Krzysztof Górak znowu wicestarostą

W piątek 28 lutego, podczas posiedzenia Rady Powiatu Radomskiego, niespodziewanie doszło do zmiany we władzach powiatu. Radni zadecydowali, że Waldemar Trelka (szef klubu PiS) nie będzie już wicestarostą. Na jego miejsce powołali Krzysztofa Góraka ze Wspólnoty Samorządowej.

Podczas głosowania obecni byli wszyscy radni. Za odwołaniem Trelki było 16 radnych, przeciw 11. W kolejnym głosowaniu radni zadecydowali, że nowym wicestarostą zostanie Krzysztof Górak ze Wspólnoty Samorządowej.

Oznacza to koniec koalicji PSL-PiS w powiecie i powrót do koalicji PSL z ugrupowaniem Krzysztofa Góraka, który jest obecnie pełnomocnikiem partii Polska Razem Jarosława Gowina.

Górak był już wicestarostą radomskim przez dwie i pół kadencje, do 2010 roku.

Podczas sesji podjęto również uchwały: w sprawie sprawozdania dotyczącego realizacji rocznego programu współpracy Powiatu Radomskiego z organizacjami pozarządowymi, a także o podziale środków finansowych na dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Radomski.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

7 odpowiedzi na „Krzysztof Górak znowu wicestarostą

 1. pawel pisze:

  widzę ,że górak też rozpoczął kampanię wyborczą

 2. Ziggy pisze:

  Czuje się pan zagrożony, panie wójcie?

 3. wyborca pisze:

  http://info.wiadomosci.gazeta.pl/szukaj/wiadomosci/krzysztof+g%C3%B3rak
  raczej nie jest zagrożeniem dla nikogo. Trzeba zauważyć, że sprawa została umorzona z powodu…przeczytajcie sami. Dzisiaj dogadał się z pisem jutro jak będzie trzeba dogada się z Palikotem. Taka już jego natura.

 4. linz pisze:

  czy to ten, którego Leśne Dziadki posunęły po kampani, jak tylko wygrały?

 5. ... pisze:

  on nie brał udziału w kampanii bo chciał swojego kolegę zrobić wicewójtem…

 6. Dolores pisze:

  aa. to ten co na targ z naszym wójtem chadzal… po zakupy

 7. zonk pisze:

  no nie wiem czy ta zmiana to będzie z korzyścią dla naszej gminy. z poprzednikiem przynajmniej były dobre relacje, a z nowym jak wieść gminna niesie relacje są dyplomatycznie mówiąc mocno nadwyrężone. chyba już dla nas skończyły się wizyty w starostwie. już nikt z nami nie będzie chciał nawet rozmawiać