Nowy sekretarz prosto z gminy Jastrząb

Gmina Jedlnia-Letnisko ma nowego sekretarza. Został nim Łukasz Bińkowski, mieszkaniec gminy Jastrząb (powiat szydłowiecki). Bińkowski pełnił przez kilka lat funkcję kierownika w Urzędzie Gminy w Jastrzębiu. Niestety, za nowym sekretarzem ciągną się kontrowersyjne sprawy z czasów jego pracy w rodzinnej gminie.

Łukasz Bińkowski wygrał konkurs na sekretarza gminy Jedlnia-Letnisko. W informacji o wynikach naboru pojawia się informacja, że „wyżej wymieniony kandydat posiada doświadczenie i kwalifikacje niezbędne do zajmowania stanowiska sekretarza gminy Jedlnia-Letnisko, co potwierdził wynik prowadzonego postępowania”.

Zobacz wyniki naboru

Bińkowski pełnił w latach 2010-2015 funkcję kierownika w Urzędzie Gminy Jastrząb, o czym sam pisze na portalu GoldenLine. W tym okresie wobec niego i jego rodziny pojawiały się zarzuty wykorzystywania funkcji i stanowiska w celu osiągnięcia korzyści finansowych związanych z budową elektrowni wiatrowych na terenie gminy Jastrząb.

W artykule Rozliczanie władzy – uchwała w sprawie skargi opublikowanym na Portalu Szydłowieckim czytamy:

„Najwięcej emocji wzbudziła w uczestnikach sesji dyskusja nad skargą Stowarzyszenia Wspólne Dobro. W skardze tej członkowie Stowarzyszenia poruszyli kilka aspektów nasuwających wątpliwości, co do bezinteresownego lobbowania władz lokalnych za inwestycją wiatrakową na terenie gminy Jastrząb. Poruszane kwestie, to:

lokalizacja kilku elektrowni wiatrowych na działkach należących do synów radnego, pana Tadeusza Bińkowskiego – Łukasza i Pawła. Dodatkowo pan Łukasz Bińkowski pełni w Urzędzie Gminy Jastrząb funkcję kierowniczą, a jego żona, Magdalena, jest inspektorem ds. ochrony środowiska.

Komisja rewizyjna, rozpatrująca skargę, uznała ją w tym punkcie za zasadną, mając na uwadze wykorzystywanie funkcji i stanowisk w celu osiągnięcia korzyści finansowych.”

Więcej na ten temat tutaj

Łukasz Bińkowski jest siostrzeńcem Zofii Kosno – wójta gminy Jastrząb poprzedniej kadencji, wobec której toczyło się postępowanie o charakterze korupcyjnym. Kosno z powodu zarzutów prokuratorskich miała zakaz sprawowania funkcji wójta, a od grudnia 2012 roku do 2014 roku obowiązki wójta gminy Jastrząb pełnił Robert Rutkowski powołany na to stanowisko przez premiera rządu.

Czytaj więcej: www.echodnia.eu

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

21 odpowiedzi na „Nowy sekretarz prosto z gminy Jastrząb

 1. pięknie pisze:

  o ja cię ale ta Jedlnia ma pecha 🙂 Ten nasz wójt to nie zna się na ludziach. Tylu informatyków i gazeciarzy pracuje w tym urzędzie i nie mogą poszperać w internecie. Nawet pewne radomskie radio ma swoich przedstawicieli w urzędzie i tez nic?

 2. Karol Wrochna pisze:

  Już profil na portalu Goldenline został usunięty. Ciekawe 😉

 3. eloo pisze:

  Panie Konczyk ale Pan jestes, szukasz dziury w calym jak zwykle co by ten Lesnowolski nie zrobil to i tak zle i tak. Pani Pasek wszystko najlepiej by zrobila a Pan jako radny najlepsze pomysly by Pan podsuwal, nudzi się Panu w domu to szukasz dziury w calym. Tylko wlasnie takim osobom jak Pan nudzi sie i nie wyszlo Wam w zyciu i tak szukacie dziury w calym

 4. Maciej Frączek pisze:

  eloo wskaż mi w tym artykule co jest napisane na wójta, bo powątpiewam że masz jednak problemy ze zrozumieniem. Ja nie zauważyłem żeby któreś słowa źle opisywały naszego gospodarza. 😉

 5. beny pisze:

  no ładny życiorys. Czemu do nas wójt ściąga wszystkie takie spady – takich szemranych.
  No chyba ,że swój do swego…

 6. Victoria pisze:

  Jastrząb,czy Jastrzębia ,
  jaka to różnica ?
  Gdy z NIECNYCH DZIAŁAŃ ,
  KLIKI się ROZLICZA 🙂

  Nasza GMINĘ ZASZCZYCAJĄ
  WYBITNI SPECJALIŚCI
  Co jeden to LEPSZY ,
  jaki scenariusz się ZIŚCI ? 🙂

  Jeden : COŚ w LUBLINIE ,
  drugi : TAKOŻ w IPN -ie .
  SEKRETARZE natomiast ,
  CIĄGLE jak MARZENIE!!!

  Za każdym /x/ PEŁZNIE
  ,,CZARNA CHMURA ”
  Tak się zastanawiam ,
  czy już,czy jeszcze KOMUNA ?

