I Forum Przedsiębiorców w Jedlni-Letnisku niezbyt udane

Chociaż w I Forum Przedsiębiorców w Jedlni-Letnisko udział wzięło ponad 100 osób, trudno je uznać za bardzo udane. Na spotkaniu zabrakło tego, co jest najistotniejsze przy tego typu wydarzeniach, czyli dialogu z przedsiębiorcami. Zamiast tego przez ponad dwie godziny prezentowano w programie PowerPoint wykresy i tabelki oraz informacje, które przedsiębiorcy i tak mogą znaleźć w Internecie. Wystąpieniom nie pomagało fatalne nagłośnienie. Niestety, część przedsiębiorców opuściła spotkanie wcześniej, nie czekając na punkt poświęcony dyskusji i wypracowaniu wniosków.

Forum poprowadził Dariusz Sowa. W roli gospodarza wystąpili również przewodnicząca Rady Gminy Bożena Grad i wójt Piotr Leśnowolski.

Wśród prelegentów znaleźli się wiceprzewodnicząca Rady Gminy Katarzyna Baran, naukowcy z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania oraz Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

W spotkaniu, oprócz przedsiębiorców, uczestniczyli nasi radni i urzędnicy a także… młodzi ludzie z Grecji.

20170318_104409

20170318_104646

Poniżej materiał, które podczas forum zaprezentowano przedsiębiorcom:

PK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Publicystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

36 odpowiedzi na „I Forum Przedsiębiorców w Jedlni-Letnisku niezbyt udane

 1. Victoria pisze:

  Tak bardzo lubiłem zwykły elementarz ,
  to że kolorowe – cały mój komentarz 😉
  Resztę okólniki,pobożne życzenia, mieszania /X/ w KIESZENIACH ZAMIENIA !

  Już sami aktorzy,ich słynne nazwiska ,
  będą tworzyć fikcje ,póki GMINĘ ISKA 🙂
  Życie pokazało,Mieszkańcu kochany,
  jak ,, DLA SIĘ ” tworzą , SOWY i BARANY !!!

 2. Radek Wdowski pisze:

  1. https://radioplus.com.pl/region/przedsiebiorcy-dyskutowali-w-jedlni-letnisku-21993
  Przedsiębiorcy dyskutowali, szkoda tylko, że ich głosu zabrakło w audycji radiowej: czyż to nie oni byli głównym podmiotem zorganizowanego wydarzenia?

  2. Przeglądam materiały zaprezentowane na forum: zwłaszcza wyniki „badań” ankietowych i myślę, że autorom badań przydałyby się dobre warsztaty metodologiczne.
  Może doktorem jeszcze nie jestem jak nasza Pani Przewodnicząca RG, ale, badania te wg mnie są zwykłą statystyką opisową: „ten” powiedział tak, a „tamten” tak, nie ma informacji szczegółowych co do metodologii badania co jest standardem w publikowaniu i prezentowaniu jakichkolwiek wyników naukowych tzn: gdzie rozdano ankiety, jaki był dobór próby (wiemy ile rozdano i otrzymano, ale nie wiemy wg jakiego klucza), jakie hipotezy postawiono w projekcie badania, czy hipotezy zostały zweryfikowane poprzez testy statystyczne, jakie są zależności między zmiennymi? To są podstawy projektowania ankiet na drugim roku studiów! To co widzę to jedynie sondaż, który ma wiele wad jako narzędzie badawcze oddające opis rzeczywistości. Nie ma prostej analizy choćby takich zmiennych jak wiek lub płeć, a formy uprawiania turystyki.

  3. Szkoda też, że brakuje odniesienia do wyników badań opracowanych w „Poziomie jakości życia mieszkańców Gminy Jedlnia-Letnisko”: tam mieliśmy do czynienia z badaniami reprezentatywnymi dla gminy przeprowadzonymi pośród mieszkańców z podziałem na kategorie socjodemograficzne. Pomimo czynników zakłócających badania miały one swoistą wartość i pokazywały realne opinie mieszkańców. Ukazanie dotychczasowego stanu badań jest również dobrą praktyką jeśli poruszamy się w tym samym obszarze problemowym.

