Pielgrzymi z naszej gminy coraz bliżej Częstochowy [fotogaleria]

W ubiegłym tygodniu wyruszyła 36. Piesza Pielgrzymka Radomska na Jasną Górę. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki są słowa „Nie wstydzę się Ewangelii”. Blisko 100 mieszkańców naszej gminy z parafii pw. Opieki św. Józefa z Jedlni – Letnisko oraz z parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej z Groszowic pielgrzymuje do Matki Bożej Częstochowskiej w grupie 13A (pierwsza kolumna).

W niedzielę pielgrzymów odwiedził Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kuropieska wraz z Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Zbigniewem Spasińskim.

Doceniając wysiłek i wszelkie trudy pielgrzymowania przedstawiciele Rady Gminy w Jedlni – Letnisko, by ułatwić pątniczy szlak, częstowali pielgrzymów przywiezionym ze sobą gorącym żurkiem. Przewodniczący Kuropieska nie chciał jednak zdradzić czy strawę dla pątników gotował sam, czy też z czyjąś pomocą. Najważniejsze, że żurek był pożywny i smakowity.

Fotogaleria:Dominik Surma

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotogaleria, News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

34 odpowiedzi na „Pielgrzymi z naszej gminy coraz bliżej Częstochowy [fotogaleria]

 1. ? pisze:

  Działanie pod publiczkę- czemu w poprzednich latach tego nie robili, tylko w roku wyborczym?

 2. lolo pisze:

  no i kuropieska……

 3. Victoria pisze:

  KA/O/MPANIA WYBORCZA rządzi się dziwnymi prawami
  pielgrzymi dostali żurek,NAS ŻYWIĄ,,SLOGANY”
  ,,Pod publikę”.jednak lepiej grają,,sławetne,, LIDERY”
  na swoich portalach sieją ,,zamęt”,pewnie SZCZERY!!!

  Mając dostęp do PROPAGANDY -za nasze podatki
  należy mieć nadzieję , że to ICH OSTATKI !!!
  Bo to : otwarcie sezonu,następnie warsztaty
  potem godzina W,dożynki może i roraty.

  Uroczystości,,prymne”,koniecznie z POCZĘSTUNKIEM
  LEPSZY BYŁBY PIJAR,GDYBY JEDNAK z TRUNKIEM!!!
  Na czele zaś przeważnie ,,dwaj wodzireje”
  może ,,otwarcie lasu”,u nas ,,przepastne knieje” 🙂

  Knieje propagandy,knieje licznych sukcesów
  piękna nasz Jedlnia ,choć nie BRAK EKSCESÓW
  Puste te ,,warsztaty”,dziwne OŚWIADCZENIA
  ZAKŁAMANIA,PYCHA,czy to COŚ ZMIENIA ?

  Ano zmienia: wiele projektów,WIELKIE OBIECYWANIE
  lecz pewnie nastąpi ,w finansach ZAŁAMANIE,
  Ważniejsze będzie ,,ratowanie gospodarki ”
  ZATYKANE będą NAJWAŻNIEJSZE SZPARKI ”

  Więc UTOPIŚCI czas zejść wreszcie na ziemię
  te ,,GÓRNOLOTNE PLANY” niszczy ,,ruskie plemię”
  Powstała ,,WOJNA GOSPODARCZA”,wojna z Putinem
  trzeba spojrzeć realnie,lepiej być już,, mimem” .

  Dużo się projektuje,gdzie zabezpieczenie w budżecie?
  ZASTANÓW się WAĆPAN,CO WAĆPAN PLECIE !!!
  Ja wiem że,to i nasze POBOŻNE ŻYCZENIA
  niestety EMBARGO wszystko teraz ZMIENIA .

  Co prawda,to nie może,być ,,przedmiotem tłumaczenia”
  BZDURA OBIECANEK, BYŁA DO PRZEWIDZENIA ”!!!

 4. piko pisze:

  PAN Kuropieska ma klasę, pozdrawiam

 5. kurka pisze:

  na pana to trzeba zasłużyć. To chłopek małorolny z Siczek, z kompleksami i wyglądem pożal się Boże. Klasę ma przed wyborami. Działanie pod publiczkę budzi duży niesmak.

