Materiał TVN 24 o pracy dziennikarzy lokalnych

Straszenie konsekwencjami, składanie zawiadomień do prokuratury, wnoszenie pozwów do sądu, wyrzucanie z zebrania z mieszkańcami, podejmowanie nacisków na pracodawców, by zwolnili z pracy, wyzywanie od pieniaczy, którzy skupiają się na błędach i potknięciach władzy, zamiast mówić i pisać o sukcesach – takie represje miały miejsce nie tylko w gminie Jedlnia-Letnisko. W całej Polsce spotykają one lokalnych dziennikarzy, którzy zadają miejscowej władzy niewygodne pytania albo są „za bardzo” dociekliwi. Zapraszamy do obejrzenia materiału „Zastraszyć dziennikarza”, który w sobotę 11 marca 2017 roku wyemitowała stacja TVN 24.

Poniżej link do materiału:

Zastraszyć dziennikarza

Dlaczego w tylu miejscach w Polsce ludzie wciąż wybierają takich wójtów czy burmistrzów?

Zdjęcie użyte na stronie głównej pochodzi ze strony TVN 24

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

11 odpowiedzi na „Materiał TVN 24 o pracy dziennikarzy lokalnych

 1. Janusz pisze:

  Wniosek nasuwa się sam. Jeżeli jest taka nagonka na lokalnych dziennikarzy to znaczy, że oni piszą prawdę. Są po prostu niewygodni. Panie Pawle Pana portal jest szczery i niezależny co widać po działaniach władzy, o których Pan napisał na początku artykułu. A swoją drogą próbować kogoś pozbawić pracy to trzeba być wyjątkowym ….. Tu niech każdy wstawi sobie słowo jakie uważa za stosowne. Zresztą to widać po ruchach kadrowych odbywających się w lokalnym urzędzie. Na przestrzeni ostatnich 6 lat ruch kadrowy na skale niespotykaną. Myślę że już w kilku dziesiątkach się zamknął. A o czym to świadczy? O braku umiejętności zarządzania kadrą, o braku umiejętności podejmowania decyzji. A swoją drogą interesujące jest to, że mimo szkalowania swoich sąsiadów, mieszkańców, społeczności w której żyjemy i często naszej rodziny tak wielu zdecydowało się oddać swój głos na osobę zupełnie nieprzygotowaną do pełnienia swojej funkcji. My jako gmina straciliśmy czas od 2011. Wiem, są tacy co zyskali i to bardzo dużo – porównaj czytelniku oświadczenia majątkowe najlepszego kierownika w urzędzie 🙂 – notabene prawej reki poprzedniego włodarza. W kontekście wyroku zamieszczonego na stronie http://www.mathie.pl to myślę, że nie tylko ja mówię dość. Panie Pawle bądź dalej dociekliwy, uczciwy, prawy.

 2. riki pisze:

  popieram przedmówcę .

 3. Ta nagonka to już chyba przeszłość. Prokuratura nie chciała wszczynać postępowań, przełożeni w chwili nacisku zachowali się bardzo w porządku, nie było żadnych innych haków, żeby mi zaszkodzić. Ostateczny kres temu wszystkiemu położył wyrok dotyczący mathie. Jedyny minus jest taki, że część mieszkańców kupiła narrację, że jesteśmy oszołomami, którzy coś tam wypisują na „szambiarskim” portalu i nie chodzi nam o prawdę, finanse gminy, dobre nią zarządzanie, tylko o robienie zadymy.

  Kiedy pierwszy zetknąłem się z ludźmi z całej Polski działającymi w takich małych lokalnych środowiskach, uświadomiłem sobie jak typowe jest to zjawisko w naszym kraju. Niestety, wszędzie jest wielu wójtów i burmistrzów, którzy nigdy nimi zostać nie powinni. Ale ktoś ich wybrał i często, pomimo tego co robią, mają wystarczające poparcie, by ponownie zostać wybranymi. I to jest największe wyzwanie dla dziennikarzy lokalnych.

 4. ten sam pisze:

  Wyrok w sprawie p. Sochaja obnaża całą „nędzę” kilkuletniej kreacji wielkiego profesjonalisty. Całe to puszenie się na fachowca i merytorycznego eksperta dbającego o dobro mieszkańców prysło jak bańka mydlana. Kto miał jeszcze resztkę złudzeń powinien wreszcie przejrzeć na oczy. Brak środków unijnych, ciągłe zmiany kadrowe, a na każdym kroku medialna promocja niemylnego guru. Tylko tyle. Wstyd, żenada, kompromitacja.

 5. ten sam pisze:

  W 2016 roku Rada Gminy Jedlnia-Letnisko podjęła uchwałę w sprawie: wyboru przedstawicieli Rady Gminy do Komisji Konkursowych opiniujących oferty składane w otwartych konkursach na realizację zadań publicznych zlecanych w 2016 roku.

  Podstawa prawna była następująca:

  Pkt 2.1.1 Procedury i Standardów Zlecania Zadań Publicznych przez Gminę Jedlnia-Letnisko stanowiących Załącznik do uchwały Nr/16/2014 z dnia 30 grudnia 2014 r.
  w sprawie przyjęcia dokumentu: „Procedury i Standardów Zlecania Zadań Publicznych przez Gminę Jedlnia-Letnisko” w związku z art. 15 ust. 2a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.
  o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1118 ze zm.),

  Do Komisji Konkursowych opiniujących oferty składane w otwartych konkursach na realizację zadań publicznych zlecanych w 2016 roku wybrano

  1) Do Komisji Konkursowej opiniującej oferty z obszaru: „Kultura fizyczna i sport”:

  Pana Jana Krakowiaka

  2) Do Komisji Konkursowej opiniującej oferty z obszaru: „Rozwój i promocja kultury”:

  Panią Monikę Podsiadłą

  Czy w 2017 roku podjęto taką uchwałę? Czy coś się zmieniło w prawie, a może zmieniły się standardy? Bo 16 marca rozstrzygniecie ofert.

 6. borys pisze:

  może to nie na temat ale czy ktoś wie co to za obiekt ustawiono na chodniku przy Radomskiej vis a vis ul. Mickiewicza? Wygląda jak niedokończona komórka na drewno?? nie wiem co to ma być tym bardziej ze stanęło w miejscu dotychczasowego przystanku.

 7. Esteta pisze:

  hi hi to chałupniczej roboty przystanek autobusowy. Oszczędzamy, żeby starczyło na wywiady w radio plus. No i na inne rzeczy ale o tym później.

 8. borys pisze:

  dobra dobra. chałupnicza robota zawsze była droższa niż produkcja tasmowa. Ciekawe co to za chałupnik zrobił i ile ta buda kosztowała. Poza tym jako przystanek to średnio jest praktyczna bo ma dziury przez które bedzie wiał wiatr i sypał snieg. Jest przewiewna – w sam raz na drewno

 9. Esteta pisze:

  @borys
  ale może skutecznie przewieje 🙂

 10. kolejorz pisze:

  Moim zdaniem super ten przystanek wyglada a nie taki zwyczajny. Wam to ludzie k*rwa nic nie pasuje. nie pozdrawiam

 11. informatyk pisze:

  Mi też się podoba lecz nie ma się co tak unosić kolejorz no chyba że ktoś bliski z twojej rodziny go wykonywał. I co może nie mam racji.