Kandydat na prezydenta odwiedził gminę Gózd [film]

W dniu dzisiejszym miejscowość Kłonówek Kolonia, w sąsiadującej z nami gminie Gózd, odwiedził kandydujący na Prezydenta RP Andrzej Duda. Został on ugoszczony przez miejscowego sołtysa, u którego zorganizowane było całe spotkanie. Była to rewizyta, gdyż wcześniej grupa sołtysów została zaproszona przez europarlamentarzystów do odwiedzenia Parlamentu Europejskiego. Okazją do tego był obchodzony 11 marca dzień sołtysa.

Spotkanie przyciągnęło wiele osób, także z sąsiednich gmin, które bliżej chciały poznać kandydata i jego poglądy.

Andrzej Duda zwrócił uwagę na ciężką sytuację polskich rolników związaną głównie z wprowadzonym embargiem na eksport polskich towarów do Rosji. Zaznaczył także, że należy dążyć do wyrównywania nierówności w traktowaniu rolników ze „starych” i „nowych” krajów UE, gdyż tylko wtedy nasi rolnicy będą mogli konkurować z tymi z Zachodu. W opinii kandydata problemem są także niskie kwoty mleczne dla naszych rolników i kary, jakie w związku z tym muszą płacić za ich przekroczenie.

Za kandydatem podążały ekipy reporterskie licznych mediów ogólnopolskich. Obecni byli między innymi przedstawiciele TVP, TVN24, Telewizji Polsat, Polskiego Radia. Dziennikarze pytali Andrzeja Dudę między innymi o jego stanowisko w kwestii in vitro oraz o ocenę stanu polskiej armii.

Więcej w załączonym materiale filmowym.

Maciej Frączek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Film, News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

55 odpowiedzi na „Kandydat na prezydenta odwiedził gminę Gózd [film]

 1. Łukasz pisze:

  Cała gmina Jedlnia-Letnisko głosuje na Andrzej Dudę!!!!

 2. uuuuba pisze:

  No co ty? Jurek nie głosuje, bo to nasz miejscowy szogun i popiera Komorowskiego 🙂 A tak przy okazji do Partii Oszustów i jej zwolenników: co z kwotą wolną od podatku? Będzie podniesiona czy pozbawicie perspektyw i zmusicie do wyjazdu resztki ludzi, którzy nie należą do sitwy PO?

 3. pytanie pisze:

  Czy wójt Paweł Dziewit był dziś na urlopie, że latała za tym śmiesznym Dudą dzisiaj? Jeśli nie był na urlopie to latał w godzinach pracy, za pieniądze podatników?

 4. uuuba pisze:

  Dlaczego WÓJT LEŚNOWOLSKI zamiast pracowac rzetelnie i uczciwie w Urzędzie Gminy cały dzień to od czasu do czasu organizuje sobie przejażdżki po terenie Gminy, kiedy zacznie brać na to urlop. A nie on woli brać ekwiwalent za urlop. Sam natomiast goni pracowników aby urlop wykorzystywali. Po to jest się od pewnego czasu wójtem aby godnie doić dojną krowę.

 5. uuuuba pisze:

  OOO, uderz w stół i już niepytany się odzywa 🙂 Smieszny to był Bronkobus zaparkowany pod naszym urzędem gminy. Podobno wiele osób w Jedlni odmówiło podpisania się po listą Bronka. Chyba przejrzeli na oczy i nie chcą już, żeby ta niedojda kompromitowała nasz kraj. Czy wszystko jest w porządku jeżeli do ponad 60 letniego dziadka spędza się dzieci i młodzież ze szkół, która powinna być w tym czasie na lekcjach? Tylko pytam?

 6. mortimer pisze:

  Czytajcie komentarze i patrzcie co ludzie myślą o tych oszustach z PO i ich odwracaniu uwagi od prawdziwych problemów obywateli. Mogą nie dotrwać nawet do wyborów jak ludzie na nich ruszą…

  https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/photos/a.135192188739.111196.102931488739/10152856586443740/?type=1&theater

 7. uczciwy pisze:

  Zamiast pisać te komentarze o kwocie wolnej od podatku, choć są dobre, to w październiku ruszajmy na Warszawę i roznieśmy w pył ten cały burdel, który zafundowała nam PO.

