Nie jestem babą, która nie zna się na piłce

Piotr Leśnowolski jest w dużej mierze kontynuatorem złej polityki Dariusza Rzeczkowskiego. Jednocześnie tak ustawia kampanię, że się o tym w ogóle nie mówi. Nie rozmawia się o przyznawanych przez niego nagrodach, o wzroście wydatków na wynagrodzenia urzędników, o uprzywilejowanych pracownikach z pensją wicewójta, o tym, że miesiącami trzeba zabiegać, by urzędnicy okazali jakiś dokument, który nie jest udostępniany nawet radnym. Obecny wójt stworzył wirtualną rzeczywistość kreowaną na blogach i w kolorowych biuletynach, która bardzo odbiega od tego, co się dzieje naprawdę. Na ludzi, którzy próbują się przez nią przebić, szuka się tzw. haków i grzebie w ich życiorysach.

Co panią łączy z byłym wójtem?

RENATA PASEK: Nie mam nic wspólnego z byłym wójtem Dariuszem Rzeczkowskim. Od czasu ujawnienia wypłacanych przez niego nagród podążam własną drogą.

Nie czuje się pani odpowiedzialna za wypłacone przez niego z budżetu gminy wysokie nagrody?

Radny uczestniczy w uchwalaniu całego projektu budżetu, gdzie są podane ogólne kwoty wydatków w działach, rozdziałach i paragrafach oraz uchwaleniu załącznika inwestycyjnego. Nie decyduje o tym, który pracownik urzędu jaką nagrodę otrzyma. Tylko i wyłącznie wójt gminy, w oparciu o ustawę o samorządzie gminnym oraz stworzony przez siebie regulamin wynagradzania pracowników, ustala pracownikom wynagrodzenie i nagrody. Zatem obwinianie jakiegokolwiek radnego, że przydzielał nagrody dla pracowników urzędu gminy, jest kłamstwem i manipulacją.

Sam wójt Leśnowolski po dojściu do władzy zrobił to samo. Jeszcze w 2011 roku swoim pracownikom, których wówczas dobrze nie znał, wypłacił nagrody w wysokości około 47 tys. zł. Oczywiście, w tajemnicy przed Radą Gminy. A to nie jedyny przykład pójścia w ślady poprzednika.

Chce pani powiedzieć, że po 2011 roku niewiele się zmieniło?

Piotr Leśnowolski jest w dużej mierze kontynuatorem złej polityki Dariusza Rzeczkowskiego. Jednocześnie tak ustawia kampanię, że się o tym w ogóle nie mówi. Nie rozmawia się o przyznawanych przez niego nagrodach, o wzroście wydatków na wynagrodzenia urzędników, o uprzywilejowanych pracownikach z pensją wicewójta, o tym, że miesiącami trzeba zabiegać, by urzędnicy okazali jakiś dokument, który nie jest udostępniany nawet radnym .Obecny wójt stworzył wirtualną rzeczywistość kreowaną na blogach i w kolorowych biuletynach, która bardzo odbiega od tego, co się dzieje naprawdę. Na ludzi, którzy próbują się przez nią przebić, szuka się tzw. haków i grzebie w ich życiorysach.

Wirtualna rzeczywistość?

Weźmy choćby pod uwagę przedstawiony przez Leśnowolskiego projekt budżetu na 2015 rok. Jego analiza wskazuje na to, że obietnice Leśnowolskiego w kampanii wyborczej mijają się z prawdą. Przede wszystkim planowane w przyszłorocznym budżecie dochody mają się zmniejszyć o ponad 6 mln zł w stosunku do planu 2014 roku. Wydatki z kolei mają się zmniejszyć o niecałe 5 mln zł. Powstanie deficyt w wysokości 722 tys. zł, który pokryjemy z kredytu. W przyszłym roku nasza gmina ma zaciągnąć kredyt w wysokości 2,34 mln zł, a w następnym kolejny. Ale o tym wójt nie mówi w swojej kampanii.

Inny przykład to wynagrodzenia w urzędzie gminy. Te rosną w dużym tempie. W 2014 roku były wyższe o ok. 800 tys. zł niż w 2010 roku (o 630 tys. zł uwzględniając likwidację GOSiR i zespołów ekonomicznych oświaty). W 2015 roku mają być o kolejne 172 tys. zł wyższe. Powstała kolejna uprzywilejowana finansowo grupa osób, która ma nieuzasadnione wysokie wynagrodzenia sięgające prawie 10 tys. zł miesięcznie. A co jest tematem tegorocznej kampanii? Nagrody byłego wójta i jego zastępczyni. Społeczeństwo jest ponownie „karmione” zastępczym tematem nagród z 2010 roku. A dlaczego pan Leśnowolski nie przedstawia na spotkaniach z mieszkańcami oraz w swoich ulotkach wyborczych wysokości nagród, które udzielił w swojej kadencji, czemu nie informuje o wzroście wynagrodzeń w urzędzie gminy w latach kiedy sprawuję urząd?

