Jak przebiegały wybory w Jedlni-Letnisko

Wszczynanie awantury z Dariuszem Rzeczkowskim przed urzędem gminy, zakłócanie pracy obwodowych komisji wyborczych, wtargnięcie do lokalu w trakcie liczenia głosów, straszenie członków komisji prokuraturą i sądem, okrzyki, że wybory zostały sfałszowane – tak zachowywał się w niedzielę wieczorem i w poniedziałek rano urzędujący wójt Piotr Leśnowolski.

Niszczenie reklam komitetów opozycyjnych

Żeby lepiej zrozumieć to, co się działo w niedzielę wyborczą, cofnijmy się kilka tygodni wstecz. Pierwszym z kontrkandydatów wójta Leśnowolskiego, który wywiesza swoje banery, jest Sławomir Jankowski. Kandydat PiS lokuje banery w miejscach ogólnie dostępnych, z reguły na ogrodzeniach. W większości nie przetrwały one pierwszej nocy. Wandale niszczą reklamy Jankowskiego w całej gminie ale zostawiają reklamy Piotra Leśnowolskiego, znajdujące się w tych samych miejscach.

Swoje plakaty na tablicach informacyjnych wywiesza również komitet Renaty Pasek. Te również są niszczone. Plakaty komitetu wójta, które znajdują się obok, z nocnej akcji wandali wychodzą bez szwanku.

W końcu Komitet „Czas na Zmiany” przygotowujący się do wywieszenia większych reklam w postaci banerów prosi policję o zwiększenie patroli w Jedlni-Letnisku, zwłaszcza w godzinach późnowieczornych w celu ochrony materiałów wyborczych. Jest 25 października.

Tego samego dnia jedna z czytelniczek pisze na forum jedlnia.org.pl o celowym niszczeniu plakatów przez „dwóch chłopaczków”, którzy zostawiają samochód w nieoświetlonym miejscu kilkadziesiąt metrów od danego plakatu i rwą, a potem uciekają i jadą do kolejnego. Internautka relacjonuje: „byli tak zafiksowani na niszczeniu plakatów, że nie zauważyli sporej grupki kobiet niedaleko nich.. ale za to my zauważyłyśmy model auta i nr rejestracyjny…”. Noc z 25 na 26 października jest pierwszą, podczas której banery kontrkandydatów obecnie urzędującego wójta pozostają nienaruszone. Przez kolejne dni jest raczej spokojnie, banery komitetów wiszą na swoich miejscach.

Brudna kampania tuż przed ciszą wyborczą

W piątek 14 listopada między godziną 22.00 a 23.00 w Słupicy policjanci z Pionek zatrzymują trzech młodych mężczyzn podejrzanych o kolportaż ulotek zawierających kłamliwe wiadomości o kandydatach Komitetu Wyborczego Wyborców „Czas na Zmiany”. Ulotki są podpisane przez nieistniejący „Społeczny Komitet Wyborców”, co samo w sobie jest fałszerstwem wyborczym. Pomimo tego większość jej treści stanowią obszerne fragmenty jednego z ostatnich wpisów na blogu wójta Piotra Leśnowolskiego. Wśród złapanych jest syn pracownika urzędu gminy oraz syn policjanta z Jedlni. Według świadków to ci sami, którzy wcześniej na targu w Jedlni-Letnisko roznosili oficjalne ulotki komitetu wójta Leśnowolskiego.

Biorący udział w interwencji policjanci z Pionek przez blisko godzinę siedzą zamknięci w samochodzie z podejrzanymi, dzwonią i odbierają telefony. Zachowują się arogancko w stosunku do pełnomocniczki naszego komitetu, która złożyła zawiadomienie. Na miejsce zdarzenia przybywa coraz więcej świadków. Zawiadomiony o zdarzeniu przyjeżdżam i robię zdjęcia. Jeden z podejrzanych jest w stosunku do mnie agresywny. Policjanci nie reagują.

Wkrótce na miejsce przyjeżdża również Renata Pasek. Policjanci nadal opierają się przed wpisaniem do notatnika służbowego, ile ulotek fałszywego komitetu zawierających kłamliwe informacje na temat KWW „Czas na Zmiany” oraz kandydatki na wójta znaleźli w plecaku jednego z zatrzymanych mężczyzn znajdującym się w ich samochodzie. Renata Pasek nalega, by policjanci policzyli i zabezpieczyli znalezione ulotki. Po dłuższej wymianie zdań policjanci liczą ulotki w obecności Pasek. Jest ich 361.

Jeden z zatrzymanych tłumaczy się, że ulotki zostały mu przekazane przez starszego mężczyznę z siwą brodą, który zapłacił im za kolportaż 100 zł. Twierdzi, że nie znają tego mężczyzny.

Złapani przez policjantów mężczyźni mają pecha. Wpadli tylko oni. Od mieszkańców innych miejscowości wchodzących w skład naszej gminy wiemy, że paszkwile w czasie ciszy wyborczej nadal są rozwożone w całej gminie.

