Kłótnia na wtorkowej sesji Rady Gminy [film szesjaTV]

Kłótnią pomiędzy przewodniczącym Rady Gminy Tadeuszem Kuropieską, a wójtem Piotrem Leśnowolskim rozpoczęła się zwołana wczoraj na wniosek wójta XLVI Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Jedlnia-Letnisko. Jej echo nie milknie na blogach internetowych oraz w komentarzach na naszym portalu. Poszło o wypowiedź Kuropieski na początku sesji.

Porządek obrad przedstawiał się następująco:

 1. Otwarcie obrad
 2. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w Uchwale Budżetowej na 2014 rok.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie wysokości diet dla sołtysów na terenie gminy Jedlnia-Letnisko.
 4. Zamknięcie sesji.

Znowu w ostatniej chwili?

– Mała dygresja: spotykamy się znów, niestety, dzięki kolejnej niekompetencji pracowników urzędu gminy – to zdanie przewodniczącego Kuropieski wywołało burzę.

– Prosiłbym, panie przewodniczący, żeby pan rozbudował swój wniosek – zareagował w odpowiedzi Leśnowolski.

Chodziło o brak uchwały Rady Gminy do wniosku o dofinansowanie zakupu busa do przewozu osób niepełnosprawnych, który Urząd Gminy złożył do Starostwa Powiatowego w Radomiu w marcu tego roku. Dofinansowanie do zakupu wynosi 80 proc. wartości pojazdu, ale nie więcej niż 80 tys. zł. Pozostałą kwotę musi zabezpieczyć Rada Gminy stosowną uchwałą wprowadzającą zmiany w budżecie gminy. Wczorajsza sesja została zwołana na wniosek wójta Leśnowolskiego po to, by wprowadzić w budżecie zmiany, bez których wniosek Urzędu Gminy zostałby odrzucony. Wtorek 22 kwietnia był ostatnim dniem, w którym te zmiany można było wprowadzić.

Kuropieska wytykał urzędnikom brak wiedzy, że projekt takiej uchwały powinien być odpowiednio wcześniej przedłożony Radzie Gminy, choćby podczas sesji w dniu 10 kwietnia.

– 28 marca złożyliśmy wniosek o dofinansowanie ze środków PFRON do zakupu samochodu, który przewozi osoby niepełnosprawne, a przede wszystkim dzieci i młodzież do szkół do Radomia. Na etapie składania wniosku mieliśmy oświadczyć, że będziemy mieli środki na wkład własny. Napisałem oświadczenie do tego wniosku, że po jego pozytywnym rozpatrzeniu skieruję odpowiedni punkt na sesję Rady Gminy – twierdził Leśnowolski. – Później otrzymaliśmy informację, że jednak musi być uchwała Rady Gminy, w związku z czym zwróciliśmy się do starostwa o przedłużenie terminu na załatwienie tej sprawy do 25 kwietnia. Starostwo wyraziło zgodę na przedłużenie terminu ale tylko do 22 kwietnia.

– Ta sesja nie musiałaby się tak nagle odbywać, gdyby nie niekompetencja urzędu. Był odpowiedni czas i trzeba mówić prawdę. Poprosiłem w międzyczasie przewodniczącego komisji oświaty, żeby zajął się oceną wniosku. Do spotkania komisji doszło w piątek tuż przed świętami – oponował Kuropieska.

W dyskusję włączyli się również radny Jerzy Chrzanowski oraz Marzena Wiosna-Michałek.

Uchwalili jednogłośnie

Kłótnia nie miała wpływu na wynik głosowania. Radni jednogłośnie poparli zmiany w budżecie zabezpieczające środki na sfinansowanie zakupu samochodu.

