Rada Gminy odrzuciła kandydaturę Renaty Pasek [film szesjaTV]

Renata Pasek nie będzie wiceprzewodniczącą Rady Gminy Jedlnia-Letnisko. Podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej radni odrzucili jej kandydaturę na to stanowisko. Za wyborem Renaty Pasek na wiceprzewodniczącą głosowało 6. radnych, przeciwnych było 9. radnych.

Renata Pasek została zgłoszona do Prezydium Rady Gminy przez klub „Przyjazna Gmina”. Prawo do posiadania własnego przedstawiciela w Prezydium Rady Gminy przez wszystkie kluby radnych gwarantuje Statut naszej gminy.

Wcześniej ze stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Gminy zrezygnował Jan Krakowiak.

Obecnie w skład Prezydium Rady Gminy wchodzą dwie osoby: przewodnicząca Bożena Grad i wiceprzewodnicząca Katarzyna Baran.

Film szesjaTV:


Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

71 odpowiedzi na „Rada Gminy odrzuciła kandydaturę Renaty Pasek [film szesjaTV]

 1. Mieszkaniec 1965 pisze:

  I…chyba nikogo to nie dziwi?

 2. mieszkanka pisze:

  stoi za tym Klan Pana Wójta Leśnowolskiego

 3. nie pisze:

  Zrezygnować to powinna Baranowa bo czym ona się wyróżnia. Jan Krakowiak powinien zostać wice a dlatego że bardzo umiejętnie poprowadził pierwszą sesję. Katarzyna niech idzie do komisji i wreszcie się wykaże w działalności na rzecz nas mieszkańców a nie siedzi w prezydium tylko po to aby nie napracować się i zgarnąć 600zł. Jan tam przynajmniej się przyda bo przewodniczącej potrzebna pomoc, podwójne standardy to niech w domu wprowadza a Jan przynajmniej wybije jej to z głowy, Katarzyna to jak zawsze cicho sza przez kolejne 4 lata.

 4. aa pisze:

  To było do przewidzenia, razem dla wójta nigdy nie zgodzą się na osobę spoza klanu.

 5. Pedro pisze:

  Czy w klubie Przyjazna gmina oprócz Pani Renaty Pasek to nie ma żadnej innej mądrej osoby, która nadawałaby się do prezydium Rady i uzyskała zaufanie i poparcie większości Radnych?
  P.S. o jakich podwójnych standardach wspomina użytkownik „Nie”?

 6. olek pisze:

  Nigdy bym się nie zgodził na tą krzkatą babę. Brawo Radni!

 7. Karol Wrochna pisze:

  Beton Wójta ma się dobrze. Ich metoda, to mówić „NIE” opozycji i dzielić Radę Gminy na dobrych i złych. Obecna kadencja na początku to teatr marnych aktorów!

 8. Pedro pisze:

  O nie drogi Panie, to mniej więcej wyglądało tak: „ma być Pani Renata Pasek i już!! bez dyskusji!! a jak nie?! to my zabieramy zabawki i idziemy do innej piaskownicy. No i standardowo to Wasza wina!!” Tak dorośli i poważni ludzie postępują? A ja to osobiście uważam, że zwyczajnie część Radnych, do których należy inicjatywa, nie potrafi dogadać się z resztą Rady. Proponuję zobaczyć protokół ze spotkania przedstawicieli klubów, które spotkało się podczas obrad Rady. Ja już to zrobiłem i wygląda to trochę inaczej niż opisują.

 9. Victoria pisze:

  Jutro,się OKAŻE
  kto RAZEM dla SIEBIE
  Czy też dla mieszkańców ?
  KTO DEMOKRACJĘ GRZEBIE ?

  Miało być SPOKOJNIE
  a tu znowu WOJNA.
  EKIPA ŻARŁOCZNA
  GMINA – KROWA DOJNA !!!

  Już wiele w historii
  takich EKIP było
  Nie szanowali ludzi,
  JAK się to SKOŃCZYŁO ?

  Poszli w NIEPAMIĘĆ
  inni kończyli w ,,PACE”
  Wydali ich KOLEDZY
  Temidzie na TACE 🙂

  Inni oglądając się WOKOŁO
  ,,mkną” gdzie ciemna ulica.
  KARIERA POLITYCZNA zgasła
  niczym WYPALONA,, ŚWICA ” 🙂

  Z tego MORAŁ JASNY
  choć KARIERA w ,,DOLE ”
  SZANUJCIE LUDZI,
  powiem : RADNEMU PIERDOLE !!!

