Program XXVIII sesji Rady Gminy + projekty uchwał

W poniedziałek 31 października o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Jedlnia-Letnisko rozpocznie się XXVIII sesja Rady Gminy Jedlnia-Letnisko. W programie m. in. podjęcie uchwały w sprawie określenia statutu sołectw na terenie naszej gminy. Załączniki do tego projektu uchwały nadal zawierają nieprawidłową mapę sołectw, zgodnie z którą część mieszkańców Jedlni-Letnisko należy do sołectwa Siczki. Ważnym momentem będzie też przyjęcie Strategii Rozwoju Gminy na lata 2016-2025, nad którą prace trwały pół roku.

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Przyjęcie protokołu z XXVII sesji Rady Gminy.
 3. Sprawozdanie Wójta z działalności międzysesyjnej.
 4. Interpelacje i zapytania radnych oraz mieszkańców.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w Uchwale Budżetowej na 2016 rok.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy
  Jedlnia-Letnisko na lata 2016-2022.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta do celów ustalenia podatku rolnego.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Jedlnia-Letnisko na lata 2017-2020 z perspektywą do 2024 roku”.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie „Strategii Rozwoju Gminy Jedlnia-Letnisko na lata 2016-2025”.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie określenia Statutu Sołectw na terenie Gminy Jedlnia-Letnisko.
 11. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Jedlnia-Letnisko w roku szkolnym 2015/2016.
 12. Udzielenie odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych oraz mieszkańców.
 13. Sprawy różne.
 14. Zamknięcie sesji

Projekty uchwał:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dokument, News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

13 odpowiedzi na „Program XXVIII sesji Rady Gminy + projekty uchwał

 1. Pytanie pozakonkursowe: w którym sołectwie mieszka Sebastian Sochaj?

  https://www.youtube.com/watch?v=sRJTAXP00Zc

 2. Beret pisze:

  Panie Pawle, proszę ducha nie gasić. Portal jest bardzo potrzebny, aby przede wszystkim ujawniać prawdę o polityce obecnego wójta i jego stronników. Pokazywać prawdziwą twarz tego człowieka i zrobić wszystko aby za dwa lata nastąpiła zmiana na stanowisku wójta. Jedlnia nie zasługuje na to co ją spotkało. Szkoda tej pięknej gminy i wspaniałych ludzi.

 3. czytelnik pisze:

  Zmiana będzie wcześniejsza. Już w przyszłym roku odbędą się wybory do samorządów gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Przyśpieszone. Czyli nadchodzi trwoga.

 4. Myślę, że ostatnie wybory samorządowe dobitnie pokazały, że warto zaopatrzyć się w kamery samochodowe. Żeby było wiadomo, kto nocą niszczy materiały wyborcze, kto roznosi paszkwile i kto kogo próbował pobić pod urzędem gminy. 😉

 5. Victoria pisze:

  Więc nagroda mnie nie minie,
  on nie mieszka w naszej gminie 🙂
  Dla więści ,,cyganów” i /x/ gawiedzi :
  tylko GŁUPI na/d..ie/ CICHO SIEDZI !

  Choć niektórzy mogą twierdzić,
  że skromność to cnota.
  Ale jak być cicho na zebraniu,
  JAK RZĄDZI HOŁOTA !!!

 6. Victoria pisze:

  Posłużę się tekstem:piosenki ,,CICHO sza ” ,
  nie szkoda głupoty,jednak szkoda grosza !
  W gminie którą opanowała kunktatorska zgraja,
  przy nadmiarze głupoty,BRAK TEXSTÓW SOCHAJA.

  Nie zastąpi ich GEBELS/x/,w spodniach jakby Owsiaka:)
  wybory niebawem,pewnie będzie tak powszechna draka.
  Na zebraniach i drogach będą ,,ob/wy/dzierane ” grandy,
  Póki SPOŁECZEŃSTWO się nie POZBĘDZIE /x/ BANDY!!!

 7. Beret pisze:

  „Kolos” ma gliniane nogi i o zmianę będzie łatwiej niż myślimy. Wódz jest coraz bardziej osamotniony. Odwracają się od niego kolejne osoby. Coraz więcej ludzi ma już dość.
  Z urzędem gminy pożegna się wkrótce kolejna osoba.

 8. beny pisze:

  no ale ja nie mogę doczekać się aż z urzędem pożegna sie wójt wreszcie!

 9. Mieszkaniec J. pisze:

  Trudno jest mi kontynuować temat ochrony środowiska i rozwoju naszej gminy w sytuacjach poczynionych i sugerowanych inwestycji, które czasami działają lub mogą działać w negatywny sposób co chyba odczują obecne i następne pokolenia naszych mieszkańców.

  Obserwując posiedzenia Rady Gminy często zadawane są pytania w trosce o środowisko. Jakie i czy są odpowiedzi każdy może zobaczyć i wyciągnąć swoje wnioski. Władza mimo wielu sygnałów dalej realizuje swoją wizję czy słuszną ?