 6. kogut pisze:

  no tak jak się nie ma czego czepić to wyglądu, śmieszna jesteś @kurko. a ty w domu lustro masz? czasem nie jesteś łysa?

 7. antek pisze:

  Kuropieska,jak to mówią chce doopę szkłem obetrzeć! Niezle to sobie wymyślił 😉 Za garnek żurku i trochę chleba na spółkę ze Spasińskim? 😉 Nikt tego nie kupi! Ale hieny,żeby tylko zdobyć głosy są w stanie wszystko zrobić,żenada!

 8. chłop pisze:

  No Leśnowolski też się popisoł, ani rozu nie przyjechoł no pielgrzymke, mioł no to 3 loto. Toki świetojebliwy o skopi no 100 swoich potencjolnych wyborcow. Kuropiesko przynojmniej coś przywiozł z Sposińskim, byle co ole zo swoje kupił a nie jok Leśnowolski no gminne nosze pieniążki broni się i odwołuje do sądu oby mu przywrócili dawną pensje, wysyłoł sms bidulko z służbowego telefonu do echo dno no siebie oby sobie stotystyki poprowic. Och ten bidulko bidulko.

 9. Adam pisze:

  Szliśmy prze 8 dni, ale doszliśmy. Było ciężko, ale daliśmy radę. Wróciliśmy, więc nadszedł czas na podziękowania. Właśnie dzięki takim ludziom jak Pan Tadeusz pątniczy trud i szlak stawał się wiele łatwiejszy. DZIĘKUJEMY.
  Nie po obietnicach, ale po czynach można poznawać ludzi.

 10. Szczerze zatroskany pisze:

  Szacun dla pana Tadeusza. Jeśli ktoś coś ma do jego wyglądu, to co powiedzieć o jego poprzedniku?

 11. Victoria pisze:

  Czy , to taka republika
  Ze głupota wciąż to przenika ?
  Przecież,to nasza ziemia cała
  że,FASCYNACJA ,,

  Inni/gazownicy,energetycy,drogowcy i lesnicy
  ROBIĄC SWE zadanie INNI PRZYSPOSOBIĄ
  by MIEĆ SPOŁECZNE UZNANIE !!
  W czasach KOMUNY niektóre,,PARTYJNE KACYKI”
  PODPINAŁY się pod GÓRĘ,aby mieć wyniki 🙂

  Znałem ja kiedyś ,takiego WOZNEGO SZKOŁY
  ,,bez pardonu” wchodził na lekcje i plótł pierdoły.

  Głoszac ,,KURENDĘ” nastepujacej treści
  takie ,,niedorzecznosci”, ze głowa nie mieści >
  CYTUJĘ
  ,,JA i pan dyrektor dziś powiedzielismy :
  ze lekcje skrócone,niech ktoś sobie nie mysli !!
  JA dodatkowo poleciłem żonie,
  by drzwi były otworzone ” 🙂

  Musżę,zaś nadmienić,że żona była sprzataczką
  on roznosi ł bzdury ,ćórka była praczką !!!
  Pracowała w pralni,więc plotki mu przynosiła
  ON JE PRZYSPOSABIAŁ,w tym JEGO SIŁA !!!

  SIŁA tworzenia,czy siła przekonywania ?
  to był AGENT BEZPIEKI,w sumie kawał drania
  Jakaś ANALOGIA ? – tu nikt nikogo NIE BEZCZEŚCI

  PRAWDY SĄ PRAWDZIWE, LECZ NIE POZBAWIONE TREŚCI !!!

 12. kol pisze:

  Dajcie spokój , po co się czepiec pan Spasinski to porzadny i uczciwy człowiek, oby takich wiecej…

 13. tomek pisze:

  „niech nie wie twoja prawa ręka co czyni lewa”. Trochę skwaszonego żurku podanego przez dwóch wieśniaków w celu zrobienia zdjęć. Tak to odbieram. A opisał to tłuścioch z PiSu, czyli Surma.