  Ta DYSKRYMINACJA
  RADNEJ – POŁOWY LUDNOŚCI
  Świadczy o tym,że EKIPA
  DOTKNĘŁA MARNOŚCI !!!

 10. Victoria pisze:

  W relacji z Sesji ukazał się:
  protokół -,, LIPNY CHŁAM”
  Podsunęli naiwnym ludziom,
  skąd takich politykierów znam?

  Ano w tamtym ustroju
  narosło ich KROCIE.
  Dopełniły PRZEMIANY
  choć UPAPRANI w BŁOCIE 🙂

  Umieli się ustawić
  nie zwlekając chwili.
  Co mogli, to wzięli
  resztę Ro…….li !!!

  Teraz się stworzyła
  w naszej Gminie ,,GRATKA ”
  Mądrych WYELIMINOWAĆ.
  wziąć ULEGŁYCH lub starego dziadka 🙂

 11. Victoria pisze:

  A w ogóle,to dlaczego
  protokół jest bez daty ?
  To pewnie TAKI ZWYCZAJ
  lub KIERUJE ,,KOSMATY ” 🙂

 12. soik pisze:

  do Pedro: radna ta nie została przyjęta do komisji budżetowej – jako jedyna radna tej gminy nie pracuje w żadnej komisji ani nie może zasiadać w prezydium ( czyli nie pełni żadnej funkcji), wice przewodniczącą też nie może być 🙂 ( bo radni klubu razem dla gminy jej nigdy nie porą ) śmieszne , ponoć statut mówi że w prezydium nie mogą zasiadać radni którzy pracują w komisjach , wiec wychodzi na to że tylko pani Pasek spełniła warunki zapisane w statucie (ale to za mało ..) , i to dzięki woli klubu razem dla gminy, śmieszne wręcz co się dzieję .

 13. Pedro pisze:

  Nie no co racja to racja, że nie pracuje w żadnej komisji a powinna, ale ja pisałem nie o Pani Renacie Pasek i nie o fakcie, że nie została nigdzie wybrana. W momencie kiedy pojawiają się pewne trudności to należy rozmawiać, spotkać się gdzieś, coś ustalić, domówić. Niestety na tym to wszystko polega. Jeżeli ktoś tego nie rozumie tzn., że nie nadaje się do współpracy z innymi ludźmi. I to uwaga pod adresem klubu Radnych „Przyjazna Gmina” jako całości a nie pojedynczych osób.

 14. Emis pisze:

  Widocznie jej nikt nie chce, nawet to Pani Pasek bedzie podważać?? Niech Pani z pokorą przyjmie przegraną, przecież panuje demokracja??? Czy znowu nie mam racji. To Pani Pasek i „Przyjazna Gmina” sieją zamęt i próbują mieszać, tu nie ma nic wspólnego z dobrem gminy i mieszkańców. Niech Paskowa przestanie odstawiać tą szopkę. Jest to wyjątkowo wredna osoba, idąca po trupach do celu (coś o tym wiem). I widocznie to Pani Pasek trudno przyjąć porażkę, a my już mamy dosyć jej krzyków i monologów mało merytorycznych (bo do tej pory nie odróżnia pewnych pojęć dot. budżetu).
  A może parcie na szkło pani pasek??? Kredyt tak wysoki trzeba spłacać, a jak stara władza (Rz.) odcięli od korytka to ciężko?
  http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/jedlnia/3275.pdf

  Renata zjedz snikersa bo zaczynasz gwiazdorzyć 😛

 15. avatar pisze:

  O matko?? Co się stało??

  http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/jedlnia/3275.pdf

  Gdzie retusz??

 16. Karol Wrochna pisze:

  Do Pedro: Klub radnych „Przyjazna Gmina” jako jedyny w tej Radzie Gminy chce współpracy dla dobra całej naszej Gminy. Ale otoczenie Wójta nie chce osób spoza swojego grona. Wójt niech pamięta, że w poprzedniej kadencji też miał większość – a co było potem to każdy wie. 😉

 17. Przemek pisze:

  Elegancja francja!

  Maszynka do głosowania działa.

  Piotrek, gratulację! Pięknie to ustawiłeś. Ech Ty dziamdziaczku jeden!

 18. Pedro pisze:

  Ale ja widzę, że kolega nie ma racji skoro miejsce dla wiceprzewodniczącego nadal pozostaje wolne. Znaczy się, że największy klub wyraźnie pozostawia je do dyspozycji. Tylko idzie sprawa o domówienie osoby. Niech rozmawiają i na pewno ktoś z „Przyjaznej Gminy” dostanie się do prezydium. Rozmowa wcale nie jest trudna tylko trzeba chcieć.

