Leśnowolski: Prawnicy wojewody mają problem [film-całość]

Podczas 53. sesji Rady Gminy przegłosowano zmiany w Statucie Gminy, które nakładają na wójta obowiązek zapewnienia odrębnej obsługi Rady poprzez zatrudnienie w tym celu radcy prawnego. Pokłosiem tego punktu obrad była dyskusja na temat rozstrzygnięć administracyjnych i sądowych dotyczących podjętej w zeszłym roku przez Radę Gminy uchwały obniżającej wójtowi Leśnowolskiemu wynagrodzenie.

Zmiany w tegorocznym budżecie

W pierwszej kolejności radni zajęli się proponowanymi przez wójta zmianami w budżecie. Zostały one przyjęte jednogłośnie.

Kontrowersje dotyczące zmian w Statucie

Najwięcej kontrowersji wzbudził punkt dotyczący zmian w Statucie Gminy. Radni je popierający podnosili argumenty zawarte w uzasadnieniu do uchwały. Chodziło m.in. o pozbawienie Rady Gminy obsługi prawnej w sporze z wójtem o jego wynagrodzenie.

Prawnik urzędu Aneta Guza-Wójtowicz podtrzymała swoje zdanie, iż podjęcie takiej uchwały jest niedopuszczalne z powodów prawnych. Z kolei wójt Leśnowolski utrzymywał, że zarówno podległy mu urząd jak też i rada gminy są obsługiwane przez kancelarię prawną w sposób właściwy.

Z kolei zdaniem radnego Jerzego Chrzanowskiego sprawą statutu nie powinna się zajmować obecna rada gminy, która kończy swoją kadencję, gdyż nowa rada będzie składać się w większości z nowych osób (większość dotychczasowych radnych nie kandyduje ponownie) i ich współpraca z wójtem może wyglądać zupełnie inaczej.

Wynagrodzenie wójta kwestią polityczną?

Dodatkowo wójt, odnosząc się do sprawy obniżenia jego pensji zasugerował, że rozstrzygnięcie wojewody i pracowników urzędu wojewódzkiego w tej sprawie były uwarunkowane względami politycznymi. – Dlaczego podnosimy kwestię wynagrodzenia? Dlatego, że takie przypadki jak tutaj były trzy: w Jedlni, w Wolanowie i w Kowali. W Kowali rządzi wójt z Platformy, więc prawnicy wojewody napisali decyzję, którą podpisał wojewoda, że należy uchylić uchwałę [obniżającą wójtowi Kowali wynagrodzenie]. W Wolanowie rządzi wójt z PiS-u – również napisali, że należy uchylić uchwałę – mówił wójt. – To nie ja mam problem, to prawnicy wojewody mają problem, bo muszą odpowiedzieć na pytanie dlaczego w trzech identycznych przypadkach podjęli dwie różne decyzje. Mój przypadek był pierwszy, wojewoda nie uznał argumentów pani mecenas – dodał Leśnowolski.

– Wojewoda podtrzymał naszą uchwałę, bo nie miał podstaw prawnych jej uchylić, gdyż była dobrze uzasadniona – oponował przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kuropieska.

– Panie wójcie, nie będzie nigdy dobrze, jeżeli będziemy takie sprawy jak kwestia pańskiego wynagrodzenia podciągać pod szyldy partyjne – włączyła się w dyskusję radna Renata Pasek.

W trakcie sesji doszło także do spięcia pomiędzy przewodniczącym Kuropieską a Anetą Guzą-Wójtowicz, która w ocenie przewodniczącego pozwała sobie na czynienie poszczególnym radnym i całej radzie uwag wykraczających poza zakres jej kompetencji.

Ostatecznie radni poparli proponowane zmiany w statucie. Za takim rozwiązaniem głosowało 7 radnych (Robert Borkowski, Maciej Frączek, Tadeusz Kuropieska, Waldemar Lewandowski, Renata Pasek, Zbigniew Spasiński, Krzysztof Wrochna), przeciw było 6 radnych (Jerzy Chrzanowski, Katarzyna Baran, Mariola Bocheńska, Beata Frączek, Renata Solecka, Marzena Wiosna-Michałek).