  Ewentualnie bierzemy krzesło i robimy zamach podnosząc je do góry 🙂 Albo wchodzimy na nie i robimy z siebie idiotę na cały świat. Pamiętajcie tylko aby umyć nóżki duńskie kaszaloty. Łączę się z wami w bulu i nadzieji.

 8. Karol Wrochna pisze:

  Za chwilę zacznie się walka słowna między PO, a PiS. 😀
  Ja natomiast w tych wyborach oddam głos nieważny, bo Paweł Kukiz który chciał wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze z pewności 100 tys podpisów nie zbierze. SLD jest od jakiegoś czasu pseudolewicą skazaną na zniknięcie ze sceny politycznej. PSL to partia rolnicza, więc mi daleko do tego modelu. Reszta kandydatów się nie liczy. Czyli PO i PiS zrobią dosłownie wszystko, aby wygrać – jednym słowem – szopkę. 😀

 9. Victoria pisze:

  Na te duże sprawy
  mamy małe wpływy.
  Ale DUŻO JUŻ
  na,,LOKALNE KOMITYWY”!!!

  Zwykle ,przed wyborami
  ROBIĄ WIELE SZUMU
  Ledwo WYBORY miną
  już BOJĄ się TŁUMU .

  Tak jest u GÓRY
  także i LOKALNIE.
  Władza,,KRĘCI LODY”
  naród ,,przędzie MARNIE!!!

  Spróbujmy zdiagnozować:
  JAKA,TO CHOROBA ?
  Po wyborach ich nie widać.
  DOPIERO jak TRWOGA !!!

  Nie widać ,,LUDZI z,, TWA”
  na blogach ICH CISZA.
  Nigdzie GARGAMELA
  a gdzie,,PRZEORYSZA” 🙂

  Przecież ,to są
  LUDZIE bardzo ZNANI
  Jeśli,, NIE INACZEJ” 🙂
  to pewnie kochani ?

 10. Pedro pisze:

  w wyborach prezydenckich mamy okazję głosować na osobę a nie na partię polityczną, czyli na kogoś kto reprezentuje podobne poglądy jak konkretny wyborca. Problem tylko polega na tym, że ustrój naszego pięknego kraju jest niestety nijaki, tzn. ni to system parlamentarno-gabinetowy ni system prezydencki. Prezydent ma silny mandat społeczny (silniejszy od prezesa Rady Ministrów), ale poza instytucją weta to nie ma praktycznie żadnych kompetencji żeby wpływać na politykę państwa. Nawet inicjatywa ustawodawcza, jaką posiada, też niewiele da, jeżeli nie zdobędzie poparcia dla projektu ustawy w parlamencie. Moim zdaniem w Polsce konieczna jest zmiana konstytucji i systemu władzy.

 11. jery pisze:

  Głosuj na kogo chcesz – jest demokracja, byle nie na Komorowskiego. Ten typ kompromituje nasz kraj i pokazał jak liczy się ze zwykłymi obywatelami. Można nie lubić polityków, można się z nimi nie zgadzać nawet ostro. Ale coś jest nie tak jeżeli za osobę sprawującą najważniejszą funkcję w państwie musimy się wstydzić! Obciach robiony przez Komorowskiego, to obciach dla całego naszego kraju!

  https://www.youtube.com/watch?v=vzbqFGUDiY8

 12. Kolo pisze:

  Szopkę już oglądaliśmy przez cztery ostatnie lata
  https://www.youtube.com/watch?v=mWvU7C8gYRY