  Ponadto, mamy problem niskiej emisji powstającej przy spalaniu różności i węgla kamiennego w paleniskach domowych i na otwartej przestrzeni m.in. odpadów zielonych. Problem całej Polski i nie tylko. Jednak na naszym terenie jest to problem poważny, choć są sposoby na znaczne obniżenie jego skutków. Pozytywnym przykładem może być działający PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), jednak to rozwiązanie tylko w części załatwia zadymienie.

  Jest wiele sposobów na bezdymne i bezwonne spalanie, które wymaga jednak sensownego i radykalnego podejścia, a po sprawdzeniu oraz dokładnej analizie zastosowanie na naszym terenie, choć często wymagana jest drobna zmiana paleniska i opału, nie wspominając o edukacji sąsiadów i pomocy dla osób z niskim budżetem.

  Obserwując teren gdzie mieszkam trucicieli generalnie jest niewiele – wystarczy na początek rozmowa i w trudnych przypadkach ich zewidencjonowanie, a w konsekwencji opracowanie dla każdego gospodarstwa sposobu rozwiązania przedmiotowego problemu jako, że źródła zanieczyszczeń mogą być różnorodne.

  Takie działania mogą znacznie polepszyć stan powietrza w naszej gminie – szczególnie w okresie zimowym bez uciekania się do karania, powstawania nowych dokumentów naprawy etc..

  Niedługo będzie obowiązywać nowa Strategia Rozwoju na lata 2016-2025 – na szczęście różniącej się w niektórych aspektach od przedstawionego wcześniej projektu Strategii co daje moim zdaniem szerszy i częściowo korzystniejszy pogląd na rozwój Gminy.

  Równocześnie będzie obowiązywać Program Ochrony Środowiska, który być może umożliwi pozyskanie środków na stosowne inwestycje, ale dla mnie w obecnym kształcie ten dokument zwany mylnie Programem nie przedstawia żadnej wartości dla ochrony środowiska w gminie, ponieważ nie definiuje ani konkretnych lokalizacji i źródeł zagrożeń, ani sposobów i terminarza ich likwidacji – tylko standardowe ogólniki – gdzie są więc szczegóły i „mapa drogowa” ? czyżby miały powstać jeszcze jakieś dokumenty wykonawcze ? – kto miałby to robić i za ile ? nie wspominając o prawych aspektach, które pewnie też wymagają zmian i czasu – a przecież znaczna większość mieszkańców nie chcą wdychać benzoalfapirenu i innych zanieczyszczeń.

 10. Victoria pisze:

  Trudno jest forsować POZYTYWNE TRENDY ,
  pozostała krytyka,gdy GŁUCHE są ,,dyrektywne „/x/ !.
  Widząc ,,ICH” w ,,UŁAMKOWYCH POZYTYWACH ” ,
  TO NIE NASZA WŁADZA ,CO KLUCZY i KIWA .

  Może kiedyś,,skrzykniemy się w kupe „/wybory/,
  i tych co się < sprawdzili,KOPNIEM MOCNO w / x / !!!.
  Trudno być konstruktywnym ,mając słuszne wnioski,
  gdy rządzący gminą ,to ,,PIERZĄCE się NIOSKI " 🙂

  Utrzymująca się z NASZYCH PODATKÓW,
  armia urzędników , także ,,przydupasów zgraja"
  Ma w /D..ie / nasze UWAGI i WNIOSKI .
  a WINNA MIEĆ TAM ,tak ,pożądane JAJA !!!

 11. wrzosowiak pisze:

  Czy radni czytają załączniki do uchwał ?
  Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Jedlnia-Letnisko na lata 2017-2020 z perspektywą do 2024 roku”.
  Program – Strona 53 poz. 8 Zasoby przyrodnicze : Kampania edukacyjna w zakresie gospodarowania odpadami – szkoły, przedszkola festyny ,dożynki na rok 2016 kwota 789 000 zł – to się nazywa skok na kasę . Edukacja ekologiczna na dożynkach w wykonaniu wójta nie pamiętam by był taki punkt w programie . Każdy program można fajnie nazwać aby tylko swoim dać kasę . Proponuję aby wójt na stronie urzędu wywiesił listę wydatków na ten cel przecież to jest 66 500 zł na miesiąc . Może wójt zaplanuje a rada gminy w następnym roku uchwali na ten cel 2mln zł . W gminie będzie dużo festynów być może nawet dożynki krajowe . Bo wójt i jego wybrańcy lubią takie imprezy bo to jest wspaniała promocja przed następnymi wyborami.

 12. Victoria pisze:

  Proponuję zbiórkę podpisów,
  mieszkańców do prokuratury.
  Toż,to JAWNY ROZBÓJ ,
  ,,KORNIKÓW” będących u,,góry „.

  Ps. W naszym środowisku KORNIKAMI są
  URZĄD GMINY oraz RADA GMINY !!!