We wtorek sesja nadzwyczajna

We wtorek 24 listopada 2015 roku odbędzie się XIV Nadzwyczajna sesja Rady Gminy. Jedynym jej punktem będzie podjęcie uchwały w sprawie utworzenia samorządowej instytucji kultury pod nazwą Gminny Ośrodek Kultury w Jedlni-Letnisku i nadania jej statutu. Sesja jest zwołana pod presją czasu, gdyż w razie braku stosownej uchwały do 30 listopada br. naszej gminie grozi utrata możliwości pozyskania środków zewnętrznych na budowę ośrodka kultury.

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia samorządowej instytucji kultury pod nazwą Gminny Ośrodek Kultury w Jedlni-Letnisku i nadania jej statutu.
 3. Zamknięcie sesji.

4159-page-001

4159-page-002

4159-page-003

4159-page-004

4159-page-005

4159-page-006

4159-page-007

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

22 odpowiedzi na „We wtorek sesja nadzwyczajna

 1. Victoria pisze:

  Prężna NASZA GMINA ,
  wciąż kulturą stoi .
  Wójt tworzy nowy TWÓR ,
  czy w propagandę się zbroi ?

  Może ta działalność ,
  będzie dosyć ważna ?
  Ale tworzenie STANOWISK,
  rzecz już MNIEJ ROZWAŻNA !

  ROZBUCHANA administracja,
  byli już NACZELNICY 🙂
  Gdy nie ma warunków
  .TAM TEATR ULICY !

  Co więc dalej będzie
  z klubem zw. KSIĘDZA .
  Czyżby jakieś konflikty ,
  na linii PIENIĄDZA ? 🙂

  Budynek ,,po poczcie”
  ma być likwidowana.
  Po ,,nałożeniu pietra”,
  byłby do zaakceptowania .

  Ale nie te ciasne KLITKI ,
  z reliktu komunizmu.
  Jest on po prostu NIJAKI ,
  jak ODRZUT z MODERNIZMU .

  Może tak trzeba ,
  nie ma innej drogi ?
  Ale idąc na SKRÓTY,
  wciąż będziesz UBOGI !

  Lecz dziwi mnie POŚPIECH,
  co to jest ZŁYM DORADCĄ.
  Może poddać OPINIĘ
  jakimś LOGICZNYM RACJOM ?

 2. Victoria pisze:

  Ośrodek kultury na stacji,
  Parafialny-co niby GMINNY 🙂
  Teraz tworzony przez Wójta ,
  bo BEREZIE jest WINNY !

  Gmina ci BOGATA ,
  fama ,,WSIECH” niesie.
  ,,DOMECZKÓW” będzie kilka,
  EKONOMIA w LESIE !!!

  By było ekonomicznie,
  PROBOSZCZ – DYREKTOREM.
  Może wtedy KULTURA,
  pójdzie,, UTARTYM już TOREM”

 3. janosik pisze:

  znowu łgarstwo, niedouczenie, nieumiejętność przeczytania po Polsku!!! I to wszystko w kilku linijkach uzasadnienia do projektu uchwały.
  Po pierwsze to nie Wojewoda przekazał budynek gminie tylko Starosta, który reprezentuje Skarb Państwa. Po drugie Starosta wskazał właśnie taki cel (dom kultury) bo taki cel chciał wójt. Starosta zapytał wójta (oczywiście pisemnie): mamy do oddania budynek, jeśli chcecie to go damy wam za darmo, tylko pod warunkiem, że przeznaczycie na cel publiczny – pomyślcie na jaki.
  A wójt odpisał: to dawajcie, zrobimy sobie dom kultury!
  Więc starosta dał i zapisał w decyzji ,że na dom kultury i dał na to określony czas, który się chyba kończy za niespełna rok i stąd teraz takie przebudzenie nagłe.
  Ale pomijając to przebudzenie. Jest tyle publicznych celów, które leżą odłogiem w gminie to nic lepszego dobry gospodarz nie wydumał tylko dom kultury. Przecież kto chodzi do kościoła to słyszy nie raz i nie dwa, że na ul. Wojciechowskiego jest już GMINNO-Parafialny Dom Kultury, w który wójt wpakował juz sporo pieniędzy……….. No ale jaki pan taki kram…..