 14. jaiunio pisze:

  ale dziewita nie było, bo ten gość to dwa razy jest na mszach w gminie gózd, raz w kuczkach a za chwilę w goździe, to dopiero obłuda. ale tak partia każe

 15. Teresa Godziębina pisze:

  Jestem oburzona najnowszym wpisem byłego pana przewodniczącego! I zastanawiam się, jak to jest możliwe, żeby człowiek posługujący się tak prymitywnym językiem w publicznej wypowiedzi sprawował niegdyś tak odpowiedzialną funkcję jak przewodniczący naszej gminy.

  O co tu chodzi z tymi chorobami wenerycznymi? Moim zdaniem brakuje tam jeszcze wirusa HIV i trypra. Co za język, co za skojarzenia!

 16. duszan pisze:

  @ Teresa Godziębina
  Zgadzam się z Tobą w 100%. Ja nie mogę wyjść z szoku, że osoba legitymująca się WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM może posługiwać się takim ordynarnym słownictwem na forum publicznym… Proponuję panu Jerzemu uzupełnić braki dobrego wychowania na jakiś studiach pomostowych, a jak nie, to może na Uniwersytecie Trzeciego Wieku 😉

  Z tekstu Pana Jerzego wywnioskowałem, że wszystko cokolwiek dobrego się dzieje w tej gminie, jest wyłączną zasługą jego i pana wójta. Za to za wszystkie porażki odpowiedzialni są Kuropieska, Frączek, Spasiński, Mathie, Kończyk itd.

  Jestem głęboko przekonany, że jeśli jutro rano nad naszą gminą wstanie słońce, to też dzięki brawurowym działaniom tych dwóch panów…

  I oczywiście na koniec małe pytanie do byłego przewodniczącego: Skoro zeszłoroczny finał był taki wspaniale dopracowany, to może ujawni pan ile za wizytę w naszej gminie zainkasował Pan Andrzej Strejlau i ile w ogóle kosztowała organizacja tego finału…

  Znając życie na taką „promocję gminy” poszły niemałe środki finansowe z budżetu gminy…

 17. małgośka pisze:

  Żenujący wpis Chrzanowskiego niestety, wg. mnie buractwo, syf, kiła i mogiła. Zazdrość żre tego pana że młodzież w gminie się dobrze bawi.

 18. Victoria pisze:

  Szkoda,że zapomniał ,,były” wciąż JĄTRZĄCY
  jak uciekali obaj z wójtem na,,UGORZE” pijący 🙂
  Co oni tam pili ówcześni internauci
  na BLOGU niezwłocznie ZAMIEŚCILI !!!

  Lecz,, niewidzialna ręka „jakiegoś majsterka?
  i o tym portalu nawet wróbel nie zaćwierka 🙂
  To że skończył studia ,czemuś jednak przeczy
  KULTURZE,o czym jak sroka głośno skrzeczy!!!
  \
  KULTURY ,się nie zdobędzie: ZA MASŁO I JAJKA 🙂
  LEPSZĄ KULTURĘ ma ,,PANNA CICHODAJKA”
  Jakie,to głupoty . pisze się w pewnym wieku ?
  Niech służą ,,moje wypociny” CHORY CZŁOWIEKU!!!

 19. Victoria pisze:

  To,jednak nic dziwnego,że w starym/silniku/ puszczają zawory,
  także to,że w ,,starszym wieku”,człowiek często bywa chory.
  Dobrze,jak choroba nie dotyczy ,,rozumu”
  celem zawładnięcia ,,POPULARNOŚCI TŁUMU” 🙂

  A to właśnie jest taki dość rzadki przypadek
  tylko,czy ten WAŚĆ,TO NA PEWNO DZIADEK 🙂

 20. kibic pisze:

  Przecież widać że Frączek i Kuropieska odwalili fuszerkę. Nie nadali odpowiedniej rangi tej imprezie. Wystarczy porównać zdjęcia. Karton na przedzie i piwo z tyłu, zero nagłośnienia. Każdy kto był rok temu i teraz widzi różnicę. A komentarze negatywne pochodzą od kolegi radnego Frączka i Kuropieski. Tyle w temacie.

