Zaglądamy nad zalew „Siczki”

Zmienił się wygląd ulicy Nadrzecznej przy zalewie „Siczki”. Od kilku tygodni stoją nowe lampy, a dwie nowe siłownie zewnętrzne cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Inwestycja nad zalewem realizowana jest w ramach projektu „Rozszerzenie bazy turystyczno – sportowo – rekreacyjnej w Jedlni – Letnisko”.

Zakres prac obejmował m. in. demontaż 21 żelbetonowych słupów oświetleniowych, budowę 30 latarni oświetleniowych na słupach stylowych z oprawami sodowymi o mocy 70 W, wymianę 21 latarni oraz budowę oświetleniowej linii kablowej.

W okolicach mola nowe latarnie oświetleniowe współistnieją z napowietrzną linią elektroenergetyczną. Na jednym ze słupów wciąż zamontowany jest reflektor, który bladym zimnym światłem oświetlał okolice tamy. Mamy nadzieję, że stary reflektor zostanie zdemontowany.Na czerwonym deptaku są już tylko stylowe latarnie.


Zdjęcie siłowni zewnętrznej w okolicy placu zabaw dla dzieci zrobione dwa tygodnie temu.

Zdjęcie siłowni zewnętrznej w okolicy kładki zrobione wczoraj. Teren przy siłowni został pokryty żwirem.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotogaleria, News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

14 odpowiedzi na „Zaglądamy nad zalew „Siczki”

 1. lolita pisze:

  no i znowu źle, a maciej robił zdjęcia jadąc rowerem?

 2. mirek pisze:

  i ciągle nie ma desek na siedziskach. deski były w planie, ale były nieoheblowane i z drzazgami. po interwencji radnego fączka deski zdemontowano i jak widać do tej pory ich nie zamontowano. czyżby z nich zrezygnowano? czy tylko montaż znacznie się wydłuża … jak budowa orlika.

 3. gosia pisze:

  Dochodzę do wniosku że szkoda zaglądać na ten portal a jeszcze gorzej wypowiadać się bo mam wrażenie , że piszą tylko jedni i ci sami ciągle niezadowoleni , jacyś ułomni chyba . Niektórych cieszą nawet małe zmiany na lepsze w ich wsiach . W Jedlni choćby zbudowali pałac , zatrudnili wszystkich chętnych w Urzędzie Gminy to i tak było by większości nie na rękę . Nie potraficie uszanować obecnego wójta , który jak widać zmienił Jedlnię na lepsze w tak krótkim czasie . Cieszcie się , że macie gdzie posiedzieć , iść na spacer bo nie wszyscy w tej gminie maja takie możliwości relaksu . Z ,, zadupia ” zrobiła się fajna chociaż mała metropolia .

 4. Svaigas pisze:

  Toć ja patrzę i nie wierzę..
  Wysypany żwir pod siłownią!
  (nie jest to szczyt marzeń – kostka lub eltan, ale jednak jakiś postęp jest)
  W tym wszystkim dziwi mnie fakt, że nie ma jeszcze umieszczonych informacji na popularnych blogach o tym, jak gmina pięknieje, jak dużo się dzieje, czy też o tym jak jest o wiele lepiej.

 5. tolek pisze:

  @Gosiu narażasz się na śmieszność pisząc ‚zmienił jedlnie’ czy ‚mała metropolia’ , jednym chodnikiem orlikiem czy placem zabaw zmiany nie zrobisz. Już poprzednik przed wyborami ochlapy rzucał. a na szacunek to trzeba zasłużyć, z powietrza się nie bierze, najpierw ludzi trzeba szanować a potem szacunku oczekiwać.

 6. jachaś pisze:

  Tak w temacie. Najpiękniejszy wójt w Polsce 😉

  http://i.imgur.com/MVS6K2M.jpg

 7. Victoria pisze:

  @ gosia
  Nie wiem czemu służy Twoje lukrowanie
  ,,gdyby nie kultura”-kogo masz na stanie ? 🙂
  Ależ,ta Władza buduje ,,CUDEŃKA Ii CUDA
  można być kontent,gdyby nie obłuda .

