Mieszkaniec gminy Jastrzębia nowym sekretarzem gminy Jedlnia-Letnisko?

Szykuje się zmiana na stanowisku sekretarza naszej gminy. Nowym sekretarzem, w miejsce Marii Drózd, ma zostać Wojciech Ćwierz – samorządowiec związany dotychczas z gminami Jastrzębia i Kowala. W tej pierwszej jest redaktorem strony internetowej, radnym i przewodniczącym Rady Gminy, w drugiej pracuje jako sekretarz gminy.

Wojciech Ćwierz ma 38 lat. Do Rady Gminy Jastrzębia został wybrany z okręgu w Bartodziejach. Od grudnia ubiegłego roku pełni funkcję przewodniczącego Rady Gminy Jastrzębia. Jest prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje. Prowadzi stronę internetową bartodzieje.pl.

Wojciech Ćwierz jeszcze do połowy kwietnia będzie sekretarzem gminy Kowala. Czy po tym okresie obejmie funkcję sekretarza w naszej gminie?

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

37 odpowiedzi na „Mieszkaniec gminy Jastrzębia nowym sekretarzem gminy Jedlnia-Letnisko?

 1. no tak mówią pisze:

  A to już w Jedlni nie ma odpowiednich ludzi? Sami napływowi do tej gminy przychodzą a mieszkańcy tylko do sprzątania na interwencję,

 2. lom pisze:

  moim zdaniem sekretarz gminy powinien być spoza gminy. To osoba która ma gonić urzędników do roboty. Mieszkańcowi gminy było by niezręcznie.

 3. jolanda pisze:

  Jeżeli wójt jest nieudolnym gamoniem nieradzącym sobie z podległym mu urzędem, to wymówka o tym, że sekretarz musi być z innej gminy jest całkiem dobra. To wójt jest kierownikiem urzędu i to on odpowiada za pracę wszystkich urzędników, a nie sekretarz. I jeśli pracownicy nie wywiązują się ze swoich obowiązków to trzeba zmienić wójta.
  A jeśli prawda jest że nowym sekretarzem ma być radny z Jastrzębi, to będzie to kolejna kompromitacja Leśnowolskiego. Zobaczymy co powie społeczeństwo Jedlni na zatrudnianie takich osób.

 4. Maciej Frączek pisze:

  Na miejscu wójta wolałbym zarobić swojemu i mieć człowieka który by wiedział co się dzieje w jego Gminie. Do tego podatek zostaje u nas. Zrobi jak uważa. Co do sekretarzy z zewnątrz mam mieszane uczucia, prędzej będą dbać o swoje kieszenie niż o dobro Gminy bo do tej chwili na takich ludzi trafiamy. Nie sądzę żeby osoba z zewnątrz goniła, jak przedmówca pisze pracowników, nie jest to teraz najważniejsze. Lepiej brać osobę która ma wiedzę co trzeba w naszej Gminie zrobić dla nasz wszystkich i szepnąć słówko wójtowi aby wspólnie coś podziałać. Pewnie będzie tak jak z Naczelnikiem Stanim, tak chwalony takie kontakty a okazało się że pieniążki poszły a wiedza poszła w las. Urlop przejściowy w prezencie dostał ten Pan za nasze pieniążki. Powielanie błędów tylko przybliża do upadku władzy zamiast ją umacniać na przyszłość.
  Przykro się robi, zamiast iść do przodu cofamy się wstecz.

 5. Karol Wrochna pisze:

  Moim zdaniem sekretarzem naszej Gminy pojawinna być osoba mieszkająca tu na miejscu. Bo po co sekretarz, który np. nie będzie wiedział co się u nas dzieje? 😉

 6. piątek pisze:

  A tak Was straszono, żeby nie głosować na Paskową, bo ona nie jest stąd, komitet zarejestrowany w Radomiu i jak wygra, to będą rządzić ludzie z Radomia 🙂 🙂

 7. zenon pisze:

  Leśnowolski to kawał obłudnego i oszukańczego s…… i tylko kolejny raz to potwierdza.