 19. Przemek pisze:

  A więc najlepiej spytać się dziamdziaczka, która osoba ma być wiceprzewodniczącą gminy. On wskaże, rada przegłosuje i elegancko, jak w szwajcarskim zegarku!

 20. Marek Bielecki pisze:

  Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mnie doinformował: czy ta pani wytłumaczyła już, dlaczego cały czas popierała wójta Rzeczkowskiego, i to aż do jego końca w 2011 r.?…

 21. mieszkaniec gminy pisze:

  Mamy końcówkę 2014 roku i dziewięcioro radnych, która popiera wójta Leśnowolskiego, mimo że jest on w dużej mierze kontynuatorem niechlubnej polityki Rzeczkowskiego.

 22. Mieszkaniec 1965 pisze:

  Można być za mniejszością lub za większością. Trzeba jednak posiadać zdrowy rozsądek. Niestety z niektórymi nie da się współpracować. Mówienie dla mówienia to nie sztuka, lepiej powiedzieć mniej a mądrzej. Jasne, iż od początku jestem za Leśnym – taka jest demokracja! Jestem również ZA PROGRAMEM PIS ale niekoniecznie za pisowcami (bez skojarzeń). Jak na razie widzę, że mniejszość ma ciągle zarzuty i pretensje – nazwę mają o.k ale ciągłe krytykowanie zaczyna mnie denerwować. Każdy z radnych o coś walczy dla tych, którzy ich wybrali. Sorki p Borkowski np. walczy o nierentowną szkołę i jakoś p Pasek nie widzi problemu. A jak inni walczą o to co obiecali to ogromny problem. Obietnice trzeba spełniać aby nie były tylko kiełbasą wyborczą. Myślę, że każdy zdroworozsądkowy człowiek przystaje do grupy (klubu), gdzie może coś osiągnąć. Pisanie o maszynce wyborczej jest ubliżające, ale w konsekwencji temu kto tak pisze. Oglądając i słuchając sesje nie życzyłbym sobie nigdy współpracować z radną Pasek i radnym Borkowskim. Są w kropce ponieważ niestety chyba nie tylko ja podzielam takie zdanie. Brawo dla prawnika, który ich prowadzi! A panią prawnik z gminy bym wyrzucił na zbity ……..

 23. dona pisze:

  Bardzo dobrze radni wybrali odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach przewodnicząca ok i zastępcy ok szanowni radni przywróćcie z powrotem pana Krakowiaka i będzie bardzo dobrze,nie dajcie się manipulować przecież na pewno chcecie normalnych sesji i spokoju nie dopuszczać krzykaczy i pieniaczy jak było to poprzednio,jak te sesje wyglądały na zewnątrz wstyd!!! Radnej Paskowej nie wybierać do niczego bo ona się po prostu nie nadaje a jak będzie krzyczeć uciszać.Ja jako podatnik gminy Jedlnia Letnisko oczekuję by radny Borkowski nie manipulował z ośrodkiem zdrowia w Groszowicach bo ten ośrodek jest bardziej potrzebny dla ludzi jak szkoła w Gzowicach,niech zastanowi się ile ta szkoła pochłania kasy dla bardzo małej grupki uczniów nie lepiej by im było w większej szkole gdzie edukacja tych dzieci jest bardziej poszerzona.Niech radny Borkowski odpowie na pytanie bo tak uczciwie szuka oszczędności i racjonalnego gospodarowania pieniędzmi podatników dlaczego część dzieci z Gzowic uczęszcza do szkoły w Kuczkach,czy powodem jest brak miejsc czy poziom nauczania,te pieniądze przydały by się bardziej na inne cele np.rozwój sportu szkolnego,dowozy dzieci na konkursy i zawody sportowe.Pan radny przyczynia się do niedorozwoju tych dzieci poprzez to że to jest mała grupka z której nie można wyłonić żadnej drużyny na zawody to jest żenujące myślę że radni po przeliczeniu i kalkulacji sami stwierdzą że ta szkoła to tylko miesięczny czy roczny balast dla podatników.