 13. Kolo pisze:

  Pan Karol Wrochna jest typem komentatora-obserwatora. Czeka i obserwuje.
  Zagłosowałby na Kandytata P.Kukiza ale nie zagłosuje bo on nie zbierze 100 tys. podpisów.
  Czy Pan pomógł temu kandydatowi zebrać te podpisy? Czy Pan czeka aż inni to zrobią za Pana i wtedy łaskawie odda na niego swój głos.
  Inny wpis pod artkułem R. Wdowskiego „Więc można śmiało powiedzieć, że czekamy na rozwój wydarzeń”.Panie Karolu tu nie ma co czekać tylko pomagać.
  Pana diagnozy polityczne uważam , że są błędne. Obecny PSL nie jest partią rolniczą. Jest partią władzy. Przykład z naszego podwórka Pani M. Wiosna. Może jestem niedoinformowany, ale chyba nie reprezentuje rolników.
  Inaczej Pan Maciek. On coś robi. Brawo Panie Maćku.

 14. Victoria pisze:

  Pewnie u elit 🙂 taka to zasada:
  czym wyżej u WŁADZY,
  tym bardziej,,widać jak
  KULTURA PRZESZKADZA !!!

 15. jolanda pisze:

  Marzena Wiosna-Michałek nie reprezentuje nikogo. Jej publiczna polityczna działalność skończyła się na kampanii wyborczej i wygłoszeniu w filmiku na YouTube pochwały znakomitej współpracy z Piotrem Leśnowolskim. Teraz co miesiąc kasuje czterokrotnie większą dietę niż będąc radną gminy i głęboko w d…. ma swoich wyborców. I biorąc pod uwagę 16 lat, przez które jako radna gminna nie zrobiła nic dla Jedlni, ten stan nie zmieni się do najbliższych wyborów, kiedy znów pani lekarz przebudzi się z letargu i zacznie biegać po domach oraz obiecywać ludziom cuda wianki.

 16. alik pisze:

  Czy i kiedy Duda wytłumaczy się z ułaskawienia z Dubienieckim, z postępowania jako wiceminister Ziobry zaPanią Blidę. Czy i w jwkiej kwocie finansuje PIS i jego
  Bierecki i całe SKOKi. Niech się schowa afera Amber Gold
  przy aferze z wyprowadzaniem pieniędzy ze SKOKów.
  Finansowanie upadłości SKOKów to w efekcie finansowanie z naszych pieniędzy

 17. dzidek pisze:

  uuuuba Leśnowolski spędzał dzieci na swoje spotkania wyborcze zanim to stało się modne 😉 Uprzedził w tym nawet Komorowskiego.

 18. Kolo pisze:

  Alik powiedz w jakiej kwocie finansujesz SKOKI?
  Jeżeli ktos wyprowadził pieniądze to zgłoś to do prokuratury.
  Szkoda , że Pani Blida nie wytłmaczyła się ze swojego postępowania.
  Wszyscy zaineresowani chcą schować aferę Amber Gold. Czyżby Alik też jesteś zainteresowany. Czy dlatego przeszkadzają Ci SKOKI?
  Nie słyszałem nic o ułaskawieniu Dubienieckiego.
  Myśl samodzielnie.

 19. Kolo pisze:

  To nie jest sugestia na kogo głosować. To jest sugestia aby włączyć myślenie:
  https://www.facebook.com/video.php?v=757911140912917

 20. grzesiek pisze:

  Prezydent nic w naszym kraju nie znaczy, smutne…

 21. alik pisze:

  do KOLO Upadłość SKOków finansowana jest z Funduszu Gwarancyjnego tworzonego przez banki. Faktem jest iż Fundusz ten pośrednio powstaje z naszych podatków. Jaki płacę podatek to tajemnica. Pani Blida nie mogła się wytłumaczyć, bo sposób jej zatrzymania i postępowania służb podległych DUDZIE nie został do końca wyjaśniony