 21. kibic pisze:

  Panie Frączek, błędy pan sadzisz ortograficznie, nie kompromituj się tylko uszy po sobie i do nauki!

 22. zenon kuśmider pisze:

  „Turniej generalnie jest za długi, sam plan rozgrywek wymaga przemodelowania. W żadnej innej gminie nie ciągnie się on tak długo”.
  Co to za kretyński pomysł? Turniej z tego co wiem ma służyć młodzieży aby zorganizować im czas podczas wakacji, a nie jakimś „dziadom” którzy chcieliby tylko skrócić go do finału na którym by mogli sobie robić zdjęcia ze Strejlauem i promować się na tym. Chrzanowski jak coś powie to boki zrywać.

 23. stary peeselowiec pisze:

  Podzielam w pełni pogląd pani Godziębiny pana Duszana, pani Victorii i innych osób, które nie godzą się z takim jezykiem publicznej debaty. Te weneryczne skojarzenia, wprost z języka wulgarnych niedorostków wzięte, są po prostu odrażajace. Nie umiem tego wytłumaczyć, bo przecież kiedy głosowałem na tego człowieka, wydawał mi sie kimś zupełnie innym, nie używał tak prymitywnego języka. Może mu ktoś głupio doradza takie językowe hopsztosy, a może jednak zdecydowanie puszczają zawory, jak ktos to celnie ujał.

 24. alo pisze:

  Ale wściekłość na to że Chrzanowski pokazał że Frączek to analfabeta. Syf kiła i mogila to popularne okreslenie oznaczające bubel i tandete. Taka wlasnie byla ceremonia wręczenia nagrod.

 25. Victoria pisze:

  Ponieważ ruszono tu WĄTEK SPORTOWY
  czemu nasza Jodła nie wytrzymała ,,POŁOWY”?
  Nie chodzi o wynik,lecz o tłumaczenie pominięto P.Rysika,co miał WIODĄCE ZNACZENIE

  Ja wiem,ze trener był graczem jednego kontaktu
  w wypowiedzi do Echa nie ustrzegł się NIETAKTU.
  Względem zawodnika,co jak ,,murzyn zrobił swoje”
  czyli,,nie ważne co czyje, ważne co je moje ? 🙂

  Przecież historia przez wieki nas uczy
  ,,szanuj ślad drugiego,by twój ktoś nie,, zawłóczył”
  To spostrzeżenie,dość ważna dygresja
  najważniejsza prawda historii,lecz to nie agresja!!!.

  PS@ stary peeselowiec
  w tym wypadku Victoria to symbol zwycięstwa
  PRAWDY nad KŁAMSTWEM,bez udziału męstwa!!!

 26. bruno pisze:

  Popularne gdzie? U siebie w domu nie słyszałem, u żadnego z moich znajomych też nie. Pan Ch. nie należy do moich znajomych, to zmniejsza moje szanse na poznawanie tego typu języka. Właściwie przekreśla je całkowicie, jako że Pan Ch. nie będzie należal do moich znajomych. Gdyby był w wieku moich dzieci, musiałbym zadbać o to, by moje dzieci się z nim nie kontakowały, jako z tak zwanym nieodpowiednim towarzystwem. Właściwie to jest niesłychane, co na to jego żona, rodzina….Jak oni żyją, ci ludzie? Naprawdę, jest mi ich żal.