 24. Karol Wrochna pisze:

  Skoro 6-osobowy klub „Przyjazna Gmina” nie może mieć przedstawiciela w Prezydium Rady Gminy, to już wiadomo jak będzie wyglądać ta kadencja. Najpierw opozycję będzie się odsuwało od wszystkiego, a po kadencji podczas wyborów będzie się mówiło, że opozycja nic nie robiła i tylko sobie siedziała 4 lata. … Panie Wójcie wszyscy powinni mieć w Radzie taką samą siłę, szopka polityczna nie jest nam potrzebna! Ciekawe czy po raz drugi straci Pan większość? 🙂

 25. Marek Bielecki pisze:

  Przepraszam, mam pytanie dotyczące tego portalu (bo zaglądam tu od niedawna i niektóre rzeczy są dla mnie niejasne): Dlaczego w „wywiadach z posłami” jest tylko jeden wywiad – z facetem z palikociarni?!… Z posłem, za którego Radom przepraszał: https://www.facebook.com/RadomPrzepraszaZaArmandaRyfinskiego ) … Przecież ten człowiek nawet ze znaku krzyża sobie szydzi…

 26. dyzio pisze:

  Nie sądzę by wójt stracił większość. Teraz weszli do rady ludzie na poziomie, a nie małorolne chłopki z kiepskim wykształceniem. Widać, że nie dadzą się manipulować ani wójtowi ani tym bardziej pani Pasek. A że wójt nie jest taki zły jak go opisują „paskowcy” to i ludzie zdrowo myślący będą go popierać.

  ps. Panie Borkowski nie nadymaj się pan tak na tych sesjach bo przypominasz buldoga. Lepiej być przyjaznym labladorem, przynajmniej może wtedy pan coś ugra.

 27. Pedro pisze:

  Szanowny Panie Kolego, czy Pan w ogóle przed opublikowaniem komentarza przeczytał wcześniej to co napisał??

 28. mieszkaniec gminy pisze:

  „Marek Bielecki”, pan zmieniasz temat rozmowy. Nie chcesz już rozmawiać o tym, jakie niechlubne działania wójta Rzeczkowskiego kontynuuje wójt Leśnowolski? To zrób i podeślij wywiad z którymś z posłów ziemi radomskiej. Na pewno go opublikują.

 29. cybermama pisze:

  Proszę Państwa,myślę,że największy bląd popelnila Pani Pasek.Jeśli kandydowala na Wójta,nie powinna kandydować na radną przegrala by z honorem.a tak jest ością niezgody w nowej Radzie i wśród mieszkańców Gminy.Przemyślcie czy nie mam trochę racji.W tym konflikcie obie strony mają racje .Ale jak rozwiązać problem.Pozdrawiam wszystkich.

 30. Marek Bielecki pisze:

  O, widzę, że aktywny tu Karol Wrochna też jest palikociarzem: http://jedlnia.org.pl/2014/05/21/kto-kandyduje-do-parlamentu-europejskiego/ !
  Nigdy bym nie przypuścił, że taki margines jak palikociarze może być tak wpływowy w Jedlni! Niech mi ktoś wytłumaczy, jak to jest możliwe: człowiek ochrzczony, całe dzieciństwo i młodość co niedziela na Mszy świętej w naszym kościele parafialnym, w maju na majowym, w październiku na różańcu, mnóstwo wysłuchanych kazań księdza Marka Adamczyka, wiele dróg krzyżowych ulicami Jedlni i na koniec… U PALIKOTA!?… Jak to w ogóle jest możliwe?…

 31. mieszkaniec gminy pisze:

  Myślę, że problem nie sprowadza się do obecności Renaty Pasek w Radzie Gminy. Owszem, można by sobie pomyśleć, co by było, gdyby w Radzie nie było Pasek, ani Roberta Borkowskiego. Oraz Jadwigi Drózd, tak na wszelki wypadek. Jeszcze gdyby mathie z Kończykiem gdzieś wyjechali, najlepiej daleko, Frączek poszedł na studia i nie miał czasu na „głupoty”, a Wdowski się nie czepiał… Mogłoby być łatwo, lekko i przyjemnie, słowem beztrosko ale… skąd pewność, że nie pojawiłby się na ich miejsce ktoś nowy? Ktoś, kto by powiedział: „tu sprawdzam, „tam mi się nie podoba”, „to nie tak powinno być”? W tej gminie zadziałał efekt motyla.