Przywieźli ludzi i mówili im jak głosować

W dniu wyborów łamana jest cisza wyborcza. Do obwodowej komisji wyborczej nr 5 w Myśliszewicach pracownicy urzędu gminy przywożą samochodami do przewozu osób niepełnosprawnych osoby starsze i niepełnosprawne z Palotyńskiego Domu Opieki we Wrzosowie. W czasie, kiedy wchodzą, w lokalu wyborczym jest tłok. Wewnątrz lokalu wyborczego opiekunka rozdaje tym osobom karty do głosowania, wskazując, by oddały głos w wyborach na wójta gminy na Piotra Leśnowolskiego. Następnie wyręcza ich w głosowaniu, sama zakreślając głosy na Leśnowolskiego na kartach przeznaczonych dla tych osób. Naocznym świadkiem tego incydentu jest członek komisji wyborczej oraz mąż zaufania KWW „Czas na zmiany”, który zawiadamia sztab wyborczy Komitetu. Powiadamiana jest policja, która około godziny 18.00 przyjeżdża do lokalu i sporządza notatkę służbową. Incydent zostaje odnotowany w protokole. Złożony zostaje protest wyborczy.

Awantura przed urzędem gminy

Wieczorem przed budynkiem urzędu gminy dochodzi do gorszących scen. Przed lokalem wyborczym w OSP pojawia się były wójt Dariusz Rzeczkowski. Wkrótce na miejscu zjawia się również obecny wójt Piotr Leśnowolski, który podchodzi do samochodu z Rzeczkowskim i wyjmuje aparat fotograficzny w celu zrobienia zdjęcia. Kładzie się na maskę z aparatem fotograficznym w rękach. Zdarzenie obserwują przechodnie, w tym mąż zaufania Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej nadzorujący przebieg głosowania w komisji w OSP, który w chwili zajścia znajduje się na zewnątrz. Zauważa go Piotr Leśnowolski. W międzyczasie jest wzywana policja i Leśnowolski znika z miejsca zdarzenia.

Po jakimś czasie Leśnowolski ponownie zostaje przywieziony pod urząd gminy. Wpada do lokalu w OSP i krzyczy do męża zaufania, który widział zdarzenie z Rzeczkowskim, że jego miejsce jest wewnątrz a nie na zewnątrz lokalu wyborczego. Z ust wójta również pada stwierdzenie, że osoba ta powinna zdjąć mundur strażaka, bo go hańbi. Komisja jest skonsternowana, zajście zostaje odnotowane w protokole.

Poważny incydent wyborczy

W poniedziałek o godzinie 7. rano z powodu awarii systemu informatycznego PKW obie komisje w Jedlni-Letnisko wciąż pracują. Piotr Leśnowolski wchodzi do obwodowej komisji wyborczej nr 1 w szkole. Zakłóca liczenie głosów, co jest poważnym incydentem wyborczym.

Na tym się jednak nie kończy. Leśnowolski zaczyna krzyczeć, że komisja sfałszowała wybory. Straszy członków komisji policją i prokuraturą. Następnie żąda od członka komisji, który jednocześnie jest podległym mu pracownikiem urzędu gminy, by wpisał do protokołu, że wybory zostały sfałszowane. Pod naciskiem Leśnowolskiego sformułowanie to zostaje wpisane do protokołu. Po wyjściu Leśnowolskiego całe zajście zostaje opisane w uwagach do protokołu.

Obwodowa komisja wyborcza nr 1 w Jedlni-Letnisko ma wcześniej problem z kilkudziesięcioma kartami do głosowania w wyborach na wójta gminy, które nie zostały przez nią ostemplowane. Na tych kartach zostali zakreśleni różni kandydaci na wójta, a ostatecznie liczba podpisów wyborców i kart wyjętych z urny się ze sobą zgadzały. Nic nie wskazuje zatem na jakiekolwiek fałszerstwo wyborcze. Niezależnie od tego komisja powinna zaprotokołować, że karty są nieważne, podając jednocześnie powód tego stanu rzeczy. Zamiast tego komisja wybiera wariant, który zapewne doprowadza do furii kandydata na wójta: postanawia je ostemplować, uznając ostatecznie za ważne.

Jeśli doszło do uchybienia w pracy komisji, urzędujący wójt a jednocześnie kandydat na wójta był ostatnim, który miał prawo do dyktowania, co wpisać do jej protokołu. Po doświadczeniach z ostatnich wyborów niektórzy członkowie komisji rozważają wycofanie się jej z prac w trakcie II tury wyborów.

