XXIX sesja Rady Gminy [film]

W sprawozdaniu z działalności międzysesyjnej wójt Piotr Leśnowolski mówił o planowanych i realizowanych inwestycjach na terenie gminy, w tym o bliskim zakończeniu robót budowlanych na ulicy Cmentarnej w Jedlni-Letnisku. Informował również o dwóch wydarzeniach jubileuszowych, które w ostatnim czasie odbyły się w naszej gminie: jubileuszu 50-lecia małżeństw oraz 15-lecia istnienia Klubu Seniora.

Wójt Leśnowolski odniósł się również do dyskusji w Internecie, którą wywołała kolizja na przejeździe kolejowym na ulicy Staroradomskiej w Jedlni-Letnisku (pisaliśmy o tym tutaj. Poinformował, że w dniu 1 lipca 2016 roku podjął starania, żeby zmienić kategorię przejazdu na ulicy Staroradomskiej zwiększającą bezpieczeństwo w związku z rozpoczętą przez gminę inwestycją polegającą na położeniu asfaltu na tej ulicy. W sierpniu PKP informowało, że ten przejazd jest przewidziany do modernizacji. Nastąpi to nie wcześniej niż w lipcu 2017 roku. W tej chwili prędkość przejazdowa na tym odcinku wynosi 120 km/h.

Odnosząc się do plotek na temat ewentualnego odejścia z urzędu gminy kierownika Referatu Inwestycji, Gospodarki Przestrzennej i Środków Unijnych Mariusza Ruszkowskiego, powiedział: „Nic się nie dzieje. Relacje między nami są bardzo poprawne i wszelkie dywagacje na temat kto kogo zwalniał, kto gdzie ma odejść i dlaczego to najlepiej pytać u źródła.” Leśnowolski dał do zrozumienia, że jego kierownik otrzymuje propozycje zatrudnienia z różnych firm, w tym dużo lepsze finansowo niż jest w stanie zapewnić urząd gminy.

W punkcie poświęconym sprawom różnym radny Mieczysław Kaim poinformował o akcji antykłusowniczej nad zalewem „Siczki”, w wyniku której zostało wyciągnięte z zalewu około 1200 metrów sieci i uwolnione 1,5 tony ryb.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Film, News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

24 odpowiedzi na „XXIX sesja Rady Gminy [film]

 1. podgladacz pisze:

  Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Co dopiero się sesja zakończyła a już dziś niejawne spotkanie frajerów i konfidentów radnych w gminie po godzinach pracy rzecz jasna. Ciekawe jakie sprawy poruszali lub do jakiej gminnej rewolucji się szykują.
  Nie ma co tu się dziwić rzeczy trzeba nazywać po imieniu bo prawdą jest że radni z klubu rządzącego to typowi frajerzy którzy dają się dymać i manipulować przez wójta bądź są zasypywani przez grad stwierdzeń od swojej szefowej. Potrzeba nam zorganizowanych ludzi jako naszych przedstawicieli a nie dziadostwa, kumoterstwa i nepotyzmu jak to teraz jest. No historia się powtarza jak za Rzeczkowskiego. Wtedy kupieni zostali tamci a teraz ci są kupowani. Ślepy ten naród ale nie ma się co dziwić prawdziwych i honorowych ludzi jest mało, sami tchórze w przebraniach. Wójt natomiast robi tam gdzie ma poparcie a resztę zbywa bo taki charakter.
  Co do konfidenta to już podaje przykład a daleko nie trzeba szukać no bo przecież sam wójt pasuje jak znalazł jeszcze niedawno wysyłał pracownika z donosem na radną Paskową do jej pracy. Taki rządzi teraz tą gminą. Lud głupi i naiwny. Po złym panie Rzeczkowskim jeszcze gorszy pan Leśnowolski nastanie.

 2. borys pisze:

  oooooooo , to jakis rozdźwięk nastąpił pomiędzy wójtem a wicewójtem? Niebywałe hehehe….

 3. lelo pisze:

  Kilku młodych oszołomów o twarzach jak z kreskówki mało nie posiada się z radości na jednym ze społecznościowych portali, że coś tam coś tam sąd administracyjny utrzymał. Przypuszczam, że góra urodziła mysz i wielkiej rewolucji z tego powodu nie będzie, natomiast jeśli by była takowa, to współczuję… przyszłemu wójtowi. Bo skutki finansowe będą odczuwalne w następnej kadencji.

 4. czytelnik pisze:

  Miasto Radom ma swoje hasło. Siła w Precyzji.
  Prezydent miasta znakomicie korzysta z tego hasła co przekłada się m.in. na realizowane inwestycje. W tym kończącym się roku z modernizowano ponad 70 ulic i ciągów pieszych, zbudowano kilometry scieżek rowerowych, budowana jest hala spotowa, nowy stadionu sportowy i wiele innych inwestycji. Przy każdej szkole zbudowano boiska sportowe, bieżnie, skocznie i są setki korzystających każdego dnia.