A skąd pewność, że pani nie będzie robiła tego samego, kiedy wygra wybory?

Jest prosty a jednocześnie skuteczny sposób na to, żeby skończyć z nieuzasadnionym rozdawnictwem publicznych pieniędzy. Wystarczy wdrożyć w życie zasadę bezwzględnej jawności. Oprócz publikowania kart płac, publikować również rejestr umów cywilno-prawnych. Sądzę, że tej ostatniej rzeczy Leśnowolski jako wójt nigdy nie zrobi, bo woli, żeby ludzie nie wiedzieli, komu co zleca i za ile. Tym sposobem może zapewnić sobie więcej władzy, może kupować ludzi.

Musi też się zmienić podejście wójta i kierowanego przez niego urzędu do rady gminy i gminnych komisji. Leśnowolski czynił wszystko, by jego było na wierzchu, a radni czuli, że są bezradni. Nie otrzymywali dokumentów, o które prosili albo otrzymywali dokumenty niekompletne. Tak nie postępuje „dobry gospodarz”.

Skrót z posiedzenia komisji rewizyjnej (08.02.2013r.):

A inwestycje nie bronią obecnego wójta? W Jedlni-Letnisko wreszcie coś się dzieje!

Dobrze, że są robione. Wiele z nich można wykonać lepiej. Pamiętajmy też, że część inwestycji to spadek po poprzedniku np. ulica Nadrzeczna. Inne z kolei, tak jak z kolei ulica Radomska czy skrzyżowanie w Siczkach, to inwestycje wojewódzkie a nie gminne. W przypadku VI etapu kanalizacji niedopuszczalne, moim zdaniem, było narzucanie mieszkańcom metody wykonania inwestycji. Metody bijącej w ich dobro.

Jeśli wygram wybory, w Jedlni dalej będą robione inwestycje (ulice, chodniki, oświetlenie, kanalizacja, place zabaw). Oczekują tego nie tylko mieszkańcy ale i osoby z mojego najbliższego otoczenia, które mi zaufały.

A propos współpracy wójta z radnymi: jednym z argumentów na rzecz wyboru obecnego wójta jest to, że ma większość w nowej Radzie Gminy…

W poprzedniej Radzie Gminy wójt Leśnowolski też miał większość i ją stracił. Ja umiem współpracować z ludźmi, więc jestem przekonana o tym, że moja współpraca z nową Radą Gminy będzie się układała konstruktywnie.

Część osób związanych ze sportem w naszej gminie ma obawy, że jako kobieta nie rozumie pani tej dziedziny życia.

Rozumiem obawy związane ze mną ale są one nieuzasadnione. Lubię oglądać z mężem mecze piłki nożnej i to nie tylko przed telewizorem. Czasem jeżdżę również na mecze RKS Radomiak kibicować Szymonowi Stanisławskiemu, który gra w tej drużynie na pozycji napastnika. Szymon jest synem mojej siostry ciotecznej. Bardzo się też cieszę z sukcesów „Jodły” w lidze okręgowej. Jako wójt chcę wspierać kluby sportowe i stowarzyszenia na terenie naszej gminy, bo wiem, że są ważne dla rozwoju młodych ludzi. Będę kierunkować ich w pozyskiwaniu środków zewnętrznych jak również wspierać bezpośrednio ze strony gminy.

Szymon Stanisławski: Głosujcie na Renatę Pasek. Ona pomoże sportowcom!

Szymon Stanisławski: Głosujcie na Renatę Pasek. Ona pomoże sportowcom!

Dziękuję za rozmowę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wywiad. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

17 odpowiedzi na „Nie jestem babą, która nie zna się na piłce

 1. Victoria pisze:

  Pani Renato
  każdy piłkę KOPIE
  któż to Leśnowplski
  TO JUŻ jestpO CHŁOPIE!!!

  CHŁOPIE,czy chłopczyna
  PIŁKA WPADŁA
  d0 BRAMKI
  A WYNIKU NIMA 🙂

 2. Mati pisze:

  Hahahahahahah. Krzyk rozpaczy paskowej i konczyka gdy pali im sie grunt pod nogami.żałosne!!!

 3. M pisze:

  Mam 20 lat. Nie przystoi mi więc pouczać starszych, ale z chęcią zwrócę uwagę na to, że Pan Leśnowolski wypowiada się na „Pani Pasek”, a nie „Pasek”. Przynajmniej z takim określeniem się spotykałam do tej pory. Trochę ośmiesza się damską kulturę, wyrażając się mniej kulturalnie, niż mężczyzna.
  Boże, byle do niedzieli i w końcu będzie spokój.