  Jeszcze przed budową ,,Budowle” się projektuje
  dziwić tylko może,że z użytkownikami się nie konsultuje 🙂
  My wbrew ZAZDROŚNIKOM budujemy bez opamiętania
  tak dużo rozumu co i,,stękania”/ ,pijaru powtarzania/ 🙂

  Co ZEŚMY zrobili ,co pobudowali
  po cóz nam mieszkańcy – PO TO BY STĘKALI ? 🙂
  Jak nie przestaną wstrzymamy roboty
  choć my ,,spieprzyli”,lecz wasze KŁOPOTY 🙂

  Przecież,za chwile kadencja mija
  więcej się nie ,,łyknie”-nie napasiem /R..ja/
  Jak widzicie w naszej pracy jakieś ,,niedoróbki”
  TRZEBA WAM MILCZEĆ,, 50 letnie głupki/p, Chrzano…..

  Bo my to fachowcy,my już kiedyś budowali
  bo my tą Polskę i Gminę TAK WYWINDOWALI 🙂
  Wiec się chwalimy zabawą i radością
  z perspektywy ludzi,tylko UŁOMNOŚCIĄ ?

  Gdzie nie dotkniem CUDU wszędzie MANKAMENTY
  Chyba już wypiję za WZROSTU PROCENTY 🙂

  @ jolita
  Mam do WŁODARZA tak proste pytanie:
  ,,kiedy z MAĆKIEM skończy się ROZLICZANIE ?
  Ale : P WÓJCIE wypijmy za błędy,za błędy na GÓRZE
  przecież i u PANA trza ZAMIEŚĆ PODWÓRZE 🙂

  ,,

 8. On pisze:

  Cieszcie się pajace że coś jest jednak robione ile wy @#$% będziecie szczekać co??nierobiy @#$% jak wam nie odpowiada to do roboty albo wynoocha stąd zmieńcie miejsce zamieszkania lub startujcie w wyborach lenie śmierdzące!

 9. mirek pisze:

  do @ On
  jedyne co umiecie to obrażać innych?

 10. on na plus pisze:

  Bardzo dobra puenta. Tez tak uwazam. Facet podniosl gmine z kolan. Oddłuza., inwestuje. A 4 czy 5 flustratów pseudo przeintelektualizowanych jak V lub z niespelnionymi z braku niemocy i umiejetnosci ambicjami ciagle szukaja dziury w drobnych sprawach. trzeba bylo nabrac gruzu z tej górki co lezala wiadomo gdzie i ta dziure sobie zasypac. Przynajmniej gruz byscie w pore uprzatneli.

 11. Victoria pisze:

  Nie mamy większych pretensji do ARYSTOKRACJI :0
  lecz w NIEDORÓBKACH chyba jest CZĘŚĆ RACJI ?
  To nie Władzy wina ,toć to ATOMY
  ŻE MOMY ,to co MOMY 🙂

  Trzeba kilka atomów,aby była CAŁOŚĆ
  ale już niewielu by powstała ZAZDROŚĆ .
  Jednak w ,,głupiej niby opozycji” też WIDAĆ POSTĘPY 2 czy 3-ech,,FRUSTRATÓW” :)a wciąż ROSNĄ ZASTĘPY!!!

  Czy to są FRUSTRACI,czy LOGICZNIE MYŚLĄCY ?
  czy też w NASZEJ władzy,ktoś NIEDOWIDZĄCY ?
  Jednak jest,to SKOK wyrażny skok o ok !OO%
  takim wzrostem nie pogardzi nawet ,,mierny docent” 🙂

  Jednak co raz bardziej się sprawa wyjaśnia
  że WASZA KULTURA co raz bardziej PRZAŚNA !!! 🙂
  W innych gminach już zboże rozkwita
  u nas NIEDORÓBKI tak jak OKOWITA/bimber/

  Co do mej osoby,to wyrazna NADINTERPRETACJA
  gdzie ,,ma INTELIGENCJA”,a gdzie PRAWDY RACJA ? 🙂
  Jeśli zaś chcecie z PRAWDA DYSKUTOWAĆ
  trza wyłożyć ARGUMENTY,aby się nie CHOWAĆ .

  A wszystkie SZANTAŻE ZOSTAWCIE SOBIE W SIENI
  JAK BÓG POZWOLI,PEWNIE WAS SIĘ ZMIENI ? 🙂

 12. mieszkaniec J. pisze:

