Wójt nie uzyskał absolutorium [film szesjaTV]

Rada Gminy Jedlnia-Letnisko nie udzieliła wójtowi Piotrowi Leśnowolskiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2013 rok. Za udzieleniem absolutorium głosowało 7 radnych, przeciwko było również 7 radnych. W głosowaniu nad absolutorium nie brał udziału radny Maciej Frączek.Ten wpis został opublikowany w kategorii Film, News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

19 odpowiedzi na „Wójt nie uzyskał absolutorium [film szesjaTV]

 1. lolita pisze:

  a dlaczego przewodniczący rady nie przedstawił sprawy frączka i pisma od prawników wojewody? czyżby się czegoś obawiał?

 2. bolek pisze:

  Więcej informacji Panie Leśnowolski na temat złodziei , którzy okradali naszą gminę.Współczuję Panu, że musi się Pan męczyć z tymi pożal się Boże „radnymi”. Mam nadzieję że w nadchodzących wyborach nikt tych nieudaczników i spekulantów nie wybierze. Dziękuję za upiększanie naszej gminy i mam nadzieję że Maciek zmądrzeje i zagłosuje za udzieleniem absolutorium. Pozdrawiam

 3. bywalec pisze:

  Przed chwila przeczytałem blog Pana Leśnowolskiego o wysokości nagród dla jednego z radnych oraz v-ce Wójt. Ludzie, to się w głowie nie mieści aby otrzymać 500 tyś nagród czy 40 tyś. Panie Przewodniczący Rady, proszę nie uprawiać polityki tylko zainteresować się tą sprawą. Przecież partia do której Pana podobno należy za punkt honoru ma właśnie prawo i sprawiedliwość. Tak więc do roboty. Po to został Pan wybrany aby te sprawy wyjaśnić od przysłowiowej podszewki. apel do Pana radnego Frączka. Proszę nie iść tą drogą którą wyznacza Panu Pan Przewodniczący. Jak Pan może być w komitywie z radnym który przyjął 40 tyś. nagród. Przecież to też były Pana pieniądze. Czekam na Pański komentarz w tej sprawie bowiem jestem Pańskim wyborcą i w tej chwili żądam aby Pan przestał politykować a zajął się tą sprawą.

 4. tomasz pisze:

  a ja jestem wyborca pana Jerzego i żądam aby zrezygnował z mandatu radnego bo według mnie nienależycie go wypełnia.
  I co @bywalcu …żądać sobie możemy, :):):)

 5. piątek pisze:

  A ja, jako wyborca p. Leśnowolskiego, żądam, ażeby zaprzestał on lansować się na byłym wójcie Rzeczkowskim i jego błędach, ażeby nie uprawiał maglarskiego PR-u na swoim blogu i żeby merytorycznie i zgodnie z faktami wypowiadał się na temat swojej pracy na stanowisku wójta Gminy Jedlnia Letnisko.

 6. Ziggy pisze:

  To i ja dodam swoje trzy grosze jako mieszkaniec Jedlni-Letnisko. Proszę pana wójta, żeby przestał przemawiać na swoim blogu w moim imieniu. Bycie mieszkańcem Jedlni nie oznacza z automatu popierania wójta.

 7. lawinia pisze:

  ja proszę natomiast by przestał nazywać innych gangreną bo mi wstyd, jak potem słyszę w pociągu, że moją gminą zarządza prymityw i że w Jedlni mieszkają jakieś żłoby, skoro sobie coś takiego na wójta wybrali. Nie cvhcę słuchac takich rzeczy, bo mam potem żły humor przez resztę dnia. Nie chę być żłobem jakimś!

 8. mieszkaniec pisze:

  Banda z tych pseudo radnych…nie wybierać ich więcej niech za robotę uczciwą lub nie uczciwą się wezmą ale u siebie w domu a nie w urzędzie!!!

 9. waszka pisze:

  To ja dodam swoje pięć groszy panie wójcie bardzo dobrze że ujawnia pan prawdę co działo się w tej gminie wreszcie ktoś musiał to zrobić.Tylko ten pana w tym nie poprze kto liznął niezły kęs kiedyś.

 10. Victoria pisze:

  Prawdę,ujawnił Fraczek,jak DOJRZEWAŁA WŁADZA
  lecz niestety NIEKTÓRYCH wciąż POKRYWA SADZA.
  SADZA:GŁUPOTY,INDOLENCJI,PYCHY i ZAWIŚCI
  więc znowu,,CZARNY KRĄG” ,się ZIŚCI /historii/

  Gdyby czysta woda ,była w tym zalewie
  wrzuciło by się do wody i BYŁO BY PO CHLEWIE. 🙂
  Ale my KURORTEM,więc inne KLIMATY
  można się trochę oczyścić idąc na RORATY !!!