 4. Piotr pisze:

  Nima i nigdy nie bedzie,jaki wojt takie wyniki…

 5. Emis pisze:

  Pani Radna umie Pani współpracować z ludźmi ( to odnośnie Rady), ale chyba tylko ze Spasińskim, Borkowskim, Lewandowskim? Umie Pani dogadywać się z ludźmi?? Z wójtem Pani nie umiała, cały czas Pani jątrzyła (wstyd tak kłąmać!!!)

  Odnośnie piłkarza ( 🙂 ) czyli jak Pani wygra będzie Pani wspierała Radomiak i jego sportowców??? Nie naszą Jodełkę??? Na meczu Pani ani razu nie widziałam, a byłam na wszystkich 🙂 i powiem jedno wójt ich wspiera i jest na każdym meczu nawet wyjazdowym 🙂 Niech Pani się dalej nie błaźni. Tonący brzydko się chwyta!!! Oj brzydko.

 6. miwszkaniec pisze:

  Podatniku i Mieszkańcu

  Za 3 dni wybory wójta. Tak dalej być nie może. Dość gadania, obiecywania, dość lipy. Twój podatek nie może być dalej marnowany.

  Kolejni wójtowie ośmieszją siebie, mieszkańców i gminę. Od lat. Nie potrafią naprawić nawet krawężnika, czy zrobić kawałka chodnika, tylko dziurawe ulice i smród.

  Oddając swój głos na Renatę Justyne Pasek radykalnie zmienisz Jedlnię i całą gminę. To będzie najlepszy wybór od powstania Jedlni i gminy.

 7. targowy pisze:

  Przecież to wy grzebiecie w życiorysach, odgrzewąc Tw jole, która jest już dawno wyjaśniona i zamknięta. A zamiast na Radomiaka to może na Jodłę by się pani wybrała. Artykuł udawany taki, że nie wiem.

 8. sikorka pisze:

  Gratulacje, jesteśmy z Panią- chcemy aby gmina się zmieniła a wszystkie inwestycje były równo lokowane na jej terenie więc tym razem dajemy Pani z całą rodziną szansę i oddajemy głos na Panią, Pani Renato. Może wreszcie będzie spokojniej a do gminy będzie się wchodzic jak do własnego domu z uśmiechem i radością…!!!

 9. donek pisze:

  Zobaczyłem gazetkę pani Pasek i aż mną wstrząsnęło, czy to prawda że Różańscy płacą za plac pod Chatkę tylko 350 zł miesięcznie a Plus GSM 2000 tys. zł? Gdzie tu jest sprawiedliwość i uczciwość? Z tego co pamiętam to mają oni także chyba jakieś umowy z gminą na katering? Czy wszystko w tym kraju musi być ustawione przez i dla bogaczy? A gdzie miejsce dla nas zwykłych zjadaczy chleba?

 10. kola pisze:

  Pana P.L. najlepiej charakteryzyje podpis na kamieniu poświęconym pamięci red. Zalewskiego „mieszkańcy i wójt gminy Piotr Lesnowolski”. Ten Pan nie czuje się mieszkańcem gminy. Zrobi wszystko aby tymi pogardzanymi mieszkańcami rządzić, nie dla nich ale dla siebie. Jest takie powiedzenie, które P.L. chyba stosuje – pocałujta w doopę wójta.

 11. Marek pisze:

  Ze na Leśnowolskiego głosują mieszkańcy Jedlni Letnisko to się jeszcze bardzo nie dziwie, bo choć mierny to jest z Jedlni. Ale że na niego głosują mieszkańcy Słupicy, Maryna, Groszowic, to jakiś absurd. Pocisnął im głupotę z przychodnią a oni łyknęli to jak dzieci. Najgorsze jest to że w Groszowicach do sprawy włączył się proboszcz i za jego sprawą ta sytuacja narosła.
  Rozsądku życzę bo za parę dni obudzicie się z ręką w nocniku.

 12. Kibic pisze:

  Właśnie jeździ grupa chłopaczków i rwie banery Pani Pasek. To bardzo żenujące panie Leśnowolski aż tak się pan boisz konkurencji?

 13. Pankracy pisze:

  do @donek!
  Dziwisz się? Poproś Pana Chrzanowskiego, który jak nikt inny opanował zadawanie pytań o udzielenie informacji publicznej, żeby zapytał Pana Wójta np. o to:
  – jak się ma sytuacja z Chatką do warunków konkursu z roku 2012 na „małą gastronomię”?
  – kto został dzierżawcą działki nr 345/7 o pow. 150 m2 w sąsiedztwie zapory ( KW RA1R/18062/5 obręb Siczki) i dlaczego ogłoszenie, że „szczęśliwym” dzierżawcą została Pani Barbara R. tak szybko zniknęło z BIP-u?

