Tylko po co?. Mam nadzieję, że na następnych sesjach Rady Gminy wystąpi nie kto inny jak Pan Marszałek Ruszczyk i Pan Wojewoda Piątek. Może dowiemy się coś jeszcze na temat „sukcesów” Pan Wójta Leśnowolskiego.

 25. Victoria pisze:

  Układ kolesiowski,nawet ten nieduży
  bardzo zle SPOŁECZEŃSTWU i DEMOKRACJI służy!!!
  Mnie utwierdziło wystąpienie P.Brymory
  Wójt nie zdementował,a do krytyki jest skory.
  Sadzę,że niebawem te,, rzekome sukcesy”
  nie przesłonią prawdy,także względem KIESY.

  ALTRUIZM i SPOŁECZNE DZIAŁANIE
  jest obce MAMONIE,mój szanowny panie.

  Mówiąc słowami wieszcza :
  I JA TAM BYŁEM,JADŁEM ,PIŁEM
  a przy OKAZJI SOBIE D U Ż O ZAŁATWIŁEM 🙂

  Pisząc te słowa – myślę,że bez obrazy
  WSZYSTKIE FORTUNY POSIADAJĄ SKAZY!!!

 26. oski pisze:

  Pewnych rzeczy , słów, udowodnić się nie da, ale chyba niektórzy zapomnieli, że jest jeszcze odpowiedzialność przed Bogiem. Więc komentował tego nie będę.

 27. iro pisze:

  „Jeżeli ktoś nie ma na tyle ambicji i wychowania, że nie zauważa tego co zrobił, to trzeba mu wskazać odpowiednią drogę”.

 28. borysz pisze:

  Radna Wiosna ma pojęcie o budżecie.
  Hahahahaha
  Ale się uśmiałem, a gdzie była za kadencji Darka.
  Krowa która dużo ryczy mało mleka daje, tak to wystąpienie podsumuję.
  Natomiast Paskowa zbyt agresywnie atakuje za wszelką cenę, nieopamiętania.
  Tylko aby się to na niej nie odbiło.
  Brymora nie sądzę żeby się zbłaźnił, po prostu powiedział to co przywłaszczył sobie Wójt jako jego zasługi.
  Otępiał z wrażenia.
  Wesoła nie jest tylko dla Brymory ale dla mieszkańców Wrzosowa jak i Groszowic.
  Alternatywa w kierunku Jedlni.
  To po co brał tych pseudo-specjalistów, problem pracodawcy a teraz Radni rozliczają.
  W kwestii zapraszania gości na lokalne imprezy, to prośmy tych co dla nas coś zrobili, resztę odprawić z niczym.

 29. małgośka pisze:

  Brymora na wójta ten to dużo może……….załatwić

 30. mathie pisze:

  Mnie bardziej niepokoi – po raz kolejny – postawa pana Chrzanowskiego. I po raz kolejny zastanawiam się czy dla niego istnieją jakieś granice obłudy, których nie potrafiłby przekroczyć?
  Na ostatniej sesji pan radny zgłaszał projekt uchwały obniżającej diety radnych, argumentując tym, że sytuacja finansowa gminy jest ciężka i należy oszczędzać. A teraz bez żadnych oporów i pytań podnosi rękę za podniesieniem diet sołtysom.
  W takim razie co to jest? Populizm? Obłuda? Cynizm? Czy sytuacja finansowa naszej gminy poprawiła się od ostatniej sesji? Widać pan Jerzy – używając jego metaforyki – po raz kolejny wspina się na Himalaje obłudy i zakłamania. Wychodzi na to, że w polityce, nawet tej najniższego szczebla, nie istniej coś takiego jak dobre imię!

  Co do pana Brymory, widać, że wójt nie był zachwycony jego przemową. Ale nie ma się czemu dziwić, skoro okazuje się, że wszystkie „sukcesy” wójta są tak naprawdę zasługą osób trzecich. W takim razie pytanie, czym się zajmuje UG i dlaczego musimy tyle na niego płacić, skoro jego zadania wykonują osoby spoza urzędu?