Nikt nie poparł wniosku o wygaśnięcie mandatu radnego

W kolejnym punkcie radni debatowali nad wezwaniem, jakie skierował do Rady Gminy Jedlnia-Letnisko wojewoda mazowiecki, a które dotyczyło wygaszenia mandatu radnego Macieja Frączka. Radny Borkowski stwierdził, że całego problemu nie było dopóki Maciej Frączek był w Klubie Radnych Wspólnoty, chociaż zarówno ówczesny przewodniczący Jerzy Chrzanowski jak i wójt Leśnowolski dobrze wiedzieli, że już wtedy radny dostarczał Internet do szkół.

Podczas głosowania nad uchwałą nikt jej nie poparł. Przeciwko uchwale głosowało 7 radnych, a 6 wstrzymało się od głosu.

Poniżej fragment sesji dotyczący punktu poświęconego zmianom w Statucie Gminy. Wkrótce na kanale szesjaTV ukaże się relacja filmowa z całej sesji.

Film na kanale szesjaTV (całość):
Ten wpis został opublikowany w kategorii Film, News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

44 odpowiedzi na „Leśnowolski: Prawnicy wojewody mają problem [film-całość]

 1. ssulik pisze:

  W mojej ocenie Przewodniczący Rady Gminy oraz radni opozycji mają zupełną rację, Kancelaria Wlazłego powinna się wyłączyć od świadczenia pomocy prawnej w tej sprawie, a tłumaczenia aplikantki, że Wójt jest pracownikiem samorządowym i mógł skorzystać z obsługi prawnej Kancelarii przez niego zatrudnianej nie znajdują uzasadnienia w obowiązującym systemie prawnym, równie dobrze każdy zwalniany z Urzędu pracownik samorządowy mógłby skorzystać z pomocy prawnej Kancelarii Wl…
  Jak również bezzasadne są twierdzenia, że Kancelaria wybrała właściwą ścieżkę prawną poprzez wystąpienie do WSA o unieważnienie uchwały na postawie art. 101 u.s.g., wystarczyło doczytać najnowsze orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego…….żenada

 2. kabareciarz pisze:

  A dlaczego nie ma jeszcze całej sesji, czyżby dlatego, że Kuropieska się podobno nieźle wygłupił. Mam nadzieję, że nigdy więcej nie znajdzie się w tej radzie żaden błazen.

 3. Karol Wrochna pisze:

  Wójt mógłby się trochę wstydzić. Decyzję o zmniejszeniu mu pensji podjęto już jakiś czas temu, a on nadal ciągnie ten temat. Tak jakby to pieniądze były najważniejsze, a nie dobro gminy i mieszkańców. … Ale cóż, każdy prowadzi taką politykę jaką chce. 😛

 4. ssulik pisze:

  tu nie chodzi o wynagrodzenie , ale poziom świadczonych usług prawnych za publiczne pieniądze

 5. Tolek pisze:

  To ciągłe wykłócanie się o pieniądze jest już po prostu nużące. „Kasiora jest najwżniejsza” – to by była znacznie lepsza nazwa komitetu niż jakieś tam „Razem do gminy”.

 6. Karol Wrochna pisze:

  Taka ciekawostka .. bez obrazy Panie Wójcie… Kiedyś słyszałem od ludzi takie powiedzenie, że „..”Dobry gospodarz” to osoba, która potrafi zadbać tylko o swój portfel…”.

 7. Victoria pisze:

  ,,Razem dla gminy”,czy ,,razem do gminnej kasy” ?
  młodzi by dodali wulgarne słowo np./……/ 🙂
  ,,By było UCZCIWIE” poszło w ,,ODSTAWKĘ”,
  czy,,UCZCIWOŚĆ” POSZŁA NA ZIELONA TRAWKĘ?