 32. Karol Wrochna pisze:

  Do Marek Bielecki: Ja nie ukrywam swojej przeszłości, wszystko jest na moim blogu w zakładce „O mnie” opisane. Nie wiem czy warto teraz mieszać politykę ogólnopolską do tematów stricte lokalnych. Ale powiem Panu to co pisałem już wielokrotnie, czyli – współpracowałem z partią RP/TR ale członkiem partii nie byłem, jedynie młodzieżówka. Popierałem tą partię i to był mój błąd, ale na czas się ogarnąłem. 😉 .. Panu proponuję nie zmieniać tematu i nie odgrzewać starych news’ów. Jeśli chce Pan wywlekać przeszłość to proszę bardzo, ale mnie to nie rusza. Bo większość wie, że teraz interesuję się tylko lokalnym samorządem. 😉

 33. Pracować powinien każdy Rady czy jest z jednej strony lub z drugiej. Jeżeli są podziały i celowo są odsuwane niektóre osoby to można powiedzieć jasno i wyraźnie: W NASZEJ GMINIE ZAGOŚCIŁA POLITYKA. Tak jest w sejmie, województwie, powiecie. Błąd został popełniony 4 lata temu kiedy w odwecie od możliwości uczestnictwa w komisjach została odsunięta część Radnych. Efekt końcowy już każdy wie jaki był. Przypuszczam że metoda klubu RDG będzie taka sama jak początki poprzedniej kadencji. Przestrzegam nowych Radnych aby wiedzieli co robią bo prędzej czy później może odwrócić się to przeciw nim.
  Życzę przemyślanych, zdrowych i rozsądnie podejmowanych decyzji w przyszłym, nowym roku 2015.

  PS: Jeżeli Radna Pasek byłaby wiceprzewodniczącą to w jaki sposób by mogła zaszkodzić wójtowi? Mi się wydaje że w żaden więc ekipa rządząca nie powinna się niczego bać. Zrobią jak uważają.

 34. mieszkaniec pisze:

  Pani Renata Justyna Pasek przerasta wiedzą wszystkich zatrudnionych w Urzędzie. I wszystkich radnych. Dlatego takie zamieszanie tak wesoło za pieniądze podatników. No to jeszcze jedną sasję.

 35. Marek Bielecki pisze:

  @ Karol Wrochna

  Panie Karolu, jeśli ktoś działa publicznie, to powinien być gotowy ujawniać wobec innych ludzie swoje motywacje. Dlatego jest istotne, dlaczego Pan popierał palikociarnię (no właśnie – dlaczego?…) Dlatego jest istotne, dlaczego pani Pasek popierała Rzeczkowskiego (no właśnie – dlaczego?…)

 36. Mieszkaniec 1965 pisze:

  Radna Pasek jest „otrzaskana” ponieważ to już trzecia kadencja. To, że jej nie wybrano to nie dlatego, iż zaszkodziłaby wójtowi. Współpracowników dobiera się kompetentnych i rzeczowych, a nie takich, którzy zawsze są na NIE. Źle by było jakby współpracownicy zawsze byli na tak. RDG widać po latach posuchy, że wreszcie jakaś kultura nie szpagatowa. Nie ubliżając ludziom prostym tylko prostakom czy quasi filozofom.

 37. Marek Bielecki pisze:

  Tyle darów rok nam przyniósł:
  Pszczołom łąki kwiatów pełne,
  Ludziom dał łany zbóż,
  Zbożom dał pełen kłos,

  Przykrył pola płachtą śniegu,
  Aby zimą odpoczęły.
  Myślisz ty, myślę ja,
  Co nam rok miniony dał.

  To był rok, dobry rok.
  Z żalem dziś żegnam go.
  Miejsce da nowym dniom
  Stary rok, dobry rok.

  Mija dla nas dniem szczęśliwym,
  W którym znów jesteśmy razem.
  Nieraz nam smutek niósł,
  Nieraz nam radość niósł.

  Pierwszej gwiazdy dziś zapytaj,
  Co następny rok przyniesie.
  Czekam ja, czekasz ty …
  Północ już – zegar zaczął bić.

  Mija rok, dobry rok.
  Z żalem dziś żegnam go.
  Miejsce da nowym dniom
  Stary rok, dobry rok.

  To był rok, dobry rok.
  Z żalem dziś żegnam go.
  Miejsce da nowym dniom
  Stary rok, dobry rok.

  („Mija rok”, Czerwone Gitary)

  Mija rok – dobry dla naszej Jedlni, zły dla naszego kraju. Życzę wszystkim, żeby Polska po wyborach w Nowym Roku zaczęła być rządzona co najmniej tak dobrze, jak nasza gmina. Szczęśliwego Nowego Roku!

 38. Mieszkaniec 1965 pisze:

  Wszystkim piszącym i czytającym życzę wspaniałej zabawy do białego rana! Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.