 22. Kolo pisze:

  Upadł jeden SKOK Wołomin bo KNF nie reagował na nieprawidłowości w tym SKOKU, którym rządziła prawdopodobnie mafia. Z wpisu Alika wynika , że Fundusz Gwarancujny jest finansowany przez banki i pośrednio powstaje z naszych podatków. Alik swoje podatki przekazuje do banków lub robi to za niego Urząd Skarbowy. Przekazuje je w całości bo jakby ujawnił w jakiej kwocie finansuje SKOKI to zdradziłby tajemnicę ich wysokości. Alik zgłosiłeś do prokuratury ( lub ktoś inny) wyprowadzenie pieniędzy ze SKOK?
  Alik czy popełniłbyś samobójstwo podczas nielegalnego zatrzymania gdybyś miał czyste sumienie? Może po zatrzymaniu chciałbyś wyjaśnić to bezprawne zatrzymanie. Czy myślisz że służby podległe Dudzie ( duzy skrót myślowy na potrzebe kapanii wyborczej) uniemożliwilyby wyjaśnienie.

 23. alik pisze:

  do Kolo Czy policzono osoby które zmarły po zatrzymaniu Prof. Garlickiego i Podgórskiego prze Ziobre i jego zastępcę Dudę, z powodu niewykonania planowych operacji- przeszczepów.

 24. Kolo pisze:

  Tego Alik nie wiem, ty chyba ich policzyłeś, bo wolisz dawć łapówki. Masz z czego, płacisz przecież duże podatki. Nie odpowiedziałeś na poprzednie pytania. Zadam Ci jeszcze jedno: czy policzono pacjentów którzy zmarli bo nie mieli pieniędzy na łapówki?

 25. Max K. pisze:

  Dziwi mnie, że są w naszej niby patriotycznej gminie osobnicy tak nieodpowiedzialni, że chcą głosować na A. Dudę. Warto poszukać w sieci, kim jest ten człowiek i czyje interesy reprezentuje. Tatuś żony Dudy, Julian Kornhauser syn Jakuba, takie pisał wierszyki o ubeckiej prowokacji, pogromie kieleckim:
  „A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
  żeby pana swego, Seweryna Kahane,
  zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami! […]
  Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
  drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
  dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew”
  W takiej oto atmosferze intelektualnej i moralnej wzrastała ewentualna pierwsza polska dama.
  Albo tu https://www.youtube.com/watch?v=UXb1kF1Q_a0, dlaczego niewinne pytanie o obrady Knesetu tak zbija z tropu kandydata na prezydenta Polski?

 26. obciachowy prezydent pisze:

  Zastanówcie się dwa razy zanim wrzucicie głos do urny. Nie pozwólmy, aby nasz kraj był pośmiewiskiem na arenie międzynarodowej, w którym generał (w stanie spoczynku dla precyzji) Wojska Polskiego jest nazywany przez Zwierzchnika Sił Zbrojnych Szogunem. Gdzie honor i godność polskiego oficera?

  http://niezalezna.pl/65157-politolog-druga-tura-niemal-pewna-dla-mlodych-glosowanie-na-komorowskiego-obciach

 27. rejtan pisze:

  Ja już się wstydziłem za prezydenta z PIS. Nie chciałbym powtórki.
  Nie zgadzam sie na to by krajem , za pośrednictwem marionetek rządził ktoś, kto nie ma rodziny , nie ma konta w banku , nie ma prawa jazdy, nie miał w życiu baby , a do domu dziecka na podkarpaciu wchodzi w towarzystwie sześciu ochroniarzy.
  Nigdy takiego wstydu.

 28. Kolo pisze:

  Rejtan ja też chciałbym się śmiać z Prazydenta L. Kaczyńskiego i jego słów „Dziś Gruzja, jutro Ukraina, a później może Polska” tylko jakoś mi nie do śmiechu: https://www.youtube.com/watch?v=LEhJ-5xIJtg
  Wstydzę się całej PO , że tego nie przewidzieli.
  Max K. i Rejtan wyłączcie tv i włączcie myślenie. Max K. dodaj jeszcze , że A.Duda był po to w UW by gnębić tam żydów.