  Ale gdzie pójdą ,CI co mieli być UCZCIWI
  jak razem z TAKĄ uczciwością,NIKT się nie zdziwi 🙂

 8. Kokos pisze:

  W trakcie oglądania filmu z sesji zwróciłem uwagę na wypowiedzi mecenas Anety Guzy-Wójtowicz, która chyba minęła się z powołaniem, bo zamiast obsługą prawną, zajmuje się politykowaniem na sesji. Chyba lepiej by się ta pani czuła jako radna naszej gminy.

 9. Tolek Banan pisze:

  No ja nie mogę … To on się już i tam reklamuje http://demotywatory.pl/63212/Dobry-gospodarz

 10. zniesmaczona pisze:

  Z tego co widzę co się dzieje wokół wyborów to już jestem przerażona!!! Któryś z kandydatów musi się wybitnie bać konkurencji. Celowe niszczenie plakatów przez dwóch chłopaczków. Zostawiają samochód w nieoświetlonym miejscu kilkadziesiąt set metrów od danego plakatu i rwą. a potem uciekają i jadą do kolejnego – swoją drogą tych dwóch chłopaczków inteligencją nie grzeszą, byli tak zafiksowani na niszczeniu plakatów, że nie zauważyli sporej grupki kobiet niedaleko nich.. ale za to my zauważyłyśmy model auta i nr rejestracyjny…
  Do tej pory myślałam, że te zniszczone plakaty i sprawka podpitej młodzieży wracającej z imprezy… a tu taka niespodzianka.. celowe działanie, które powinno być ukarane! Mam nadzieje, że będą to uczciwe wybory bez chorych występków…

  Ludzie opanujcie się!! i tak wyborcy zagłosują w zgodzie z własnym sumieniem, chore niszczenie plakatów i tym podobne działania tylko nas odrzucają!

 11. Ziggy pisze:

  Wiadomo jest, których kandydatów na wójta banery znikają, a którego zostają. Myślę, że nasza społeczność wyciągnie z tego odpowiednie wnioski, nawet nie znając personaliów i numerów samochodów osób w to zamieszanych.

  Próba zawłaszczania dla siebie całej przestrzeni publicznej nie świadczy o sile tylko o słabości kandydata.

 12. razem pisze:

  Zniesmaczona jeżeli widziałaś naocznie takie działania jak zrywanie plakatów jesteś zobowiązana do zgłoszenia popełnienia przestępstwa do najbliższego posterunku Policji lub komisariatu. Dodam że jest to wykroczenie przeciw wyborom które podlega grzywnie za w/w występek kwotą 5000zł

 13. mieszkaniec pisze:

  Jak czytam, prawnicy wojewody mają problem to się nie dziwię. To normalne, oni zawsze mają problemy. Szanowna Victorio, w Jedlni przed wyborami ruszyło. Tak zresztą jak wszędzie. Tu nasypka, tam podsypka, a nawet i podbudowa. To bardzo cieszy . Dużo jest nawet spekulacji czy kanalizacja ma być ciśnieniowa,czy też inna. A przecież najwięcej do powiedzenia razem z kosztami tej inwestycji ma projektant.
  Wybory prawie już, a tu tylko zrywanie plakatów z chętnymi na fotel wójta. Niedobrze. Oby tylko nie skończyło się na plakatach. A tu już czas na programy naprawy gminy. Przeciez gmina w samym ogonie w kraju w pozyskiwaniu środków unijnych, a czasu zostało już niewiele. Potem to już nikt nieudolnym nie da ani grosza. Victorio to zapewne jeszcze trochę poczekamy na kandydata zdecydowanego naprawiacza i reperowacza naszej gminy.

 14. Victoria pisze:

  Szanowny mieszkańcu ,sądzę,ze masz rację
  trudno ,,wsiąść do pociągu,nie wchodząc na stację ”
  Każdy z tych,,zbawicieli”,swój program chwali,
  choć wielu mieszkańców i życie go OBALI !!!

  Każdy pisze dużo, lecz ogólnikowo
  wiec ja także wtrącę swoje skromne słowo.
  Aby program kandydata uznać za rzeczowy,
  trzeba społecznego spojrzenia a także rozmowy.

