Święto Polskiej Niezapominajki 2017 [zdjęcia]

W niedzielę 14 maja na terenie Leśnego Ośrodka Edukacyjnego im. redaktora Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku odbyła się XVI edycja Święto Polskiej Niezapominajki. Święto jest promocją ekologii, czystego środowiska i szacunku dla przyrody. Jak co roku, tak i tym razem atrakcją był koncert Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Wśród licznych występów dzieci i młodzieży nie zabrakło przedszkolaków z Jedlni-Letnisko oraz uczniów szkół podstawowych w Słupicy, Myśliszewicach i Jedlni-Letnisko. Piknik niezapominajkowy uświetnił również pokaz ćwiczeń TAI CHI.

DSC_0009

DSC_0010

DSC_0033

DSC_0036

DSC_0039

DSC_0041

DSC_0051

DSC_0061

DSC_0086

DSC_0102

DSC_0127

DSC_0131

DSC_0141

DSC_0150

DSC_0169

DSC_0171

DSC_0173

DSC_0176

Zdjęcia:
Maja Wrochna

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotogaleria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

40 odpowiedzi na „Święto Polskiej Niezapominajki 2017 [zdjęcia]

 1. Victoria pisze:

  Atrakcji na festynie było co niemiara ,
  gdzie zdjęcia politruka & Piotra cara ?
  Może nad /x/ wylewał gorzkie żale .
  że tu miał być festyn ,a go nima wcale 🙂

 2. Ciekawy pisze:

  Czyżby Wójt zaprzestał publikowania wykazu umów cywilno-prawnych? Mamy już koniec maja, a umowy tylko do lutego.

 3. wrzosowiak pisze:

  Ciemno na przystanku w Rajcu .Gdzie jest lampa, która tak ładnie oświetlała przystanek w Rajcu obok ośrodka harcerzy? Być może pan Wójt nie lubi innowacji lub nie było na niej tabliczki że ufundował ją nam wielce panujący wraz przewodniczącą rady i dlatego zniknęła ona wraz kierownikiem od funduszy i inwestycji . Ciemną widzę przyszłość, bo kto daje i odbiera to się w p ………. p…wiera.

 4. Awas pisze:

  Ukradli debilu

 5. Waldek pisze:

  Wójt składa życzenia pracownikom z okazji dnia samorządu. Buahahahahahahaha. To dobre.
  On Was kocha wszystkich i każdego z osobna całym sercem. Jak ojciec. To prawdomówny i bezinteresowny człowiek. Takiego mieć szefa to skarb. Nikogo nie mobingował, nad nikim się nie znęcał, nikogo nie poniżał. Za to Wszystko go wielbimy i wielbić będziemy.

 6. Oddany pisze:

  Bardzo dziękuje za życzenia. Od razu będzie mi się lepiej pracowało. Mam nadzieję, że ta wspaniała atmosfera i ogromny komfort pracy będzie już zawsze.

 7. FZP pisze:

  Ciężko spotkać Skarbnika w naszej gminie oj ciężko. Jak nie w Kowali to na urlopie. Będę próbował dalej.

 8. http://www.mazovia.pl/aktualnosci/art,5887,ponad-40-gminnych-inwestycji-z-dofinansowaniem.html -gminy Jedlnia brak. Widac wójt osiadl na laurach i połowa kadencji mierna. Jak tak dalej pójdzie to bedzie to jego ostatnia kadencja, nie za sprawą PIS tylko kartek w urnach. Podobno jego najblizsze otoczenie ma go serdecznie dość i myślą o wycofaniu się.

 9. Waldek pisze:

  Wójt dobry jest, toczy bój o karetkę, bój to jest wielki, bój nie ostatni. Walczy jak lew, dla was, bohater. Nie ma głowy do funduszy unijnych, walczy.

 10. popis pisze:

  LUDZIE CO SIĘ DZIEJE W TEJ GMINIE!!!!!!!!!!!
  Ten psychopata cyrki w tym urzędzie wyprawia.
  Nie dowierzam jak słyszę na wiosce że kolejny raz przegrywa sprawę w sądzie z pracownikiem urzędu i już pierwszego dnia po przywróceniu na stanowisko zwalnia go.
  Czy takich ludzi nam potrzeba, czemu życie jest tak okrutne że zło zwycięża jacy mało inteligentni ludzie na takich ludzi głosują. PYTAM SIĘ WAS !!!!!!!!!!
  Zapytajcie u źródła bo co poniektórzy nie uwierzą w to co piszę jak nie zobaczą a choćby pracownicy gminy wiedzą wiele. Unikajcie nadto lizusów bo te parszywe stworzenia nie dość że na was doniosą do psychopaty to jeszcze będą udawać waszych sprzymierzeńców. Jest ich kilku pfu.