 39. Kubuś Puchatek pisze:

  Do @Marek Bielecki: A ja sobie nie życzę od ciebie żadnych życzeń. Jeśli miałyby się sprawdzić, to życzysz mi źle. Nieelegancko jest tak reagować, ale w twoim przypadku robię wyjątek. Analizując twoje wypowiedzi na tym forum mogę stwierdzić, że jesteś postacią przejawiającą skłonności obsesyjne, cyniczną, nieobiektywną, zapatrzoną tylko w jedną stronę i nie dostrzegającą niczego wokół siebie na zasadzie doroszkarskiej szkapy (kurcze, mam nieodparte wrażenie graniczące z pewnością, że wiem, kim jesteś).
  Wszystkim myślącym podobnie – najlepszego w Nowym Roku.

 40. mieszkaniec pisze:

  To mamy panie Kubusiu dowcipnika.

 41. Victoria pisze:

  Czemu tak atakujesz radną,
  @ wirtualny bielecki
  gdy jeszcze nie dorosłeś do jej
  ROBOCZEJ KIECKI 🙂

  Niczym,,głupi Jasio” w szkole
  albo,,zdarta płyta
  Co nie potrafi MYŚLEĆ,
  ale bezmyślnie pyta i pyta 🙂

  Twoje ,,zjełczałe: ataki
  niczym ,,JAD SKORPIONA”
  Co na twe,skamlanie”
  mówi twoja ŻONA ? 🙂

  Do tego jesteś koneserem
  POEZJI ŚPIEWANEJ. ? 🙂
  Znając ,,twą przeszłość”
  to także WŁADZY SZEMRANEJ !!!

  To wszystko co piszesz
  ma posmak,,ZGORZKNIAŁY”
  Czyżby MANIPULACJE
  nie w pełni się UDAŁY ? 🙂

 42. Marek Bielecki pisze:

  @ Kubuś Puchatek

  No i co – nie wstyd Ci?… Zamiast rzeczowych argumentów stosujesz chamski bluzg. Tylko dlatego, że ktoś ma inny pogląd niż Ty. Na temat Palikota?… Ryfińskiego?… Pasek?… Wysil się i spróbuj zwerbalizować, o co Ci konkretnie chodzi.

 43. Marek Bielecki pisze:

  @ Victoria

  Nie szkoda Ci czasu na tę żałosną grafomanię?… Wiem, że masz dużo czasu, ale czy nie lepiej poświęcić go na rozmowę z bliskimi albo jakąś dobrą książkę?… Tego Ci życzę w Nowym Roku – dobrego wykorzystania czasu. Bo czas ucieka…

 44. Victoria pisze:

  @ wirtualny bielecki

  Ależ bardzo dużo
  masz wspólnego z mieciem
  Wszystkich innych atakujesz,
  a to historia Cię zmiecie !!!

  Nie szkoda Ci czasu ?
  choć tak bardzo cenny
  Twoje uporczywe ataki
  maja ,,podkład denny ” 🙂

  Pełno w nich SZLAMU
  z naszego ,,jeziora”
  Chyba już dla ciebie
  ,,Najszła” -,, rozuma” pora!!!

  Moja zaś grafomania
  Która tak cię rusza.
  Mnie natomiast DIABŁY
  choć NIE MASZ KONTUSZA !!! 🙂

 45. Victoria pisze:

  Te twoje życzenia
  pewnie są szczere
  Bym nie pisał w tygodniu
  a także pewnie w niedzielę 🙂

  Pewnie bym nie pisał
  jak brak podstaw,, zarzucenia”
  Gdy ,,przejrzystość działań”
  ZASŁONIŁA SMUGA CIENIA !!!

 46. mieszkaniec pisze:

  Tylko mu nie przeszkadzać. Będzie wesoło.

 47. Pelagia pisze:

  Nie wiem co się dzieje w Jedlni. Boję się czy nie zaczęła się przypadkiem jakaś rewolucja, bo strasznie strzelają.

 48. mieszkaniec pisze:

  To zapewne już się zaczęło. A miało być przeciez referendum.

 49. Nowator pisze:

  Nowy Rok i postanowienia Nowo Roczne.
  Zmieńmy dziada.
  Precz z Leśnym dziadem!

 50. Karol Wrochna pisze:

  Do Marek Bielecki: … Może powiedz kogo Ty popierasz i dlaczego? .. hmmm 😉

 51. Marek Bielecki pisze:

  @ Karol Wrochna

  Bardzo proszę. 🙂
  Popieram zwykłych, normalnych mieszkańców Jedlni, którzy mają normalne rodziny, rzetelnie pracują, chodzą do kościoła, modlą się i kochają swój kraj i Jedlnię. Takich osób jest w Jedlni – dzięki Bogu – zdecydowana większość. Popieram takie osoby, bo jest to dobre – dla Polski i dla Jedlni.