Wzrosły diety dla sołtysów za udział w spotkaniach z wójtem

Sołtysi za udział w naradzie zwołanej przez wójta otrzymywali diety w wysokości 80 zł. Wójt Leśnowolski zaproponował zwiększenie im diet za takie spotkania do 100 zł, przygotowując stosowny projekt uchwały w tej sprawie. Radni poparli tę inicjatywę 13 głosami, przy 1 głosie wstrzymującym się.

Sprawy różne na następnej sesji

Radny Maciej Frączek złożył wniosek o dodanie do porządku obrad punktu poświęconego sprawom różnym. Wójt Leśnowolski, korzystając z uprawnienia jakie posiadał jako wnioskodawca sesji, się na to nie zgodził. – Szykujemy niebawem sesję szerszą, w której będą przegłosowane zmiany w WPF-ie. Dzisiaj umówiliśmy się tylko na dwa punkty, bo musimy dać odpowiedź do Starostwa Powiatowego odnośnie programu na zakup busa – uzasadniał swoje stanowisko Leśnowolski.

Zapraszamy do obejrzenia filmów na kanale szesjaTV (lepsza jakość dźwięku niż na filmach Urzędu Gminy):


Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

34 odpowiedzi na „Kłótnia na wtorkowej sesji Rady Gminy [film szesjaTV]

 1. mieszkaniec pisze:

  A na blogu wójta Himalaje hipokryzji.
  Miał racje przewodniczący Kuropieska mówiąc o braku kompetencji. Teraz wójt aby wyjść jakoś z twarzą oskarża rade o kompromitacje
  Ale na swoim blogu sam pisze:
  „Na etapie składania wniosku otrzymałem informację, że wystarczy oświadczenie, że takie środki na wkład własny zabezpieczymy i takie oświadczenie zostało dołączone do wniosku”.
  Ale już w załączonym skanie dokumentu jest wyraźnie napisane że wystąpimy do rady o zabezpieczenie środków.
  Oświadczenie o zabezpieczeniu środków a wystąpienie do rady z wnioskiem o zmiany w budżecie to zasadnicza różnica na którą starosta po prostu nie dał się nabrać.
  Po raz kolejny wyszedł brak kompetencji. Nie wiem tylko czemu wójt zasłania się urzędem, przecież wnioskodawcą nie był urząd (bo to nie organ władzy) tylko wójt, to chyba on ten wniosek podpisał?
  Dlatego taki zawzięty atak na pana Kuropieske, aby przykryć swoje wpadki?
  Ludzie tego nie kupią. Atakowaniem i sianiem nienawiści swoich wpadek się nie przykryje. Pan Kuropieska jednak miał racje. Tak trzymać Panie Tadeuszu
  http://lesnowolski.blog.onet.pl/files/2014/04/O%C5%9Bwiadczenie.pdf

 2. kabareton pisze:

  oczywiście jedlnia.org wpisuje się do kabaretu pana Kuropieski. Szkoda ze nic nie przytacza z chronologicznej z logicznej riposty wójta na blogu. Ciekawe czy PUP w Radomiu tak sprawnie pracuje, czy tylko się nalezy czepiac Urzedu Gminy?

 3. lolita pisze:

  kończyk i tak tego nie opublikuje, no to opublikujemy na echo dnia. kolego pis ile razy był na mszach w wielkanoc?
  szczególnie jeden radny bezradny?

 4. też mieszkaniec pisze:

  Kuropieska nawet jakby aureolę sobie przypiął nad głowę dla mnie jest stracony. Najpierw krytykował Rzeczkowskiego, a wyborach popierał Lesnowolskiego. Potem go zdradził i dla stołka dogadał się z kimś takim jak Lewandowski. Widać jak w sercu miał dobro gminy Lewandowski, szczególnie po nagrodach jakie brał, nie mówiąc już o „użyczeniu” adresu Pronobisowej z Radomia, by mogła głosować w gminie. Kuropieska wiedział o tych sprawach, ale dla stołka poszedł w sojusz z geszewciarzami. Wyobrażacie sobie żeby taki kasztanowiec pojechał gdzieś do marszałka czy wojewody żeby coś załatwić. Może by się dostał co najwyżej do portiera w urzędzie.