  Żaden nie zakłada jakieś konkretne PLANY
  NIE MOŻE,gdyż w MATERII jest słabo rozeznany !
  NIKT nawet nie wspomnie o AUDYCIE GMINY
  Który WINIEN,określić STAN i wskazać PRZYCZYNY!!!

  KREŚLIĆ PLANY,ot TAK Z POWIETRZA
  MYŚLĘ,ze TAKIEGO WŁODARZA,to tej GMINIE NIE TRZA!!!

 15. mistake pisze:

  Mieszkanki Jedlni-Letnisko popierają wójta „Lewośniowolskiego” albo „Leśniowolskiego”, ale:

  http://i.imgur.com/5tYbQG8.jpg

 16. tinka pisze:

  Bond, nazywam się Bond
  …licencja na zabijanie? licencja na znieważanie? licencja na zastraszanie?

 17. Victoria pisze:

  Trzeba przyznać,że TAM BYŁY TŁUMY
  jak KOLEJKI w czasach GŁĘBOKIEJ KOMUNY 🙂
  Chociaż w tym czasie:trzy osoby to już była banda prosić,a PLAKATY ZRYWAĆ i BUJDY ROZNOSIĆ 🙂

  Przydadzą się do MUZEUM DIALOGU i DIALEKTU
  by być KLAKIEREM,nie koniecznie trzeba INTELEKTU !

 18. jedlanka pisze:

  gdy obejrzałam sesję nad jednym ubolewam, dlaczego nie ma u nas w Urzędzie poprzedniej Pani mecenas, jak chodziłam do niej ze sprawami zawodowymi zawsze przygotowana, pełen profesjonalizm, a teraz szkoda słów

 19. man pisze:

  W ostatnim czasie dużo emocji
  każdy na sesji szuka promocji
  Jest dużo nerwów klasa zanika
  Ci co bez szko…chcą mieć prawnika
  Chce mówić radna co wójta wspiera
  On wciąż przerywa,słów nie przebiera
  Do takiej rady się nie wybieram
  Słyszy odpowiedź-Głos Ci odbieram
  Gdy mówi radny-starszy ,światlejszy
  może usłyszeć-idź Pan do Gejszy
  Trochę kultury trzeba by może
  ale jeśli się w polu orze…

 20. Victoria pisze:

  Panie /D……ki/,czemu Pan się nazwiska wstydzisz ?
  że pod ,,różnymi nickami” TYLKO SIEBIE WIDZISZ!!!
  Jak już zacząłeś,,Proces ujawniania”
  ujawnij ,kto zacz,,JOLA”,by nie było poszukiwania.

  Chociaż ta strategia ,jest niektórym bliska
  co się wstydzili swojego nazwiska !!!
  To jednak jest proste i wszyscy o tym wiemy
  w najgorszym wypadku ,mamy fanty i tantiemy’ 🙂

 21. Victoria pisze:

  Ale jednak Waść jesteś tym PRZERAŻONY,
  ze WYBÓR ZONY będzie ODDALONY 🙂

 22. man pisze:

  Ja się nie chowam jak waść po krzakach,
  jak się spotkamy to będzie draka
  To co waść piszesz logice przeczy,
  czy Pan się aby na coś nie leczy?

 23. man pisze:

  Już cię polubiłem
  ale byłem szczery
  ty mi bez ogródek zajrzałeś w papiery
  Tak się nie robi,trzeba trzymać fason
  Wasza koalicja straciła mój szacun

 24. Victoria pisze:

  Nigdy nie byłem i nie jestem w żadnej koalicji
  jakkolwiek ,,STRASZENIE” podlega policji.
  W jakie zaś papiery ja Waści zajrzałem ?
  tylko ,,znaczek” z Nickiem zsynchronizowałem.