  Do takich osób nie należy na przykład kilkunastu palikociarzy popierających Ryfińskiego – tacy stanowią tu w Jedlni margines i ciało obce.

 52. mieszkaniec gminy pisze:

  Marek Bielecki

  Co to znaczy mieć normalną rodzinę? To rodzina, w której jest miłość i wzajemny szacunek czy też to rodzina, której członkowie mają poglądy akceptowane przez „Marka Bieleckiego”? Czy można solidnie pracować, nie chodząc do kościoła? Czy można kochać Jedlnię, głosując na Renatę Pasek? Czy można symbolicznie wykluczać ze społeczności 363 osoby, które głosowały trzy lata temu na Ruch Palikota, nie znając przesłanek, którymi się kierowały?

  To co waść uprawiasz to czysta demagogia i puste frazesy. Jeśli jesteś porządnym człowiekiem to dajesz temu wyraz w codziennym życiu, w konkretnych sytuacjach. Doświadczenie mnie uczy, że ten kto ma na gębie same ogólniki i puste frazesy, którymi chętnie raczy swoich bliźnich, z reguły sam ma wiele na sumieniu.

 53. bruno pisze:

  Nikt nie stanowi tu ciała obcego, każdy ma prawo tu mieszkać i żyć. Zarówno palikociarze, jak peowiacy, pisiacy, lewacy i prawacy. I takie tępe łby, które dziela ludzi na swoich i obcych niestety też mają prawo tu żyć.

 54. Marek Bielecki pisze:

  @ mieszkaniec gminy
  @ bruno

  Palikociarzy, czyli osób o poglądach Ryfińskiego czy Palikota, jest w Jedlni kilka lub kilkanaście (nie mówię tu o osobach, które dały się uwieść w czasie wyborów – takich naiwnych zawsze jest więcej). Teraz powiem coś do nich (bo zapewne uważają ten portal za swój): oczywiście, macie prawo tu mieszkać, ale jeśli sądzicie, że ze swoimi poglądami zdobędziecie popularność w Jedlni, to jesteście bardzo naiwni. Nic z tego – w Jedlni żyją normalni ludzie.

 55. mieszkaniec gminy pisze:

  Znowu demagogia, slogany i chciejstwo (skąd wiesz jaki światopogląd mają ludzie w Jedlni?).

  Dlaczego głos na Ruch Palikota miałby świadczyć o naiwności, a już głos na Platformę Obywatelską i PSL nie?

  Ruch Palikota głosił ideę pierwszej firmy na próbę – czyli minimum formalności i zwolnienie z ZUS i US przez pierwsze miesiące. Popierał reformę szkolnictwa zmierzającą do wprowadzenia większej liczby zadań zbiorowych, by uczniowie mogli nauczyć się ze sobą współpracować, a nie jedynie indywidualnie rywalizować. Wreszcie, w ramach odbiurokratyzowania państwa, wspierał zasadę, że zamiast ganiania petenta z z jednego urzędu do drugiego celem przedłożenia zaświadczenia, urzędnicy sami mają to między sobą załatwiać, nie marnotrawiąc czasu petenta.

  Ciekawe, że Palikot przez lata był w partii Tuska. Robił te swoje happeningowe konferencje i jakoś Tuskowi, Kopacz, Witkowskiemu czy Ruszczykowi to nie przeszkadzało. Odszedł sam, jak twierdzi, dlatego, że PO nie chciało realizować jego ww. postulatów.

  Możliwe zresztą, że Palikot do Platformy wróci. Tak jak pięciu czy sześciu palikotowców w Sejmie przeszło do PSL. Ciekawe co wtedy napisze na blogu Jerzy Chrzanowski, przeciwstawiając dobrą „pro-państwową” Platformę Obywatelską (tudzież PSL) złemu PiS-owi.

 56. Karol Wrochna pisze:

  Do Marek Balicki: Ja od maja tego roku jestem bezpartyjny. Ta informacja jest na moim blogu. Więc nie wiem, dlaczego próbujesz przypiąć łatkę „palikociarzy” mnie oraz temu portalowi, który jest bezpartyjny. Do czego dążysz, bo pewnie większość już się pogubiła?

 57. cybermama pisze:

  Pan Karol ma racje .Nie należy wytykać czyjejś przeszlości i wzajemnie się obrażać.Zachowajmy kulturę pisząc komentarze.Analizujmy i rozważajmy wydarzenia w naszej Gminie, natomiast wytykanie poglądów politycznych Pana Karola czy innych osób wcale mnie nie interesuje.