  Do t.zw. „lukrowników”
  Zostałem sprowokowany do napisania tego postu w związku z obrażaniem mieszkańców wnoszących uwagi do niektórych inwestycji, które powstają w naszej gminie, a nie spełniają ich oczekiwań.
  @-Victoria – w dniu 16 czerwca 2014 o 15:14 – w swojej fraszce jasno i przekonująco przedstawił(a) problem, którym chciałbym się zająć, biorąc pod uwagę istotę problemu i ciągłe obraźliwe aluzje „lukrowników” do t.zw. „frustratów”, „niezadowolonych” , „malkontentów” itp.
  Znając wielkomiejskie problemy i mając spore doświadczenie od kilku lat staram się służyć społecznie wykorzystując nabytą wiedzę . W gminie powstało wiele inwestycji mniej lub bardziej korzystnych dla mieszkańców. Cieszą nowe inwestycje, jednak brak wystarczających środków, hamuje szybszy postęp prac. W związku z tym, mając do dyspozycji ograniczone kwoty – należałoby zgodnie z prostymi zasadami ekonomi i nowoczesnymi technologiami racjonalnie nimi gospodarować.
  Jednak, jak zauważyłem na forach – mieszkańcy – skarżą się na niektóre powstające inwestycje, co jest podobno wynikiem braku porozumienia z władzami.
  Czytając wpisy na forach, zauważyłem sporo racji ze strony mieszkańców. Ponieważ jesteśmy w temacie „ zalewu Siczki” skoncentruję się nad tym ważnym dla gminy projekcie. Uwagi do „betonowej” części projektu zamieściłem w innym poście. Obecnie kilka konstruktywnych uwag o nowościach;

  Latarnie.
  Nowe latarnie w dzień pasują do Promenady. Natomiast w nocy, w mojej ocenie jest gorzej jak źle. Męczące i słabe oświetlenie nie nastraja do spacerów, a miało być inaczej. Dlaczego nie zainstalowano oświetlenia LED około 10-30W w barwie np. 2.700K lub zbliżone ?.
  Z racji niskich kosztów eksploatacji i wrażeń wizualnych – LED przewyższają znacznie oświetlenie sodowe. Dlaczego projekt nie był zweryfikowany ?. Czyżby gmina nie zatrudniała ekonomistów i elektryków….
  Ponadto, pozostawiona energetyczna sieć napowietrzna uroku części plaży nie podwyższa. Ze swojej strony proponowałbym zajęcie się tą sprawą – bo „ptasie sejmiki” – siedzące na drutach skutecznie wypłoszą siedzących na betonowych ławach „odpoczywających” spacerowiczów.

  Siłownie napowietrzne.
  Pomysł wydaje się być sensowny. W całej Polsce szeroko rozpowszechniony. Natomiast w związku ze skromnymi środkami na obecną chwilę – moim zdaniem – wystarczyłby jeden komplet, a w przypadku większego zainteresowania możny by dokupić inny z rozwiązaniami np. bardziej zaawansowanymi. Bulwersuje mnie jedynie sposób posadowienia tych przyrządów. Ponieważ przyrządy znajdują się na terenie kompleksu Natura 2000 miejsce to powinno harmonizować z krajobrazem – niestety, tutaj mamy znowu na około beton, ostry łupany żwir i kamienie – czy jest bezpiecznie ? a może lepiej np. trawa – znacznie taniej i estetyczniej.

  Kontener z toaletami
  Bardzo potrzebny mam nadzieję, że jego wielkość ma swoje uzasadnienie. W przyszłości, może zostanie wkomponowany w roślinność – zimozieloną.

  Reasumując, byłbym wdzięczny komisji, ekipie kompetentnych pracowników UG, doradcom – gdyby z większym wyczuciem zajęli się tym kompleksem sportowo-wypoczynkowym – może jeszcze da się coś zrobić. Przykładowo kort tenisowy- odpłatnie z instruktorem, altana (gwałtowne zmiany pogody, nasłonecznienie) itp,

  Kluczowe walory kompleksu wypoczynkowego to wartości krajobrazowe, połączenia widokowe z lasem, wodą zalewu oraz Promenadą.
  Projekt Promenady w planach 2009 r oparto, głównie o elementy istniejące, stanowiące o wartości krajobrazowej i turystycznej kompleksu . Natomiast dodatkowe elementy winny obecnie być wprowadzone w oparciu o analizy aktualnych wartości krajobrazowych i zapotrzebowania mieszkańców – z ostrożnością i wyczuciem estetyki.

  Etapy inwestycyjne, jak i eksploatacyjne powinny być prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych technik i technologii służących ochronie środowiska, niskich kosztach utrzymania oraz wykorzystaniu i promowaniu odnawialnych źródeł energii. Jest to szczególnie istotne w sytuacji gdy obszar na którym realizowany jest projekt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Puszczy Kozienickiej i Natura 2000.

  Dalsza budowa kompleksu wzdłuż zalewu oraz uporządkowanie przestrzeni wokół niego nie może ingerować w środowisko naturalne i w żadnej mierze nie może przyczynić się do pogorszenia jego stanu.