 7. SLAWEX pisze:

  BARDZO SPRYTNIE PRZEPROWADZONY KONKURS,BRAK LISTY UCZESTNIKOW A BYLO ICH WIECEJ,BRAK INFORMACJI O WYTYPOWANYCH .KONKURS NADAJE SIE DO ZASKARZENIA .ZNOW POLITYKA WYGRYWA.

 8. Victoria pisze:

  Pomyłka,winno być :

  Za każdym ,,PEŁZA ” ,
  Jakaś ,, CZARNA CHMURA” .
  Potrzebna ,,dwururka” ,
  czy SPUSTOWA RURA ? 🙂

 9. Zdzichosław pisze:

  Wójt Leśnowolski dba aby strona internetowa gminy była piękna i aktualna, dlatego piszą w niej o wielu pożytecznych inicjatywach, jak choćby zakupie deski służącej remontowi pomostu przy zalewie.
  W ostatniej relacji z jubileuszowych obchodów dowiadujemy się, że w Urzędzie w Jedlni na historii znają się lepiej od średniowiecznych kronikarzy. Zdaniem autorki newsa Dobrawa żona Mieszka I była siostrą Bolesława (jakiego Bolesława tego nie wyjaśnia). Z pewnością nie była siostrą swojego ojca Bolesława księcia czeskiego z dynastii Przemyślidów. Wystarczyło zerknąć do Wikipedii jak się nie uważało na lekcjach w podstawówce. Ale co tam historyczne szczegóły, ważniejsza jest dobroć wójta. To on wójt Piotr I Szczodry ufundował wszystkim emblematy, taki jest hojny z… budżetu gminy.

 10. Zdzichosław pisze:

  Mało że znają się jak nikt na historii to jeszcze lepiej na ortografii więc wzięli i posadzili dęba 🙂

  forma dopełniacza l.poj. „dęba” możliwa tylko w wyrażeniach:
  1. „stanąć dęba”:
  a) o włosach: najeżyć się (np. ze strachu);
  b) o człowieku: stanąć na rękach lub na głowie; także: zbuntować się;
  c) o koniu: stanąć na tylnych nogach;
  2. potoczne: „dać dęba” – uciec

  źródło: http://www.sjp.pl

 11. beny pisze:

  ona – Dobrawa była siostrą Bolesława Chrobrego, swojego syna!! To miał na myśli autor…

 12. Aniol pisze:

  To sprawdźcie sobie wiejscy filozofowie czyją córką była Dobrawa. Szczególnie ci co polecacie żeby wójt Wikipedie sprawdzil. Bo Dobrawa byla córką Boleslawa. Pozdrawiam wszystkich nieżyczliwych i wścibskich ludzi. Pomodle sie za was.

 13. Aniol pisze:

  Byla tez siostrą Boleslawa i matka Boleslawa. Taki juz jej los;-)

 14. elvis pisze:

  Pan Bińkowski zniknął z BIP. http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.asp?podmiot=jedlnia/&strona=14&typ=submenu&typmenu=14&id=118&str=1

  Nie będzie sekretarzem w naszej gminie.

 15. bonia pisze:

  No jak ma być skoro sąd przywrócił do pracy dawną Panią Sekretarz!? Niedługo i inni wrócą na mocy postanowień sądów. Trzeba będzie tylko przypilnowac żeby wszystkie odszkodowania wójt co do grosika oddał do gminnej kasy!

 16. Fionia pisze:

  Czekamy na newsa w radiu plus jak p. wójt radośnie opowie o sekretarzu co pojawił się i znikł w trosce o wysokie standardy. Poza tym tak dobry wójt nie potrzebuje żadnego sekretarza, on sam wszystkiemu podoła i nic go nie przerośnie. On jest najlepszy, szkoda tylko, że jeszcze nie wszyscy to zrozumieli, ale zostało jeszcze trochę czasu i każdy niedowiarek się przekona.

 17. bonia pisze:

  Ta przekona. Tak jak ten jednodniowy sekretarz się przekonał z kim się zadal i wszedł w układ i w co wdepnal. Tak się przekonał że napisał co mu jaśnie tfu wielmozny pan hrabia podyktował

 18. Inka pisze:

  To kto jest w końcu sekretarzem?

 19. bonia pisze:

  Nie jest bo mu wierchuszka wraz z najglowniejszym wytłumaczyli że będzie miał za słabą pensję. Potem mu wytłumaczyli jak się pisze podanie o rozstanie. I napisał dobrze bo przyjęli i rozpatrzyli pozytywnie!

 20. Aniol pisze:

  No i dobrze, bo prasę mial nieciekawą. Najlepiej wypadł na konkursie, ale to co tam działo się w jego gminie to niezla lipa. Cieszmy się że gi nie będzie.

 21. bonia pisze:

  Ty anioł ty wierzysz w ten konkurs czy głupiego udajesz?! Z konkursu był też poprzedni sekretarz. Jednak jeszcze przed konkursem przedstawiał się jako przyszły sekretarz! Skąd wiedział że wygra? A stąd że miał obiecane. A miał obiecane bo były dla niego zadania. Zrobił i wyleciał…