 31. MTZ pisze:

  borysz – pośmiać to się można z Twojej wypowiedzi, Wiosna czy się zna czy nie tego nie wiem, natomiast pokazała, a właściwie Pani z gopsu pokazały Pani radnej Pasek że jednak chyba nie ma budżetu w małym paluszku, czym to tak się przechwalała na poprzedniej radzie, bo jak sami widzieliśmy nie ma Ona żadnej wiedzy na temat potrzeb gminy (jako całości),jednakże potrzeby rajca ma zapewne w drugim małym paluszku:D
  „a gdzie była za kadencji Darka.
  Krowa która dużo ryczy mało mleka daje, tak to wystąpienie podsumuję.” to samo sformułowanie pasuje mi idealnie do Radnej Pasek… mówi szybciej niż myśli, broniła jak lwica swojego stanowiska i zrobiła z siebie typową blondynkę. Jak już ktoś wcześniej napisał „chytra baba z radomia” to pikuś przy „chytrej babie z rajca) tym bardziej że kilka lat temu aż tak skąpa nie była…

 32. gosia pisze:

  DO @ mathie dlaczego boli cię podniesiona ręka Chrzanowskiego w sprawie podwyżki dla sołtysów , przecież radni też szukają oszczędności i jak dobrze widziałam zgodnie podnosząc rękę wyrazili na to zgodę . Ja widziałam wszystkich radnych – za , a ty tylko Chrzanowskiego . Czy naprawdę jest czego zazdrościć sołtysom ?

 33. wodny pisze:

  śmiechu warte wystąpienie Pań z GOPSU , pytane przez Radną Pasek od kiedy są zmiany ustawy , twierdziły że ustawa jest z 2004 roku , to dziwne że przez 9lat „łamane było prawo” ( chociaż twierdziły że oszczędzały , tylko gdzie te oszczędności) w kwestii zatrudnienia dodatkowo 2 osób i nagle w 2014 roku chcą postępować zgodnie z ustawą z 2004 roku , a już panie te sięgnęły zenitu powołując się na zalecenia RIO , które dotyczyły innej gminy. dobrze że radni opozycji pytają , przynajmniej można ocenić samemu sytuację . Dobrze że ktoś sprawdza co się dzieje .

 34. [.........] pisze:

  http://wyborcza.pl/1,75478,15254760,Roman_Giertych_wygral_z_hejterami__Czy_portale_beda.html

  polecam Mathie i „redaktorowi” Kończykowi i wszystkim sfrustrowanym

 35. Victoria pisze:

  Najlepiej polecać już w ZNAJOME PROGI,
  gdzie zamiast PRAWDY, są DIABELSKIE ROGI 🙂
  BO KŁAMSTWO ma bardzo krótkie nogi
  KŁAMCA ZAŚ STALE w HONOR JEST UBOGI !!!
  Pisząc te słowa ślę pozdrowienia
  życząc trafnego adresu swego stwierdzenia .

 36. Artur Prasek pisze:

  Muszą jasno powiedzieć,że Pan Brymora nigdy Jodle nie pomagał! Kiedy zwróciłem się do niego o pomoc odmówił, jedynie w czym pomógł to,ufundował łącznie 4 nagrody ( 2 piłki po 20zł,krzesełko wędkarskie- 20zł, 2 śrubokręty po 20zł i skrzyneczkę na narzędzia za 5zł)Proszę niektóre persony, by nie podszywały się pod Jodłę i nie mówiły/głosiły jak to bardzo Jodle pomagały!A skoro Pan Różański został wywołany do tablicy,to serdecznie mu za okazałą pomoc dziękuję! Każdy,kto chodził na mecze Jodły słyszał ile obiadów i kolacji Pan Różański ufundował. Dodam,że kiedy zwróciłem się do niego o pomoc nigdy mi nie odmówił.

 37. mieszkaniec pisze:

  Panie Arturze, GKS Jodła to, zdaje się, klub amatorski, w którym gra się w piłkę i kibicuje przede wszystkim dla frajdy. Pewnie, że nawet hobby nie da się realizować bez pieniędzy i te pieniądze Jodła ma – z gminy i od sponsorów. Z gminy niejako na podstawie ustawy, startując w przetargu na krzewienie kultury fizycznej i sportu. Od sponsorów uzyskuje datki na zasadzie „co łaska” A skoro ci ostatni dają pieniądze dobrowolnie to kim pan jest, że rości sobie prawo do rozliczania pana Brymory z ilości przekazanych środków na wasze hobby? To jego prawo, a nie obowiązek, przekazać wam tyle środków ile uznaje za stosowne. W gminie jest wiele osób, które realizuje najróżniejsze swoje pasje – sportowe, muzyczne, harcerskie czy jakiekolwiek inne. Świat na Jodle się nie kończy.