  Ideą projektu – moim zdaniem – winno być również wykorzystanie i maksymalne wyeksponowanie istniejących walorów terenu i architektury z wykorzystaniem tam gdzie jest możliwe podświetlenia LED w porach wieczorowych.

  Oznaczone trasy i walory przyrodnicze puszczy oraz połączenie sąsiadujących terenów z przestrzenią Promenady – np. zabytkowy drewniany kościół i stare zabytkowe domy, tereny zielone mieszkańców – po uporządkowaniu, pozwolą wykreować nową, wyjątkową i spójną przestrzeń-trasę, służącą zarówno mieszkańcom gminy, jak i gościom – tworząc wizerunek gospodarnej Gminy.

  Przy rozwiązaniach przestrzennych oraz ukształtowania i doboru zieleni, moim zdaniem należy się starać, aby Promenada była atrakcyjna przez cały rok.

  W projekcie tej inwestycji powinny być uwzględnione również zasady zrównoważonego rozwoju , co w znacznym stopniu przyczyniłoby się do poprawy atrakcyjności, co szczególnie docenią przyszli i obecni mieszkańcy Gminy.

  Reasumując, z całym szacunkiem dla Pana Chrzanowskiego – nie zgadzam się z wpisem, że jesteśmy społeczeństwem roszczeniowym i niezadowolonym ze wszystkiego – ja odbieram i przekazuję większość uwag jako wskazówki konstruktywne mając na uwadze możliwości finansowe, przyszłość, koszty, estetykę.
  Nie stać nas na poprawianie licznych błędów – w następnych kadencjach.
  Czy warto o tym rozmawiać – uważam, że nie mamy innego wyjścia, chcąc mieszkać w czystym zadbanym środowisku bez pozostałości dla potomnych.

 13. Victoria pisze:

  Krytyka ,,jaka by nie była „spełnia swoje cele
  podobnie jak niedzielny pobyt w kościele.
  Jednak powoduje CO NIE CO ZADUMY
  chyba,że ADRESACJI już ,,palą gumy” 🙂

  Najlepiej jak by była konstruktywna
  lecz mimo wszystko powstaje sytuacja dziwna.
  Ludzie krytykują wykorzystują portale
  władza robi aby robić,nie przejmuje się wcale.

  Wezmy pod uwagę ,,nasz MUR ZAPOROWY”
  przecież mógłby być ,,kształcący i zabawowy.
  Wystarczyło ,,PRZESTRZELIĆ” mury
  różnymi ,,figurami” – czyli ,,ZAMIERZONE DZIURY”.

  KOŁA i kółeczka,kwadraty, trójkąciki i łuki
  te ,,dziury” dodają uroku i służą do nauki
  A tak powstał ,,mur zaporowy”
  tyle ludzi w Gminie a gdzie,,MYŚLĄCE GŁOWY”?

  Czy ten mur,jest,,oporem pozytywnej myśli” ?
  czemu przed budową Wójt tego nie UŚCIŚLIŁ?
  Niedobrze jak Władza i mieszkańcy sobie
  nic dobrego nie czeka w tej naszej ,,chudobie”

  Przecież powinien powstać ,,plan zagospodarowania”
  pewnie wielu miało by ,,konstruktywnego dodania”
  Ten MUR, niczym ,,MURY JERYCHA”
  MÓWIMY,TRĄBIMY” ,a w SŁUCHANIU KICHA” 🙂

  Toż,to prawie jest MUREM BERLIŃSKIM
  będzie nas straszył,BĘDĄC KICZOWI BLISKIM 🙂
  Uwagi ,,MIESZKAŃCA J co betonowe słupy,,rucha”
  one tak pasują jak ,,KWIATEK do KOŻUCHA” 🙂

  Tak PISZEMY,PISZEMY, a ,,mury wciąż rosną i rosną …..
  MAM NADZIEJĘ,że JESIENIĄ RUNĄ i zmieni się WIOSNĄ !!!

 14. niunia pisze:

  nic nie było nad zalewem -narzekali
  jest coś robione nad zalewem – narzekają
  uwaga!!! nadal będzie robione i co? – też będą narzekać
  wniosek: robić swoje i się cieszyć, że ja zrobiłem a nie NASTĘPCA..
  najlepiej będzie mieć w Jedlni rowy, krowy i … świnie.. to na 100% byśmy byli uradowani bo inaczej chyba już nie powiem..pozdrawiam Jedlnię Letnisko