 8. Victoria pisze:

  Czy to, nie jest konflikt interesów,lub :
  ,,JEŚLI TY DLA MNIE ,TO JA DLA CIEBIE TEŻ COŚ”-
  tak ,to stale było między nami sekretarzami/ PZPR./
  Jeśli jest taki SPEC,to do Starostwa,albo jeszcze WYŻEJ !!!
  W interesie naszej SPOŁECZNOŚCI leży AKTYWIZOWAĆ zawodowo naszych mieszkańców.

  KONKURS z preferencją 🙂 /lokalną/
  tutaj aż się prosi.
  Ściskając kolana
  Pan Tadeusz- Zosi 🙂

 9. Victoria pisze:

  Kiedyś nam przywożono,
  NOTABLI w TECZKACH.
  Teraz ich już nie ma,
  POZOSTAŁY,, WIECZKA” !!!

  Ale TA MENTALNOŚĆ,
  jak RAK przetrwała,
  Układy,,znajomki”
  NEPOTYZM wciąż ,,PAŁA”!!!

 10. artemis pisze:

  Pana sekretarza nowy wójt Kowali chce najwidoczniej wywalić na zbity pysk:
  „Radni głosowali również „w sprawie wyrażenia opinii o zamiarze rozwiązania umowy z radnym”. W związku z faktem, że uchwała dotyczyła mojej osoby, nie wziąłem udziału w głosowaniu. Uchwała nie została podjęta z uwagi na jednakową ilość głosów za i przeciw”.

  http://srewed.iprenew.info/r.php?nin_u=Oi8vYmFydG9kemllamUucGwvcmVsYWNqYS16ZS1zdHljem5pb3dlai1zZXNqaS1yYWR5LWdtaW55LWphc3RyemViaWEv&nin_b=1#more-3944

 11. kojp pisze:

  Zapowiada się interesująco;). Ciekawe czy znowu będą artykuły w Oku na temat wybitnych specjalistów z poza naszej gminy ?

 12. ja pisze:

  Prima Aprilis?

 13. Ziggy pisze:

  „Radni podjęli uchwałę o uznaniu za niezasadną skargi na działalność wójta gminy Jastrzębia Zdzisława Karasia, dotyczącą zasad współfinansowania przez mieszkańców budowy kanalizacji w Jastrzębi i Lesiowie. Skargę złożyła mieszkanka Jastrzębi, pani Krystyna Kwestarz, która była obecna na sesji i przedstawiła radnym swoje stanowisko w tej sprawie. Skarżąca jednoznacznie negatywnie ocenia postępowanie poprzedniego wójta, głównie w zakresie – jej zdaniem – bezpodstawnego pobierania opłat na finansowanie budowy kanalizacji. W tej sprawie wypowiedział się radca prawny zatrudniony w Urzędzie Gminy w Jastrzębi, który wyjaśnił, że wpłaty mieszkańców miały charakter dobrowolny, a ewentualne roszczenia wobec gminy mogą być dochodzone na drodze cywilnej.”

  I to jest właśnie twórcze podejście do prawa. Wiemy, że wpłaty pobieraliśmy nielegalnie, wiemy już, że nie wolno nam ich było pobierać ale pieniędzy dobrowolnie nie oddamy. A jak komuś nie pasuje to niech idzie do sądu, pewnie i tak niewielu mieszkańców będzie chciało z nami walczyć. Czyli jastrzębski wójt z radcą prawnym oraz tamtejsi radni robią z mieszkanki idiotkę, mimo że ta ma rację.

 14. Max K. pisze:

  A czym jest „bezpodstawne pobieranie opłat” jeśli nie wkładaniem ręki do cudzej kiszeni? Człowiek, który pobiera bezpodstawnie opłaty za cokolwiek, jest zwyczajnym złodziejem, oszustem.