 5. sąsiad pisze:

  Jureczku nasz kochany co dokonałeś przewrotu w naszej Gminie całej.
  Tak czytałem sobie te rzekome ploteczki na blogu Pana Jerzego i może by mi wyjaśnił, bo mnie to nurtuje, czy ma działkę na ulicy Staroradomskiej po stronie północnej. Takie do mnie dochodzą plotki.
  Pytam bo ostatnio wójt wprowadził zmianę do budżetu aby została zrobiona cała ulica Staroradomska, początkowo w budżecie miała być robiona tylko strona południowa.

 6. Victoria pisze:

  Obserwując <rozwój ludzi,cudowne metamorfozy
  chyba z taka brodą ,genetycznie bliżej jest do kozy 🙂
  21 marca był LOL z jajamy
  bardzo poważny ,bo także z wąsami ?
  A już po południu ,,powstała Jolita"
  ktoś urwał jaja,powstała ,,KOBITA" 🙂

  Dziwne metamorfozy,tak jak ZNANYCH,,PRZEINACZENIA"
  tylko KAMELE ON SWOJE BARWY ZMIENIA!!! Nie ma,co ZWRACAĆ UWAGI na ludzi,BEZ TWARZY
  taki NIC NIE STWORZY a,, BRUDU NAWARZY"!!!

 7. tarty korzeń na sześć liter pisze:

  Chrzanowski ma jakąś działkę na Staroradomskiej? Jeżeli to prawda to jest to niebywały skandal! Czy wszystkie inwestycje w tej gminie są robione z klucza – przy nieruchomościach Chrzanowskiego. Czy ten człowiek zna umiar? Najpierw Nadrzeczna a teraz Staroradomska. Proszę o wyjaśnienie kogoś kto orientuje się w tej sprawie czy to prawda czy tylko kolejna plotka. Ewentualnie gdzie można zdobyć te informacje? Dosyć już inwestowania w okolicach władzy i podnoszenia wartości ich nieruchomości! Każdy idzie do koryta tylko aby zrobić coś dla siebie.

 8. czytelnik pisze:

  Do Victorii. Czy z Jedlni Letniska jest kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego, czy też nie ma. Bo miał być. Jakoś nie ma też kandydata na wójta naszej gminy. Bardzo niedobrze. A tyle jest do naprawienia. Przecież całą gminę i urząd trzeba naprawiać i kto to ma zrobic. Oby nie żaden z poprzednich wójtów. A może tak reformator przewodniczacy rady Kuropieska. A dlaczego by nie. Przecież zreformował większlość rady i ciagle doucza wójta i urzędników gminnych. Mam nadzieję, że dawniejszemu przewodniczącemu rady jak i najstarszej wiekiem i stażem radnej ta kandytatura będzie odpowiadać. Oczywiście dla dobra naszej gminy.

 9. mandari pisze:

  TAK OCZYWIŚCIE , z całym sercem popieram przedmówcę

 10. basia pisze:

  No proszę zaczynamy poznawać przeszłość Lewandowskiego.
  Na litość boską jak można było tyle pieniędzy dostać w formie nagród, ledwo człowiek wiąże koniec
  z końcem bo mało się zarabia a tu takie kokosy za co? za jaką szczególną pracę?
  Zbieranie pieniędzy za wodę rozbój w biały dzień.
  Oglądam sesje i zastanawiam się jak taki człowiek może
  być wiarygodny,piastować stanowisko drugiego przewodniczącego, czy wy radni wybierając go nie macie
  poczucia winy, że to nie jest odpowiednia osoba? Czy taka osoba godnie reprezentuje swoich wyborców? Czy wyborcą podoba się taki człowiek w radzie gminy?
  Pan Waldemar ma tyle pytań i różnych zastrzeżeń
  może sam powie na najbliższej sesji za co były te nagrody?Chętnie posłuchamy tylko prosimy do mikrofonu
  głośno i wyraźnie.