 4. przemko pisze:

  Poza tym Leśnowolski mówił, że budynek po posterunku nadaje się tylko do kapitalnego remontu, na który gminy nie stać (podobnie jest z budynkiem po przedszkolu na Jasnej). A teraz powołuje się gminną instytucję kultury. Gdzie będą przebywać pracownicy tejże instytucji? W zagrzybionych, niewyremontowanych pomieszczeniach?

 5. przemko pisze:

  Dobrze pisze Victoria, że z kulturą w naszej gminie nie jest najgorzej. Ale utworzenie kilku etatów, w tym dwóch kierowniczych z pensją kilka tysięcy złotych miesięcznie, to zawsze szansa na pozyskanie nowych lub utrwalenie starych dupolizów i dupowłazów Leśnowolskiego. Poczekamy zobaczymy kto będzie tam zatrudniony i w jakim trybie.

 6. mieszkaniec pisze:

  Ale pieprzycie już głupoty w tych komentarzach

 7. Radosław Wdowski pisze:

  Myślałem. ze sesje nadzwyczajne zwołuje się w szczególnych sprawach, przecież była sesja niedawno i można było przedłożyć stosowną uchwałę. Całe szczęście, że są inne warunki wypłacania diet 😉
  Szkoda tylko, że kwestia domu kultury (niewątpliwie potrzebnego) poruszana na forum publicznym od dłuższego czasu znajduje swój kres dopiero w momencie, gdy uciekają terminy związane z wywiązaniem się z obietnicy danej darczyńcy budynku (na to wygląda), czyżby ktoś przespał sprawę nieco? Z chęcią odwiedzę i zobaczę funkcjonowanie nowego domu kultury jak już się rozkręci działalność i z przyjemnością zasiądę w sali widowiskowej (tudzież audytorium – kwestia terminologii), która wg słów Pana Wójta (w prywatnej niegdyś rozmowie w tej sprawie poruszana, co zapewne zostanie zdementowane) ma zostać dobudowana na tyłach przejętego budynku. Pieniądze na pewno się znajdą: choćby z ostatniego kredytu, który zapewne zmniejszył skutecznie nasze gminne zadłużenie (a de facto odsuwając problem w dal jedynie następnym pokoleniom). Dobry Gospodarz wie co robi więc jestem spokojny.
  Swoją drogą jest pewna szansa oszczędności w tym wszystkim: niecelowe stanie się wynajmowanie budynków Parafialno-Gminnego Centrum Formacji (zwanego niegdyś samozwańczo Domem Kultury), może uda się przenieść z tego samego budynku komputery (co głównie służą dzieciom do gier i zabaw, gdy rodzice ustanowią limit korzystania na domowym komputerze – ot cyfryzacja!) i przekazać je obsłudze rzeczonej nowej instytucji w ramach jej obowiązków i wynagrodzenia. Może nie będzie już trzeba konkursów na kulturę rozpisywać, tylko co się stanie z tymi aktywnymi NGO-sami, które tak prężnie działają po wdrożeniu procedur i najwyższych standardów współpracy, co na ostatnim spotkaniu ngo-jst było okazane (nie byłem, ale wieść gminna niesie ponoć, że porządek prawny kilku ustaw się komuś pomieszał) Ewentualnie Dom Kultury zostanie przekazany w obsługę jakiemuś stowarzyszeniu (nie śmiem pomyśleć jakiemu). Z niecierpliwością czekam na wyniki konkursów ws. zatrudnienia do tej placówki: sam chętnie bym się zgłosił, ale pracę mam, a władza gminna mnie szczególnie umiłowała więc na nic więcej jak na spode łba (głowy zacnej znaczy się) spojrzenie nie liczę 😉
  Jedno jest faktem: Plac Piłsudzkiego i jego otoczenie staną się swoistym centrum inicjatyw społecznych 🙂 Jak dojdzie do tego park na terenie pkp od stacji w stronę torów, o którym też wieść gminna niesie to może staniemy się miastem: mieć burmistrza zamiast wójta to dopiero prestiż!
  Tylko ten Dworzec trzeba będzie nakazać wyburzyć: lata świetności ma już dawno za sobą (co najmniej od lat 80) więc tylko straszyć zacznie.