 15. Ziggy pisze:

  Sytuacja gminy Płaska idealnie pokazuje patologie naszego samorządu lokalnego.

  Wójt gminy Płaska miał problemy z prawem, a tamtejsza RIO negatywnie oceniała finanse gminy. Za to Rada Gminy Płaska obniżyła wójtowi wynagrodzenie. Wójt uznał decyzję rady za… sprzeczną z prawem i się odwołał do sądu pracy. Sąd pracy… przyznał rację wójtowi i zasądził dla niego odszkodowanie. Urząd gminy w osobie… zastępcy wójta nie odwołał się od wyroku. Wyrok się uprawomocnił, wójtowi z pieniędzy podatników, czyli mieszkańców, zostało wypłacone odszkodowanie.

  W nagrodę mieszkańcy gminy Płaska nie dali wiary tamtejszym „oszołomom”, „frustratom” i innym „kuropieskom” zasiadającym w radzie gminy i… wybrali aferzystę na kolejną kadencję na stołku wójta.

 16. przemko pisze:

  I nie zmieni się to dopóki wójtowie, tacy na przykład jak Leśnowolski, będą mogli wydawać publiczne pieniądze na manipulowanie społeczeństwem. Jak można wygrać z kimś kto za publiczne pieniądze pomawia opozycyjnych radnych wysyłając z urzędu listy do wszystkich mieszkańców? Zresztą wójt zawsze przemawia z pozycji władzy i ludzie raczej wierzą jemu, a nie opozycji, tak mentalność.
  Takich patologii systemu jest więcej, ale nie byłyby one tak ważne gdyby rządzili nami naprawdę uczciwi ludzie, którzy nie odważyliby się sięgać po takie haniebne i niegodne w demokracji metody. A ponieważ w większości rządzą nami degeneraci zapatrzeni tylko na własne korzyści to mamy to co mamy…

 17. Robert pisze:

  Mam przy okazji pytanie, dlaczego wójt gminy Jedlnia-Letnisko na stronie gminy tj http://jedlnia.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=59&menu=149&strona=1 posiada do siebie kontakt na e-mail: piotr.lesnowolski@onet.pl ( w sumie jest to prywatny adres skrzynki ) a do innych urzędników adresy są z domeną. ….@jedlnia.pl ? O co tu chodzi ?

 18. mieszkaniec pisze:

  Ten to zapewne ziomek bo rodem z tamtych stron. Zapewne też tęga głowa . No to teraz zaczną rżądzić kozłowiacy. I będzie jeszcze weselej.

 19. Marta pisze:

  a co z obecną sekretarz?

 20. Maria pisze:

  Sekretarz dostała wypowiedzenie

 21. zawstydzony pisze:

  kto tak stoi jak wzwód za plecami zawodników Jodły na zdjęciu w najnowszym tygodniku „Oko”? Czy ten człowiek musi się wszędzie wpychać, boję się, że niedługo otworzę lodówkę i dostanę niestrawności, bo zobaczę w niej tę nieszczerą i cyniczną twarz.

 22. grzesiek pisze:

  Robert odnośnie adresu e-mail wójta jest to kolejny spisek z panem Chrzanowskim i według mnie powinieneś zgłosić zawiadomienie

 23. Victoria pisze:

  @ zawstydzony

  Chciałeś chyba napisać:
  ,,jak ten /x/ ,na weselu” 🙂
  Może jednak szukał TRUFLI,
  mój przyjacielu !!!

 24. hara kiri pisze:

  Szanowni czytający nic nie wiecie, to ja wam rozjaśnię
  Wojciech Ćwierz 2 kadencję jest sekretarzem gminy Kowala.przed podjęciem tej pracy tak samo jak były wójt gminy Kowala, był pracownikiem ARiMR czyli Agencji Restrukturyzacji w Radomiu.
  Teraz najważniejsze, Pana sekretarza Ćwierza i Stanika (byłego wójta Kowali ) wróg nr 1 Dariusz Bulski notabene pracownik ARiMR (zwykły archiwista i podpier) został vice wójtem Kowali. A obiecał sobie wice wójt, że jak zostanie wójtem to wypier… Ćwierza z urzędu. (…) Ale o co chodzi… kto jeszcze pracuje ARiMR.

