Kampania za pieniądze podatników?

Nową odsłoną kampanii wyborczej są listy Piotra Leśnowolskiego do mieszkańców Groszowic, w których zaatakował opozycję w radzie gminy, w tym swoją konkurentkę w wyborach na wójta Renatę Pasek. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby takie działania sfinansował i zrealizował komitet wyborczy wójta – KWW „Razem dla Gminy”. Jednak w przygotowanie powyższych pism zaangażowani byli pracownicy urzędu gminy, a koszty ich przygotowania i wysłania pokryją podatnicy.

W piśmie wójta Leśnowolskiego, które firmuje mocą swojego urzędu, nie ma informacji, dlaczego grupa radnych głosowała przeciwko finansowaniu z budżetu gminy ośrodka w Groszowicach. Nie zostały wymienione argumenty radnych, które wypowiadali na sesji. Wójt nie wspomniał o ich zarzutach, że budowa filii początkowo miała budżet gminy nic nie kosztować, nie odniósł się do zgłaszanych na sesjach wątpliwości co do rzeczywistych kosztów, jakie z tytułu tej inwestycji poniesie gmina. Próżno też szukać informacji, że radni chcieli przesunąć środki na budowę kanalizacji w Jedlni-Letnisko.

Z szacunku dla mieszkańców należało zorganizować prawdziwą debatę i dopuścić wszystkie strony, by wypracować konsensus w sprawie filii ośrodka zdrowia w Groszowicach. Bądź też finansować tego rodzaju pisma z własnej kieszeni.

Paweł Kończyk
Ten wpis został opublikowany w kategorii Publicystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

12 odpowiedzi na „Kampania za pieniądze podatników?

 1. bufin pisze:

  Napisał prawdę, więc o co chodzi? Ludzie popierają ten ośrodek. Koszt wysłania to nic w porównaniu do nagród, które wypłacono za Rzeczkowskiego, kiedy pani Pasek była wiceprzewodnicząca rady gminy!

 2. MTZ pisze:

  Jakie to ma znaczenie czy gminę coś to będzie kosztować czy nie? Chyba liczy się to że Ci ludzie będą mieli w dużej mierze ułatwiony dostęp do lekarza? Mam wrażenie że jedyne na czym wam zależy to aby tylko jak najgorzej opisać obecnie panującego. Od kiedy Paskowa i reszta tak bacznie uważa na każdą wydaną przez gminę złotówkę? Chce oszczędzać na ludziach? Miałem wątpliwości na kogo głosować, ale widzę że macie problem ze zrozumieniem i zauważeniem potrzeb mieszkańców, a ja nie chciałbym przez kolejne kilka lat patrzeć jak pięknieje rajec i okolice.

 3. doc Hyde pisze:

  to nie ma znaczenia!!: zamiast jednego w miare sprawnego ośrodka – podzielimy go na trzy małe = byle jakie – doktory będą jeździć po kilka godzin – raz tu, raz tu, raz tam i w sumie ciągle ich nie będzie 🙂 „Najwięcej” skorzysta Jedlnia. Powodzenia!!!

 4. Victoria pisze:

  Biorąc jako założenia podstawy poprzedniego ustroju
  @ mtz masz rację,ale:

  -gdzie rachunek ekonomiczny
  – kto zrobił BILANS ZYSKÓW i STRAT
  -wiec tworzenie czegoś z POZYCJI KRETA,jest co najmniej ryzykowne.Ostatnio obserwuję jak szuka kret drogi,próbując obejść podmurówkę płotu .
  Dla mnie jest to śmieszne.Ale jakie koszty ponosi sąsiad
  to już jest NIE ŚMIESZNE.

  Walka z EKONOMIĄ i PRZYRODĄ wymaga pełnego ROZEZNANIA i ROZWAŻNEGO DZIAŁANIA.
  NIE STAĆ NAS na NASTĘPNE EKSPERYMENTY>

 5. To nie kampania pisze:

  Ja nie widze w tym liscie nic z kampanii.
  To jest informacja obecnego wojta do mieszkancow.
  Nie widze tez ataku na pania Pasek.

  Prosze nie manipulowac panie Konczyk. Z manipulacja walczy pan od zawsse i sam jej ulega.

  A osrodek musi byc u nas w miejscowosci bo ulatwi to nam zycie.

 6. dona pisze:

  Panie wójcie bardzo dobrze że dotarła do nas ta wiadomość bo do końca nie było wiadomo kto nie chciał ośrodka u nas w Groszowicach a tu kandydat na wójta Paskowa,a mało tego sam radny tej miejscowości Lewandowski nie chcę takiej wójt i takiego radnego kompromitacja.

