Znamy karty wynagrodzeń za 2015 rok!

Wreszcie to mamy! Mimo zapewnień wójta o systematycznej publikacji kart wynagrodzeń w BIP, nie obyło się bez presji. Dzięki złożonemu przeze mnie wnioskowi o udostępnienie informacji publicznej możemy wreszcie udostępnić karty wynagrodzeń funkcjonariuszy publicznych w naszej gminie za 2015 rok, jednocześnie ciesząc się tym, że ta informacja pojawiła się również w BIP urzędu gminy.

Aby powiększyć dokumenty, należy na nie kliknąć. Miłej lektury.

Maciej Frączek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dokument. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

12 odpowiedzi na „Znamy karty wynagrodzeń za 2015 rok!

 1. elonik pisze:

  Patrząc na wynagrodzenie Pana Ruszkowskiego to dogania naszego Wójta w zarobkach 😉
  Ten to potrafi każdego Wójta owinąc wokół palca 😉

 2. Olek pisze:

  a miało być tanio, jaki to Rzeczkowski był niedobry,nagrody dawał. Teraz nagrody nazywają się dodatki specjalne. A kwoty zarobków wywieszanych na płotach w 2011 były o połowę mniejsze niż obecne 🙂

 3. beny pisze:

  To fakt ale generalnie łoją taką kase że to poprostu granda. A jak coś od nich potrzeba żeby zrobili, pomogli mieszkańcom – choć to ich obowiązek to jeszcze łaskę robią. GRANDA , SCYZORYK SIĘ OTWIERA. Taczki i wio…

 4. ziggy pisze:

  Cóż z tego, że łoją kasę większą niż wtedy, gdy Rzeczkowski dawał nagrody, skoro nikt o tym nie wie?

 5. Olek pisze:

  Może trzeba wrócić do starych, sprawdzonych przez tę ekipę metod z roku 2011 i porozwieszać na płotach, rozdać ulotki i gazetę na targu i uświadomić mieszkańców.

 6. Victoria pisze:

  Sądzę,że nie tylko ,,MOŻE ” ,
  ale WRĘCZ TRZEBA,
  ukrócić ROZPASANIE ,
  gdy :wielu pragnie chleba !!!

 7. Ziggy pisze:

  Z tymi wynagrodzeniami to jest jak z pobiciem byłego wójta przez obecnego. Leśnowolski poszarpał Rzeczkowskiego i kładł się na masce jego samochodu, bo mu się nie podobało, że były wójt w dniu wyborów w 2014 roku przyjechał pod OSP w Jedlni-Letnisko. Według Leśnowolskiego to była prowokacja ze strony jego poprzednika, podczas gdy Rzeczkowski twierdził, że przyjechał z kanapkami do swojego męża zaufania, żeby ten nie siedział głodny w komisji wyborczej. Należy nadmienić, że nawet gdyby to była prowokacja, obecny nie miał prawa szarpać byłego.

  Jak się zaczęło o incydencie robić głośno, Leśnowolski inteligentnie postanowił ubiec wszystkich i opublikował na swoim blogu tekst, że to on został przez Rzeczkowskiego zaatakowany i tylko się bronił. Ruch ten okazał się skuteczny, Jedlnia dała się przekonać, że to Rzeczkowski zaatakował Leśnowolskiego.

 8. Victoria pisze:

  Śledząc LISY PŁAC ,
  przeróżne dodatki.
  Choć ich życiorysy,
  są ,upstrzone w łatki .

  Dodatek funkcyjny,
  stażowy i specjalny.
  W dawnej agenturze,
  tryb całkiem normalny.

  Do tego trzynastka, za paczki i ,,gran. y.
  Ale się DOROBILIŚMY
  całkiem NIEZŁEJ BANDY !!!

  Następnie stażowy,
  wiejski i dorażny.
  WIELGIE nierówności
  w naszej GMINNEJ ŁAZNI .

  Gdzie kąpie się w zbytku ,
  ,,możny z generałem ” 🙂
  Wójt, grono pedagogiczne/część/
  czy ja tego chciałem ?

  A na ,,UGORZE” ,
  Jodła nieżle ,,ORZE”
  W drenażu GMINNEJ KASY,
  Radom wciąż pomoże

  Stadion SP…..ony.
  choć pieniędzy poszło kupa.
  Co teraz nam powie ,
  nasza GMINNA TRUPA ?

  Teatr groteski i fantazji
  przy braku wyobrażni.
  CAŁA ,,wódko” NAPRZÓD
  jak w radomskiej ,,ŁAZNI”

  Ps.wódka -mała woda

  Gdzie w naszych podatkach,
  kąpie się gminna TRUPA.
  SZUMNE ZAPOWIEDZI,
  a na UGORZE – D.PA !!!

 9. Lizz pisze:

  To co? Referendum?

 10. ecipeci pisze:

  Lizz zanim referendum trzeba ludziom wiele rzeczy, zachowań pokazać, dopiero jak otworzą oczy można działać. Teraz podobają im się igrzyska, kiełbaska, tańce na dechach przy kapeli z pipidówki i tym podobne. Może komisja rewizyjna zajrzy w dokumenty i pokaże mieszkańcom ile wydają na zabawę. W końcu to my wszyscy płacimy. Może dowiemy się ile płaci urząd za ciągle trwające sprawy sądowe mieszkańców, pracowników, wykonawców. Mam tu na myśli obsługę prawną, odszkodowania itp. A z tego co słychać końca nie widać :). Komisjo rewizyjna, opozycjo nie śpimy, Państwo radni do pracy, pobudka jak to ktoś powiedział – naród wzywa

 11. Malkontent pisze:

  Trzeba by pokazać, o ile w ciągu 5 lat kadencji Leśnowolskiego wzrosły wydatki na wynagrodzenia w urzędzie gminy, o ile wzrosły na promocję. Trwa nieustanna kampania wyborcza. Ludzie myślą, że przyjechało Radio Plus, bo wiele się dzieje. Niewielu wie, że każda audycja kosztuje, każdy radiowy wywiad wójta jest opłacany z budżetu gminy. Im bliżej wyborów, tym więcej będzie pieniędzy na kolorowe gazetki z papieru kredowego. Kto zatrzyma wzrost wydatków na promocję? Radni wójta? Komisja rewizyjna, która z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej wójta chwali?

  Imprezy gminne to kolejny temat. Z jednej strony fajnie, że coś się dzieje. Często imprezy robią organizacje za pieniądze z budżetu gminy, które otrzymały w ramach konkursów. Robią to lepiej niż gdyby bezpośrednio zajmował się tym urząd gminy. Ale koszt tej zależności finansowej od wójta jest wysoki. Każda taka impreza staje się z założenia kolejną promocją wójta Leśnowolskiego. Kiedyś harcerze nie zgodzili się na to, żeby wójt lansował się na ich imprezie i mieli z tego powodu spore problemy.

  Sala w klubie dworcowym PKP drażni, bo jest miejscem niezależnym od władzy. To nie wójt decyduje, kto się tam może spotykać i kogo zapraszać. Więc są naciski na Andrzeja Bińkowskiego, żeby się tego miejsca pozbył. Bo może znajdzie się ktoś, kto będzie knuł. Jeśli się znajdzie, to lepiej, żeby knuć nie miał gdzie.

  Tak się na wsi robi politykę. Gmina tańczy i śpiewa, w rytmie Playboysów.

 12. Andrzej Bińkowski pisze:

  Żadnych nacisków ze strony Władzy na mnie nie ma. Klub Dworcowy jest w wyłącznej dyspozycji ZHRz.