  Resztę zaś,to tylko afisze
  oraz to co sam Waść pisze .
  Owszem ja i wiele ludzi się leczy
  choć wbrew PRAWDZIE PRZECZY 🙂

 25. wierszyk pisze:

  Victoria to kumpel Tadeusza
  i swego sąsiada nigdy nie rusza

  choć Tadek jak to Tadek
  zamiast fasonu pokazał swój zadek

  choć piastuje przez rok funkcję przewodniczącego
  popisał się głupota i nie załapie się nawet na radnego

  PIS nie wystawił Tadzia na wójta
  lecz Victoria o tym jakoś nie rymujta.

  Ośmieszył się sąsiad Victorii
  i teraz nie odchodzi w Glorii

  Takie się skończyło Kuropieskowe przewodniczenie
  zostało nam tylko Victorii bajdurzenie

 26. man pisze:

  Skoro się wydało muszę zebrać baty,
  chociaż w całą sprawę nie mieszajcie taty,
  bo to już wiekowy człowiek starej daty,
  by się nie skończyło
  UPROWADZENIEM AGATY

 27. man pisze:

  Tak sobie poczytuję twe wpisy od roku
  i jakoś nie wierzę że stoisz w rozkroku
  Jeśli zaś nie tworzysz z Panią P koalicję
  Szybko mi na wójta podaj propozycję
  Każdy z nich ma wady ,ale ja kolego z całej owej piątki
  nie szukam innego
  zamiast mu plakaty wieczorami mazać
  trzeba dać choć szansę by mógł się wykazać

  Mówił jeden stolorz dobry byłby Solorz

 28. Victoria pisze:

  Jeśli w necie pisanie jest znakiem = plakatów ,,mazanie ”
  życzę ZDROWIA mój szanowny Panie.
  Pisze do ciebie ten co ma różne zawody
  ale niestety ,brak mi przerzedzonej brody 🙂

  Ale ją wyrzeżbię,choć też byłem stolarzem
  o to co mieści się w kulturze,pewnie się nie obrażę.
  Także o to co jest ISTOTĄ PRAWDY
  bo ONA NAS winna kształtować……………. ZAWDY !!!

  A moje POPARCIE cóż ONO znaczy
  przecież ,to POLITYKA i tak PRZEINACZY 🙂
  Jak na razie NIKT mi nie zaimponował
  BYĆ MOŻE swój PROGRAM na FINAŁ SCHOWAŁ 🙂

  POCZEKAMY ,ZOBACZYMY,choć już pisałem
  że doczekamy NOWEGO WÓJTAl ub WÓJCINY.:)

 29. man pisze:

  Ja też coś słyszałem,że masz tłuste włosy
  może to przez tanie,podłe papierosy
  Ja nie szukam zwady ,twe wpisy szanuję
  Przed nami trudny wybór
  dobrze Pan miarkuje
  A słuszne masz obawy,nie pytam dlaczego
  czekasz Ty audytu niesfałszowanego

  Teraz Ci Waść odpowiem i nie bądź ździwiony
  stan finansów gminy znacznie poprawiony
  wszyscy to już wiedzą, znam to nie od żony

  Życie z deficytem niektórym pasuje
  nabiorę kredytów,niech na mnie głosuje
  Gdy pieniądza dużo,bałagan w papierach
  nowy wójt kandydat orżnie nas do zera

  Takie obiecanki składa dzisiaj wielu
  ale w mej ocenie nie osiągną celu

  Program Obecnego nie jest tak bogaty
  jest raczej realny,i ja jestem za tym
  by dla naszych dzieci mniejsze były raty

  Bo gdy w dłużnej gminie zjawi się komornik
  to już u BAORA będziem rwać obornik

 30. man pisze:

  Wczoraj mi powiedział podróżnik Pałkiewicz
  macie w Siczkach nową Irkę Pudełkiewicz

  Słuchałem też pogody jak zwykle o świcie
  mówili że w Siczkach będzie Gradobicie

  Lecz Wy się nie trwóżcie,nie chowajcie w stogi
  idźcie z Nią rozmawiać i schowajcie rogi

  Pani zmieni wioskę,posprząta barłogi
  wprowadzi oświatę i poprawi drogi

  I nie będę tego powtarzał dwa razy

  Tych co zabolało przepraszam
  nie miejcie urazy

 31. man pisze:

  Niebawem audyt gminy ogłoszą w całości
  jest plan inwestycji,nie tylko oszczędności
  Jaki jest stan gminy wkrótce się dowiemy,
  Lecz czy my już wiemy czego w gminie chcemy?