 25. Refleksja pisze:

  Mieszkańcy Jedlni wybierają wójta z Jedlni, bo jest „nasz” a ten w niedługim czasie przyjmuje do Urzędu jakiegoś spoza Jedlni sekretarza, pewnie jakiegoś swojego pociotka. Nie… to jest chore… Polska jest chora… ale miałam nadzieję że chociaż w Jedlni będzie w miarę ” normalnie” za Leśnowolskiego, ale pomyliłam się… Nie funduj nam mieszkańcom znowu drugiego Rzeczkowskiego.

 26. Victoria pisze:

  WAGA SŁOWA

  Bezduszność-czy DUSZA,
  radny-czy układny ?
  KŁAMIE,choć UDAJE,
  że TAKI ZARADNY !!!

  Prawo – czy fortele,
  honor – czy o nim marzenie ?
  Jeśli JEGO NIE MA,
  to PO CO SUMIENIE ?

  Gmina – czy urząd,
  wójt – czy poplecznicy ?
  WAŻNIEJSZY PIJAR,
  od GŁOSU ULICY ?

  Prawda – czy kłamstwo,
  zgoda – czy różnica poglądów ?
  ŻEGLOWANIE po WZBURZONYM TŁUMIE,
  gdzie NIE WIDAĆ LĄDÓW !!!

  Gęba – czy cholewa,
  słowa – czy synonimy ?
  jeśli w ZGODZIE z PRAWEM,
  to SKĄD ANONIMY ?

  Straszenie – czy własna bojażń,
  czyny – czy przyczyny ?
  To SĄDY OSĄDZĄ ,
  KTO i JAKIE WINY !!!

  Sternik – czy kaskader,
  prawy – czy tylko DYZMA ?
  Jednak MANIPULANT
  WIELU chyba PRZYZNA ?

  ,,Sądny dzień – czy podsądny ,
  Wóda – czy znak wodny ?
  Nie można być SZCZĘŚLIWYM,
  będąc PRAWD GŁODNYM !!!

  Świnie – czy ,,mroczne ludziki”,
  trufle – czy żołędzie ?
  W KAŻDYM ŚRODOWISKU,
  WIELE,jak na SPĘDZIE 🙂

  Tak opanowują dusze,
  łącząc się w stada.
  Za NIC MAJĄC HONOR,
  w KUPIE tak WYPADA 🙂

  W wielu miejscowościach
  z biegiem Odry i Wisły,
  już /x/ OPANOWAŁY:
  ,,fundacje”,URZĘDY i UMYSŁY.

  Czy tak jest u nas ,
  czy miedzy nami żyją ?
  Poszukując MAMONY i SŁAWY,
  BEZUSTANNIE RYJĄC .

  Więc co akceptujemy :
  prawdę – czy pozory ?
  Od tego ZALEŻY ,
  JAK MOCNO LUD CHORY ?

  Każdy zna swą wartość
  jeśli nie jest,,przeceniona”
  NIE TRZEBA się UTOŻSAMIAĆ,
  ZA PRAWDĄ JUŻ ,,ZONA” !!!

  Mimo,to się toczy ,
  NASZE ŻYCIE GMINNE ,
  WOKÓŁ PEŁNO ,,BŁOTA”
  A ONO NIEWINNE 🙂

  Czy WARTO JE,, WARZYĆ”
  gdy ,,PUCH DANEGO SŁOWA”,
  wciąż BRUDZI,, PROZĘ ŻYCIA”
  a WAGA ICH,TAK CZĘSTO,,ZEROWA”!!!