 8. KANDYDAT NA DYREKTORA DOMU KULTURY pisze:

  Mam pytanie,czy stanowisko Dyrektora DK to urzędnicze czy tylko (wójta) pomocnicze? jeśli to pierwsze, to z tego co wiem obsada na zasadach konkursu odbywać się powinna a nie powołania… co do słuszności inwestycji (jak widać na forum) twórczość poetycka aż rozpiera lokalnych artystów…

 9. Radosław Wdowski pisze:

  Jest to kierownicze stanowisko urzędnicze i podlega pod procedury konkursowe

 10. kornik pisze:

  Proszę, proszę, czyli Leśnowolskio zabierze skromne środki za wynajem skromnych pomieszczeń od jakże skromnego lokalnego pasterza. Pytanie z czego pasterz będzie teraz żył?
  Lesnowolski już chyba nie będzie mógł liczyć na przychylne spojrzenie z ambony, a o ołtarzyku we własnej bramie w Boże Ciało to już niech całkowicie zapomni 🙂

 11. Victoria pisze:

  Jeszcze nie tak dawno,
  problem z ,,adaptacją bursy”.
  Teraz pewnie będą ,
  POWOŁANIA i KONKURSY ?

  Wójt będzie miał problem :
  jakiej to KLASY SPECJALISTA?
  Czy to będzie MENTOR,
  czy jakiś inny ARTYSTA ?

  Stanowisko URZĘDNICZE,
  może bardziej POLITYCZNE ?
  POLITYKIERÓW jest KROCIE,
  są przykłady fantastyczne .

  Tylko czy będzie z TEKĄ ,
  czy URZĘDNIK bez TEKI .
  Biuro w byłej komendzie.
  czy może bliżej apteki ?

  Zresztą Wójt ma szczęście,
  do ściągania SPECJALISTÓW 🙂
  Mając pewnie znajomości
  także WŚRÓD ARTYSTÓW ?

  Choć to nie będą ludzie ,
  właśnie z naszej GMINY .
  ŚCIĄGNIE się z SĄSIEDNICH,
  PEWNIE bez PRZYCZYNY 🙂

 12. Victoria pisze:

  C d.
  Gmina ma zaspakajać,
  ,,ościennych”potrzeby zbiorowe.
  U nas brak specjalistów ,
  OBCE,NABORY GOTOWE !!!

  Mieszkańców wysyłać,
  do pracy -na SAXY „,
  By nie przeszkadzali ,
  przyswajać ,,UNIJNE” BAKSY 🙂

  Zatrudniać ludzi z zewnątrz,
  POLITYKA NADER SŁUSZNA 🙂
  ,,NASZYCH” na bezrobocie
  CZEMU tak BEZDUSZNA ?

  Może teraz się zmieni ,
  wiatr POLITYKI inaczej wieje.
  Kiedy do nas,, dotrze ” ?
  wokół BAJORA i KNIEJE !!!

 13. kultura lokalna pisze:

  Niestety dotacji nie bedzie – ministerstwo juz opieniadze wydało i z drugiego naboru nici -taka informacja jest na stronie Ministerstwa Kultury.

  „Rozwój infrastruktury kultury – Infrastruktura domów kultury
  Celem priorytetu jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury.

  Szanowni Państwo,
  uprzejmie informujemy, iż nabór wniosków w 2015 roku został zakończony. II nabór nie będzie realizowany.