  3. Cieszy fakt, że gmina myśli o różnych strategiach promocji gminny, których adresatem docelowym nie jest mieszkaniec naszej gminy a (nazwijmy to) „kapitał zewnętrzny”. Co prawda faktury za promocję gminy w 2016 mówią zgoła co innego, ale jest tendencja pozytywna:) Niebawem na łamach portalu raport o wydatkach promocyjnych gminy w 2016 r. (a jak wydatki promocyjne: to i logo gminy też się znajdzie;)

 3. Laki pisze:

  Znowu się czepiają jeden z drugim. Impreza udana i koniec. Może poznamy też jej koszty, bo jakieś były chyba. A że przedsiębiorców było tylu ile było, to nie zmienia faktu, że wójt jest zadowolony. Było fajnie. Radio odtrąbiło sukces. Takiego wójta to cały świat Jedlni zazdrości. I tego będę się trzymać.

 4. miki pisze:

  :):)

 5. Laki pisze:

  Mam coś dla p. J. Chrzanowskiego. Kilka zdań znalezionych na portalu http://www.nto.pl

  „PRL nie miała wad. Jeśli już, to niedociągnięcia, które należało usuwać. W systemie bywały również co najwyżej wypaczenia. Oznaczało to, że w każdym przypadku linia generalna jest słuszna, a uchybienia nie wynikają z istoty socjalizmu, lecz błędów ludzkich. Krytyka dzieliła się na konstruktywną i krytykanctwo. Tą pierwszą uprawiali zwolennicy socjalizmu, zatroskani o jego dalszy rozwój. Krytykanctwo uprawiali wrogowie socjalizmu. Ideowi, którzy krytykując najlepszy ustrój świata, dowodzili tym samym, że mieli pomieszane w głowach, więc lądowali w psychiatrykach. Oraz ekonomiczni: badylarze, kułacy, spekulanci, prywaciarze etc. Tych dręczono domiarami, kontrolami itp.”

  Zatem panie Jerzy wszystkim krytykantom mówimy stanowcze nie, nie, nie!!!

  Bo przez tych krytykantów wandale tablice niszczą.

 6. Victoria pisze:

  A także plakaty wyborcze !

 7. Cóż, nie mam możliwości skomentowania wpisu pana Chrzanowskiego na jego blogu, więc odniosę się tutaj.

  Oto fragment komunistycznej Polskiej Kroniki Filmowej z czerwca 1980 roku. Jest w niej relacja z występu grupy VOX na festiwalu w Opolu, podczas którego grupa wykonała piosenkę „Bananowy song”.

  https://www.youtube.com/watch?v=RgF0rNjKdd0

  „Grupa VOX wprowadza właściwy wreszcie styl do polskiego piosenkarstwa” – mówi spiker. – „Zamiast smętnej amatorszczyzny, rzetelna praca, wszechstronne przygotowanie estradowe i muzyczne.”

  Cóż, ja akurat mam ochotę śpiewać coś innego niż to, że „bananowy jest po prostu żywot mój”. Wolę „smętną amatorszczyznę”.

  Natomiast pan Chrzanowski może sobie śpiewać co chce. Byle tylko nie posuwał się do łączenia krytyki z wandalizmem, bo to jest bardzo brzydki chwyt z jego strony. Tym bardziej, że nieraz na tym portalu piętnowaliśmy akty wandalizmu takie jak niszczenie przystanków, wycinanie drzew w rezerwacie czy zaśmiecanie przyrody.

 8. Mieszkaniec pisze:

  Ale pan Chrzanowski ma rację. Zohydza się dzialania gminy tutaj i na grupie jedlnia letnisko. Czyta to jakiś przyglup i pomysli, ze skoro to gminne to mozna niszczyc. Przesadzacie z tą nagonką. Ludzie traktują was jak bandę świrniętych.

 9. Victoria pisze:

  Że o niszczeniu ludzi nie wspomnę !!!

 10. kamil pisze:

  do mieszkaniec
  czy pisanie prawdy o tym, że spotkanie nie było udane, że przedsiębiorcy wychodzili to nagonka? Skoro ludzie mają połowę gminy za świrniętych to czemu poparcie w wyborach nie było takie pewne? przecież wygrana obozu rządzącego była o przysłowiowy włos

 11. Mieszkaniec pisze:

  Do rady gminy wygrali o więcej niż włos. A opozycja zdzierala wojtowi banery i roznosila paszkwile. Teraz wyglalby znacznie lepiej (ośrodek zdrowia w Groszowicach, sala w Slupicy, itd itp). A polowa gminy do wyborów nie poszla. Sadkow, Rajec, Natolin zawsze będą wolaly miec swojego niż z Jedlni. Znam wiele osób z Sadkowa co chwalą Lesnowolskiego ale mowia że wolą miec kogoś ze swoich stron…

 12. Victoria pisze:

  Bo to już ,tak bywa , że pan chodzi w krawacie
  S..jąc za sąsiada stodołą przez dziurawe gacie 🙂
  Potrzebne są sale ,potrzebne są ,,poczciwe” szkoły,
  To dlaczego w GMINIE wciąż OBS..WAJĄ STODOŁY!!!