Poniżej fragment protokołu Gminnej Komisji Wyborczej w Jedlni-Letnisku dostępny przed wejściem do Urzędu Gminy:

Fragment protokołu Gminnej Komisji Wyborczej wywieszony przed wejściem do urzędu gminy

Fragment protokołu Gminnej Komisji Wyborczej wywieszony przy wejściu do urzędu gminy

Ponieważ część wymienionych incydentów miała miejsce z udziałem wójta, a jednocześnie kandydata na wójta gminy Piotra Leśnowolskiego, inne z kolei (tak jak ta w Słupicy) mogą mieć z nim związek, zwracamy się do Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu inspektora Karola Szwalbe z prośbą o nadzór nad tym, co się dzieje w naszej gminie, żeby II tura wyborów została przeprowadzona zgodnie z prawem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Publicystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

63 odpowiedzi na „Jak przebiegały wybory w Jedlni-Letnisko

 1. ala pisze:

  Ten starszy mężczyzna z siwą brodą to pewnie już swiety MIkołaj 🙂

 2. mic pisze:

  Panie L jesteś zerem.

 3. anty pisze:

  mic [….] zamknij […..] sam jesteś zerem totalnym

 4. Jan pisze:

  do mic: mniej niż zero

 5. kate pisze:

  Panie Kończyk! Skąd ma Pan takie informacje?? Pan jesteś chyba Wróżbita Paweł, a Pani […………] niech zajmie swoim życiem i zachowaniem, i niech powie prawdę ludziom jak czeka na pracę w gminie gdyż Leśnowolskiemu 3 razy przynosiła CV, więc teraz się odgraża (dla wójta trzeba jeszce coś umieć żeby dostać pracę, Pani Pasek wystarczy lojalność przy wyborach-ot tak by wyglądała gmina podczas jej rządów). Ciekawe co robiła pod OSP tuż po 21 ze swoim chłopakiem??? Wisiała non stop na telefonie i przekazywała informacje. Ciekawe za czyje pieniądze?? Wyniki w Jedlni mówią same za siebie. Pozdrawiam Was uczciwi i nieskazitelni!

 6. mąż zaufania pisze:

  Witam, tu co tutaj Pan wypisuje to najwieksze klamstwo. Bylam mezem zaufania w szkole i wiem jak przebiagaly procedury liczenia glosow.po pierwsze nie zgalala sie liczba wyborcow, poniewaz bylo o 2 karty za duzo w stosunku do spisu wyborcow.po drugie karty ZOSTALY SFALSZOWANE poniewaz zostaly osteplowane po zamknieciu lokalu wyborczego. Dawne przyzwyczajenia za kadencji pana Rzeczkowskiego, tym razem sie nie powiodly, a teraz kiedy kandyduje Pani Pasek, powtarza sie to samo. Gratuluje pomyslu na kampanie, poniewaz opiera sie ona tylko na wypisywaniu klamstw przez panstwa komitet na temat sytuacji dziejacych sie przed lokalem wyborczym w osp oraz tym co dzialo sie w szkole. Zamiast zastanawiac sie nad szamotanina z panem Rzeczkowskim powinni sie Panstwo zastanowic skad on sie tam wzial… Rowniez nasuwa mi sie pytanie, po co pani Pasek stala przed lokalem wyborczym w Osp, kiedy ja bylam zaglosowac. Czy to taki sam przypadek, jak nieosteplowana liczba kart wyborczych?

 7. mąż zaufania pisze:

  A komisja osteplowala 45 kart juz nad ranem, poniewaz bala sie konsekwencji.

 8. pogromca kłamców pisze:

  to się po prostu w pale nie mieści,
  i jeszcze są tacy, którzy uważają: nic się nie stało! Jedlnianie nic sie nie stało!

 9. obiektywna pisze:

  rzeczywiście chyba wszyscy popełniliśmy błąd głosując na P.Piotra/ w II turze będzie inaczej- niech wreszcie w naszej gminie nie będzie zastraszania bo obawiam się że gdy wygra mając za sobą większośc w radzie poczyni działania w kierunku pensji o którą się domagał w poprzedniej kadencji / Pani Pasek z tego co słyszałam to wykształcona Kobieta- daje jej szansę i mówię głośne tak dla jej kandydatury i przepraszam że nie głosowałam za nią w I turze. A i taka mała podpowiedź Pani Renato bo nie wszyscy w Jedlni Panią znają, warto pochodzic po naszej gminie i porozmawiac z mieszkańcami. Chcemy naszą gminę zmieniac całą, nie tylko od strony zalewu tak jak do tej pory. Mam nadzieję że dużo się zmieni. Pozdrawiam i zachęcam do pójścia na wybory niezależnie od tego na kogo oddamy swój głos.

 10. memphis pisze:

  was „Czas na Zmiany” to najwięcej słychać kombinujecie jak możecie aby tylko wszystko zrobić aby obecny Wójt Leśnowolski nie został ponownie wójtem naszej Gminy a jest wspaniałym wójtem wszystko robi aby spłacić długi tamtego poprzednika.
  Żal mi was czyli Czas na Zmiany kompromitujecie się w oczach wyborców i mieszkańców swoją chorą grą polityczną bardzo dobrze że nie zostali wybrani do rady gminy:Kończyk,Sochaczewska,Wosztyl itd bo widać co o was myślą wyborcy i dla tego brawo dla wyborców za

 11. Michał pisze:

  Panie Pawle jestpan najgorzej zaklamanym czlowiekiem jakiego znam.Zmieniqm o panu zdanie o 180 stopni a ten portal zamiast obywatelski powinien zmienic nazwe na plotkarski i szmaciarski.

