Dzień otwarty w NFZ

W najbliższą sobotę, 4 marca, w godzinach 9.00-14.00, zapraszamy do mazowieckiego NFZ na Dzień Otwarty pod hasłem „NFZ bliżej pacjenta. Sprawdź, czy jesteś ubezpieczony”.

Od 12 stycznia do 12 kwietnia br., dzięki znowelizowanej ustawie, istnieje możliwość wstecznego zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego.

Dzień Otwarty to okazja, by zweryfikować status własnego ubezpieczenia zdrowotnego i w razie potrzeby podjąć odpowiednie kroki. Tego dnia w siedzibie Funduszu przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie dyżury będą pełnić konsultanci NFZ i ZUS, którzy udzielą odwiedzającym NFZ wyczerpujących informacji nt. ubezpieczenia.

Podczas Dnia Otwartego, już tradycyjnie, będzie można wyrobić EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (karta ważna jest przez rok), uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP), potwierdzić zlecenie na środki pomocnicze i ortopedyczne, złożyć skierowanie na leczenie uzdrowiskowe i wyjaśnić kwestie związane z ubezpieczeniem dobrowolnym.

Zapraszamy także lekarzy, lekarzy dentystów, felczerów w celu aktualizacji umów upoważniających do wystawiania recept na leki bądź otrzymania kodu PIN i hasła do Systemu Numerowanych Recept Lekarskich (SNRL).

4 marca, w godzinach 9.00-14.00 czynne będą także delegatury NFZ, jednak bez udziału konsultantów ZUS. Będzie tam można wyrobić EKUZ, odebrać osobisty login i hasło do ZIP, a także potwierdzić zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne:

Delegatura w Radomiu, ul. Piastowska 4

Zespół Prasowy NFZ Mazowsze

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

Możliwość komentowania jest wyłączona.