 29. Kolo pisze:

  Wstydzę się też za Panią Premier E. Kopacz , że nie wie jacy ludzie odbiorą telefon w Warszawie
  https://www.youtube.com/watch?v=Hs5uKm9byJ4

 30. obciachowy prezydent pisze:

  Tylko, że Kaczyńskiego na siłę starały się ośmieszyć środowiska mu nieprzychylne, także te które rządzą teraz od ośmiu lat, choćby tymi porównaniami do kaczora czy kartofla. Natomiast Komorowski kompromituje się sam w Polsce i na świecie tekstami o zapładnianiu umysłów, wierności żony Obamy, bulu i nadzeji, wychodzeniu z NATO.
  Rzeczywiście Kaczyński sprawiał wrażenie nieporadnego, niepotrafiącego rozpychać się w życiu łokciami, może czasami faktycznie miał zbyt mało dystansu do siebie i otaczającej rzeczywistości, ale trzeba to powtarzać do znudzenia, że HISTORIA PRZYZNAŁA RACJĘ TEMU WYŚMIEWANEMU KARTOFLOWI, który już dawno wiedział co może zrobić Putin, chociaż kiedy to mówił to był wyśmiewany w całej Europie! I wolę popierać ludzi, którzy uczyli się polityki i dalekowzrocznego spojrzenia na świat przy takim kartoflu, niż kompletnego ignoranta, który ma ewidentne braki w wychowaniu i nie wie jak się zachować z godnością!

 31. rejtan pisze:

  Mogę to samo powiedzieć : Panowie włączcie myślenie, a nie zdawajcie się na tchórzliwego prezesa, waszej ulubionej obciachowej partii. Przy Fotydze , Macierewiczu , Brudzińskim i innymi , to Obecny prezydent jest wzorem cnót. Lansowany Duda jest tylko marionetką . Nikim więcej . To kolejny , oby nie, prezydent który zamelduje wykonanie zadania.
  Nigdy więcej.

 32. Maciej Frączek pisze:

  Krolu > Paweł Kukiz już ma ponad 100 000 głosów
  http://kukiz.org/

 33. Victoria pisze:

  Historię trzeba umieć czytać
  choć NIE ROZPAMIĘTYWAĆ.
  To,, SĄSIEDZI nas KIWALI.”
  a i będą dalej KIWAĆ!!!

  Choć to przysłowie :
  POLAK……i po szkodzie…
  dla WŁASNEGO INTERESU
  ,,ZRYJE,ZDEPCZE i POBODZIE”

  To układ GEOPOLITYCZNY
  historia też niedaleka,
  ZROBIŁA z nas ŚLEPCÓW
  a WRÓG u BRAM CZEKA !!!

  Czy będzie u WŁADZY
  ten czy inny CWANIACZEK.
  Ważna jest POLSKA
  nie na MAPIE ZNACZEK !!!

 34. Victoria pisze:

  POLSKA nigdy nie miała
  PRAWDZIWYCH PRZYJACIELI!!!
  Polacy zaś ROZUMU
  mówią,że DIABLI NAM WZIĘLI 🙂

 35. przemko pisze:

  rejtan skąd wiesz, że Duda jest marionetką? Bo tak mówią jego przeciwnicy z PO? To wcale nie świadczy, że wyłączyłeś telewizor a włączyłeś myślenie, ale robisz wręcz odwrotnie, powtarzając te banały ludzi, którzy mówiąc to drżą najbardziej o utratę władzy i intratnych stołków z tym związanych.
  Czy rozmawiałeś z Dudą, czy wiesz co ma do powiedzenia, że tak łatwo go oceniasz nazywając do marionetką?
  Zresztą naprawdę wystarczy otworzyć oczy i przestać słuchać bredni polityków z telewizora, żeby zobaczyć w jakim stanie jest nasze państwo rządzone od ośmiu lat przez kolegów Komorowskiego z PO. Ile młodych jeszcze musi wyjechać z tego kraju, ile firm musi wykończyć pan Kapica i służba podatkowe mu podlegające, ile jeszcze mamy znosić afer obecnej władzy. A co nam oferuje PO po ośmiu latach? Straszenie PiS-em i nic więcej! Niewielu już chyba da się na to nabrać.