 11. pamiętający pisze:

  I to brał nagrody będąc radnym. Dostał fuchę będąc radnym. Co ciekawe wszedł do rady w 2002 roku i na początku był w opozycji do wójta Rzeczki. Dziwnym zbiegiem okoliczności zaczął głosować za wójtem jak dostał robotę 🙂 Radny który ma kierować się dobrem gminy brał nagrody za spisywanie liczników w wysokości kilu tysięcy złotych. A teraz szczeka na sesjach wściekle na wójta który go z tej roboty wylał na przysłowiowy zbity pysk. A mógł go Leśny trzymać i liczyć na jego głos. Przecież w zamian za utrzymywanie etatu. ładne towarzystwo w tych „uczciwych na start”. Jeden podejrzany o kłamstwo lustracyjne, drugi brał nagrody za nie wiadomo co. Szkoda słów. nic dziwnego że tacy ludzi dogadali się z Kuropieską.

 12. Victoria pisze:

  Pewnie bym nie pisał,gdyby brały ryby
  trzeba uruchomić ZALEGŁE URLOPY i chop na Karaiby.
  Może na miesiąc,lub do końca kadencji
  aby zostało co nie co ,,wątpliwej inwencji”.

  Na bilet może się znajdą w GOPS-ie fundusze
  jak się nie znajdą,ja wyjeżdżać nie muszę
  Przecie,to tylko pół roku krytyki i negacji
  jak nastąpi pozytywna zmiana,to musi i w NARRACJI.

  Jeśli nie nastąpi,będzie to KLĘSKA MIESZKAŃCÓW
  dość już w Gminie było różnych popaprańców!!!
  Więc i stan Gminy stosowny do wyników działania
  wielu pewnie widzi,wielu nie ma zdania.

  Tym,co przeszkadza moje ,,bajdurzenie”
  nie musi czytać,lecz pójść na GMINNE POSIEDZENIE
  To jest kraj wolny,można dokonać wyboru
  siedzieć w internecie,lub iść na spacer do boru.

  Jedno i drugie ma swoje zalety
  zresztą. każdy ma inne priorytety.
  Gdzie w naszym życiu więcej bajdurzenia
  pisząc w internecie,czy GMINNE POSIEDZENIA ?

  Reasumując moje,,nędzne wypociny”
  PEWNIE TRZEBA ZMIENIĆ,, GARNITUR” CAŁEJ NASZEJ GMINY !!!
  Bo trochę WYŚWIECHTANY i jednak ZA CIASNY
  NIE STALE WÓJT DOBRY,NAWET jak JEST WŁASNY!!!

 13. basia pisze:

  Viktorio masz dużo wolnego czasu może polecisz na te Karaiby tyko mam serdeczną prośbę nie zabieraj ze sobą
  komputera to niektórzy odpoczną sobie od tych twoich rymowanych wypocin.

 14. basia pisze:

  Do pamiętający. Zbierał pieniądze za wodę spisywał liczniki ale to było tak tylko na początku jak pamiętam przyjęto mu pomocnika czyli drugiego inkasenta przez przypadek siostrzeńca.Siostrzeniec wykonywał prace która należała do pana Waldemara i teraz nasuwa się pytanie co robił pan Waldemar w urzędzie gminy?.A pan wójt to powinien wylać jeszcze nie jedną osobę na przysłowiowy zbity pysk, ale okazuje się według mnie, że jest człowiekiem zdrowego rozsądku.

