Relacja z XIX Sesji Rady Gminy Jedlnia-Letnisko

W sieci  jest już dostępny film z poniedziałkowej sesji Rady Gminy. Zapraszamy do oglądania i komentowania.

O autorze

Radek Wdowski: Socjolog - Doktorant Katedry Filozofii Społecznej KUL zajmujący się samorządem terytorialnym, społeczeństwem obywatelskim i patologiami życia publicznego. Uczestnik studiów podyplomowych z Zarządzania i Finansów Publicznych na Wydziale Nauk Społecznych KUL. W latach 2015-2016 pracownik Kancelarii Marszałka Województwa Lubelskiego. Autor publikacji "Pieniądze, prestiż, wpływy. Patologie struktur władzy gminnej na Mazowszu".

Ten wpis został opublikowany w kategorii Film, News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

13 odpowiedzi na „Relacja z XIX Sesji Rady Gminy Jedlnia-Letnisko

 1. Obywatel pisze:

  Pytanie do pana Frączka, który chyba nie może pogodzić się z tym, że nie jest już radnym i zadaje na sesji pytania jakby nim był: jakie pana zdaniem mają funkcje progi zwalniające? Pytam, bo się zastanawiam, czy to pytanie zadane na sesji wrzucić na wiocha.pl lub coś podobnego. Progi są po to by je omijać, czy żeby ograniczać prędkość? Mam też pytanie, czy nie uważa pan za niestosowne ze swej strony pytanie do pana Ruszkowskiego w sprawie internetu. Czy mieszanie spraw prywatnych do spraw gminnych jest na miejscu. Mam też pytanie do pana Pawła Konczyka, czy Pan Frączek jest oficjalnym redaktorem portalu jedlnia.org.pl?

 2. Victoria pisze:

  Zadawanie pytań,
  jest niczym ZDROŻNYM,
  By,,prostować głupoty ”
  Kiej nie jest się MOŻNYM 🙂

  Inną SPRAWĄ jest,
  czy to jest ETYCZNE 🙂
  Gdy powstające BŁĘDY,
  SĄ NAPRAWDĘ LICZNE !!!

 3. Maciej Frączek pisze:

  Szanowny kolego pytam o to co chcą wiedzieć mieszkańcy i w tym przypadku miejscowości Aleksandrowa. Zwrócili się do mnie z pytaniem czy aby nie można było zmniejszyć szerokości progów w celu swobodnego przejazdu rowerów przynajmniej po jednej ze stron. Wielu z nich dojeżdża do pracy tą drogą. Pytanie było na tyle grzeczne i łatwe w zrozumieniu chyba że są problemy ze rozumowaniem.
  No właśnie, progi nawet w połowie drogi są nie do ominięcia przez pojazd więc w tym przypadku by swoją funkcję spełniały. Natomiast rowerzystom nie stwarzajmy niekorzystnym warunków bo i tak metoda dotarcia do pracy lub na zakupy jest dla nich wyzwaniem.
  Jakie niestosowne, pytam u źródła bo wielu mieszkańców naszej kochanej gminy informuje mnie że ten internet to więcej nie działa niż jest więc grzecznie zadaję pytanie osobie która ma i korzysta z tego darmowego INTERNETU.
  A jak twierdzi że działa to przyjmuje do wiadomości że jest wszystko OK.
  Ubolewam jednak nad faktem czy przypadkiem nasz OBYWATEL nie reprezentuje w/w osoby.

 4. Gosia pisze:

  Panie Frączek pan pracuje za wszystkich Sołtysów tej gminy – zastanawiam się jaki ma pan cel i co chce pan osiągnąć – do nowych wyborów jeszcze daleko . Skoro wszyscy zgłaszają się do pana z problemami to dlaczego nie wybrano pana na Sołtysa w Jedlni Letnisko bo o ile dobrze pamiętam był pan jednym z kandydatów. Pozdrawiam i życzę powodzenia w następnych wyborach .

 5. Maciej Frączek pisze:

  Ja nie pracuje tylko działam społecznie dla mieszkańców którzy potrzebują pomocy. I tu jest różnica że ja potrafię za darmo pomagać innym, zgłaszać i rozwiązywać problemy w ich imieniu a nie co po niektórzy są tylko po to aby wyłącznie czerpań korzyści $$$$ a jak stracą swoje zaszczytne funkcje to znikną jak kropla w morzu bo nie ma $$ więc po co będą pracować.
  Co do wyborów sołtysa wygrał ten któremu przyprowadzono więcej wyborców. I tak to jest jak co poniektórzy w ramach odwetu i z nienawiści przyprowadzają cały swój harem. Na nagraniu widać ich zachowanie, rodem psia wścieklizna.
  https://youtu.be/6C8zan1gONY?t=12m

 6. Victoria pisze:

  Dawno nie widziałem
  wpisu PANI GOSI.
  Więc o KOMENTARZ,
  aż ,, tu się prosi ”

  Chociaż na naszym blogu
  PANUJE KULTURA
  Nawet gdy PREZYDENTOWI
  NAWALIŁA ? ,,FURA „!!!