  Jedlnia Letnisko powinna korzystać z podobnego hasła. Proponuję hasło Siła w Inwestycji.
  Zapewne pomoże.
  Państwo radni, panie wójcie. Realizujcie inwestycje. Te sportowe też. Bo jest stan opłakany To ma być dynamika.

 5. Oszołom o twarzy jak z kreskówki pisze:

  Nawet jeśli „góra urodziła mysz i wielkiej rewolucji z tego nie będzie”, bo na przykład o zwrot wystąpi tylko 10 mieszkańców to wójt będzie musiał o 25 000 zł zmniejszyć wydatki na promocję. A jak wystąpi 20 mieszkańców to wójt będzie musiał zmniejszyć wydatki na promocję już o 50 000 zł.

  I bardzo dobrze. Nie potrzeba nam tylu płatnych audycji w Radiu Plus, w których wójt się chwali wycieczką do Kenii.

 6. bonia pisze:

  Zaraz, chwilę.! To żeby brać te pieniądze to była tak naprawdę jego decyzja bo nie słuchał tych co mieli wątpliwości albo zgoła byli przeciwni. Niech odda teraz z własnej kasy tak samo jak odszkodowania zasadzane przez sądy pracy zwolnionym bezprawnie pracownikom. I mam nadzieję że jak najwięcej ludzi wystąpi o tę zwroty!!! A wójt niech sprzeda swój nowy samochód i niech zwraca

 7. Victoria pisze:

  W myśl polskiego prawa,
  każdy za swe czyny odpowiada .
  Dotyczy,to despotycznej baby,
  czy też ,, złotustego dziada „.

  Za KRZYWDY i STRATY,
  przez Gminę poniesione ,
  ktoś powinien zapłacić,
  choć trzymam wójta stronę 🙂

  Chyba,że przyjmiemy,
  że ,,zrobiło ,to dziecko”.
  Wtedy ,,MY ZAPŁACIMY”,
  a otworzy się,, PANDORY X” !!!

 8. Oszołom z łysiną wypolerowaną woskiem pisze:

  Często sformułowania „góra urodziła mysz” używał pan dawniejszy przewodniczący od jeżdżenia na rolkach. Być może on lub ktoś w jego rodzinie do dziś używa takich zwrotów.
  Tak tylko mi się skojarzyło i nic nie sugeruję, bo strasznie się boję. Ale mnie nie boli przegrana Leśnowolskiego w Sądzie. Jeżeli ludzie ruszą z wnioskami to będzie jego koniec.
  Fajne jest też podejście do tematu: rewolucji z tego nie będzie, ale jeśli by była…
  Czysta logika 🙂

 9. łubudubu pisze:

  Nie sądzę by to Leśnowolski przegrał bo nie on jest stroną tylko gmina. Podobno do niedawna nie wiedział o co chodzi i bardzo się tym nie przejął wyrokiem, bo ten wyrok zupełnie nic nie oznacza. Sprawa dotyczy w glównej mierze okresu Rzeczkowskiego a i to nie ma znaczenia. Najwyżej przez roku lub więcej nie będzie w gminie inwestycji, tylko będziemy oddawać pobraną kasę. Trudno. Oszołomy są faktycznie zabawne. Nakręcają się nawzajem nie proponując żadnej sensownej alternatywy.

 10. Oszołom o twarzy jak z kreskówki pisze:

  Wyrok dotyczy tak okresu Rzeczkowskiego jak i Leśnowolskiego. Z rządami Leśnowolskiego wiążą się umowy cywilnoprawne, do podpisania których mieszkańcy byli wzywani bez podania podstawy prawnej.

  Rozwiązania były podawane trzy lata temu. Trzeba było się wtedy przejąć a nie olać, nie wiedząc, o co chodzi.

 11. niezdziwiona pisze:

  Oszołomy jak pisze łubudubu nie proponują niczego bo co mają proponować?Pani Pasek w 2013 roku zwracała uwagę że pobierane przez administrację gminy opłaty są niezgodne z prawem.Gmina uparcie stała przy swojej interpretacji,to się doczekaliśmy.Przłącze powinien wybudować własciciel nieruchomosci na własny koszt i te koszty własciciele ponosili gdyż płacili wykonawcy po 500 lub 600 zł.Gmina nie budowała nigdy przyłączy choć twierdzi że budowała.Wszystkie umowy i również te zawarte przez Wójta Leśnowolskiego są niezgodne z prawem i myślę że urzędnicy gminni to wiedzą. Pytanie dlaczego to robili w dalszym ciągu.Moim zdaniem nie z troski o dobro finansów gminy ale w przeświadczeniu, że ciemny lud gminny jest tak głupi, nie zna się na niczym i można nim kręcić jak się chce. Nie będzie nowych inwestycji, bo trzeba zwrócić ludziom kasę, to nie argument.Tych inwestycji i tak nie będzie bo budżet trzeszczy w szwach, nie spływają dotacje i nie ma środków,a środki własne są niewielkie i wystarczą tylko na wydatki bieżące.To tyle i aż tyle.Na koniec uwaga do łubudubu- dlaczego nazywasz oszołomami tych którzy delikatnie mówiąc zostali przez urząd wystrychnieci na dudka i dochodzą swoich praw.Nit nie lubi być oszukiwany i traktowany jak głupek. Prawdopodobnie Ty nie jesteś oszołomem, bo należysz do Tych lepszych,ślepo oddanych władzy gminnej, która zawsze ma rację nawet jak nie ma racji. Gratuluję samopoczucia.

 12. artemis pisze:

  Chciałbym tylko zauważyć, że także od oszołomów wyzywał swego czasu swoich oponentów pan dawniejszy przewodniczący. Np tu w ostatnim zdaniu:

  http://jerzychrzanowski.blog.onet.pl/2015/03/

  Widzę, że retoryka środowiska chrzanowsko-leśnowolskiego nie uległa zmianie. Boli ich zbliżająca się porażka i obnażenie kilkuletnich nieudolnych rządów, opartych wyłącznie na propagandzie sukcesu, która właśnie się kończy razem ze środkami potrzebnymi na zwrot pieniędzy niesłusznie pobranych od ludzi.

  Ale to byłaby ironia losu, gdyby Rzeczkowski pośrednio po latach (z powodu swojej uchwały) wykończył Leśnowolskiego. Sprawiedliwość dziejowa?

 13. miśpyś pisze:

  O działalności Wójta Piotra L. trzeba mówić jak najwięcej. Przedstawiać wyborcom jego dokonania z wielu dziedzin, które sądy uznają za sprzeczne z prawem. Niech opinia publiczna pozna jakie są jego metody działania, również jako pracodawcy. W której innej gminie w ciągu jednej kadencji były takie zmiany kadrowe, ile wyroków wydał już sąd pracy?
  Pokazujcie ile wydaje się na promocję, na gazetki, na obiadki, na radio, w którym zamiast mówić o inwestycjach często opowiada o swoich przeżyciach transcendentalnych. No i tak mi przykro. Echo zarobiło ponad dwa tysiączki (na 100% z kieszeni szczęśliwych wyborców 😉 a i tak wygrał inny. Buahahahahahaha

 14. beny pisze:

  ale wracając do tych opłat wnoszonych przez mieszkańców, co z tymi wpłatami na kanalizację ??!!!

 15. Victoria pisze:

  By było transparentnie,
  a także wszystkim równo.
  Wójt nam zafundował
  już NASTĘPNE GÓWNO,

  Które będziemy,, wybierać ”
  w piątek ,świątek i niedziele.
  Pieniądze poszły do/z kieszeni,
  /x/ nimi WŁASNY PIJAR Ściele!!!

  Będziemy zmuszeni wybierać
  przysłowiowe SZAMBO .
  A GMINA BAWI na festynach,
  WÓJT w Kenii – z ,,BAMBO” 🙂

  Zbić /x/ z PANTAŁYKU
  BEZWZGŁĘDNIE TRZEBA
  ZROBIĆ AUDYT GMINY
  a NIE ZBRAKNIE ,,chleba „

 16. aramis pisze:

  Jak niektórzy przeciwnicy wójta zachowują się jak oszołomy to można sobie skomentować w ten sposób. Chyba mamy jeszcze wolność wypowiedzi? Opozycja nie robi nic, tylko gada. Niech zrobi jakieś pozytywne działania a nie rzuca krytykę (często bezpodstawną) w internecie. Podobno wójt na ostatniej sesji wyjaśnił jakie działania podejmował w sprawie przejazdu kolejowego. A Frączek go atakował, że „zbyt słaby nacisk” wywiera http://jedlnia.org.pl/2016/11/08/wypadek-na-niestrzezonym-przejezdzie-kolejowym-na-ul-staroradomskiej/

  Opozycja jest słaba i tylko gada. Zróbcie zbiórkę paczek na święta dla ubogich, jakiś czyn społeczny, to ludzie zobaczą, że nie tylko gadać potraficie i nie będą was uznawali za oszołomów.

 17. aramis pisze:

  @niezdziwiona

  Pani Pasek była radną od 2006 roku, do 2011 roku popierającą Rzeczkowskiego. To, że 2013 roku coś powiedziała nie zmazuje z niej win z 7 lat. Mam też pytanie do pani Renaty, czy kiedykolwiek uczestniczyła w jakimkolwiek społecznym komitecie zbierającym środki na drogę, wodociąg, kanalizację? Czy sama wpłaciła kiedykolwiek pieniądze na taki komitet i czy ma na to pokwitowanie? Liczę na odpowiedź.