 36. gęsionutria pisze:

  Mam nadzieję, że Duda dostanie więcej głosów niż były radny PIS Tadeusz Kuropieska dzisiaj w wyborach na sołtysa Siczek. Kuropieska skompromitował się dziś doszczętnie. Dostał 8 głosów a jego konkurentka ponad 60. Widać że pieniactwo i malkontenctwo nie popłaca…

 37. Victoria pisze:

  Wybory w Siczkach
  opanowali cyganie
  Stawili swe wozy,
  a ,,DZIAŁKI tylko na STANIE”.

  Nie ruszaj WAŚCI
  RDZENNYCH MIESZKAŃCÓW,
  by dalej nie następowało
  OKUPOWANIE :każde swoich szańców”!!!

 38. Kolo pisze:

  Rejtana nauczyli aby powtarzał trzy określenia : obciachowa , marionetka i nigdy więcej. Rejtan udowodnij , że potrafisz myśleć.

 39. Kolo pisze:

  Panie Maćku dobrze , że Pan zawiadomił Pana Karola . Wie już , że ma na kogo głosować.

 40. Victoria pisze:

  Wybory pokazały
  Jaka jest różnica:
  Kto jest ,,TUBYLEC”
  a kto,,TOLKO PTICA ” 🙂

 41. cooooo pisze:

  @gęsionutria a ja widząc co tam się działo mogę jasno powiedzieć że Pan Korcz i Pani Sowa (Korcz) pokazali co ich stać krzykaczy jednych w kampanii Leśnowolskiego atakowali kontrkandydatów i teraz atakują kontrkandydatów swojej sąsiadki Pani starej nowej sołtys. Pan Korcz z rękami do kamerzysty i do Pana Tadeusza. Szopka ale tak jest jak chłopki z miasta w wykonaniu Pan i Pani Korcz osiedlają się w naszych Siczkach i robią z siebie pośmiewisko. Zapomniał bym Gradobicie nie z tej ziemi m.in. w roli manipulantki przewodniczącej. O blisko spokrewnionych uczestnikach z w/w osobami nie wspomnę tylko kamerę blokowali i cały czas ją dotykali. Takich tylko na ścieżkę zdrowia bo nie wiedzą co to jest demokracja.
  No fakt 60 głosów do 8 głosów. Ale nie zapomnę i to długo zachowania niektórych osobników którzy a moim przekonaniu nadają się do tarcia chrzanu. Pfuuu bydło w samej okazałości z Kwiatowej. Nie obrażam wszystkich z tej ulicy ale są pewna jej cześć chamów i prostaków jak wyżej pisane.

 42. gdzie pisze:

  No Dziękujemy Panu Dudzie za odwiedziny w okolicy ale ja tu się pytam dlaczego P. Gradowa nie robi w tym roku spotkania z wyborcami. Co mnie obchodzi że odbyło się 23 stycznia ale gdzie ??? Nie było o tym jasnej informacji nawet na stronie gminy, nie wspomnę o informacji dla mieszkańców co trudno było jej dostrzec. Proszę bardzo i wychodzi szydło z worka Pani dr od siedmiu boleści, spotkania zrobić a gdzie mieszkańcy Antoniówki, w du..e masz ich, teraz to żałujemy że taką Radną mamy. Pani Dąbrowska to przynajmniej zadbała aby było dobrze zorganizowane, jak to piszą niektórzy była informacja na lewicowym portalu. Reszta Radnych też sobie dobrze zorganizowała tylko proszę dajcie nam mieszkańcom te 7 dni na zorganizowanie się i przygotowanie do spotkań a nie wyskakujecie jak Filip z konopi.
  Harmonogram zamieszony już po wizytach niektórych a idzie z tym waszym tworem Razem dla ….. i tu jest problem … kogo???