 38. alek pisze:

  O, wyszło jak „pomagał” Brymora. Pewnie pomoc wójtowi polegała na podaniu numeru do wojewody, którego tam gdzieś znał. A tego śmisznego Sara dodał w pakiecie ze swoim bratem. Żal d… ściska.

 39. Victoria pisze:

  Czemu więc Wójt NIE ZDEMENTOWAŁ
  było PROSTO W OCZY – KTO jak się ZACHOWAŁ ?
  Pisałem już pierwej,teraz też napiszę
  czy Wójta zatkało,czy też lubi ciszę/medialną/.
  Coś dużo KUMPLI na SIEBIE SKACZE
  czy KONFLIKT INTERESÓW,czy to ,,podżegacze” ?
  Nie ma co się martwić ONI Z JEDNEGO ROJU
  mam nadzieję,że nie narobią u nas KUPĘ GNOJU ? 🙂

 40. Artur Prasek pisze:

  @mieszkaniec,oczywiście ma pan/pani rację! Obejrzałem wystąpienie Pana Brymory i chciałem sprostować,że takiej pomocy o jakiej Pan Brymora mówi nie było. Pomoc jakakolwiek jest dobrowolna i mile widziana,ale mówiąc: ,,że pomagał Jodle cały sezon” jest nieprawdą! Nie musiał dawać nawet tych rzeczy,które dał…,skoro jednak je dał,to niech nie wyolbrzymia,ponieważ ludzie snują domysły i myślą,że ta pomoc była Bóg wie jaka!Oczywiście,że świat na Jodle się nie kończy,ale nie bardzo rozumiem co to zdanie ma znaczyć;)? Jeszcze raz nadmienię,że ja odniosłem się do wypowiedzi Pana Brymory, a nie roszczę pretensji,że przekazał,czy nie przekazał środków na klub!

 41. oit pisze:

  Myślę że Panu Brymorze należą się podziękowania nie tylko od włodarza , ale także od całego społeczeństwa gminy. Dobry i odważny z niego człowiek , to dzięki jego pomocy – sam to głośno podkreślał ,mamy to co w ostatnim czasie udała się zrobić. To uczciwy człowiek , który powiedział co myśli i ma do tego prawo, a każdy kto myśli (niezgodnie z oczekiwaniami ) inaczej jest niestety skazany na niesłuszne tu opisywanie , tylko Ci co siedzą cicho , jakoś nikt ich nie krytykuje:) , choć tak naprawdę często głos zabrać powinni , ale do odważnych świat należy.

 42. mieszkaniec pisze:

  Panie redaktorze.
  Pomału bo pomału, ale jednak nadchodzi czas wyborów, na fotel wójta gminy także w naszej Jedlni. Wielu kandydatów już się pokazalo choćby w stolicy, we Wrocławiu Katowicach i w Radomiu też. Jest wiele znakomitości. A u nas zupełnie cicho jakby makiem zasiał. Jakby przed burzą. To niedobrze. Żeby się tylko nie okazało, nie daj boże, że nie ma chętnych, a później z nienacka jakiś taki wyskoczy co się na wójta wogóle nie nadaje, bo nie ma pojęcia. A później tyle krzyku, że on jest taki dobry, tylko mu nic nie wychodzi. ale mu wyjdzie później .To by dopiero było.
  Szanowny Panie Redaktorze . Może by tak zacząć namawiać kandydatów. Niech się zgłaszają , nawet z zagranicy, choćby jak w Sochaczewie. Tam dopiero ruszyło bez żadnego gadania, po amerykańsku. I odrazu inaczej. To może by tak i u nas. A w Jedlni od lat marniutko i marniutko i dokąd tak jeszcze będzie. No to zapraszamy kandydatów na wójta, bo warto żeby w Jedlni i gminie naraszcie było lepiej.