  •Regulamin
  •Wytyczne
  •Wniosek wzorcowy
  •Szczegółowa kalkulacja kosztów
  •Skład zespołu sterującego
  •Podsumowanie oceny wniosków

  Narodowe Centrum Kultury
  ul. Płocka 13,
  01-231 Warszawa
  Wnioski należy przesyłać z dopiskiem „Wniosek do priorytetu Infrastruktura domów kultury”. Informacje telefoniczne dotyczące priorytetu udzielane są w godzinach: 10.00-14.00 przez następujące osoby:

  •Anna Kozak – tel. 22 21 00 122, akozak@nck(dot)pl
  •Małgorzata Kieza – tel. 22 21 00 110, mkieza@nck(dot)pl
  •Arkadiusz Cichy – tel. 22 21 00 178, acichy@nck(dot)pl
  •Karolina Maciejewska – tel.: 22 21 00 157, kmaciejewska@nck(dot)pl
  •Justyna Smolińska – tel. 22 21 00 189, jsmolinska@nck(dot)pl

 14. Victoria pisze:

  @ kultura lokalna

  ,,KTO SZYBKO BIERZE,
  TEN DWA RAZY BIERZE”,
  To CREDO naszej Gminy,
  w co ja bardzo wierzę 🙂

  Przykładem ,,SOM” Wójtowie,
  co poświęcają się dla Gminy,
  nie idąc na planowe URLOPY
  z NIEPORADNYCH „przyczyny 🙂

  Pęd do środków unijnych,
  jest zupełnie odwrotny.
  WOLNO majestatycznie,
  niczym ŻÓŁW BŁOTNY 🙂

  Natomiast PROPAGANDA,
  ma się całkiem dobrze .
  Wójt wszędzie na zdjęciach,
  nie ma ZDJĘĆ o BOBRZE .

  Zupełnie jak DOTACJE,
  SZYBKO PRZYZNAWANE.
  Niestety jak bobra-Filipa,
  rzadko WIDZIEĆ – BYŁO DANE !

  Może jednak na PRÓŻNO,
  te NASZE TROSKI .
  Pewnie wcześniej ZŁOŻONO
  już STOSOWNE WNIOSKI ?

 15. jupi pisze:

  jupi leśnowolski wyjechał na wakacje do ciepłych krajów przejeść ciężko zarobione pieniądze za niewykorzystany urlop niech nam żyje następca rzeczkowskiego po nędznym panie jeszcze gorszy nastanie
  PS: pojechał wesprzeć ISIS kolegów po fachu sam z niego jeden wielki gminny terrorysta 🙂

 16. Radosław Wdowski pisze:

  @ Victorio ja tam w Dobrego Gospodarza wierzę na pewno sobie poradzi 😉 jest tyle środków zewnętrznych (co brzmi nieco enigmatycznie jednak) a jak nie to są własne przecież i kredyty, które tak były potępione jak panował poprzednik. Mam nadzieję, że wskóra coś nowy poseł tak popierany przez lokalną władzę za czasów pracy w samorządzie. Wstęgę przeciął musi się odwdzięczyć! Skuteczność zapewne będzie jak u innego byłego już Posła a obecnego miejskiego Prezydenta co tak radził w gminie jak tu dopomóc.
  Pochwalić jednak Wójta trzeba: Gmina uzyskała dotację (obym się nie mylił, ale kilka razy czytałem. Jak się mylę to pewnie mnie z błędu wyprowadzą mam nadzieję) z Narodowego Programu Dróg Lokalnych na wojewody stronie informacja taka widnieje. Brawo Cieszę się (naprawdę)
  Są jeszcze i inne środki niedawno uchwalone do pozyskania przez samorządy, ale podpowiadać nie będę bo mi gmina nie płaci 😉

 17. Victoria pisze:

  @ Radosław Wdowski

  W coś trzeba wierzyć.
  ,,WIARA CZYNI CUDA ”
  Tylko: CZY NA PEWNO ?
  gdy wokół OBŁUDA 🙂

 18. Radosław Wdowski pisze:

  Zgadzam się Victoria’o
  Obłuda bywa wszędzie
  (Tak było jest i będzie)
  Nie sądzę by omineła
  Panów na urzędzie 😉