 13. AH pisze:

  Wszyscy się pchają do koryta …nie wolno dopuścić tylko PIS-u i kler-u, który zaczyna bardzo ingerować w nasze życie …. Szanowni mieszkańcy to największe zagrożenie obecnie!!!.

 14. Victoria pisze:

  Zamiast kanalizacji wciąż mamy szambo
  tylko w Jodle mamy postęp i 1-go BAMBO:)
  Widać owoce pracy , wójta u plemion Himba .
  wnioski nie złożone, a w gminie /x/ BIMBA .

  Każdy niech robi w swojej pracy swoje ,,
  cóż mnie obchodzą PIS-y czy tez KLERY.
  Gdy zalewa nas marność,smog i G .WNO,
  intrygi,nepotyzm ,do JASNEJ CHOLERY !

 15. Laki pisze:

  Wójt dogląda dzień w dzień i konsultuje, bo przecież pańskie oko konia tuczy. Niczym pomysłowy Dobromir podumał, podumał i inwestycja wyszła jak się patrzy. Szkoda, że nie dodał czy to w 100% z własnych środków gminy, czy może pozyskał choć złotówkę z unii, od marszałka, od wojewody, od starosty, z rezerwy oświatowej, albo z jakiegoś grantu? Bo za własne to każdy wójt potrafi, więc… ujadam.

 16. czytelnik pisze:

  Przed wyjazdem londyńskim prezes znowu zapowiedział. Bycie prezydebtem miasta, burmistrzem czy wójtem tylko dwie kadencje. I co się odwójtowało wcześniej to ustawowo zostanie zaliczone.
  Do tego zaraz dodał. To będzie dotyczyć takze prezesów spóldzielni mieszkaniowych. Oby tylko tak się nie stało w bankach, albo i w gminnych spółdzielniach.
  Ale jest wyjscie.
  Niektórzy chcący bardzo wójtować, mogą nieco wcześniej zrezygnować i nie mając limitu wójtowania zacząć powtórne wójtowanie i to 5 lat. A potem znowu skrócone wójtowanie i nowe 5 lat. I tak mozna pociągnąć mając stosowne wsparcie m.in dwukopertowego proboszcza i swoich wybierających.
  Mozna by też i zabiegać o środki ale nie podatników ale z zewnętrzne nawet do 80 procent zadania. A ogrom pieniędzy leży i oczekuje na bracza chcacego realizować gminne inwestycje i wójtować.
  Siła w inwestycji.

 17. kornik pisze:

  Pan Chrzanowski niech nie pisze banialuków, że to dziennikarze lokalni zohydzają ludziom mienie i sprawy gminne. Największym zohydzaczem jest wójt i prowadzony przez niego urząd. Kasa, która płynie nie tam gdzie powinna, układy, nepotyzm, kolesiostwo, dodatki specjalne i umowy zlecenia dla współmałżonków w końcu chamstwo, donosicielstwo, zastraszanie i niszczenie innych, niewygodnych. To jest źródło największej ohydy, syfu i zgorszenia. Wójt i jego polityka napawa mnie obrzydzeniem. A niszczenie wiat i tablic to całkiem inna sprawa – godna oczywiście potępienia. Niestety niezależnie od tego czy wójtem jest ten czy inny wandalizm był i jest niestety. Może gdyby powstał dom kultury, taki prawdziwy a nie wirtualny, to młodzież zajełaby się jakimis zajęciami i nie szukała innych wrażeń.
  A tak to za swoje błędy, nieróbstwo i niedołęstwo decyzyjne próbuje się obarczyć innych – w tym przypadku dziennikarzy lokalnych. FUJ!

 18. Android pisze:

  U nas nie ma dziennikarzy lokalnych tylko lokalni politycy którzy maja swoj portal i nawalaja w wójta i zasłaniają się obywatelskim dziennikarstwem. A donosów na wójta przez te kilka lat napisano bez liku, nic z tych donosów nie wyszło. Nic dziwnego że wójt się broni i też atakuje. Za zniszczone tablice odpowiadają ci, którzy cały czas robią atmosferę, że gmina to zło.