 43. obserwator pisze:

  Witam.
  Jest coś co ciagnie do „korytka” to prawda. Ale jak nazwać tych wszyskich co zasiadają w naszej radzie? Ciągle im mało i mało. Żeby coś zmienić w Jedlni Letnisko musimy zmienić radę bo wójt to i tak jest zależny od tego co ustali rada. Tak więc zmieńmy przedewszystkim radę a może coś się zmieni. Bo i po co nam rada która aby swoje pilnuje i swoich ustawia. Wy Rado powinniście stać się godnymi mieszkańcami a nie … A miało być tak pięknie!!!. Mieli tyle zrobić tylko jak co do czego to wszystko na nie.

 44. Victoria pisze:

  Są w tym TEMACIE dwie spierające się ,,szkoły”
  PRĘŻNA RADA lub rada-pierdoły” 🙂
  Jeśli będzie niekompetentna,przekupna i uległa RADA
  to byle jaki WÓJT zrobi z GMINY DZIADA !!! 🙂
  Więc w Radzie nie mogą zasiadać ludzie tzw ,,PIERDOŁY ”
  ale też WÓJT MUSI BYĆ DO KOMPROMISÓW SKORY !!!

  Dopiero jak powstanie taki układ – SKUTECZNY
  bo RADNI i WÓJT reprezentują INTERES SPOŁECZNY!!!

 45. monika pisze:

  Drogi Obserwatorze,
  Rada Gminy jest ciałem społecznym którego zadaniem jest między innymi kontrolowanie wójta i tak to funkcjonuje we wszystkich samorządach. No może nie we wszystkich bo zawsze znajdzie się parę wyjątków jak teraz u nas. Bo jeżeli wójt nie pozwala się kontrolować a w każdym razie tę kontrolę mocno utrudnia i ogranicza (na przykład nie udostępniając dokumentów do kontroli przez Radę), jeżli okłamuje Radę i nie jest z nią szczery to Rada wyczuwając przekręty staje się nieufna i nie należy się temu dziwić. Wójt który aktualnie sprawuje urząd jest wyjątkowym hipokrytą, nie pozwala się kontrolować, w kampanii wyborczej mówił o oszczędnościach a teraz chce wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy dla Urzędu. Przecież spór idzie o to że wydatki zaplanowane w Urzędzie które są dużo wyższe niż było to w poprzednich latach tu pozwolę sobie przytoczyć zestawienie z tego forum:
  „- na wynagrodzenia w Urzedzie w 2014 jest o 480 tys. wiecej niz w 2010 tj. o 33% wiecej
  – na dodatkowe wynagrodzenia roczne o 47 tys wiecej to jest o 50% wiecej
  – a przeciez jeszcze wynagrodzenia bezosobowe ktorych w 2010 nie bylo a tu
  w 2011- 37 tys,
  w 2012- 116 tys,
  w 2013-110 tys,
  w 2014-40 tys.
  ale najbardziej wzrosly naklady na promocje
  2010 – 34 285,00
  2011 – 50 573,56
  2012 – 89 084,43
  2013 – 61 230,00
  2014 – 48 353,00 plan
  Jeżeli chciał zrobić ten przekręt a Rada to zauważyła i się sprzeciwiła powinien się z tego wycofać i doprowadzić do konsensusu a on poszedł na konfrontację nie licząc się ani z Radą ani z mieszkańcami. Mieszkańcy oczekują inwestycji, chcą żeby z miesiąca na miesiąc z roku na rok żyło im się lepiej. Niestety upór wójta doprowadził do nieuchwalenia budżetu tego jeszcze w historii tej gminy nie było. Wprawdzie stosunkowo nidawno przeprowadziłam się do Jedlni (wiosna 2002r) rządził wtedy p.Malarczyk były jakieś tam spory z Radą ale zawsze potrafili się dogadać podobnie za p.Rzeczkowskiego za którego nigdy (o ile dobrze pamiętam) nie dochodziło do konfliktów z Radą. A teraz co? Kadencja się kończy (jeszcze 9 miesięcy), a my mieszkańcy zamiast zapowiadanych inwestycji mamy niezapowiadany konflikt wójta z Radą i to mimo korupcjogennego uzależnienia przez niego kilku radnych za pracę lub obietnicę pracy dla siebie (radna Beata – GOPS, radna Renata – szkoła w Natolinie), dla znajomych lub rodziny (radna Marzena – zatrudniony kolega do obsługi kamery, radna Mariola – obietnica pracy dla córki)

 46. witkacy pisze:

  http://www.mazowieckie.pl/pl/urzad/akty-prawne/rozstrzygniecia-nadzor/14396,Rozstrzygniecia-Nadzorcze-Wojewody-2014r-Delegatura-Radom.html

  brawo Rada Gminy Jedlnia-Letnisko to już chyba siódma uchwała. Jak długo jeszcze będziecie przynosić wstyd Jedlni-Letnisko!