  Są na to przesłanki,
  A nawet dowody,
  szkoda, że tak wielu tonie
  w polityce ciepłej wody

  Myślą co wybrani
  Co tak się czepiamy
  Gospodarza przecież
  Wspaniałego mamy

  czepiam się czy myślę
  Niczym wolny człowiek
  Co chciałby dobrze innym
  a nie tylko sobie

  Co jednak pozostaje
  Gdy nie ma odpowiedzi
  na lokalne sprawy
  Co budzą wątpliwości
  O moralnym stanie władzy

  Argumenty nie pomogły
  Racjonalne ich podstawy
  Gdy w grę wchodził interes
  Promowania władzy

  Gdy liczy się ta polityka
  Wiecznego promowania
  pochwał pod niebiosa
  Jedynie słusznego Pana

  Każdy kto odmawia
  Tego uwielbienia
  Uchodzi za malkontenta
  Bądź że ma urojenia

  Co nam pozostaje @Victoria’o
  Gdy brak pokory u władzy
  poezją pisać trzeba
  proza już nie daje rady

  wiara ma jest ironiczna
  w poczynania władzy
  w tę promocję się nie wpiszę
  Gdy nie wierze w jej moralne podstawy

  szacunek rzecz nabyta
  Nie przez urząd dana
  trzeba nań zasłużyć
  Poprzez służbę ludziom
  I odwagę rozmawiania

  można zrobić wiele
  Gdy stawiasz sobie cele
  Te publiczne – nie wyborcze
  Tych już jest za wiele

  Gmina to nie lenno
  Prywatne feudała
  Będzie pokora
  Będzie wyborcza pochwała

  Na tym już zakończę
  Tę poezję ironii
  Bo w poezji na portalu
  @Victoria’o nikt Cię nie dogoni

 19. Victoria pisze:

  Jak dużo by nie pisać
  mając ,,twarde argumenta”
  Czy to WŁADZA ROZUMIE,
  gdy w niej ,,tkwią cielęta ” ?

  Dobrze,że w GMINIE ,
  różne style się rozwija .
  Czy tu starczy WIERSZY ?
  jak tu trzeba KIJA !!! 🙂

  Władza ani BE,ani ME ,
  ani K U K U R Y K U .
  ZŁO trzeba krytykować,
  by ZBIĆ z PANTAŁYKU !

  Adresatem jest P Wdowski,
  oraz INNI LUDZIE ,
  Jeszcze trochę ,,strachliwi”,
  myśląc WCIĄŻ o CUDZIE.

  Tylko nasze OTWARTE OCZY,
  UMYSŁY i MÓWIĄCE USTA .
  MOGĄ TAK WIELE ZROBIĆ.
  gdy ,,GROCH & KAPUSTA ” !!!

 20. Radosław Wdowski pisze:

  Czy mamy w końcu Dom Kultury? Bo na gminnej stronie cisza jak na urlopie 😉

 21. Victoria pisze:

  Cichosza, cichosza
  mamy Parafialno- Gminny ,
  warto go nie sprzedać ,
  gdy NIE POWSTAŁ INNY .

  Takie WIRTUALNE BUDOWLE
  w historii już bywały .
  Pieniądze ,,PRZYTULANO ”
  PLANY się COFAŁY 🙂

  Zakusy na SPRZEDAŻ,
  pewnie teraz nie będzie,
  Dom jest PARAFIALNY.
  czy GMINNY teraz też będzie ?

  Dobrze , że OPATRZNOŚĆ,
  przy GMINIE bywa
  .UGORU nie sprzedano,
  więc WÓJT dalej KIWA 🙂

 22. afrodyta pisze:

  Wodz nasz w afryce ten dom kultury otwiera moze.? Gdziez to on pojechal? Do Zimbabwe ponoc. Pensje ma jak prezydent to se jezdzi. Moze z jakas murzynska wioska podpisze umowe partnerstwa…