 15. Victoria pisze:

  ….tylko,,niektórzy,bo ja osobiście wolę ekwiwalent .Albo urlop i ekwiwalent za ,,wczasy pod gruszą ”
  ciekawe,czy niektórzy na urlop wyruszą ?
  Interesuje mnie i druga alternatywa
  bilet na Karaiby/ na serio/,mnie się ,,trudno kiwa ” 🙂

  Chyba znowu nie zrozumiałeś ,,będąc w złości ”
  uśmiechnij się,URLOP TAK DUŻO DAJE RADOŚCI!!! CZY TY JEDZIESZ,CZY JA JADĘ,jaka to RÓŻNICA ?
  odpoczywając,nie trzeba ,,MARSZCZYĆ SPRACOWANEGO LICA 🙂

  A słowo Victoria / V/,chyba się nie odmienia
  choć w KWESTII URLOPÓW, NICZEGO NIE ZMIENIA 🙂

 16. orzeł pisze:

  Niebywałe, niech mi tu ktoś wytłumaczy, załączam link do pliku http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/jedlnia/2819.doc
  i tam są dwa dokumenty rys 1, 2.
  Ciekawi mnie podpis Janusz Karpeta i Jacek Karpeta. Coś znajome te podpisy. Czy Jacek przypadkiem nie pracuje na Orliku?

 17. podgrzybek pisze:

  Mieszkam w okolicy i faktycznie mogę potwierdzić, że kilkakrotnie w ubiegłym roku widziałem pana J. Chrzanowskiego na jednej z działek na ulicy Staroradomskiej. Nie wiem tylko czy jest właścicielem jakiejś nieruchomości czy był tam po prostu okazjonalnie. Ale to chyba można sprawdzić w gminie, albo zadzwonić do radnego. Ale faktycznie sprawa wygląda na śmierdzącą.

 18. czytelnik pisze:

  Przecież praca w Urzedzie Gminy w Jedlni Letnisku to złote życie, jak w biblijnym raju, albo i lepiej. I wie o tym każdy wójt, każdy urzędnik, także radca prawny. Pieniądze pewne i niemałe, do tego w terminie bo podatnicy płacą i będą płacili. Nie to co u prywaciarza, czy w gminnej spóldzielni czy nawet w miejscowym banku. Nawet taki gminny odczytywacz wodomierzy nie może narzekać. Chyba że odczytywałby w jakiejś spóldzielni mieszkaniowej. To byłaby dla niego w tedy klęska finasowa. A do tego potężne nagrody dla pracowników bo wójt chojny, chojnością podatników. A jak rada jest chojna to i wójt nabierze niemało także chojnością podatników. Tylko, że podatnicy nic nie mają do gadania, tylko mogą słuchać gadaczy opowiadaczy co to w gminie nie będzie. Radni też by chętnie i często odbywali swoje ważne obrady bo to zawsze dieta się liczy, a podatnicy i tak zapłacą.
  Natoniast czytając te rewelacje nagrodowe z ubiegłych lat jestem ciekaw.
  Czy kwoty środków finansowych na nagrody dla wójta i urzędników zostały zapisane w budżecie na dany rok i w takich kwotach zostały wylacone
  Czy w urzędzie był sporządzony regulamin przyznawania nagród .

 19. Victoria pisze:

  0
  Dobrze,że Wójt jedzie na,,zasłużony wypoczynek”
  tego obciążenia nie wytrzyma,nawet,,archaiczny młynek”
  Wywiał ,,wybitnych”,tak bardzo cenionych
  myślę,że nie zapomni także i o ONYCH !!! 🙂

  Więc CHWAŁA ci WÓJCIE,że się zdecydowałeś
  zresztą ,specjalnego wyboru naprawdę nie miałeś.
  To pewnie ,,ze zmęczenia”,te przeinaczenia 🙂
  niebawem WYBORY,TO WSZYSTKO się ZMIENIA .

  Bo to WIATR HISTORII,chociaż LOKALNY
  wywieje i INNYCH,niczym w Tatrach HALNY!!!
  A ,,trupy historii” NALEŻY ZOSTAWIĆ
  rozliczyć,,TYCH CO TERAZ”-nie ma co się bawić!!!