 47. kutanoid pisze:

  do @witkacy – pewnie do tego czasu aż zostanie zapewniona przez Wójta właściwa obsługa prawna Rady Gminy. Widać to dobrze na filmach z ostatnich sesji, gdzie prawnicy raz są, raz ich nie ma. Poprzednia prawniczka nie miała problemów z obecnością na obradach. Wójt lubi zmieniać, ale po raz kolejny „zamienił stryjek siekierkę na kijek”

 48. Milka pisze:

  Witkacy przedstawione uchwały dotyczą uchylenia jednego paragrafu w tych uchwałach a nie uchylenia całych uchwał, znowu próba zmanipulowania społeczeństwem , coś zalatuje leśnym jadem , siódma uchwała? , tak jak złamanie 7 ustaw w Gops 🙂
  Ogólnie, manipulacja jest formą zamierzonego i intencjonalnego wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by nieświadomie i z własnej woli realizowała działania zaspokajające potrzeby manipulatora
  Środkami manipulacji mogą być:
  • aktywne techniki psychologiczne – np. tworzenie nastroju chwili;
  • użycie sygnałów dźwiękowych wpływających na świadomość i system decyzyjny;
  • obietnice bez pokrycia;
  • manipulacja pozycji;
  • wyszukanie słabych punktów osobnika i wywarcie wpływu na nie;
  • wykorzystanie nieuwagi i podsunięcie gotowych rozwiązań, nie przedstawiając pełnego obrazu system aktywnego wywarcia wpływu na manipulowanego poprzez niepozostawienie mu możliwości wyboru
  • zdobycie sympatii manipulowanego;
  • odwoływanie się do autorytetów;
  • Manipulator często cytuje innych ,aby pozbyć się emocji między sobą, a osobą manipulowaną. Powołując się na znane postacie, swoich znajomych czy też zupełnie zmyślone osoby może przekazać nam treści, które nasz świadomy umysł przyjmie zupełnie neutralnie, nie szukając w nich próby oszustwa, ponieważ jeśli miałby nas ktoś oszukać to byłaby to osoba, z którą obecnie rozmawiamy, a przecież ona tylko przytacza wypowiedzi innych.
  • Manipulant często również wykorzystuje wcześniejsze doświadczenia osoby manipulowanej, by osiągnąć oczekiwany przez siebie skutek

 49. Pan Pimpek pisze:

  witkacy, „nie skorzystamy z twojej propozycji, bo znamy swoją wartość, mamy swoją godność,mamy mocne zasady moralne, sztywne kręgosłupy i nie zamierzamy tego zmieniać, ani sprzedawać za cenę kolesiostwa.”

 50. czytelnik pisze:

  To z tej lektury wynika, że wójt to ma do niczego doradców, albo sam do niczego. No bo po co się spierać z radnymi o jeszcze wieksze pieniadze dla siebie i urzędników zamiast te pieniadze przeznaczyć choćby na naprawę dziur w ulicach. Albo po co od lat się pląta po sądach za poprzednikiem i to za pieniądze podatników. No po co.

 51. basia pisze:

  Pimpek
  O czym ty tu piszesz jaka wartość, godność mocne zasady
  moralne,gdy to odbije się na nas podatnikach jedno przychodzi na myśl precz z takimi radnymi,oby
  w wyborach żaden taki egzemplarz się nie powtórzył.Podatnicy was rozliczą.

 52. ewdw pisze:

  żeby ciebie nie rozliczyli!!!!