 12. kate pisze:

  Do obiektywna: Pani Pasek chodziła po Jedlni, może niech zrobi spotkania to zobaczymy co TA wykształcona potrafi powiedzieć swoim wyborcom. Miałam okazję rozmawiać z tą Panią… A Ty nie pisz o pensji bo jak był Rzeczkowski miał większą pensję Pani Pasek nie oponowała, a Leśnowolskiemu pierwsza była za obniżeniem. I co i facet pracował za 5 tys. ciekawe czy Pani Pasek też będzie??? No ludzie chyba głupi nie jesteście 🙂 Leśnowolski wykształcenia i doświadczenia nie ma??? Farmazony…. Heh pamiętajmy Kobieta zmienną jest 🙂

 13. kate pisze:

  Do obiektywna: Pani Pasek chodziła po Jedlni i już swoje uzyskała, sama byłam świadkiem jak moja sąsiadka ją pogoniła krzycząc, że Ona nie będzie jej mówiła na kogo ma głosować… Niech Ta wykształcona Kobieta zrobi spotkania i zobaczymy co ma nam merytorycznego do powiedzenia. Na razie z tego co czytam to kampania Pani Pasek odbywa się metodą plucia na przeciwnika…
  A i skończcie z tym pisaniem sami na siebie komentarzy bo to żałosne już widać na odległość, a jednak wybory pokazały, oprócz natolina i gzowic 🙂 wszędzie jednak przewagę miał wójt. Zacznijcie więc kampanię merytoryczną a nie opluwanie…

 14. jedlnianin pisze:

  Rzygać mi się chce na to co pisze Kończyk. Bezczelność i obłuda. Dobrze, że nie został pan radnym. Oby takich ludzi było jak najmniej.

 15. kolo pisze:

  „mąż zaufania” Ładnie ci dziecko teścio w głowie zlasował a szkoda bo ładna główka, kiedy ty dziecko głosowałaś Pani Pasek na pewno nie było w Jedlni a tym bardziej pod OSP także nie komentuj jak nie mówisz prawdy. No cóż rosną już nowe kadry Pana L.

 16. znawca pisze:

  pani „mąż zaufania” a czy przypadkiem nie było tak, z tego co słyszałem, że karty były podbite w Pani obecności i za Pani aprobatą? Jeśli tak, to szczyt hipokryzji pani i Leśnowolskiego przechodzi wszystko. Proponuje mieszkańcom naszej gminy o opamiętanie się i nie oddawanie głosu na obecnego Wójta! A to że kart było o dwie za dużo, czasami takie rzeczy się zdarzają. Bywa czasami tak, że wyborcy z innych komisji przynoszą swoje karty i wrzucają je gdzie indziej. Jedynym rozwiązaniem było by ewentualnie sprawdzenie pieczątek. Dlaczego Pani tego nie dopilnowała?

 17. kolo pisze:

  jak leśny opluwa to jest ok ale jak jego to nie znosi się krytyki

 18. obiektywna pisze:

  Dokładnie kate wydaje mi się że gdyby odbyła się debata na pewno Pani Pasek merytorycznie by ją wygrała bo jest wykształconą Kobietą, zresztą widac to było na sesjach… A co do Jedlni, widocznie trafiła na Ciebie i to Ty się wypowiadasz 😀 myślisz że groszowice i myśliszewice nie zagłosują teraz za nią.? Ja na pewno pójdę i oddam głos na P.Renatę bo nic się u nas nie dzieje- gmina to nie tylko częśc jedlni od strony zalewu, trzeba równomiernie rozkładac pieniądze na wszystkie tereny gminne a nie wykładac je od strony w której się mieszka. To moja subiektywna opinia oczywiście, każdy widzi co się dzieje.

 19. kolo pisze:

  po trzecie trzeba być chorym skoro się uważa że wybory zostały sfałszowane jak się te wybory wygrywa, a sformułowania Pani „mąż zaufania” to podobne jak kogoś z „blooga” czyżby za panią ktoś pisał czy uczyliście się z tej samej książki „jak wygrać wybory”.

 20. Antykon pisze:

  Bo kon kiedys byl z Lesnym. A teraz z P.
  I tak samo kiedys zdradzi i pania P.

  A ten portal to sie powinien nazywac Kundelek.pl
  A nie niezalezny portal obywtelski ktory propaguje i wspiera komitet Czas na Zmiany i opluwa obecnego wojta.

  Niezaleznosc iscie dyktatorska.