 19. borys pisze:

  dobrze napisał @kornik!
  A w dodatku to wszystko dzieje się przy cichej aprobacie ks. „dobrodzieja”

 20. Malkontent pisze:

  Nie znam nikogo, kto by twierdził czy „robił atmosferę” (?), że gmina to zło. Natomiast znam jedną osobę z Warszawy, która lubi wypisywać tego rodzaju kocopoły.

 21. Pietrek pisze:

  http://mathie.pl/ można? można. Jeden list i problem, miejmy nadzieję, koszmarnego przejścia i przejazdu o słabej widoczności i z dziurawą drogą dojazdową będzie rozwiązany. Siła w młodości, chęci działania na rzecz lokalnej społeczności. Szkoda, że doszło do dwóch wypadków, w tym jednego śmiertelnego, na tych odcinkach torów. Komentarze na FB Pio Tom żałosne.

 22. Sergiusz pisze:

  Przecież to nie od listu sochaja pkp bedzie robilo rogatke. Wójt o tym kilka miesięcy temu mówił na sesji. Bajkopisarz z tego Sebka jest.

 23. Victoria pisze:

  Ludzie listy piszą,czasami z ostrożna,
  trza walić ją w /x/ tak mocno jak można.
  Płacąc niezłe apanaże,my za nią myślimy,
  coś zepchnie ze strachu ,że ja WYWALIMY.

  Według wywodów wójta w mediach
  CREDO władzy w ostatniej kadencji :
  ,,jak najwięcej gminnego się nachapać” ,
  w tym celu wykorzystać max . INWENCJI .

  Szumne festyny,pokazowe przemówienia,
  wzbogacić swa tuszę z uczkniętego mienia.
  Trudności obiektywne ,czy własne nieróbstwo?
  KREOWAĆ zaś siebie jako SPEC BÓSTWO 🙂

 24. Malkontent pisze:

  Czytałem na blogu pana Chrzanowskiego, że opozycja od lat nic nie robi, a jedynie krytykuje. I to jest złe.

  Okazuje się jednak, że opozycja robi. Ale jak robi to jest jeszcze gorzej niż gdyby nic nie robiła. Bo jak robi to się lansuje, a jak się lansuje to wchodzi na teren zarezerwowany dla wójta, jego radnych i osób z nim związanych. Czyli zapomina, gdzie jej miejsce w szeregu.

  Poza tym jak opozycja robi to tylko po to, żeby prowokować. W tym wypadku bloger mathie prowokacyjnie wysłał pisma do PKP, PKP mu odpisało, nie czując prowokacji, we wszystko wmieszał się Urząd Transportu Kolejowego, a szczytem podłości i chamstwa było opublikowanie całej korespondencji na blogu. Bo, jak wiadomo, remont przejścia i przejazdu kolejowego w Jedlni-Letnisko jest niepotrzebny. Zaś to, że do niego dojdzie, jest zasługą wójta.

 25. zbigniew pisze:

  Z tego co pamiętam to wójt na sesji mówił tylko o remoncie przejazdu na ul. Staroradomskiej. Nigdy nie było mowy o remoncie przejścia dla pieszych, którego stan faktycznie od lat był bardzo zły i nikt się tym nie interesował.
  Trochę wstyd, że mamy wójta, mamy urząd gminy, mamy radnych a interwencje muszą podejmować sami mieszkańcy. To za co biorą pieniądze radni i urzędnicy?
  Dobrze, że są osoby, którym chce się coś robić społecznie i które nie oglądają się na innych.

 26. Pietrek pisze:

  @ Sergiusz
  i myślisz, że wyremontują od samego mówienia wójta na sesji „kilka miesięcy temu” ? Naprawdę tak myślisz?

 27. artemis pisze:

  To żenujące, że urząd i radni w pierwszej kolejności zajmują się organizacją różnych imprez, zabaw, dożynek, forum przedsiębiorców (które też są ważne), a na dalszy plan spychane są sprawy, od których zależy życie i zdrowie mieszkańców naszej gminy. Niech Leśnowolski pokaże gdzie kiedy i jakie pisma wysyłał w sprawie przejścia dla pieszych przez tory? Może ktoś złoży wniosek o informację publiczną do urzędu.