 27. mathie pisze:

  Nie mogę, największy napinacz w gminie, który myślał, że zaszczepi warszawskie zwyczaje i wszystko teraz będzie u nas „bolszoj” i robione z pompą, tak jak w stolicy, podzielił się ze wszystkimi swoimi pomysłami. To chyba jakieś niespełnione ambicje niedoszłego – na szczęście – europosła z LPR.
  Myślę, że jak na wiejski turniej oprawa była niczego sobie. I nie ma się co napinać i silić na jakieś sztuczne pompowanie „oprawy”, bo nikomu do szczęścia to nie jest potrzebne. To nie Mistrzostwa Świata czy Europy, tylko gminny turniej. Może rzeczywiście w tym roku zabrakło jakiejś leciwej „gwiazdy” piłkarskiej lub trenerskiej, której uścisk dłoni z pewnością dla większości zawodników miałby większe znaczenie niż cała rywalizacja sportowa, a być może niektórych doprowadziłby nawet do ekscytacyjnych spazmów lub omdleń ze szczęścia. Z pewnością tego właśnie zabrakło turniejowi w tym roku, aby usatysfakcjonować radnego Chrzanowskiego 😉
  Co do butelki z piwem, faktycznie nie bardzo tam pasuje. Ale co zrobić, takie mamy społeczeństwo. Można także zadać pytanie, co w tym czasie robił animator zatrudniony na Orliku, który powinien reagować i wyprosić osoby pijące alkohol. Ale ja go w czasie trwania turnieju ani razu tam nie widziałem, a to ta osoba – zgodnie z regulaminem – odpowiada za utrzymanie porządku na obiekcie!

 28. Victoria pisze:

  Bubel i tandeta,ludzi,,normalnych” średnio razi
  chyba,że prywatną,, kiłą i syfem”, kogoś zarazi!!!
  Skojarzenia bliskie ,,byłemu wozakowi taxi”
  kiedyś miał pretensje,że mieszka na wsi.

  Miał pretensje,chyba jednak tu nie pasuje
  bo trudno znależć,,drugą taką wyrafinowaną sz…ę
  A słownictwem nasiąkł wożąc prostytutki
  kto z kim się zadaje,TO I TAKIE SKUTKI.

  Tylko,dlaczego u niego taki PĘD”do niszczenia
  mimo ,,postępu wieku”,coraz mniej sumienia.
  Można nie mieć wykształcenia,nawet robić błędy
  ale najgorsze jest posiąść,, zachowania m…y.”

 29. dominik pisze:

  A ja mam pytanie czy u pana Kuropieski w rodzinie wszystko ok jesli on jeździ na msze autem a jego żona na ta samą mszę rowerem. Ci ludzie żyją razem? BO troszkę glupio ze tata księdza ktory wozi zupę do pielgrzymów nie przychodzi razem z zona do kościoła.

 30. Victoria pisze:

  Bezwzględnie głupio,mój szanowny Panie
  jak się zadaje :TAK OSOBISTE PYTANIE !!!
  Nietaktem jest,, wchodzić z butami do łóżka”
  na to odpowie detektyw albo stara wróżka 🙂

  Ale ,to kosztuje,jak ,,gminne sprawy w sądzie”
  chyba, że z tych danych – GMINNA ZGODA BĘDZIE ?
  Coś, mi tu rym nie bardzo pasuje,NIC TO
  GDY NIEKTÓRYM ROZUM SZWANKUJE 🙂

 31. mathie pisze:

  I jeszcze odnośnie spożywania alkoholu na imprezach sportowych, takie zdjęcie wpadło mi w ręce:

  http://www.image-share.com/ijpg-2666-295.html

  Widać miejscowa „żulia” w naszej gminie zajmuje eksponowane stanowiska. Nie ma się co dziwić, że młodzież bierze przykład z takich osób i u nas jest podobnie! A przykład dla młodzieży wręcz wymarzony.

 32. min pisze:

  1:0 dla mathiego za zdjęcie

  Gdzieś w „internetach” można kupić maść na ból ….. 🙂

 33. Victoria pisze:

  @mathie

  Czemu Waść nam uwagę zaprzątasz ?
  to jest do obrony,że to FOTOMONTAŻ 🙂
  Puszki już nie ma ,więc nie ma i ŚLADU
  jak w IPN dokumentów z KOMUNY ROZPADU !!!

  Ze zdjęcia wynika,że tylko puszkę trzymał
  było,by WIARYGODNIEJ gdyby się NADYMAŁ 🙂

 34. czytelnik pisze:

  Victoria jak zwykle znakomita. To najwyższa klasa. Moje gratulacje . Czytelnik