 18. Oszołom o twarzy jak z kreskówki pisze:

  O garstce oszołomów, z których wszyscy się śmieją, mówiło się już w czasach Rzeczkowskiego. Z tym, że wtedy byli to ci, którzy nie popierali wójta Rzeczkowskiego. Większość ludzi buduje sobie bowiem obraz rzeczywistości na podstawie opinii wyrażanych przez osoby znajdujące się w ich otoczeniu.

  A obiektywna prawda jest taka, że gmina Jedlnia-Letnisko jest podzielona. II tura wyborów wójta – pół na pół. Wybory do Rady Gminy – radni komitetu wójta uzyskali 30 proc. głosów.

 19. Maciej Frączek pisze:

  Jeżeli twierdzisz że podobno to gratuluję tobie takiego podejścia do sprawy.
  W ciągu 6 letniej kadencji dopiero teraz coś się ruszyło z tym przejazdem. Dodam że planowana budowa części Staroradomskiej od przejazdu kolejowego do Piotrowic była zaplanowana już dawno temu więc to był jeden z nielicznych argumentów z którymi trzeba było się wybrać do władz PKP. Czas był aby zabiegać już w tamtym roku o przebudowę przejazdu wraz z wszelkimi urządzeniami związanymi z poprawią bezpieczeństwa w tamtym okolicach. Spraw tak ważnych nie odkłada się na ostatnią chwilę co zostało zrobione. Tym bardziej wiadome było że ruch na tym odcinku zwiększy się kilkukrotnie. Każdy kto tam mieszka potwierdzi to.
  Natomiast grupa rządząca zmienia statut rady gminy aby tylko obsadzić prezydium rady swoimi członkami dla pieniędzy, blokuje wypowiedzi Radnych opozycji aby ich zdyskredytować. Gdzie te obietnice wyborcze o współpracy czyżby rzucali słowa na wiat.

 20. beny pisze:

  Panie Macieju, o jakiej współpracy Pan pisze. Był Pan radnym, poczatkowo blisko wójta a potem daleko bo miał Pan swoje zdanie, pomysły (niegłupie nawiasem) ale nie były one zbieżne z pseudopomysłami jaśnie dobrgo gospodarza. Współpraca nawet zawaliła się między nim a nieformalnym zastępcą więc o czym gadka….. Musimy go pogonić bo już teraz widać ,że wójt Rzeczkowski to był mały miś przy wójcie Leśniowolskim.!

 21. parafianinek pisze:

  Taka cmentarna nie dorówna tej inwestycji.
  Pietrka nie stać a tym bardziej że pazera jest.

  http://i.imgur.com/sRXSGR6.jpg

 22. Mieszkaniec J. pisze:

  Choć spóźniona, to była reakcja na bezpieczeństwo przejazdu przez tory kolejowe przy ulicy Staroradomskiej, ale i za to dziękujemy Panu Wójtowi. Miejmy nadzieję, że do czasu odpowiedniej sygnalizacji i zabezpieczeń nic się nie wydarzy.

  Natomiast co dalej z problemami wyjazdu z ulicy 1000-lecia do ulicy Radomskiej.

  W dniu 6-12-2016 mimo zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa wyjeżdzający z ul. 1000-lecia samochód o „mały włos” uniknął staranowania przez pojazd jadący od wschodniej części ulicy Radomskiej. Problem braku odpowiedniej widoczności od dawna jest sygnalizowany ? nie ma takich możliwości aby w tym miejscu bezpiecznie wyjechać bez określonej widoczności – czy naprawdę tak trudno to zrozumieć, żeby dogadać się z właścicielem hurtowni budowlanej.
  Żadne znaki, kodeks drogowy etc. nie załatwi do końca tego problemu – utorowanie widoczności to jedyne rozwiązanie. Co na to stosowna Komisja Rady Gminy skoro nie reagują osoby kompetentne, dlaczego realne zagrożenia bezpieczeństwa nadal są ignorowane ?, na jakie zdarzenia czekają decydenci, bo parę groźnych, ale na szczęście jeszcze nie tragicznych zdarzeń już tam było ?.

 23. psotniq pisze:

  Ptaszki ćwierkają, że córa pana radnego ma już zaklepaną fuchę w gopsie, chociaż konkurs nie został jeszcze rozstrzygnięty. Jak mniemam „dobry gospodarz” nie widzi w tym niczego niestosownego. Komisja wybierze tego, kogo ma wybrać, a papier wszystko przyjmie. Jak zwykle nie liczą się kompetencje, tylko układy. Szkoda.