 28. borys pisze:

  no i mieszkańcy 1000-lecia i staroradomskiej dalej bedą niszczyć samochody i potykać się na dziurach. Dobry gospodarz unieważnił przetarg na remont tych ulic. Znów zasypią dziury gruzem bo asfalt jest za drogi!!! Jak piszą na bip http://jedlnia.biuletyn.net/?bip=2&cid=1217&id=3637 wójt myślał, że to bedzie taniej! Nie zrobi dróg to na audycje bedzie miał…

 29. Victoria pisze:

  Panowie i Panie ,
  trzeba chwalić pana .
  Co :,,,pro publico bono ”
  ,ku chwale sza..na !

  Na zabawy ,festyny ,
  pieniędzy nie zbraknie
  .Przecież każdy z nas
  .wciąż ROZRYWKI ŁAKNIE.

  Że ,,NIE TA KOLEJNOŚĆ ” ,
  kogo z władz obchodzi ?
  Więc nie jeden oszołom,
  już SZKODZIŁ i SZKODZI !!!

  Głosząc sukcesy potężne.
  wzmacniane przez MIRAŻE.
  Kiedy g..no trafi do kanalizacji,
  NIEBAWEM się OKAŻE 🙂

 30. kornik pisze:

  a czy mógłbym się dowiedzieć kiedy zabrane będą worki z liśćmi i trawą. ludzie wystawili w piątek rano i do dziś stojąpod płotami przy Radomskiej. Może skoro śmieciarze nie zabrali to gminni pracownicy nowym samochodem by zebrali a nie robią sobie nim wycieczki po radomiu (Malczewskiego, Struga). Pełny skład w srodku i wycieczka jak się patrzy.

 31. Viktoria pisze:

  kornik ty zazdrośniku niech chłopaki sobie pozwiedzają miasto nie tylko kierowca srebrnego busa robi sobie wycieczki po mieście i załatwia prywatne sprawy tego nikt nie widzi

  busa robi sobie wycieczki po mieście i zbija bąki za naszą kasę

 32. Marcelina pisze:

  A moze oni zadnych wycieczek nie urządzają tylko w ramach pomocy miedzygminnej sprzątają śródmieście Radomia

 33. gameta pisze:

  W grudniu 2016 roku Wójt P. Leśnowolski wydał zarządzenie w sprawie kontroli zarządczej w Urzędzie Gminy:
  http://jedlnia.biuletyn.net/fls/bip_pliki/2016_12/BIPF54404AB355774Z/zarzadzenie_nr_126-2016.pdf

  Z niecierpliwością czekam na publikację w BIP-ie gminy raportu rocznego i sprawozdania, o którym mówi załącznik nr 3 do w/w zarządzenia.
  Może ktoś z radnych zapyta pana Wójta kiedy będzie raport i sprawozdanie?

 34. Borys pisze:

  hej a może ktoś był na Jodle i ktoś wie kiedy coś tam się będzie działo bo jak na razie to jest tam straszny syf .

 35. borys pisze:

  no wielka mi kontrola… wójt sam siebie kontroluje. Powinien zlecić kontrol na zewnątrz np. CBA czy CBŚ.
  Chyba że w tej kontroli chodzi o to żeby zwolnić osobę na której stanowisko czeka już nowa osoba 🙂

 36. Victoria pisze:

  Sam się sobą chwali ,
  sam też kontroluje .
  Wiedząc ,że jest ,,super ” 🙂
  MY zaś ,,tylko szuje ”

  Nie widząc wysiłków wójta ,
  co w trudzie i znoju ,
  Roluje wciąż DŁUGI ,
  choć trzeba POSPOŁU !!!

  Niewiele z Unii też europejskiej,
  G.wno nas/ze/ WSIE-m zalewa .
  Kiej będzie / x/kanalizacja ,
  Ile jest braków,a ile CHLEWA ?

  A są takie małe gminy , w przeważającej większości
  Gdzie WÓJT w kanalizacji
  SWOJE CREDO MOŚCI .

  Na temat zaś Jodły ,
  mnie to nie wypada,
  Zatrudniamy ,,cytrusy”
  robiąc z naszych dziada !!!

  A gdzie nasze dzieci,
  co z nich wyrośnie. ?
  JUNIORZY na ZDJĘCIU 🙂
  JODŁA W MARNOŚĆ ROŚNIE !!!

  Więc może nie płaćmy
  NA TO CO JEST CZYJE ?
  Widząc POGROM CELÓW
  SPRAWIEDLIWOŚĆ WYJE !!!