 53. Victoria pisze:

  Miss basia ,pytałem się,bodajże 10 -tego lutego
  czy czyta Pani HISTORIĘ,jeśli tak-dlaczego ?
  Historie czytamy ,by WYCIĄGAĆ WNIOSKI
  nie tylko GDAKAĆ ,jak czynią to nioski 🙂
  Kura jak zniesie jajo ,wtedy głośno gdacze
  ci co niosą ,,PUSTE SŁOWA”,to są ,,podżegacze”!!!

  Z kury -nioski coś,,mądrego zostaje”
  GDAKANIE =GŁUPOTĄ ,a zostaje JAJE 🙂
  Chociaż ,,głupia kura” z ROZUMEM ODSTAJE
  ale dalej GDACZE wysiadując JAJE 🙂

 54. pacjent pisze:

  Panie Waldku gratuluje ZNOWU wyboru na kierownika SPZOZ. Mam nadzieję że Pan zacznie traktować ludzi jak pacjentów a nie jako mięso do zwiększania dochodów. Niech Pan pamięta o słowach jednej sołtyski „Nie daj Boże, tylko nie on”. Może rzekome CBA coś nauczyło na przyszłość. Tak na marginesie to po co lokal w Radomiu. Jaką funkcję spełnia ??? Jakieś dziwne to i podejrzane. Trzeba w ośrodku menedżera którym Pan jest tylko nie kosztem pacjentów. Jak Pan nie szanujesz pacjenta to daleko nie zajedziesz. Czy to prawda że wystawia Pan dla wszystkich chorych niezależnie od stadium zainfekowania zwykły paracetamol czy coś podobnego.

 55. basia pisze:

  Do ewdw
  Nie wiem z czego mam być rozliczona, jak piszesz nie po to
  wybierałam radnych, żeby uchwały które podejmują wojewoda uchylał.Z czyjej kieszeni pobierają całkiem nie
  małe diety? Ano z kieszeni twojej mojej i innych.Do czego
  doprowadzili że nie mamy budżetu? Szkoda mówić tyle tylko,
  Radni trochę godności !!!

 56. Victoria pisze:

  Pani basiu,znowu Pani gdacze
  tak postępują RASOWI PODŻEGACZE. 🙂
  ZBUKA który chce PANI opinii podrzucić
  JAK BĘDZIE BUDŻET,czy SŁOWA DA się je ZWRÓCIĆ ?
  Słowo,nawet GŁUPIE wychodzi także wieczorem
  Wrócić,już nie może,bo stało się WOŁEM 🙂

 57. andrzej pisze:

  Nareszcie i w Wolanowie obniżyli pensje wójta aż o 3000zł. Widzę, że radni bardzo dobrze sobie radzą. Czas chyba i u nas coś z tą pensją wójta zrobić. Skoro nie dopilnował budżetu, skoro RIO ma nam ustalać co mamy robić, to po co nam taki wójt? Ja proponuję kolejną obniżkę pensji dla wójta…..
  http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140219/POWIAT0210/140218650

 58. zorientowany pisze:

  Tak się składa, że budżet uchwala rada a nie wójt. Wójt przedstawił Radzie super budżet. To za radę odwala robotę RIO i ona ma problem z radą. Po co więc rada? Słyszałem, że RIO szykuje wniosek do wojewody o zarząd komisaryczny rady gminy Jedlnia-Letnisko bo nie wywiązuje się ze swoich statutowych obowiązków. I bardzo słusznie. Rada zapewne myśli że jest nie do ruszenia….może się mocno pomylić. A dla wielu bycie radnym to jedyny dochód, ale przy tym trzeba trochę pracować.

 59. basia pisze:

  Świetnie opanowany budżet miała radna Pasek to po co zwalać winę tylko na wójta.
  Budżet radnej był w jednym palcu, a tu taka porażka,RIO nie zatwierdza budżetu zabrać dietę do końca kadencji bądźmy konsekwentni.Mydlić oczy można tym co nie oglądają sesji a nie tym co oglądają.

 60. zorientowany pisze:

  Paskowa należy do furiatów(jak widać na sesji) który nie potrafi powiedzieć – przepraszam pomyliłam się, z tym budżetem w jednym paluszku to była ściema. Co innego przewracać kwity w ARiMR a co innego budżet gminy i ustawa o finansach publicznych. Nawet bycie w komisji rewizyjnej rady rodziców w szkole w Natolinie ją przerasta,bo to co mówi na spotkaniach jest żenujące. Ale jej domena to błyszczeć i szukać haków. Ktoś na tym forum napisał święte słowa; dlaczego dzwon głośno dzwoni? – bo w środku jest pusty…..