 21. obiektywna pisze:

  antykon o prawdzie trzeba mówic, P.Kończyk to robi, jesli w tym artykule jest coś nie prawdziwego to nalezy zawiadomic odpowiednie służby, wg tego co jest na protokołach a widziałam wszystkie jest to prawda 😛

 22. kate pisze:

  Obiektywna no myślę, że na tym portalu wszystko już wiecie i Myśliszewice i Groszowice już głosowały i na pewno więcej głosów niż na Pasek było na Leśnowolskiego. Debata dobra rzecz, też jestem za, jednak myślę że Pani Pasek nie będzie chciała, ona, widząc po sesjach, obiera jedno zdanie i w kółko mówi o tym samym. Ale można podpowiedzieć sztabom kandydatów niech pomyślą o tym… Tak tak trafiła na mnie 🙂 piszę wyraznie że była u Sąsiadki, zapytaj Pasek może kojarzy tą sytuację 😛 Rzeczkowski ładował w NAtolin i jakoś nikt słowem nie pisnął a nagle teraz tylko u Kończyka takie poruszenie? Pozdrawiam

  Do kolo: Człowieku tak mózg ktoś zlasował osobie, która tam była i sama zgłosiła to do protokołu, co miała im ręce związać????? Ogarnij się człowieku… Po drugie skoro taki zorientowany jesteś co do obecności Pani Pasek pod Osp to niech ten portal tez nie oczernia i nie pisze nie sprawdzonych informacji… Najpierw wymagajmy od siebie później od innych… Po trzecie to tylko pokazało, że Leśnowolski chce żeby było uczciwie i tak on w szkole wygrał zanczącą przewagą, więc mógł to przemilczec…a jednak….

 23. mąż zaufania pisze:

  Nie wazne dla kogo byla przewaga glosow, wazne ze takich rzeczy sie nie robi. Niestety wywieranie presji na czlonkach komisji przez jednego pana i mowienie, ze trzeba te karty podsteplowac „poniewaz wszyscy i tak beda mieli przesrane” nic nie wskuraly jesli o mnie chodzi. Oczywiscie pan Fraczek uwazal, ze powinnam sie na to zgodzic bo przeciez jestem”od wojta” ale tym polega rola meza zaufania aby byc obiektywnym. jak mozna mowic zebym byla cicho i nie mowila glosno na jedlni tego co dzialo sie juz nad ranem w szkole. A co do pilnowania czy karty zostaly osteplowane, to nie moja w tym rola, gdyz nie siedzialam na tyle blisko, aby dokladnie to sprawdzic. czy komisja nie wie, ze to ich obowiazek sprawdzac dokladnosc wydawanych kart??

 24. memphis pisze:

  wstydził byś się kończyk takie głupoty pisać przy tych komentarzach wszystkich mieszkańców obrażasz tą stronę trzeba będzie zamknąć i tyle

 25. memphis pisze:

  Czas na Zmiany śmieszni jesteście dla mnie robicie ludziom sieczkę w głowach tymi swoimi bzdurami wymyślonymi a my mieszkańcy nie damy do końca zniszczyć naszej pięknej Gminy którą stać na lepsze bo wreszcie zaczyna wyglądać jak powinna już dawno wyglądać dzięki za Pana Wójta Leśnowolskiego który zaczął dbać o naszą Gminę.
  dziękujemy Panie Leśnowolski za to że dba o tą Gminę

 26. Widz pisze:

  Przeczytałam oświadczenia na blogu Leśnowolskiego w sprawie zajścia w niedziele wyborczą przed budynkiem OSP i śmiech mnie ogarnął. Miałam nic na ten temat nie pisać bo sama na niego głosowałam ale miarka się przebrała. Jak pan pisze zbadała pana policja czy nie był pan pod wpływem ale wygląda na to że był pan w tz. „pomroczności jasnej” skoro pan niepamiętna co robił ?! Tak więc trochę przypomnę.
  Około godziny 20.40 na parking pomiędzy UG a OSP podjechały dwa samochody (Audi i Opel Zafira) z samochodów wysiedli dwaj mężczyźni i podbiegli do zaparkowanego samochodu Toyota. Jeden zaczął szarpać za klamkę samochodu a drugi robił zdjęcia kierowcy. Toyota ruszyła i zaczęła jechać w kierunku placu przed osp. Jeden z mężczyzn biegł za nim i w momencie zawracania w uliczkę równoległą rzucił się na maskę usiłując uniemożliwić ucieczkę. Od tyłu Toyote zablokował samochód Audi. Drugi z napastników otworzył drzwi od toyoty i zaczął szarpać i szamotać się z kierowcą. Kierowca toyoty zaczął trąbić i wołać o pomoc. Wtedy z budynku osp wyszło dwie osoby i patrzyły co się dzieje. Jedna z osób podeszła bliżej. Wtedy napastnicy odstąpili. Kobieta która wysiadła z samochodu Audi wołała napastników żeby wsiadali do samochodów. Wykorzystując te chwile kierowca Toyoty ominął blokującego mu drogę mężczyznę i zaczął uciekać w kierunku ul. Radomskiej. Drogę zajechał mu Opel Zafira, Toyota ominęła go po trawniku i uciekła.
  Jak się okazało aktorami tego przedstawienia byli: Kierująca Audi córka Leśnowolskiego, Kierowca Toyoty Były Wójt Dariusz Rzeczkowski, Napastnicy to Piotr Leśnowolski i jego kolega z ul. Żeromskiego.
  Następnie Pan Leśnowolski udał się do OSP i jak potem się dowiedziałam zrobił awanturę. Po kilka minutach pojawiła się policja, jeździła po Jedlni rozpytywała czy ktoś nie widział Piotra Leśnowolskiego (i trwało to długo). Prawdopodobnie Rzeczkowski zgłosił napad i istnieje możliwość że niedługo będziemy mieli dwóch byłych wójtów skazanych. Jednego za oszustwa wyborcze a drugiego za rozbój.
  No jest się czym pochwalić na zewnątrz.
  Całe to zdarzenie działo się pod kamerami UG. Wiec policja nie będzie miała problemów z ustaleniem faktów.
  Życzę sobie i innym mieszkańcom refleksji przy urnie wyborczej.