 11. Victoria pisze:

  Przecież u nas kanalizacja ,już dawno zrobiona ,
  zostało tylko by jakaś osoba była o. znaczona Medalem poważnym , lub medalem uśmiechu .
  Mocna nasza gmina jej wielkością grzechu !!!

  Grzechu lenistwa , czy też ZANIECHANIA , Czemu społeczeństwo /x/ draństwa i drania !!!

 12. FZP pisze:

  Wójt jest teraz zajęty procesami sądowymi z pracownikami. Podobno następny przegrał i trzeba wypłacić sporo razem z odsetkami. Gmina bogata poradzi sobie.

 13. obserwator pisze:

  http://radom24.pl/artykul/czytaj/32440
  ile gmina Jedlnia pozyskała? Nie widzę? Tak jak nie ma oświadczeń majątkowych, o kartach płac nie wspominając. Piotr Leśnowolski chyba się poddał lub wypalił. To w takim razie kto po nim. Byle nie Paskowa, robi okropne wrażenie. Może komendant Siczek?

 14. Stary mieszkaniec pisze:

  Drodzy mieszkańcy, czy wy widzicie co się naprawdę dzieje w naszej gminie. Dlaczego nikt tak naprawdę nie reaguje tylko każdy obwinia, przekrzykuje się nawzajem wyzwa od debili.. itp. Zbierzmy sie wspólnie i oczekujmy wyjasnienia wielu tych delikatnych…spraw czy sytuacji niewyjaśnionych a umiejetnie przez nasze wladze zamiecione pod dywan jako mało interesujące. Między innymi dlaczego tak naprawdę nasz wójt tak szybko niedlugo przed wyborami pozwoli odejść swojemu (fachowcowi) skarbnikowi, za co są i na jakiej zasadzie premiowani jego podwladni czyli nasi pracownicy gminy. Dyrektorzy naszych szkół, między innymi w groszowicach zarabiają krocie, dodatkowo dostają premie i nagrody tylko za co tak naprawdę ?? Co jest z wieloma inwestycjami które są w naszej gminie bardzo potrzebne a nic się nie dzieje w tym kierunku, czy powód jest tylko taki ze gmina jest bardzo zadluzona czy jednak jest brak prawdziwych fachowców których brakuje lub niema? Jest dużo wartych uwagi tematów i tym się zajmijmy dla dobra nas i naszej ślicznej gminy, wybory tuż tuż.

 15. Waldek pisze:

  Prawdziwy profesjonalista jest tylko jeden, on nie potrzebuje żadnych fachowców. Jest piękny, mądry, pobożny, etc. Jego wybierzecie jeszcze raz, a potem jeszcze i jeszcze.

 16. FZP pisze:

  Umowa na roboty dodatkowe w szkole w Jedlni (105/RIGP). W obecnym stanie prawnym niedopuszczalne jest udzielanie zamówień dodatkowych i uzupełniających w trybie zamówienia z wolnej ręki. A u nas w gminie jednak można:). Fachowcy!!!!

 17. Waldek pisze:

  To jest ten „profesjonalizm”, o którym bełkotał kiedyś w Radiu, gdy robił kolejne zmiany kadrowe.

 18. a..... pisze:

  Jakie to śmieszne a zarazem żałosne żeby pracownicy musieli swoje żale tu pisać. Piotrze zobacz do czego doprowadziłem, te pieniądze i władza odbijają tobie jak woda sodowa. Wes wreszcie uspokuj się, spokorniej, prawdziwy z ciebie chrześcijanin z pierwszej ławeczki.

 19. wrzosowiak pisze:

  Wójt podpisuje co mu podłożą podwładni.
  Analiza pewnego zamówienia : Przebudowa Staroradomskiej .

  Porównajmy dwa ogłoszenia i uzasadnienie unieważnienia części przetargu .

  Ogłoszenie
  RIGP 271.7.11.2017 Jedlnia-Letnisko, dnia 31 maja 2017 r.
  Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania przetargowego
  Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr RIGP.271.7.2017 w trybie przetargu nieograniczonego na „Przebudowę nawierzchni ul. 1000 – lecia, ul. Staroradomskiej w Jedlni-Letnisko oraz modernizację nawierzchni ulic w gminie Jedlnia-Letnisko”.

  Wójt Gminy w Jedlni-Letnisko działając zgodnie z art. 93 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo Zamówień Publicznych – w postępowaniu z dnia 05.05.2017 nr ogłoszenia w BZP 501653-N-2017 – unieważnia postępowanie w części II o udzielenie zamówienia publicznego na „Przebudowę nawierzchni ul. Staroradomskiej w Jedlni-Letnisko”
  UZASADNIENIE
  Cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

  Dla porównania dokument opublikowany na stronie urzędu

  Ogłoszenie : RIGP 271.7.6.2017 Jedlnia Letnisko dnia 2017-05-23

  ZESTAWIENIE ZŁOŻONYCH OFERT – Roboty budowlane: Przebudowa nawierzchni ul. 1000 – lecia, ul. Staroradomskiej w Jedlni-Letnisko oraz modernizacja nawierzchni ulic w gminie Jedlnia-Letnisko