 27. ja pisze:

  kurcze ale na stanowisko sekretarza musi być konkurs ! takie są przepisy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chyba , …że wójt zrobi sobie zastępcę a aneksem doda mu obowiązki sekretarza o takie proste obejście a na zastępcę konkursu nie potrzebuje można ? można

 28. PiRoman pisze:

  do hara kiri

  A może było inaczej. Pamiętamy jak w poprzedniej kadencji mieszano pewnej radnej w jej miejscu pracy. Może to przyszły sekretarz był narzędziem i teraz odbiera nagrodę.
  To takie sobie gdybanie.

 29. rejtan pisze:

  Tak , to wygląda na nagrodę za świadczone przysługi.
  Coraz bardziej ta gmina pachnie więzienną celą.

 30. Radosław Wdowski pisze:

  Zarówno Wójt jak i pracownicy powinni mieć służbowe adresy mailowe służące do wykonywania czynności służbowych. Praktyką w niektórych urzędach jest prowadzenie większości spraw administracyjnych drogą elektroniczną, gdzie maile w których zawarty jest wniosek lub pismo związane ze sprawą są drukowane i rejestrowane w rejestrze. W naszej taka procedura ma zastosowanie – przynajmniej w przypadku wniosków o udostępnienie informacji publicznej – i niektórzy pracownicy służbowe maile posiadają – nie wiem czy wszyscy. Natomiast Wójt obowiązkowo powinien mieć służbowego maila.

 31. Robert pisze:

  Panie Radosławie bardzo dziękuje za wyjaśnienie sprawy odnośnie e-maila wójta gminy.

 32. hehe pisze:

  Jednak to był żart że niejaki Wojciech Ćwierz zostanie sekretarzem w Jedlni-Letnisko… Został tylko kierownikiem referatu od wszystkiego i niczego 🙂
  http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.asp?podmiot=jedlnia/&strona=14&typ=submenu&typmenu=14&id=212&str=1

 33. denis pisze:

  Został kierownikiem, żeby za chwile i po cichutku Leśnowolski mógł go awansować w ramach awansu wewnętrznego na stanowisko sekretarza. Leśnowolski oszuście to w Jedlni już nie ma młodych, zdolnych i wykształconych, że musisz zaciągać nabór do urzędu w Jastrzębi? Po co było to twoje straszenie wójtem z Radomia?
  Jak Ćwierz zostanie sekretarzem to zobaczysz taką kampanię referendalną (o odwołanie wójta oczywiście) w gminie o jakiej ci się nawet nie śniło. Każdy mieszkaniec gminy zobaczy twoje kłamstwa o wójcie z Radomia i kogo sam robisz sekretarzem.

 34. uououo pisze:

  Jest on jednak głupcem i durniem do kwadratu. Myśli że jak już wygrał to przez 4 lata nie jest do ruszenia. Oj za wysoko mierzy ale im wyżej tym upadek będzie bardziej dla niego bolesny. Najwidoczniej chce przeżyć to co Chrzanowski czyli wcześniej zostać odwołany, no to niezłe heca. Pieniądze już go całkowicie zaślepiły. Ale jak by co ma problem, przyjął spadochroniarza za błędy będzie musiał zapłacić.
  :):):):):):)
  Pozdro Leśny.

 35. mieszkaniec pisze:

  Przecież w gminnym samorządzie to złote życie. Podatnicy płacą i to terminowo, obowiązków niewiele, zarobkowanie znakomite. Wójt i pozostali to mają jak ministrowie albo i lepiej.

 36. artemis pisze:

  Jedno z kierowniczych stanowisk w urzędzie, a więc w ogóle ważniejszych stanowisk w gminie zajmuje nowa osoba, do tego spoza naszej gminy, a blog Leśnego milczy. Nawet jednego zdania wytłumaczenia dlatego akurat ten kandydat został wybrany i co za nim przemawiało. Tak to dobry gospodarz dba o własną gminę.
  Leśny chyba poleci szybciej niż wszyscy mogliby się tego spodziewać 🙂