 61. Do p.wojewody pisze:

  8 uchwał Rady Gminy unieważnionych pod rządami Kuropieski plus nieuchwalony budżet. Myślę, że wojewoda wystąpi do premiera o rozwiązanie rady gminy i wprowadzenie zarządu komisarycznego. I bardzo dobrze, rozpędzić na 4 wiatry tę zgraję warchołów z odpornością na wiedzę (z wyjątkiem kilku radnych, którzy akurat mają wszyscy bodajże wyższe wykształcenie: Baran, Chrzanowski, Beata Frączek [nie mylić ze śmiesznym Maćkiem] Karcz i doktor Wiosna). Tacy ludzie jak Spasiński, Borkowski czy radna Pasek nigdy nie powinni się znaleźć w radzie. Zresztą kabareciarz i śmieszny Maciek też. Wojewodo do roboty, wyślij radę na zieloną trawę.

 62. Do p.wojewody pisze:

  A czemu dzwon głośny? Bo w środku jest pusty! Pani Paskowa powinna to sobie na czole wytatuować jak premierzyca Bieńkowska. Może rano patrząc w lustro przypomniała by sobie żeby się zamknąć albo trochę ciszej ujadać na sesji.

 63. Victoria pisze:

  Wam jest nie potrzebna żadna DEMOKRACJA
  pewnie wam się marzy ciągła INWIGILACJA.
  Przecież przeżyliśmy ,,stan wojenny”przynajmniej niektórzy część to DEKOWNICY,co informacji służy.!!!
  BO będą profity,także powrót ,,apanaży”
  STAD TO PRAGNIENIE W ,,POWRÓT KOMISARZY ” 🙂
  Nie przywykli,że INNI mogą mieć ,,SWOJE ZDANIE”
  lepiej inwigilacja,DOBRE ROZPOZNANIE 🙂
  Będziemy na górze,nikt nas nie ruszy
  tylko co dalej,MAJDAN PŁONIE oraz się KRUSZY!!!
  Trzeba pamiętać że ZARZEWIE POŻARU
  przenosi WIATR HISTORII,bez KŁAMSTW i CZARU !!!

 64. gosia pisze:

  Zarząd komisaryczny to nie pragnienie Victoria to porażka ! Ale to być może czeka naszą gminę i wydaje się ,że to też ewenement w skali kraju . Pozdrawiam .

 65. mathie pisze:

  Jeśli chodzi o rozwiązanie RG przez wojewodę to byłbym spokojny, skoro nie zrobił tego nawet gdy na jej czele stał człowiek nie umiejący czytać – rzekomo z wyższym wykształceniem – to tym bardziej nie zrobi tego teraz 🙂

  A przy okazji, że przyszła przedwczesna wiosna (bez podtekstów), która odsłoniła co nieco, wracam do tematu, który poruszyłem także gdzieś rok rok temu. Tu są fotki pokazujące jak powoli, acz konsekwentnie wyremontowane rondo w dalszym ciągu zapada się pod ziemię:

  http://www.image-share.com/ijpg-2444-219.html
  http://www.image-share.com/ijpg-2444-218.html

  Zeszłoroczna naprawa, polegająca na zasypaniu dziury ziemią, okazała się, o dziwo, nieskuteczna.
  Fuszerka z rondem, fuszerka z Orlikiem, fuszerka z budżetem. Czy jest cokolwiek, za co bierze się obecny wójt, aby udało mu się doprowadzić rzecz do właściwego końca. Bo na razie to tylko nieudolność i niekompetencja przykrywana propagandą i arogancją.

 66. zorientowany pisze:

  a co za fuszerka z Orlikiem ? dlatego że ostatni w kraju a pierwszy w gminie i to w najlepszym wydaniu ?