 27. Jadwiga Drózd pisze:

  Szanowni internauci zamiast się wzajemnie opluwać i wymieniać informacjami z tzw.magla sięgnijcie do liczb one nie kłamią.Proszę o zapoznanie się z projektem budżetu na rok 2015 oraz Wieloletnią Prognozą Finansową na lata 2014-2022, dostępną na stronie Biuletynu Informacji Publicznej naszej Gminy, w dziale-Uchwały Rady Gminy -Uchwała nr LIV/309/2014 z dnia 12/11/2014r.Obiecane nowe inwestycje,zmniejszające się zadłużenie itd…to tylko niestety obietnice wyborcze . Jak się okazało po wstępnej analizie tych dwóch dokumentów, ambicje i wielkie plany mocno przerosły możliwości finansowe aby je zrealizować.To tylko projekty,projekty i wydatki bieżące.Czy o to nam chodzi? Obiecać i mówić można wiele ale wykonać to, zdecydowanie trudniej.Zresztą oceńcie Państwo sami.

 28. memphis pisze:

  kto tam by chciał na nich głosować szkoda słów na ich temat 😛 wstyd bez ambicji bez honoru tyle mam im to powiedzenia 😛

 29. Student pisze:

  Każdy zagłosuje zgodnie z własnym sumieniem i tym, czego oczekuje. Jeśli chcecie zmian w całej gminie, w Jedlni, ale też w innych miejscowościach, zagłosujcie na p.Renatę. Proste.

 30. Karol Wrochna pisze:

  „Widz” przedstawił kolejne ciekawostki … Skoro wszystko widać na monitoringu UG, to trzeba sprawę wyjaśnić. Wtedy wszystko się uspokoi, a teraz przez brak rozwiązania sprawy jest coraz bardziej gorąco przed II turą.

 31. czytelnik pisze:

  Kompromitacja i wstyd kandydacie. Moja rada.Najlepiej niech pan się nie pokazuje wogóle. Nie wypisuje tak nieudolnych i śmiesznych oświadczeń.Żadnych, nawet tych jeszcze śmieszniejszych o reperacji dróg powiatowych w gminie. Bo pan przegra wybory całkowicie.

 32. klakier pisze:

  Widz, z Twojej relacji to wydarzenie wygląda jeszcze bardziej dramatycznie i w naprawdę złym świetle stawia Leśnowolskiego jako człowieka co najmniej niezrównoważonego psychicznie.
  Czy wśród tych osób był jeden łysy młodzian, który już wcześniej miał w zwyczaju zastraszanie radnych i używanie przemocy wobec innych?
  Chciałbym zobaczyć ten film z gminnych kamer jeszcze przed drugą turą. Ciekawe czy następnego dnia nie został on usunięty?

 33. Konstytucja RP pisze:

  Nie rozumiem tego dlaczego ten pan próbuje ograniczac wolnosc ludzi? A kto komu moze zabronić stanac sobie samochodem i siedziec w tym samochodzie czy nawet stac na zewnątrz ? To co w takim razie nalezaloby powiedziec o tym wtargnięciu do srodka do komisji i wykrzykiwaniu i wydawaniu członkowi komisji dyspozycj, ?

 34. gaaary pisze:

  Najważniejsze jest jednak to że pana jurka nie ma w radzie. Chyba wstydzili się go na tyle, że nawet go nie wystawili. Jedyna rozsądna decyzja, drugą mogło być nie wystawienie p. piotra, ale do tego jeszcze nie dojrzeli. Dojrzało za to społeczeństwo i przegoni go w II turze głosowania. Wont mości panowie. obydwaj.

 35. jedlnianin pisze:

  Chrzanowski wygrałby w cuglach. Sam przeszedł z panią Ciupińską po swoich ulicach i dzięki temu nieznana osoba została radną. Wstydzili to się Kuropsiny że go z wójta wycofali.