 43. pytanie pisze:

  @gęsionutria ludzie gadają, że na tych wyborach cyrki były. Wiesz coś o tym?

 44. Pedro pisze:

  Wygląda na to, że dobrze byłoby napisać jak wybory w Siczkach się odbyły. Otóż tuż przed rozpoczęciem zebrania do sali weszła osoba (nie znam jej) z kamerą i ustawiła się w rogu sali. Ludzie zorientowali się, że ktoś chce nagrywać spotkanie. Poproszono tę osobę o to, żeby tego nie robiła, bo ludzie się na to nie zgadzają. Obok miejsca gdzie stała kamera stanął pan Kuropieska i zaczął mówić, że ludzie nie mają prawa wyrazić sprzeciwu wobec nagrywania. Ktoś z osób starszych na sali zapytał pana Kuropieskę po co chce nagrywać i co che zrobić z nagraniem. Nie uzyskał odpowiedzi na to pytanie, pan Kuropieska naraz zamilkł. Potem doszło do jakiejś krótkiej szarpaniny, ale wszystko ucichło. Zaproponowano żeby przeprowadzić głosowanie nad nagrywaniem spotkania. Druzgocąca większość sali była temu przeciwna, ale pan Kuropieska, niczym Rejtan, nie chciał wyprowadzić kamery. Dlatego powstała śmieszna sytuacja, że kamera została odwrócona i co chwila syn pana Kuropieski ją przekręcał i ludzie na to reagowali na bieżąco. Potem pan Kuropieska próbował coś pouczać na temat demokracji. Tylko problem polega na tym, że sam jej nie potrafi uszanować, uszanować woli ludzi. Do tego ostentacyjnie nie wziął udziału w wyborach do rady sołectwa, czyli mówiąc wprost wypiął się na demokrację. Można zatem powiedzieć, że pan Kuropieska uznaje demokrację wybiórczą, czyli tylko taką wygodną dla siebie. Oprócz tego próbował kłamać, że nie było w tym roku funduszu sołeckiego. To ciekaw jestem za co szlaka na drogę była kupiona i rowy melioracyjne pogłębione. Zapewne za wszy. Na koniec jeszcze pragnę dodać, że po wynikach głosowania widać poparcie dla tego pana (w wyborach do rady gminy było bardzo podobne). Nie jest on nawet popierany przez urodzonych na tych terenach mieszkańców, bo na głosowaniu było sporo ludzi nazwijmy to w sile wieku (dużo więcej niż 8 osób).

 45. rejtan pisze:

  No cóż Kolo. Każdy głupi myśli , że jest mądry.
  A dowód na myślenie:
  lepiej z mądrym zgubić , niż z głupim znależć. Z tobą nie chcę nic znajdować, bo nie znoszę fanatyków z sekty PIS-owskiej. Nie daj Bóg , żebym coś znalazł.
  I to tyle.

 46. peżot pisze:

  A więc to jednak prawda odnośnie burd które były w Siczkach (ludzie na Jedlni gadają).
  Czemu ludzie boją się kamery?
  Tego nie wiem. Są nie fotogeniczni czy co?

 47. Victoria pisze:

  @ Pedro
  To chyba było:
  INNE ZEBRANIE 🙂
  Lub byłeś,,ślepy”
  rezolutny panie .

  Także,do tego
  pewnie też głuchy.
  Jak nie widziałeś
  wiejskiej zawieruchy 🙂

  Tylko ,,CYGAN ”
  nie chce być widziany
  Wtedy jak kradnie,
  lub jest poszukiwany.

  Człowiek,GDY nie MA
  NIC do UKRYCIA,
  nie boi się KAMERY
  i JAWNEGO ŻYCIA !

 48. Kolo pisze:

  Rejtan twoja racja jest taka jak twojego Kandydata
  https://www.youtube.com/watch?v=vzbqFGUDiY8

 49. mieszkaniec pisze:

  Jednak zdecydowanie Kukiz. Pozostali niech nadal rączki składają.