  Napisałem jak tylko założyłem spodnie,na waści odpowiedź
  czekam z dwa tygodnie

 32. Victoria pisze:

  Czyś Waść się obudził,czy wrócił z dalekiej podróży
  UŁOMNOŚCIĄ PAMIĘCI,rzadko kto mnie wkurzy.
  Bo mnie pamięć nie myli,nie, palęm”kilka już latek.
  A to dlatego,że AMATORÓW CUDZESÓW u nas dostatek.

  Więc nie ,,kopsne szluga”-próżne nadzieje,
  że cie nie wspomogę ,gdyż rzadko ,,chleje” 🙂
  Moje wyznanie ma ,,wymiar osobisty
  g…o mnie obchodzą ,,szczury” z tej lub innej LISTY.

  Dziś nam CYGANÓW naprawdę nie trzeba
  także BLAGIERÓW,co KŁAMSTWEM DOTYKAJĄ NIEBA!!!
  I nikt nie może czuć się obrażony
  ja dotykam PRAWDY,nie dotykam zaś ,,czyjeś żony”.

  Wybory zaś dla mnie,są tylko sprawdzianem
  JAK ,TO PO WYBRANIU ,,zastawiają się SIANEM !!!
  Niebawem przykłady UJRZĄ ŚWIATŁO DZIENNE. trzeba MIEĆ KRĘGOSŁUP MORALNY – NIE MARZENIA SENNE 🙂

 33. lepszy pisze:

  Ha ! Man. jestes mistrzem .
  Wreszcie rymy nie czestochowskie jak u biednego wierszoklety.
  Widac inteligencje i znajomosci skladni wiersza.

  Brawo brawo.

 34. Victoria pisze:

  Wciąż,się zastanawiam czy ,,PARKOT”gminny ruszać,
  czy też umiejętnie DIALOG SPOŁECZNY rozruszać?
  Dialog , czyli tak FACHOWA ROZMOWA
  by używać tylko CENZURALNE SŁOWA.

  Nie mylić z CENZURĄ,choć niektórzy się wypierają
  lecz w tym ,,aspekcie”,tak dużo z Gomułki mają !!!
  Niech prowadzą Dialog w OGÓLNYM INTERESIE.
  a profity to im SPOŁECZNE UZNANIE przyniesie.

  Jak to MAŁO WAŻNE,co nam wniesie RADNY
  ważne,by WÓJT,był ZARADNY,nie tylko PARADNY 🙂
  A i do tego był RZECZOWY i KOMUNIKATYWNY
  nie zaś ,,BUFONIASTY”,lecz KREATYWNY!!!

  A czy takim będzie ? – wnet ZOBACZYMY
  TO, co JEST TERAZ – nie DOCZEKA ZIMY !!!

 35. man pisze:

  Teksty Victorii to jednak klasyka
  mówiąc co to jest etyka polityka

  Jak Gintrowski śpiewał,który już nie żyje
  -są to pomyje

  gdy wnikniesz głębiej-emalia z nocnika

  szkoda tylko że się czepił mego nicka
  można by przejżeć niejednego osobnika
  ale to jest naiwność no i moja wina
  już podejrzewałem SB
  oraz wyciek danych od admina

  Teraz w Jedlni przed wyborami
  każdy jest nerwowy
  powiesz mu coś szczerze
  zaraz bić gotowy

  Czy warto kogoś drażnić
  oraz kruszyć kopie
  może lepiej z wójtem
  zapalić konopie

  Przypomina mi się stara piosenka sprzed laty
  był taki kabaret lub Maciej Zębaty