 36. jedlnianin pisze:

  ps. śmieszy mnie to napinanie się kilu osób pod zmienionymi nickami tylko po to, że ziejecie jadem nienawiści do Leśnowolskiego. I tak wygra wójt. Daremna trudy. Faktycznie wasze plucie w internecie przyniosło odwrotny skutek.

 37. tentegotamoj pisze:

  No ja nie zapomnę jak zawijał za przeproszeniem swoim tułowiem, jak młodzieniaszek wózek włącz i jazda ale wracając do tematu ja głosuję na psychopatę który ganiał swojego poprzednika po parkingu koło gminy jak by ten Darek coś mu zrobił.

 38. jedlnianin pisze:

  Jakbyś zobaczył że przestępca prawomocnie skazany za geszefty przy wyborach stoi przed komisją i gada z mężem zaufania to być nie chciał zrobić mu zdjęcia? ja bym zrobił. Uczciwi na start są nieprzewidywalni. Sam wiesz do czego posunęli się w 2010 roku.

 39. tentegotamoj pisze:

  No i właśnie w tym jest sens że Darek wspierał Siczka i rozmawiał z mężem zaufania z jego komitetu natomiast z osobami od Leśnowolskiego nie rozmawiał jak również od Paskowej. Od moich znajomych z Natolina wiem to że chodził po domach namawiał aby oddali głos na Siczka zamiast na Paskową lub Leśnowolskiego który i tak nie miał szans w Natolinie na duże poparcie.

 40. obiektywna pisze:

  czytam o tych zajściach przed OSP i rzeczywiście cieniutko P.Piotr wygląda w tych zeznaniach, na kamerach w gminie na pewno już wszystko skasowane. Dobrze że są tacy ludzie którzy o tym mówią. Marne szansę wróżę dla Razem dla Gminy Pana Piotra, oj marne…

 41. jedlnianin pisze:

  Jeżeli komisja w Jedlni, gdzie wiadomo było, że Leśnowolski ma poparcie, nie ostemplowała kart i nieostemplowane karty wydała wyborcom, a potem chciała unieważniła te karty z oddanymi głosami na Leśnego, to jest to dopiero geszeft! Jeśli krzyczał że to sprawa do prokuratury i sądu to miał rację. A kończyk który to podnosi i opisuje w negatywnym świetle jest beznadziejny. Nie widzisz człowieku z wyglądem mongolskim że to było nieuczciwe względem Leśnego?

 42. komin pisze:

  proponuję całej tej zakłamanej gminie zapakować się w tego busa do przewozu osób niepelnosprawnych i przetransportować ich na ,,E” – wschodnią Ukrainę tam z debilami sobie radzą……

 43. Michał pisze:

  Piekną macie kampanie pani pasek.ale jak sie nie potrafi wyslowic to trzeba ronic szum.w iedlni i nie tylko jest pani skonczona jako kandydatka

 44. Black Margareth pisze:

  Ale Paweł pobłądziłeś… Nie wiem co zasłania Ci obraz rzeczywistości, ale chyba nie sama nienawiść do Leśnowolskiego. Nie jestem już mieszkanką Jedlni ale przyjeżdżam tu jeszcze do rodziców i jedyne co mogę powiedzieć o Jedlni to bardzo duże zmiany na plus od kilku lat. Te lata to czas pod rządami Leśnowolskiego. Każdy może mieć swoje preferencje wyborcze i nie ganię jeśli one są inne od moich i mojej rodziny. Ale to co wypisujesz ostatnio na tym swoim portalu to jakaś paranoja. Nie wiem kogo słuchasz jeśli chodzi o przebieg wyborów ale to tak jakbyś słuchał Putina w sprawie Ukrainy. A co do brzydkich chwytów wyborczych, to sama widziałam jak grupa osób dzień przed wyborami rozklejała naklejki z nadrukami oczerniającymi Leśnowolskiego. Więc jeśli już to brzydkie chwyty były stosowane obustronnie. Jeśli chodzi o same wybory to nie dziw się obawom Wójta o fałszerstwo bo ugrupowanie z którego się wywodzi popierana przez Ciebie kandydatka słynęło z nieczystych zagrań. Jego liderzy są przecież zwykłymi przestępcami skazanymi przez sąd… Pomyśl Paweł Co się z Tobą stało i czy chcesz aby było naprawdę uczciwie…

 45. Grzegorz pisze:

  Ja w 2 turze pójdę i oddam nie ważny głos. Bo to się dzieje to pokazuje tylko jakie mamy władze paskowa i leśny są do kitu

 46. Grzegorz pisze:

  A i podpisujcie się jak piszecie komentarze tak jak ja

 47. zorig pisze:

  Rzeczkowski robił negatywną kampanie Paskowej w NATOLINIE , namawiając ludzi żeby głosowali na Siczka, więc co wy tu imputujecie ,

 48. Karol Wrochna pisze:

  Widzę, że pewne osoby próbują już Pawła Kończyka zrównać z poziomem błota. Więc stanę w jego obronie. My chcemy, aby Gmina Jedlnia-Letnisko była pełna uczciwości i działania władzy były przejrzyste, aby była przyjazna mieszkańcom, aby inwestycje były robione w całej gminie.

