Rządowe konsultacje w Goździe

W czwartek w Domu Strażaka w Goździe odbyły się konsultacje społeczne projektu „Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”, którym przewodniczył wiceminister rozwoju Radosław Domagalski-Łabędzki. Tematem spotkania były uwarunkowania i kierunki zagranicznej ekspansji gospodarczej Polski w świetle „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. W konsultacjach, oprócz przedstawicieli ministerstwa, uczestniczył wójt gminy Gózd Paweł Dziewit, przedsiębiorcy z naszego regionu oraz mieszkańcy gminy Gózd. Obecny był również wójt naszej gminy Piotr Leśnowolski.

dsc_0796

Minister Radosław Domagalski-Łabędzki w swojej prezentacji dużo uwagi poświęcił omówieniu spraw technicznych związanych ze wsparciem przez administrację rządową polskiego eksportu za granicą. Mówił też o pułapce średniego rozwoju, która nie pozwala znacznej części społeczeństwa odczuć pozytywnych skutków wzrostu gospodarczego. Nowa strategia ma, w założeniu, doprowadzić do równoważonego rozwoju całego kraju w wymiarze gospodarczym, społecznym, środowiskowym i terytorialnym, tak, by z jej efektów skorzystali wszyscy obywatele. Jednym z kroków, by to osiągnąć, jest zwiększenie udziału polskich firm w eksporcie, gdyż 2/3 polskiego eksportu generują firmy zagraniczne.

dsc_0828

W spotkaniu uczestniczył przedsiębiorca z naszej gminy Jacek Jagiełło, który zachęcał rząd do inwestowania w młodych, dobrze wykształconych ludzi. Ich praca w placówkach zagranicznych byłaby dużym wsparciem dla polskich przedsiębiorców podbijających rynki za granicą. Dotychczas polskie firmy, które zaczynały inwestować w krajach poza Unią Europejską, tylko w niewielkim stopniu mogły liczyć na wsparcie administracji rządowej.

dsc_0831

Gmina Gózd jest jedyną gminą w powiecie radomskim, w której zaplanowane zostały tego rodzaju konsultacje. W całym kraju odbędzie się ich łącznie 37.

Poniżej prezentujemy materiał prasowy, który otrzymaliśmy z Ministerstwa Rozwoju. Film ze spotkania już wkrótce.

Fotogaleria:


Paweł Kończyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotogaleria, News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

3 odpowiedzi na „Rządowe konsultacje w Goździe

 1. Hania pisze:

  Nasz wójt Leśnowolski i wójt Gozdu Paweł Dziewit na tle tych niektórych chłopków przepitych wyglądają bardzo dostojnie.

 2. Victoria pisze:

  Jak winny przebiegać konsultacje,
  to pierwszy przykład z brzegu .
  Teraz dopiero widać :
  KTO , KTÓRY w SZEREGU ?

  Wójt siedzi cichutko ,
  jakby przestraszony .
  Raz tylko w świetle flesza ,
  w dodatku bez żony 🙂

  A u nas KONSULTACJE ,
  Dostojnie na PAPIERZE.
  Miały być nt. ZALEWU,
  NIE BYŁY – w dobrej WIERZE 🙂

  Więc może warto ,
  brać przykład z innej wioski.
  Rozwojowi ,nie ZABAWOM ,
  poświęcać WIĘCEJ TROSKI !

 3. Victoria pisze:

  Pisząc na tej stronie,
  mam skrupułów dylemat.
  Że to co tu napiszę ,
  będzie,,nie na temat”.

  Obserwując życie codzienne,
  gdy odzywają się politruków duchy
  Wiele uroczystości lokalnych,
  czy może dodać OTUCHY ?

  Mroczność działań ludzkich
  BYŁYCH i OBECNYCH ,
  Wykorzystywanie śmierci,
  do celów niekoniecznie niecnych.

  Pisać,czy nie pisać,
  mam takie rozterki :
  kontrowersyjność postaci,
  gdzie syndrom Esterki.

  Historia pisana krwią,
  tam gdzie kraczą wrony.
  Mroczność działań ludzkich,
  POMYLIŁA STRONY .

  Gdzie prawda i fałsz,
  czyja jest historia ?
  MODERATORÓW – politykierów,
  GDZIE NAPRAWDĘ GLORIA

  Jedno,co jest pewne,
  gdy ,,najcenniejsze „tracą,
  To wiara w prawdę,
  za którą ŻYCIEM PŁACĄ!!!

  Jednak jakaś WIARA DRZEMIE,
  gdy wokół KALUMNIE,
  Czemu OPIESZAŁOŚĆ PRAWDY,
  MUSI KOŃCZYĆ w TRUMNIE ?

  Przed Teheranem ,JAŁTĄ ,NOSTR -mami
  niech będzie naszą przestrogą .
  Iż w tej GLOBALNEJ POLITYCE
  DUZI STERUJĄ ,,MODĄ ” !!!