 67. Victoria pisze:

  Z Orlikiem jest jakaś dziwna sprawa
  ze nie wiemy ile kosztowała takowa ZABAWA.
  Ile kosztował nasz URZĄD GMINY
  ile z MINISTERSTWA w postaci DANINY!!!
  Wójt kilka razy rozliczenie DEKLAROWAŁ
  chyba już,,ZGNIŁO”,jak pod powałę schował 🙂
  Minęło pewnie następne PÓŁ ROKU
  KTOŚ tu nie dotrzymuje OBIETNICOM KROKU ?
  Jeśli zahaczyłem ,,nie pewnej ” INFORMACJI
  przepraszam za NADMIAR MOJEJ CELEBRACJI !!!
  Pozdrawiam wszystkich logicznie myślących
  INNE zaś jest UŁOMNOŚCIĄ BŁĄDZĄCYCH !!!
  Ale co zrobić ,wszak to wszystko SAMO ŻYCIE
  PRZECIEŻ NIE STALE JESTEŚMY w ROZUMNYM ROZKWICIE 🙂

 68. lori pisze:

  do zorientowany ,
  …” Dobry obyczaj nakazuje z cudzych pieniędzy robić okresowe sprawozdania” ,
  ..”Perfekcjonizm polega na zmuszaniu do wartości, natomiast mówienie o wartościach nie jest perfekcjonizmem”

 69. bas pisze:

  wojewoda powinien powołać komisarza , który to by zgodnie współpracował z radnymi jak np. wójt Bobrowski , i wtedy byłby budżet na pewno uchwalony i nieprzeszacowany jeśli chodzi o wynagrodzenia , zapewne wójt Bobrowski wprowadziłby uchwałę WPF i RIO nie miałoby kłopotu , wszyscy byli by zadowoleni a tak opór i upór proszę do czego doprowadza , niezależni radni pilnują finansów i kontrolują bo taka ich rola i taka powinność.

 70. zorientowany pisze:

  niezależni? od kogo? Bobrowski już nam zbudował przez czas urzędowania. Nawet nie potrafił skreślić Iwony P. (mieszkającej u Waldemara) z listy wyborczej. A może jakiś układ? Podobno to kumpel radnego Spasińskiego.

 71. monika pisze:

  Bas masz rację tutaj powinien być komisarz, ktoś kto nie potrafi współpracować z Radą nie powinien być wójtem. A swoją drogą to Radzie ciężko współpracować z kimś kto ma: inteligencję zbieżną do zera, upór osła, wykształcenie Dyzmy, brak kultury i nieciekawą przeszłość

 72. Pan Pimpek pisze:

  To już nawet Bobrowski jest dla ciebie zły. Taki sfrustrowany kolo jesteś.

 73. matematyk pisze:

  Szczerze mowiac nie mam zamiaru osadzac czy wojt dobry, czy zly?, czy rada ok, czy tez nie? Zawsze sie cos tam znajdzie na plus i minus.
  Ja zastanawiam sie, na ktorej uczelni ekonomicznej ucza, ze XL (nr pisma) to wg wojta iks-el? Zaskakujace jak mogl byc przez te 3, czy 4 lata bankierem? ha ha ha.
  ps. obejrzalem kawalek filmikow z ciekawosci i trafilem na super fragment, gdzie probuje przeczytac uchwale RIO…hahaha To chyba wszystko juz mowi o profesjonalizmie???

 74. monika pisze:

  Panie Pimpek pan to tak wyuczony jak tajny współpracownik „Jola” nie potrafi pan czytać ze zrozumieniem, no cóż będę starała się pisać jaśniej żebyście panowie obydwaj zrozumieli (chociaż wątpię)

 75. monika pisze:

  Panie Matematyku tak pewnie uczą w Oxfordzie w którym pan wójt studiował razem z Nikodemem Dyzmą.

 76. zorientowany pisze:

  Skazani !!! sprawiedliwości stało się zadość. Jak wyglądają teraz Kuropieska, Spasiński, Borkowski, Frączek. Z kim zasiadacie przy jednym stole? Wstyd panowie.

 77. mieszkaniec Jedlni pisze:

  teraz pora na lewandowskiego i spółkę oskarżonych o składanie fałszywych zeznań. Oj nie nabędzie się chłop długo wice przewodniczącym. Ale dzisiaj dumnie wspierał swoją współlokatorkę Iwonę P, brawo. Mina oskarżonej i Waldemara po ogłoszeniu wyroku – bezcenna.