 50. Radosław Wdowski pisze:

  @Pedro – proszę poczytaj sobie jeszcze przepisy bo widać nie zrozumiałeś za pierwszym razem…
  Ustawa o dostępie do informacji publicznej zakłada, że prawo do informacji publicznej – w tym dostępu do posiedzeń organów kolegialnych – posiada KAŻDY i Bez KONIECZNOŚCI WYKAZANIA INTERESU PRAWNEGO LUB FAKTYTCZNEGO.
  To znaczy, że każdy nawet obcokrajowiec czasowo mieszkający w Polsce lub będący na wycieczce ma prawo do wejścia na takie spotkanie (ot choćby aby sobie polską demokrację pooglądać)
  Kamerzysta ani nikt z otoczenia nie musiał wyjaśniać po co mu to nagranie (wykazywać swojego interesu prawnego lub faktycznego) bo ma do tego święte prawo – może zamiast wieczorynki chce sobie zebrania wiejskie oglądać.
  Ponadto
  Powiadasz, że odbyło się głosowanie aby nie nagrywać spotkania, a Pan Kuropieska stosuje wybiórczą demokracje (nie odnoszę się tutaj do postępowania Pana Kuropieski bo nie byłem obecny, a może rzeczywiście to w jaki sposób reagował mogło nie być na miejscu. Poczekam na nagranie i zobaczymy. wskazuje tylko na twój błąd myślenia). Obecna przewodnicząca powinna wiedzieć jaka jest stratyfikacja aktów prawnych w Polsce i że organy samorządu terytorialnego i jego jednostki pomocnicze nie mogą podejmować działań do których ich nie upoważnia ustawa (tzw. delegacja ustawowa). Uchwała rady gminy, uchwała zebrania sołeckiego będą nieważne jeśli łamią zapisy przepisów prawa powszechnie obowiązującego jakim jest ustawa. A głosowanie nad tym, aby usunąć kamerę jest właśnie pogwałceniem ustawy o dostępie do informacji publicznej. I Ty to nazywasz demokracją? jest to właśnie jej zaprzeczenie i nieznajomość przepisów.
  Ja rozumiem, że jest jeszcze pokolenie osób, które zaszłości poprzedniego systemu ciągle mają w sobie żywe, ale kiedyś trzeba nauczyć się obowiązujących standardów demokratycznych. Jeśli ktoś nie życzy sobie nagrywania to musi albo to przełknąć albo zrezygnować z funkcji publicznej.

 51. mieszkaniec pisze:

  Wszystko to wynika z niewiedzy krzykaczy, gadaczy i chcących koniecznie rządzić. Dlatego ani wójt magister, ani przewodniczaca doktor nie pomoże. Bo jak. Dlatego w Jedlni tak od lat byle jak, ale wesoło. Ale podatnikom to jednak nie wesoło.
  Myslę, że doskonałym rozwiązaniem dla mieszkańców Jedlni i gminy byłoby sprawowanie urzędu wójta przez Radosława Wdowskiego. Czym wcześniej tym lepiej.

 52. Marek Bielecki pisze:

  Myślę, że można zaufać Andrzejowi Dudzie. Kompetentny i zależy mu na Polsce.

 53. rejtan pisze:

  Myślę , że nie można. Niekompetentny i pozbawiony jakichkolwiek kwalifikacji na prezydenta. Zależy mu wyłącznie na wykonaniu zadania postawionego przez prezesa. To tylko kolejny figurant.

 54. Kolo pisze:

  Ja również myślę , że można zaufać Andrzejowi Dudzie. Bardzo kompetentny. Co prawda chyba nie umie czytać bo mówi bez kartki. Nie to co obecny Prezydent, który widać że nie jest analfabetą i nawet do żony zwraca się słowami odczytanymi z kartki. Musiał chyba skończyć szkołę dla prezydentów bo ma kwalifikacje na prezydenta. Prezydent Komorowski wykonywał przez całą kadencję zadanie pilnowania żyrandola postawione mu przez D. Tuska ale nie był figurantem.