280 mieszkańców otrzyma komputer i dostęp do Internetu

Ruszył nabór wniosków do projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Jedlnia-Letnisko”. W jego ramach 280 mieszkańców naszej gminy otrzyma sprzęt komputerowy oraz bezpłatny dostęp do Internetu. Rekrutacja potrwa do 24 kwietnia 2014 roku. Dokumenty rekrutacyjne wraz z załącznikami należy składać w siedzibie biura projektu w Urzędzie Gminy w Jedlni–Letnisku – pok. 107 w godz. od 9.00 do 14.00.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki podpisaniu przez naszą gminę umowy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego. Projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Jedlnia-Letnisko” jest finansowany z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Koszt projektu to 1,74 mln złotych, w całości sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Głównym celem projektu jest zapewnienie bezpłatnego dostępu do Internetu dla 280 gospodarstw domowych zagrożonych wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności. Gospodarstwa te otrzymają zestawy komputerowe oraz bezpłatny dostęp do Internetu do września 2020 roku.

Ponadto 280 beneficjentów projektu będzie miało możliwość poznania zasad obsługi komputera oraz bezpiecznego korzystania z Internetu. Program umożliwi podniesienie kwalifikacji zawodowych beneficjentów oraz ich aktywizację na rynku pracy. Zanim sprzęt komputerowy trafi do konkretnych ludzi, zostanie przeprowadzone szkolenie z obsługi komputera.

Uczestnikami projektu mogą zostać osoby nieposiadające komputera lub dostępu do Internetu. Ponadto osoby te muszą spełniać co najmniej jedno z poniższych kryteriów:

 • zamieszkiwać w gospodarstwie domowym objętym kryterium dochodowym upoważniającym do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej – 180 uczestników
 • zamieszkiwać w gospodarstwie domowym spełniającym kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu świadczeń rodzinnych – 50 uczestników
 • osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności – 30 uczestników
 • dzieci i młodzież ucząca się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej lub społecznej, które uprawnione są do pozyskania stypendiów socjalnych – 20 uczestników.

Pełnia treść Regulaminu jest dostępna tutaj.

W celu wzięcia udziału w projekcie należy złożyć w Urzędzie Gminy w pokoju 107 następujące dokumenty:

 1. formularz rekrutacyjny,
 2. deklarację uczestnictwa w projekcie,
 3. oświadczenie o wysokości dochodów (osoby fizyczne).

Do dokumentów rekrutacyjnych należy załączyć:
a) kserokopię dowodu osobistego,
b) kserokopię legitymacji szkolnej dziecka (jeśli dotyczy),
c) kserokopię aktualnej decyzji administracyjnej o przyznaniu zasiłku rodzinnego lub zaświadczenie o pobieraniu zasiłku rodzinnego (jeśli dotyczy),
d) kserokopię aktualnej decyzji administracyjnej o przyznaniu stypendium szkolnego (jeśli dotyczy),
e) dokumenty potwierdzające uzyskany dochód za rok poprzedzający rok udziału w projekcie,
f) kserokopię aktualnej decyzji administracyjnej o przyznaniu świadczenia z pomocy społecznej lub zaświadczenia o pobieraniu świadczenia z pomocy społecznej (jeśli dotyczy),
g) zaświadczenie z zakładu pracy o wysokości dochodu netto (lub odpowiednio odcinek renty, emerytury, zaświadczenie o wysokości gospodarstwa rolnego, zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy, oświadczenie o działalności gospodarczej). Wszystkie dokumenty potwierdzające wysokość dochodu należy przedstawić za miesiąc poprzedzający złożenie dokumentów rekrutacyjnych.
h) kserokopię orzeczenia o stopniu niepełnosprawności w przypadku osób niepełnosprawnych lub orzeczenia równoważnego.

Więcej informacji, w tym dokumenty do pobrania, można znaleźć na stronie projektu: www.cyfryzacja.jedlnia.pl

Szczegółowe informacje dotyczące są również przekazywane na spotkaniach. Poniżej terminy tych spotkań:

1. 2014.03.25 godz. 18:00 – Szkoła w Jedlni-Letnisko
2. 2014.03.26 godz. 18:00 – Szkoła w Słupicy
3. 2014.03.27 godz. 18:00 – Szkoła w Myśliszewicach
4. 2014.04.01 godz. 18:00 – Szkoła w Natolinie
5. 2014.04.02 godz. 18:00 – Szkoła w Gzowicach
6. 2014.04.03 godz. 18:00 – Zajazd pod Lipami
w Antoniówce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

8 odpowiedzi na „280 mieszkańców otrzyma komputer i dostęp do Internetu

 1. mieszkaniec pisze:

  Widać ile ten wójt robi fajnych rzeczy. W końcówce unijnego budżetu pozyskał jeszcze pieniądze na komputery, czy na dodatkowe atrakcje na Nadrzecznej. Stara się i jak się patrzy na te zakazane gęby od b. wójta, czy na pana kabareciarza oszołoma to się niedobrze robi. Tak trzymać panie Piotrze i nie dać się tym wariatom.

 2. basia pisze:

  Tak panie wójcie popieram mieszkańca, takie starania powinny być wynagrodzone,głosowaniem na TAK przy bliskich już wyborach.

 3. podatnik pisze:

  Darmowy internet i komputery maja juz dawno prawie wszędzie, choćby w Klwowie. , Ogrzywole, Potworowie, Ruskim Brodzie, Wieniowie, czy też w niedalekim Goździe. Tylko pozazdrościć. To dobrze, że i w Jedlni też tak będzie, no to i radośc będzie ogromna. To chyba idzie ku wyborom na wójta i jest już jakiś kandydat. Oby tylko nie żaden z poprzednków. A może dla Jedlni trafi by się taki jak burmistrz Mszczonowa. To tak ze 70 km od Jedlni w linii prostej. Ten to wywiercił gorącą wodę, pobudował baseny i połowa Warszawy tam przyjeżdża żeby się pławić i to prawie za darmo, No i mieszkańcy za niewielkie pieniądze sobie ogrzewają mieszkamia. A w Jedlni od lat tylko kałuże i kałuże i jakoś tak byle jak.
  No to może w koncu w Jedlni trafi się taki jak w Mszczonowie.

 4. SELO pisze:

  DO BASI I MIESZKAŃCA :
  :):):):):):)))))))))))))))))))))))

 5. Victoria pisze:

  Program ten istnieje w POLSCE ponad dwa lata
  u nas dopiero teraz do orderów WYPINA się KLATA 🙂
  Ale to jest SUKCES , bo w ostatniej chwili
  rodzi się pytanie,GDZIEŚCIE WCZEŚNIEJ BYLI ?

  Znowu jak z ORLIKIEM ,nie będzie rozliczenia
  skończy się kadencja,cyfry się pozmienia .
  Tak jak poprzednik,pójdzie się do domu nie rozliczyłem poprzednika,MNIE TEŻ NIE BĘDZIE
  KOMU 🙂

 6. lol pisze:

  a konczyk nie pozwala na wpisy krytykujące macieja

 7. lolo pisze:

  no i na pis

 8. mieszkaniec pisze:

  Gościu nie bądź jak twój stary, jeżeli tobie na tym zależy to wstaw na swojego bloga i wszyscy na 100% to przeczytają.