  Zostawmy,więc ,,EPOKĘ RZECZKA” 🙂
  Bo w HISTORII GMINY,już się PISZE
  NOWA KSIĄŻECZKA !!!

 20. Victoria pisze:

  I znowu jak ZAWSZE,nie zostanie ,,DOCZYTANA”
  a,,odchodzący” będzie udawał ,,UCZCIWEGO PANA” 🙂
  Jeśli OBECNY,nie rozliczył POPRZEDNIKA/bilans otwarcia/ /
  NA ,,TRUPACH HISTORII” -NIE ZBUDUJE SIĘ SWOJEGO POMNIKA !!!

  Zwykła PROPAGANDA ma niewiele wspólnego z OBIEKTYWIZMEM,a jeszcze mniej z PRAWDĄ !!!

 21. Mieszkaniec Staroradomskiej pisze:

  Do grzybek – śmierdzące to są Pana słowa, a nawet jak chrzanowski ma tam działkę to co z tego, jakby miał działkę na radomskiej, to może radomskiej tez nie będziemy robić.Nadrzeczna to przecież główny deptak nad zalewem, a może powinni odcinek przy jego działce zostawić w piachu jak było dawniej… wtedy na pewno by było sprawiedliwie dla niektórych. Odnośnie Staroradomskiej to proponuje się przejść po deszczu i ugrzęznąć w błocie, nadmienię iż jest to prawie ostatnia ulica piaszczysta(nieutwardzona) po tej stronie torów i w dodatku przelotowa dla ludzi mieszkających w Piotrowicach i Gzowicach którzy chcą udać się nad zalew. Bardzo dobrze że w końcu ktoś myśli rozsądnie i chce się za to wziąć.

 22. zejak pisze:

  Jak już wcześniej ktoś napisał niedawno została dokonana zmiana w budżecie i po poprawce zostanie dodatkowo zrobiona jeszcze strona południowa ulicy. Ze słów wyżej napisanych wynika że po stronie południowej jest działka Pana Chrzanowskiego.
  Nikt by się tego nie czepiał jak by cała ulica Staroradomska została zaplanowana w budżecie Gminy. A tak na początku roku została dokonana zmiana na korzyść mieszkańców całej ulicy a nie tylko strony południowej.
  Interesuje mnie tylko czemu Wójt nie dokonał takiego zamiaru przy tworzeniu budżety tylko dokonał to zmianą i to dziwne na początku roku.
  Ciekawe jakie za tym przemawiały względy.

 23. piątek pisze:

  a po drugiej stronie torów jeszcze wiele piaszczystych ulic. czy to sprawiedliwe, że w Waszej części chcecie mieć wszystkie ulice utwardzone, a w części za torami nie ma utwardzenia, lamp ulicznych, progów zwalniających, wiat przystankowych, chodników i tak dalej i tak dalej… a podatki płacą wszyscy i radni z części za torami też są i co robią?

 24. sąsiad grzybek pisze:

  Ulica Kościuszki która jedzie się na posesję gdzie mieszka pan Chrzanowski jest piaszczysta, bez oświetlenia, jako jedyna odchodząca od Radomskiej. Jak deszcz spadnie to w kaloszach trzeba chodzić. A jak się zapytałem kiedy będzie zrobiona, to usłyszałem że na pewno nie w kadencji gdzie gdy jest radnym, bo tu mieszka tylko 8 rodzin i są ważniejsze potrzeby w gminie niż ulica Kościuszki. My byśmy nie mieli nic przeciwko, zeby chociaż do Zachodniej zrobić utwardzenie. Też mi się wydaje że „podgrzybek” to jakiś „uczciwy na start” lub od Kuropieski albo pana Frączka boli chodnik Chrzanowskiego na ulicy Piłsudskiego, bo każdy mieszkaniec Staroradomskiej i okolic raczej by się cieszył z utwardzenia drogi, a nie pisał, że to sprawa śmierdząca. Jak się patrzy na zachowanie opozycji to należało by ich wszystkich wysłać do leczenia. Życzę radnym, zeby chociaż w 50% byli tacy jak pan Chrzanowski to byłoby o wiele lepiej w gminie.

