Sesja Rady Gminy bez udziału wnioskodawców [film szesjaTV]

Wczoraj odbyła się XLVIII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Jedlnia-Letnisko z udziałem tylko ośmiorga radnych. Na posiedzeniu, które miało zadecydować o przyszłości przewodniczącego Rady Gminy, nie zjawił się nikt spośród siedmiorga radnych-wnioskodawców, którzy podpisali wniosek o odwołanie Tadeusza Kuropieski z tego stanowiska.

Porządek obrad przedstawiał się następująco:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Podjęcie uchwały w sprawie odwołania Przewodniczącego Rady Gminy Jedlnia-Letnisko Pana Tadeusza Kuropieski.
 3. Zamknięcie sesji.

Wiceprzewodniczący Waldemar Lewandowski odczytał pisma wnioskodawców. Jedno, podpisane przez siedmioro radnych, o odwołanie Tadeusza Kuropieski z funkcji przewodniczącego Rady Gminy. Drugie, podpisane przez czworo spośród tych radnych, o wycofaniu tego wniosku.

Treść pism jest dostępna TUTAJ

Kuropieska poinformował, że dla niego jako przewodniczącego Rady Gminy wiążący jest pierwszy wniosek – o zwołanie sesji. Ma to związek z tym, że pismo wycofujące wniosek zostało złożone już po zwołaniu sesji.

Odnosząc się do wniosku o jego odwołanie Kuropieska stwierdził, że o charakterze klubu Wspólnoty Samorządowej, w którym działał, decydowali wójt Piotr Leśnowolski oraz radni Jerzy Chrzanowski i Marzena Wiosna-Michałek, zaś reszta radnych była tylko tłem. Stąd też wraz z nim kilkoro radnych wystąpiło z klubu. Przewodniczący nie odniósł się szerzej do zarzutów postawionych we wniosku ze względu na nieobecność radnych, którzy się pod nim podpisali.

W skład komisji skrutacyjnej powołanej w celu policzenia głosów weszli: Renata Pasek, Maciej Frączek i Bogdan Sikora.

Radni w tajnym głosowaniu radni odpowiadali na pytanie: „czy jesteś za odwołaniem radnego Tadeusza Kuropieski z funkcji przewodniczącego Rady Gminy Jedlnia-Letnisko”. Wniosek o odwołanie poparł 1 radny, przeciwnych mu było 7 radnych. Wobec powyższego wniosek o odwołanie Kuropieski został odrzucony.

– Dziękuję wszystkim, którzy zagłosowali. Ten jeden głos był przypadkowy. Może nawet mój, nie pamiętam – żartował Kuropieska po głosowaniu. – Martwi mnie tylko to, że te krótkie sesje są w coraz mniejszej obsadzie. Kurczy nam się rada ale zostają pieniądze – dodał w nawiązaniu do faktu, że radnym nieobecnym na sesji zostaną potrącone diety.

Kuropieska na koniec poinformował, że sesja, na której radni będą decydować o absolutorium dla wójta za wykonanie budżetu, najprawdopodobniej odbędzie się 23 czerwca 2014 roku.

Poniżej film z ostatniej sesji opublikowany na kanale szesjaTV:Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

13 odpowiedzi na „Sesja Rady Gminy bez udziału wnioskodawców [film szesjaTV]

 1. youtub pisze:

  Czyli Kuropieska nie mam poparcia w Radzie. 7 radnych wnioskodawców i 1 radny co był na sali i w głosowaniu tajnym był przeciw daje 8, czyli minimum do odwołania. To kabaret co wczoraj urządził Kuropieska. Poddał pod głosowanie wniosek, który został wycofany.

 2. Victoria pisze:

  Nie chciał podwazac waści intelektu
  tu TRZEBA POZUMU nie tylko ,,dialektu”
  Prawo na ten temat jasno się WYPOWIADA
  MUSZA WYCOFAĆ WSZYSCY,nie ,,URYWEK /dz..da/ 🙂

  Tylko dlaczego /iluś letni,jak pisał wasc JERZY/
  słaba PAŃSKA DYKTATURA,czas wracać do,,macierzy”
  Przekazać synowi cała AGENTURĘ
  w WIANIE zas także przekazać FURĘ 🙂

  Kursy z JEDLNI ,tudzież do WARSZAWY
  ZAPEWNI WÓJT ZAŁATWIAJĄC /sprawnie ?/ SPRAWY
  Choc moze nie wazne ILE SIE ZAROBI,lecz do NEDZNEJ
  EMERYTURY troche sie dorobi Ł=

 3. mirek pisze:

  Zwołać sesje i na nią nie przyjść, to trzeba mieć tupet. Ja bym obciążył kosztami tą wielką siódemkę z rady, może wtedy by zaczęli myśleć nad zgłaszanymi wnioskami a nie tylko polityczna hucpa. Czas już chyba dorosnąć a nie dalej uskuteczniać zabawę w piaskownicy.

 4. mieszkaniec pisze:

  mirek sam dorośnij i powtarzasz sie już

 5. mirek pisze:

  I będę się powtarzał. Bo to skandal i trzeba go piętnować. O tym trzeba mówić dużo i głośno, by ta siódemka nigdy nie zasiadła w Radzie, gdyż do tego niedorosła.

 6. czytelnik pisze:

  To zabawa za pieniądze podatników trwa nadal w najlepsze. Ale już niebawem każdy z zabawowiczów wróci na swoje miejsce z dużym płaczem. Bo jak się nie nadajemy to trzeba wykonać gwałtowny odwrót na poprzednią pozycję. Dużo dobrego panie przewodniczący Kuropieska.

 7. On pisze:

  taaaa…kuropieska super przewodniczący jasne az naprawde…chłopa wybrali na urząd

 8. lolita pisze:

  a macieja też odwołali?

 9. waszka pisze:

  Grupa Kuropieska i spółka zor potrafią tylko afery urządzać względem wójta a jak coś śmierdzącego dotyczy ich samych to i portal milczy a pan redaktor węszyć lubi dziwna sprawa, a między spółką tajemnica jak by się nic nie stało.Jeżeli radny Frączek postąpił nie etycznie to dlaczego komisja rewizyjna nie zajmie stanowiska w tym temacie i nie wyjaśni tego?Podejrzewam że boją się narazić koledze bo stracą głos decydujący.Takich doczekaliśmy się radnych dlatego potrzeba wielkich starań żeby tacy nie dostali się już więcej do rady i nie ośmieszali się na tych sesjach.Mój radny którego wybierałam ja i duża grupa znajomych zawiódł nas przechodząc do takiej kabaretowej spółki.Jeśli będzie startował straci u mnie i nie tylko głosy.

 10. duda pisze:

  sam wójt , też mówił o poprzedniku , że zatrudniał radnego , a sam też zatrudnił i co warte te słowa?

 11. kimo pisze:

  sam wójt , też mówił o poprzedniku , że zatrudniał radnego , a sam też zatrudnił i co warte te słowa?

 12. małgośka pisze:

  sam wójt , też mówił o poprzedniku , że zatrudniał radnego , a sam też zatrudnił i co warte te słowa?

 13. aser pisze:

  Leśnowolski nic nie mówił o zatrudnianiu radnego przez poprzednika, tylko o gigantycznych nagrodach dla tego radnego – konkretnie Lewandowskiego, którego Kuropieska i Frączek wynieśli na wiceprzewodniczącego rady gminy. Najpierw proszę pokazać gdzie Leśnowolski krytykował zatrudnienie radnego a potem się wypowiadać.