  Komentują wszyscy ,
  choć ,,HAMUJĄ ” w KOD-zie ,
  Kiedy CZŁOWIECZEŃSTWO ?
  OBUDŻ się NARODZIE !!!

 7. Gosia pisze:

  Panie Maćku rozumiem pana rozgoryczenie ale miło by było zanim pan poruszy obywatelski temat porozmawiać z Sołtysem- Sołtyską z danej wsi , której temat ten dotyczy . Wzajemna współpraca nie zaszkodzi . Niech się pan nie obrazi ale porównuję pana do p. Chrzanowskiego jakże często kontrowersyjnego i ,, wszędzie go pełno” i jakże często pan miał mu to za złe .Jesteście też do siebie podobni chociażby z tego ,że obydwaj działacie społecznie. Życzę panu wygranej w następnej kadencji a pewnie się panu uda wygrać bo to co pan robi jest najlepszą reklamą . Pozdrowienia dla Victorii .

 8. czytelnik pisze:

  Pan Maciej Frączek to gwiazda w gminie. Wszystkiego dobrego Panie Macieju.

 9. Maciej Frączek pisze:

  Nie po drodze mi do sołtysów naszej gminy a w konflikty nie mam zamiaru wchodzić. Za ich trud pracy nisko się kłaniam i życzę wszystkiego co najlepsze.
  Nie zmienię tego że zamiast do sołtysa czasami coś do mnie trafia.
  Wyznaję zasadę, jeżeli ktoś prosi mnie o rozwiązanie problemu staram się osobiście dotrzymać danego słowa i swoimi siłami zadbać o rozwiązanie sprawy. Nie mam czasu obciążać innych obowiązkami lecz pragnę aby nasi kochani mieszkańcy jak do mnie coś mają, rozwiązać to w miarę czasu.
  Odnośnie Pana Jerzego niech robi to co lubi i to jest jego wyłączna sprawa.

 10. Victoria pisze:

  Najgorzej jak nastąpi,
  NIEFORMALNA ZMIANA.
  Wtedy zamiast SOŁTYSEK
  BĘDZIEM MIEĆ SUŁTANA 🙂

  I zaleją naszą,,perełkę”
  jakieś podłe BEDUINY.
  Z przyczyny MERKEL,
  bez PUTINA PRZYCZYNY 🙂

  Kobiety będą chodzić
  w jakimś ,,habicie ”
  A poranne modły
  ogłosi ,,OSTRE WYCIE” !!!

  Mam płonna nadzieję,
  że tak się nie stanie.
  A i u nas w POLSCE.
  NASTĄPI OPAMIĘTANIE !!!

 11. Karol Wrochna pisze:

  Nie ma co się czepiać. Pan Frączek robi swoje – jest w stanie więcej zrobić niż PL i BG. 😉

 12. Victoria pisze:

  Masz Waści rację ,
  ,,każdy robi swoje”
  Oczekując,aż się otworzą,
  ziemskiego raju podwoje.

  Lub też INNEGO ?
  tak wymarzonego.
  Oczekując CUDU,
  sam nie wiem jakiego 🙂

  A tu czas ,,płynie” ,
  MOŻNI ROBIĄ SWOJE .
  To dla nich szybciej
  OTWORZĄ PODWOJE 🙂

  Czas płynie WARTKO ,
  oni robią ,,dla siebie” .
  NARODZIE NAIWNY ,
  CUDA TYLKO w NIEBIE !!!

 13. mieszkaniec J. pisze:

  Do @-Gosi i @-Obywatela i innych krytykantów.

  Widzę, że solą w oku jest dla Was bezinteresowna aktywność mieszkańca – czytając Wasze wpisy odnoszę wrażenie, że krytykujecie forumowiczów tylko dla udowodnienia, że macie tyle przenikliwości, by dostrzec ich wady.

  Pokażcie choć jeden przykład swój lub dynamicznego i dbającego o losy współmieszkańców b.radnego lub radnych, którzy by byli zainteresowany swoją miejscowością w taki sposób jak Pan Maciej.

  Jest kilkoro sołtysów, których aktywność widać i słychać – natomiast, ja nic nie widziałem i nie słyszałem o działaniach sołtysa z Jedlni-Letnisko – jeżeli się mylę to proszę o konkrety.
  Pan Maciej Frączek w mojej ocenie i ocenie ogromnej rzeszy wyborców ma swój bardzo pozytywny udział w tym co społecznie robi – a robi dużo. Gdyby zwrócono uwagę na wiele Jego sugestii, pytań, uwag czy propozycji nie mielibyśmy takich problemów jak mamy – niestety – jak życie pokazuje, aktywność w gminie nie jest jeszcze doceniana szczególnie u tych, którzy nie są zainteresowani konstruktywnym myśleniem mając – jak widać – problemy ze zdolnością pojmowania spraw przyziemnych.
  Panie Macieju – niech Pan robi swoje i pomaga naszym mieszkańcom nawet w sprawach błahych, bo co dla jednego jest błahe i nie pojęte dla innego sprawa życia i zdrowia – nie wspominając o bezpieczeństwie i o kiju mającym dwa końce. Ma Pan pełne poparcie moje i moich sąsiadów, znajomych.
  Pozdrawiam