 49. Anna pisze:

  Drodzy panstwo z tego co czytam to tylko p.Pasek jest wykształcona a reszta mam rozumiec że głąby kapuściane?
  Odrobine szacunki dla społeczeństwa .A Poltechnika Radomska to taka renomowana uczelnia?

 50. Victoria pisze:

  Kto nam zafundował HORROR ?
  zamiast WYBORCZEJ CISZY
  Może jednak SZYFREM
  bo przebiegły PUTIN usłyszy !!!

  Trza się zastanowić: co mówi i pisze
  Putin,to nie wywiadowcza płotka .
  Jak będziecie dociekać
  los Ukrainy Jedlnię spotka .

  Piszę o skali MAKRO
  u nas tylko MINI
  Więc nie orzekajmy
  ile w człowieku świni.

  Ma podobne geny
  brane da transplantacji .
  Jeśli kogoś obraziłem
  pewnie nie mam racji ?

  Jeśli jest to PRAWDA
  o czym tu piszecie
  chyba nie jeden DONBAS
  na tym zakażonym świecie!!!

 51. co ten lesnowolski zrobil w gmine kupe wielkom powinien przyciagac ludzi z miasta a nie wyszedl powiedzial ble ble i kulawi gorale tanczyli powinien organizowac jakies festyny zespoly powinien zaprosic to i ludzie by inaczej patrzyli na jedlnie a tu totalne zero i to jeszcze tyle ze scene wzmacnialy bo by te rusztowania szlak trafil

 52. Danuśka pisze:

  A czy Pani Mąż zaufania to ta Pani w czerwonej kurtce od Pana Piotra L.,która chodząc po lokalu wyborczym udzielała informacji wyborcom oraz stała nad nimi gdy zakreślali swój wybór. Więc tu się trzeba zastanowić komu tak naprawdę zależy bardziej na wygranej Pani Pasek czy Panu L., oraz jego ludziom, którzy jak widać i słychać używają wszelkich chwytów aby zostać na stanowisku.

 53. kate pisze:

  Do Danuśka: Tak na pewno miała czerwoną kurtkę, jeśli jesteś daltonistką. Kobieto nie twórz tu historii. Tak nawiasem mówiąc przykre jest to jak kampania polega tylko na opluwaniu. Pani Pasek może być dumna z siebie…

 54. gaaary pisze:

  jak chcesz mówić kto pierwszy zaczął opluwać konkurentów i zwykłych mieszkańców to poczytaj sobie blogów pewnych dwóch panów. język nienawiści i pogarda dla zwykłych ludzi tam przoduje. przełożyło się to także na kampanie – niestety.

 55. dona pisze:

  Do widza mam pytanie która córka Leśnowolskiego?

 56. lelek pisze:

  banalne rozwiązanie widzę w tej sprawie olejemy wybory i po sprawie .:)

 57. aaaaaa pisze:

  Do męża zaufania: a ile było nie podbitych kart i na kogo???

 58. wiro pisze:

  Leśńiowolski weś śie w garść ty [……]

 59. wiro pisze:

  Nailebszym wojtem był by Tomasz Śiczek….

 60. zzzzzzzzzzzz pisze:

  Najlepszym wójtem była by osoba uczuciowa, niezależna i nie zatrudniająca znajomych i rodziny..:)

 61. pinki pisze:

  a to dopiero ciekawostka:)
  Art. 249 Kodeksu karnego
  Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem przeszkadza:
  ust. 3) w głosowaniu lub obliczaniu głosów,
  podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 62. Beata W. pisze:

  Szanowni Państwo,
  nie chcę wierzyć w powyższe wpisy!!!
  Nawet najlepsze idee nie mogą usprawiedliwiać sięgania po tak niskie narzędzia ich osiągnięcia jakie tu się pojawiają.
  Wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej Gminy i chcemy dla niej, i co za tym idzie dla siebie, jak najlepiej.
  Ale nie rańmy się wzajem, nie uwłaczajmy sobie, nie nazywajmy głupcami, bo wybory się skończą a my, jako sąsiedzi, musimy dalej żyć, spotykać się w sklepie, na ulicy, na festynach gminnych, w szkole na zebraniu u dzieci.
  Szanujmy się Drodzy Państwo!!!
  Życzę powodzenia obojgu Kandydatom, choć tylko jeden może być zwycięzcą. Pani R. Pasek jest jednak w lepszej sytuacji, bo kiedy P. Leśnowolski przegra, osobiście pozostaje kompletnie z niczym, a P. Pasek ma wszak mandat w RG i dalej może, choć z trudem, realizować – ideę transparentnej gminy tak zachwalanej na tym portalu (skądinąd słusznie).

 63. OKW nr 4 pisze:

  Zabawne, ale w jednej z komisji obwodowych zasiadała córka zdecydowanego zwycięzcy! Niby nic złego, ale jakoś tak głupio…