 14. Kubuś Puchatek pisze:

  Wójt Leśnowolski to postać, która od samego początku wzbudzała kontrowersje. Wyrósł na niezadowoleniu rządami poprzedniego wójta, choć jedynym rozsądnym zarzutem było to, że nadmiernie nagradzał (kupował) swoich zwolenników, którzy, nie można tego nie dostrzec, odwdzięczali się swoim oddaniem poprzez w miarę rzetelną pracą. Nie można zanegować tego, co powstało za wójtowania Dariusza Rzeczkowskiego. To są fakty poparte konkretnymi dokumentami prezentowanymi na tym portalu. Temu zaprzeczyć się nie da, a jeśli ktoś to robi, to jest niewiarygodny.
  Wiarygodność natomiast wójta Leśnowolskiego zaczęła systematycznie spadać, gdy okazało się, że sztandarowe hasła z którymi szedł do wyborów, to jedynie zasłona dymna. Mit o człowieku, który miał być lekiem na całe zło po Dariuszu Rzeczkowskim legła w gruzach, gdy okazało się, jakim jest dyletantem, niekompetentnym brakorobem, chciwym i nienasyconym roszczeniowcem. Większość swoich zasług przypisywał sobie dokonaniami rozpoczętymi po wójcie Rzeczkowskim. Większość swojego cennego czasu spędzał na rozprawianiu się w sądach z grupą, która jego zdaniem oszukała go w pierwszej turze wyborów. Zemsta miała być słodka…
  Ewidentny konflikt z Radą Gminy (gdzie raczej należało dogadywać się z ludźmi, przeciągać ich na swoją stronę a nie stawiać ich w sytuacji bez wyjścia), skutkował utratą większości w Radzie a w konsekwencji zmianą na stanowisku Przewodniczącego pana Chrzanowskiego – osoby blisko związanej z wójtem, lecz wyjątkowo niekompetentnej, kłótliwej i stronniczej.
  Również kłótliwość i poczucie nieomylności pana wójta Leśnowolskiego doprowadziły go do zaognienia konfliktu z Radą Gminy. Dyletanctwo i nieznajomość przepisów widzieliśmy wszyscy podczas próby skontrolowania go przez Komisję Rewizyjną. Wydawał się stać poza jakimkolwiek prawem, wręcz ustanawiał swoje własne prawa. Wszyscy wiemy, jak zareagował na obniżenie mu nadmiernego wynagrodzenia – skierował sprawę do sądu, który oczywiście nie podzielił jego punktu widzenia.
  Pan wójt Leśnowolski, osoba o narcystycznym usposobieniu, który nie zawahał się używać służbowego telefonu dzwoniąc na konkurs mierzący popularność wójtów gmin. Wyjątkowo obrzydliwe zachowanie. Płomienne artykuły na swoim blogu, wydaje się, miały w jego mniemaniu utwierdzić go w jego poczuciu nieomylności, znamienne, że nie pozwolił na jakiekolwiek słowa krytyki blokując możliwość komentowania jego „poglądów”.
  Pan wójt Leśnowolski to ktoś, wokół którego narosło tyle wątpliwości i złego klimatu, że kierując się minimalnym rozsądkiem należałoby uniemożliwić mu dalsze sprawowanie tej funkcji. Pogrążył się ostatecznie nie decydując się na skorzystanie z zaproszenia na bezpośrednią konfrontację swoich poglądów z panią Pasek podczas debaty. Wybór jest więc tylko jeden, choć pani Renata Pasek sama zapracowała na swoją opinię jako kontrkandydatka o zupełnie przeciwstawnych cechach. Przejrzałam jeszcze raz wszystkie negatywne argumenty na jej temat, skonfrontowałam z dostępnymi na tej stronie oraz w Internecie opiniami i dokumentami i nie mam wątpliwości: wójtem gminy Jedlnia Letnisko powinna zostać RENATA JUSTYNA PASEK.

 15. sprawiedliwosc pisze:

  Jesli zostana przedstawione wystarczające dowody to sąd rozpocznie postępowanie,tak wiec to nie jest tak ,ze sprawa juz zakonczona.

 16. wiem_jak_bylo pisze:

  Panie Lesnowolski, panie Rozanski! Jak to naprawdę było z Rozana Chatka? Po pół Jedlni o tym rozmawia już od dłuższego czasu i chce znać prawdę!

 17. xyz pisze:

  polecam artykuł mathie:
  http://mathie.pl/?p=752
  Napisał całą prawdę o naszym Dobrym Gospodarzu a 30-tego pokażemy że chcemy mieć teraz Panią Gospodarz która zadba o wszystkich mieszkańców..!