  ,,Ja do polityki się nie mieszam
  jak idzie święto flagę wieszam
  jak mi co każą to podpiszę
  za prąd zapłacę,radio sciszę

  polityka to nie moja sprawa
  Jedlnia Letnisko nie Warszawa
  ja mam tu spokój,dobrą?pracę
  co ja tu jeden mały znaczę

 36. man pisze:

  Nie pisałem we wtorek
  zdarzyła się gratka,w październiku przecie
  imieniny Tadka
  Chcę zmienić na chwilę ten poważny wątek
  o piłce kopanej powiem na początek
  Wiem że to Waści konik,doniosłeś niedawno
  że coś się dzieje dziwnego
  w tym zacnym klubie,
  czy zamienia się w szam..o ?

  Jeśli jest w porządku to ok
  nie dolewam wrzątku

  Już sam wzrok jego
  piłkę w siatkę wciska,
  jego okulary
  dwie połowy boiska

  elegancki dobrze skrojony
  płaszczyk
  kupiony,wybrany,w PZPN ie on jeszcze nieznany

  jaka tam polityka?

 37. Victoria pisze:

  Stale przed wyborami,historia się powtarza
  to co Pan napisał zostawię bez komentarza 🙂
  CHOCIAŻ :
  Dlatego,że Pan jest z tego obozu tzw ,,rządu”
  myślę,że ,,TEJ ZIMY NIE WYŁĄCZĄ PRĄDU ? 🙂
  Bo kombinacje przy linii przesyłowej były
  ale PRAWDA ujrzy,,światło”,o ile Bóg da siły.

  Próba dyskredytacji,,wkładanie /x/ w pomyje”
  Wąści problem – KAŻDY JAK CHCE ŻYJE !!!
  Każdy jest KOWALEM SWEGO NĘDZNEGO LOSU

  KAŻDY BYĆ POWINIEN STRAŻNIKIEM SPOŁECZNEGO TRZOSU !!!

  Ja nie będę się ,,BAWIŁ w WYŚCIGI”
  choć będę KONTENT,że tej WŁADZY ostatnie podrygi ?

  Czyja będzie RACJA ?
  SPOŁECZEŃSTWO wybierze,wszak .to DEMOKRACJA !!!

 38. Victoria pisze:

  Mister Man
  To że piszę o ZJAWISKACH tzw politycznych
  ja i moja rodzina,nie ma z tym ZWIĄZKÓW ETNICZNYCH.
  A to dlatego,że nie mam nic do roboty
  MIERZI mnie KŁAMSTWO,BUTA i WŁADZY DURNOTY !!!

 39. Karol Wrochna pisze:

  Ciągle tutaj same wiersze,
  mam nadzieję,
  że wybory dla nas będą cenniejsze.

  Albo bawicie się w komika
  z którego powiastek nic nie wynika,
  albo piszecie z nudów
  – by zataić trochę … brudów.

  Na szczęście jest czas na zmiany,
  więc odejdą stąd pewne bałwany.
  Bałwanów trochę ubędzie,
  lecz odczujemy to dopiero w … urzędzie.

  Już teraz Wójt czuje strach,
  że nie będzie tak znany i słynny,
  jak wielki J.S Bach 😀

 40. Victoria pisze:

  No to ciach!!! 🙂

 41. Victoria pisze:

  A jednak,mnie to wszystko ,bawi .
  szkoda,że Wiechu,to wszystko ZOSTAWIŁ !
  Lecz niebawem odwiedzimy grób
  czemu kto ,,niewiele treści”, WCIĄŻ OTWIERA DZIÓB” !!!

 42. Victoria pisze:

  I tak sobie myślę,że polityka,to NIE GŁUPIA SPRAWA
  wypłata na czas i FAJNA ZABAWA !!! 🙂

 43. Victoria pisze:

  Czytam i oczoM nie wierze,KTO PCHA się na STOLEC
  mając puste słowa i G….O w o ,,ofierze ” 🙂
  To właśnie OBECNEGO te słowa dotyczą
  wiele już OSZUKIWAŁEŚ,jak pedzioł KWICZOŁ 🙂