 58. Marek Bielecki pisze:

  @ Karol Wrochna

  Ten portal sam sobie przypiął tę łatkę – na podstronie „wywiady z posłami” jest tylko jeden wywiad, z palikociarzem Ryfińskim.

 59. mieszkaniec gminy pisze:

  Jest też wywiad tylko z jednym radnym powiatowym – z PiS.

 60. Pedro pisze:

  Hahahahaha ale sajgon. Ludzie dajcie sobie po razie i skończcie Cię dyskusję bo ona najmniejszego sensu już nie ma. Budżet uchwalili i jeden komentarz jest tam tylko. Nic Was nie interesuje tylko to czy jakaś kobita jest w prezydium czy nie. Przecież to chore jest. Poza tym lżycie się już w każdej wypowiedzi, co już urąga kulturze. No o losie ręce opadają!!!

 61. rejtan pisze:

  Do Marka Bieleckego.
  Jesteś niezrealizowanym zakompleksionym fanatykiem.
  Jak najdalej od takich ludzi.

 62. czytelnik pisze:

  Szkoda tych wypisywań. Polecam popatrzyć na uchwalony budżet w raz załącznikami do tego budzetu i tu się powymandrzać. Mozna też zobaczyć choćby dla uspokojenia wykonaną ostatnio przez gminę ulica Staroradomska na Pociejowie i porównać z remontowaną Radomską. Radnym polecam też.

 63. Marek Bielecki pisze:

  @ rejtan

  Nie stać Cię na nic więcej poza inwektywami?… Wysil się, na pewno kiedyś Ci się uda.

 64. Marek Bielecki pisze:

  Chamstwo, takie jak rejtana, Victorii i kilku innych tu aktywnych, to właśnie jedna z cech palikociarzy. W Jedlni furory nie zrobicie.

 65. Victoria pisze:

  @ wirtualny
  Bardzo ci daleko
  do klasycznego CHAMA
  O wiele jednak bliżej
  do bezdusznego bałwana.

  Poznał się na tobie
  tez głupawy ciećwierz.
  Co szukał bałwana
  więc siadł na waćpana 🙂

  Jątrzysz,prowokujesz
  uciekasz po blogu.
  Czyżby jakieś problemy
  w CZASIE POŁOGU ? 🙂

  Wybaczcie,że musiałem
  użyć brzydkie EPITETY
  Widać tak postrzegam
  waszmości ZALETY .

 66. Kubuś Puchatek pisze:

  Uwaga! Kuriozum @Marek Bielecki atakuje. Krzyczy, że jest opluwany, plując dookoła. Biadoli, że jest chamsko atakowany, atakując chamsko każdego mu przeciwnego. Operuje inwektywami żaląc się, że jest poniżany inwektywami. Czyżby wobec jego mniemania używanie zwrotu „palikociarnia” to nie inwektywa?
  Panie @Marek Bielecki: nawet jeśli w pana mniemaniu nie podziela pan poglądów Janusza Palikota, to są to LUDZIE, którzy myślą inaczej niż pan, ale to są LUDZIE!!! Skąd taka nienawiść??? Czyżby jakieś złe doświadczenie z przeszłości – młodości?

 67. roman pisze:

  to już się domyślam kim jest ten @Marek Bielecki. Ciągłe atakowanie innych, kierowanie inwektyw wobec dyskutantów, brak akceptacji dla odmiennych poglądów, …. to mi pasuje tylko do jednego osobnika:) jeszcze tylko straszenia nie było….

 68. Marek Bielecki pisze:

  do wszystkich pięciu palikociarzy z Jedlni skupionych na tym portalu:

  Nie będę odpowiadał na wasze chamskie zaczepki, insynuacje lub bełkot – to nie ma sensu. Możemy porozmawiać, jeśli jakimś cudem opanujecie emocje i zaczniecie formułować zdania posiadające wartość logiczną.

 69. roman pisze:

  drogi marku, rozmowa to nie tylko mówienie ale i słuchanie, mam obawy ze ty tylko potrafisz głosić monologi nie przyjmując informacji które się do ciebie mówi.

 70. Marek Bielecki pisze:

  Romanie, Twoje obawy są bezpodstawne – podaj mi choć jedną INFORMACJĘ, a ja spróbuję się do niej odnieść (o ile będę potrafił).

 71. Victoria pisze:

  Polemika,to dla niego,, karma”
  jątrzyć on świetnie potrafi,
  Porzućmy z nim polemikę
  niech się karmi ,, PUFFI” 🙂

  Jeśli mu nie starczy
  niech sobie,, possie ”CYCA.
  Lub znajdzie padlinę
  jak SOBAKA lub PTICA 🙂