 7. dona pisze:

  Panie Kończyk marny redaktorku ty jeszcze śmiesz pisać że to kampania za pieniądze podatników to dobra wiadomość dla mieszkańców Groszowic i okolic.Portal miał być niezależny obywatelski a jesteś tak bardzo stronniczy.Jedlnia bardzo mocno powinna zastanowić się nad twoją kandydaturą bo popierasz niewłaściwych ludzi.

 8. mieszkaniec J. pisze:

  Bardzo niezręcznie w okresie przedwyborczym jest komentować problemy zdrowotne Gminy. Nie ulega wątpliwości, że najlepiej gdyby takie ośrodki z prawdziwego zdarzenia były w pobliżu miejsca zamieszkania. Jeżeli jest odpowiednia ilość mieszkańców na danym terenie i mocny budżet to sprawa jest jasna.
  Czy w tym przypadku, sugerowane miejscowości wystarczą dla utworzenia takiego sprawnego ośrodka to należałoby analizować – czy przeprowadzono taki audyt ? Radni powinni wiedzieć.

  Ponieważ jednym z najważniejszych czynników w życiu człowieka jest dobre zdrowie, decyzje w tym zakresie winny być zdroworozsądkowe.
  Widocznie wymienieni radni zorientowali się, że oferowane na obecną chwilę z gminnego budżetu pieniądze nie pozwolą na zabezpieczenie w/w potrzeb medycznych mieszkańców sugerowanych miejscowości, podjęli decyzje na jakość, a nie na ilość mając nadzieję na lepsze czasy.

  Jak życie i media pokazują z racji często dynamicznego postępu chorób szybka i właściwa diagnoza poparta badaniami na cito daje większą pewność podjęcia odpowiedniego leczenia niż szukanie lekarza o odpowiedniej specjalności.
  Dosyć często okazuje się, że właściwe leczenie przyszło zbyt późno. Jak pokazuje życie, rozproszenie małych gabinecików lekarskich przyniesie więcej problemów jak korzyści.

  Karetki pogotowia, przyjaźni sąsiedzi będą szybsi niż miejscowy lekarz pozbawiony odpowiedniej specjalizacji czy stosownej aparatury diagnostycznej.

  P.S.
  Niezadowoleni forumowicze – zamiast rzucać prostackie, prymitywne obelgi pokażcie swoje racjonalne rozwiązania, uwagi, uzasadnienia – może one będą lepsze niż te, które z taką zaciekłością obrzucacie błotem w niektórych wpisach – szczególnie teraz przed wyborami – to przecież może mieć wpływ na wybór Waszych kandydatów.

 9. ojej pisze:

  Ale sie nabralam, a mowil ze bedzie uczciwszy niz uczciwi na start,a tu takie cos z gminnych pieniedzy.

 10. jeremi pisze:

  do bufin
  chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z chłopa nigdy…

 11. duszan pisze:

  @ mieszkaniec J masz całkowitą rację 🙂

  Ja ze swojej strony mógłbym dodać, że istnieje w dziedzinie promocji zdrowia koncepcja „pól zdrowia”, które to są czterema nadrzędnymi kategoriami determinującymi stan zdrowia społeczeństwa (na marginesie pionformuję, że od nazwiska ministra zdrowia Kanady, który je wprowadził nazywane są też „polami Lalonde’a”). Zaliczamy do nich:

  1. Styl życia ludzi (determinuje stan zdrowia w 55%)
  2.Środowisko życia 20%
  3.Czynniki biologiczno-dziedziczne 15%
  i uwaga nr
  4.Organizacja opieki zdrowotnej AŻ 10%

  Sugerowałbym więc władzom naszej gminy, aby bardziej zajęły się promocją zdrowia mieszkańców, niż wg mnie jałowym podziałem w miarę dobrze działającego ośrodka zdrowia…

  PS. Jak dobrze, że jest ta cisza wyborcza… 😛 Człowiek może choć trochę odetchnąć, od tej propagandy sukcesu…

 12. M?B pisze:

  A wasza kampania wyborcza na obchodach 11-tego listopada. I to jeszcze wykonywana na „skórze”harcerzy i przy pomocy rodziców harcerzy. Naprawdę to niesmaczne jest. Owszem impreza bardzo udana i chwała harcerzom za nią, ale znowu tak kampania. Przecież Pania P. pojawiła się w kościele w Jedlni chyba po raz pierwszy i od razu do ołtarza. to przecież jest właśnie kampania, a potem jej obecność na wyżej wspomnianej imprezie. Nie bądźcie „świętsi od papieża. Myślę, że wybory przyniosą obiektywną ocenę głównych kandydatów do fotela wójta Naszej Gminy.