  A gdy zabraknie modłów w tym naszym kościele
  pomodlimy się nad ,,oparami zalewu” w tą niedzielę.
  Będziemy się modlić otwierając coraz to NOWE SEZONY
  na czele DIABŁY,każdy wciąż w SIEBIE WPATRZONY.

  Wciąż się zastanawiam,nic tu do dodania
  CZY to,, SMRODY ZALEWU” godne OTWIERANIA?
  Ale ta polska TENDENCJA – CYRKOWA PRZEWAGA
  Prawie jak w WĄCHOCKU – SOŁTYSA ROZWAGA 🙂

  Grecy ,przecież mają swoje,,GRECKIE MITY”
  więc i u NAS MOGĄ być MIEJSCOWE KOSMITY 🙂

 11. ja pisze:

  Może jako była coś z prawdy bym napisała Hmm i tak to nie bedzie ważne dla was wyborcow

 12. ja pisze:

  Zgnojone nas !!!Nagrody to małe piwo ale od 2010 roku trzeba było się pozbywac niektorych ludzi

 13. Marek pisze:

  aaa sesja i te przekaqmarzanie sie to paranoja Ciagłe awantury tragedia
  chyba rada powinna sie „ogarnąć”

 14. czytelnik pisze:

  To rozpoczął się bój o fotel wójta. Pierwsi uderzyli radni reformatorzy l nie udzielili wójtowi absolutorium za nie wykonannie budżetu gminy za 2013rok Zdyskwalifikowali wójta. Wytkneli m.in. że na inwestycję gminne wójt nie wykorzystał ponad 1.878 tyś zł, nie sporzadzono projektów odwodnienia ulic nie wybudowano z winy wójta 500 mb. chodnika w Groszowicach, opóźniona jest znacznie budowe oświetlenia ulicznego w 5 miejscowościach, do tego rosną zobowiąznia finansowe na rzecz gminy, które na koniec 2013 roku wyniosły ponad 1.593 tyś zł. Do tego wójt nie chce wykorzystywać 53 dniowego zaległego urlopu wypoczynkoweo bo zapewne woli pieniadze anizeli urlop. Tu trzeba dodać, że nie tylko w Groszowicach, ale też i w Jedlni są ogromne trudności z budową chodników. Nie potrafią.
  Odzew wójta był natychmiastowy. Ci radni oraz wielu innych urzędników nabrało za nic grube tysiące w postaci nagród nie robiąc nic. I to dawał im dawny wójt, a ci radni dawali temu wójtowi. I została pokazana wyliczanka kto ile wziął od podatników.
  Do tego wszystkiego na podatników szykuje się następny cios finansowy . Poprzedni wójt sprzedał część nieruchomości gruntowej, która została przejęta decyzyzja wywłaszczeniową na potrzeby budowy szkoły w Jedlni, zgodnie z planem zagospodarowania tej inwestycji. Wójt stwierdził, że plan zagospodarowania to nie dla niego i część nieruchomości na której wybudowano dom nauczyciela sprzedał. Urząd nie wystapił na pismie do poprzedniego właściciela z propozycją zwrotu tej nieruchomości jako zbędnej, czym naruszył obowiązujące przepisy. To teraz właściciele domagają się od gminy wysokiego odszkodowania finansowego. Chyba wiekszego jak nagrdy.
  Wszystko to stało się jak zwykle przez niewiedzę wójta, niewiedzę tzw. merytorycznych urzędników gminnych, niewiedzę radcy prawnego i oczywiście notariusza. Bez tego dokumentu akt notarialny sprzedaży nie powinien być sporządzony.

  Panie wójcie. W przypadku podejrzenia, że pieniadze publiczne zostały pobrane w sposób budzący watpliwości, ma pan obowiazek powiadomić stosowne organy ścigania. Tak stanowią przepisy prawa.

 15. tomasz pisze:

  nagrody, ciągle te nagrody poprzedniego wójta,
  a może zapytajmy ile nas podatników kosztują odprawy i odszkodowania dla pracowników których zatrudnił a następnie pokłócił się z nimi i zwolnił obecny. kwoty też są imponujące, ale o tym cicho sza na blogach.

 16. trele pisze:

  a może zapytajmy wreszcie ile nas kosztują umowy zlecenia dla żon i innych osób z rodzin wybranych pracowników? Bo tego też się doprosić nie można.

 17. po pisze:

  no właśnie .. dlaczego nie można się doprosić?