 25. sąsiad grzybek pisze:

  Panie piątek, a co mnie obchodzi że Staroradomska jest w części północnej. Moze raz w życiu tam dyłem. Jakieś dzielenie północ południe jest idiotyczne. jak patrzę na mapę, to z utwardzenia całej Staroroadmskiej skorzystają najbardziej ludzie z tak zwanego południa, bo skrócą sobie drogę jadąc z Radomia. Widać niektórym chodzi o to, by tylko jątrzyć i siać podziały. Radna z południa mogła nie głosować za utrzymywaniem śmiesznej szkoły w Gzowicach za 600 tysięcy złotych do której chodzi 20 osób. Mielibyście pieniądze na drogi.

 26. mathie pisze:

  Tak sobie przeglądam te komentarze i wnioskuję, że skoro pojawiają się komentarze osób, które na co dzień „nie zaglądają” na ten portal, to chyba najlepszy znak, że w tej plotce z działką musi być jakieś ziarno prawdy.
  Z drugiej strony nie ma się co dziwić, że pojawiają się takie plotki, skoro radny – członek władzy kontrolującej wójta, ma z wójtem tak zażyłe relacje, co ludziom może dawać do myślenia – „załatwił sobie”. Choć nie twierdzę, że tak jest. A nie jest tajemnicą, że takie inwestycje, jak ktoś napisał wcześniej, znacząco podnoszą wartość działki. Zastanawiające jest też to, że ta trasa „przelotowa” miała być robiona tylko w części. Czyli, gdzie by „przelatywała”?

 27. I tu się nie zgodzę, Kościuszki nie jest jedyną, Równa, Podgórna też jest ulicą piaszczystą, bez oświetlenia i odchodzi od Radomskiej.
  Hanny Sawickiej, Zielona, Plażowa, Mickiewicza i 1905 Roku jeszcze tylko bez utwardzonej drogi.

  Nie zgadłeś, mnie nie boli chodnik, wręcz przeciwnie publicznie podziękowałem na facebook-u Panu Jerzemu Chrzanowskiemu za drogę dla pieszych.

  Odnoście podziału, co by się nie działo to i tak będą dwie części, kwestia tylko aby mieszkańcy części północnej mogli poprzeć na początek inicjatywy które chce zrobić część południowa.

 28. ?????? pisze:

  zastanawiające to są zażyłem stosunki Mathie i Macieja, może na ten temat warto coś powiedzieć? Piszecie jeden po drugim, kręcicie szesjaTV, a razem też pierzecie sobie skarpety?

 29. ?????? pisze:

  i nikt mathie nie napisał wcześniej że coś podnosi wartość działki, napisałeś to ty:)

 30. Ale jesteś zabawny, cieszę się że humor tobie powrócił.
  Życzę jeszcze wielu tak doniosłych wypowiedzi.
  Pozdrawiam, wiadomo kogo …

 31. krótkie gacie pisze:

  Chłopcy (mathie i Maciej) jako serdeczni kumple, czy tam nawet partnerzy od szesjatv, ustalcie w końcu wspólną wersję. Frączek opowiada się za Staroradomską, Kończyk popiera (na grupie jedlnia letnisko) a mathie oskarża że Chrzanowski cenę działki sobie chce podnieść. Robicie politykę w krótkich gaciach, ale trochę powagi. Stosowanie chorej logiki, że nie można nic robić na ulicy, gdzie radny ma nieruchomość jest idiotyczne. Prosze na grupie jedlnia letnisko zobaczyć zdjęcia Staroradomskiej zanim ktoś sie jeszcze wypowie. Próba oczerniania pana Chrzanowskiego przez przyjaciela Macieja Fraczka bije bardziej we Frączka niż w pana Chrzanowskiego. Czym innym były wodociągi i kanalizacje na niezamieszkanych polach w Natolinie, w celu podbicia ceny kawałka pola, a czym innym chyba jest Staroradomska gdzie mieszka pełno ludzi. Takiej złej woli jak tu w kilku komentarzach widać to nam nie potrzeba. W końcu wójt wycofa Staroradomską argumentując że partner polityczny Fraczka znowu narzeka w internecie.

 32. W Polsce obowiązuje demokracja i wolność słowa. Każdy może głosić poglądy jakie mu się podoba i pomimo że w wielu kwestiach nie zgadzam się ze znajomymi to z tego względu nie roszczę do nich pretensji.
  A mnie ciekawi, kogo ty kompromitujesz?
  Ponieważ robi się ciepło, trzeba przyzwyczajać się że krótkie spodenki będą na porządku dziennym.
  Co do wycofania ulicy Staroradomskiej, to nie ma co się obawiać, Wójt nie jest władny do dokonywania takich zmian. Tylko Rada Gminy może dokonać zmian w inwestycjach.

 33. czytelnik pisze:

  Coś niebywałwego, coś niezwyklego, coś niesamowitego stało się w Jedlni. Zbudowano chodnik po jednej stronie ulicy Piłsudskiego. Wyjatkowa inwestycja i to w 10 rocznicę bycia gminy w Unii Europejskiej i po 69 latach od zakończenia wojny. I to dzięki niezwykłej inicjatywie radnego Chrzanowskiego. W takim razie radny cChrzanowski na wójta.

 34. Victoria pisze:

  Znowu będzie ,,mniała” czym chwalić zacna rodzina
  że polska ziemia WYDAŁA TAK PŁODNEGO SYNA 🙂
  Co rozbił NAZIEMNE UKŁADY
  tworząc WNET NOWE,lecz w końcu NIE DAŁ RADY.

  Teraz już nie wiemy,CZYJA OŻYWCZA BARYKADA ?
  przewodniczący MILCZY ,a ,,były” wciąż pisze i gada Czytam z pobłażliwością blog naszego krasnoludka
  co opowiada bajki jak dziecko,choć różni go bródka.
  Broda z ,,BRÓDKĄ,ma niewiele wspólnego
  Bródka zdobywał medale,broda już do niczego
  Bo letko zrudziała i trochę ,, wylniała”
  a właściciel brody,wciąż nie ,,żałuje mowy i ciała”.
  Ciągle te,,niedorzeczności ” PLECIE 🙂
  że ON NAJMĄDRZEJSZY ,na tym głupim świecie ”
  Dwoi się i troi,GŁUPOTY OPOWIADA
  czy tak robi/x/ człowiek,czy jeszcze wypada ?
  Wciąż karmią blagą GMINNE SPOŁECZEŃSTWO
  głosząc wszem i wobec SWE i WÓJTA MĘSTWO !!!

  W historii świata,był tak słusznej budowy/165 cm/
  mistrz propagandy ,tudzież przekłamania
  ale on należał do innego zgrupowania 🙂
  JAKI<TO JEST PORTAL Jedlnia24 SAMORZĄDOWY ?
  gdy FIRMUJE je jak SWÓJ ,,mierny radny",nawet nie POWIATOWY 🙂
  Duet gminny ma tych BLOGÓW KROCIE
  jeśli PIĘĆ mało,jest miejsce na ,,sołtysowym" płocie 🙂

  Jeśli,to co piszę ,TO SA PRZEKŁAMANIA ?
  CHĘTNIE JE SPROSTUJĘ – tak WIELE JEST do DODANIA 🙂