  Kwota przeznaczona przez zamawiającego na wykonanie zadania: część I – 450.000,00;
  część II – 200.000,00; część III – 70.000,00

  Oferta część II (ul. Staroradomska)
  Nazwa Firmy
  Drogbud, Tomasz i Agata Brok Sp. J., ul. Energetyków 16, 26-613 Radom Cena brutto 184098,62
  Przedłużenie gwarancji 3 lata

  Od kiedy to kwota oferty 184098,62 zł przewyższa kwotę 200 000 zł , którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
  Nam wielce panujący jest po studiach ekonomicznych i podyplomowych na UW oraz pracował na stanowisku dyrektora oddziału banku i podpisuje dokument z takim uzasadnieniem . Podpisuje wójt co podłożą nie czytając dokumentów.
  Czy ktoś w tej Gminie umie analizować dokumenty i posiada umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem jego treści lub uważa ,że strony internetowe przeglądają sami idioci, którzy bez uzasadnienia znowu czepiają się wspaniałej gminnej władzy. A może są inne podstawy unieważnienia przetargu ,których wielce nam panujący nie chce ujawnić.
  Pytanie
  W jaki celu i dlaczego wójt poświadczył nieprawdę ?

 20. Pyrek pisze:

  Firma Drogbud? A to nie tam przypadkiem poszedł pracować byly kierownik referatu inwestycji?

 21. Franek pisze:

  a nie jest tak, że pracownik-kierownik referatu odpowiedzialny za przetargi w UG pracuje teraz w firmie która wygrała przetarg na drogi? Mówili na targu

 22. Ziuta pisze:

  ooo coraz piękniej się robi, jeszcze trochę szczegółów i bedzie miała pewna instytucja co robic w naszej gminie. Nie mogę się doczekać jak chopcy zjadą.

 23. Majk pisze:

  Co porabia były skarbnik Marcin N.?
  Odszedł z Jedlni ku ubolewaniu swojego pryncypała, miał gdzieś rozwinąć skrzydła. Ciekawi mnie gdzie się obecnie realizuje ten wybitny specjalista. A dobry był w tabelkach i wykresach.

 24. wrzosowiak pisze:

  Ocena przetargu – ciąg dalszy

  Kwota przeznaczona przez zamawiającego na wykonanie zadania: część I – 450.000,00;
  część II – 200.000,00; część III – 70.000,00

  dla części I
  jako najkorzystniejszą wybrano ofertę firmy:
  Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Karol Cieśla, Chybice 77, 27-225 Pawłów
  za kwotę brutto: 532.143,63 zł

  Uzasadnienie: Oferta złożona przez Wykonawcę spełnia warunki jakie Zamawiający określił w postępowaniu wobec Wykonawców i na podstawie kryterium oceny ofert została oceniona jako pierwsza spośród ofert złożonych w postępowaniu nie podlegających odrzuceniu i otrzymała – 100,00 pkt. (kryterium ceny – 60,00 pkt.; kryterium przedłużenia gwarancji – 40,00 pkt.).

  Tak więc w tym przypadku według zamawiającego czyli gminę kwota brutto: 532.143,63 zł mimo że jest większa o 82143,63 zł od zakładanej kwoty która wynosiła dla części I 450.000,00; zł spełnia wymogi określone w przepisach o zamówieniach publicznych .

  Kwota oferowana przez firmę jest większa o 18% od zakładanej w przetargu .

  Ale według wójta który podpisał ten dokument nie przewyższa kwoty przeznaczonej na realizację zadania i spełnia wszystkie kryteria .

  Sadzę ,że w tym przypadku wójt winien zastosować ten przepis art. 93 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo Zamówień Publicznych który przywołał przy unieważnieniu Przebudowy nawierzchni ul. Staroradomskiej.

  Wójt Gminy w Jedlni-Letnisko działając zgodnie z art. 93 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo Zamówień Publicznych – w postępowaniu z dnia 05.05.2017 nr ogłoszenia w BZP 501653-N-2017 – unieważnia postępowanie w części II o udzielenie zamówienia publicznego na „Przebudowę nawierzchni ul. Staroradomskiej w Jedlni-Letnisko”
  UZASADNIENIE
  Cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
  Mieszkańcy ul. Staroradomskiej zostali z pełną premedytacja oszukani prze wójta. Zapytajcie go na najbliższej sesji Rady gminy jeśli pozwoli na to obdarzona przez młodzież wielkim sercem przewodnicząca.
  Tak więc w tej gminie jest pewna zasada przepisy stanowią tak a my robimy inaczej tak aby było to zgodnie z wolą ku zadowoleniu najważniejszego w gminie pana .
  Kto tego nie robi za burtę statku Jedlnia Letnisko a ratunek tylko w sądzie .
  Aneksy podpisuje się w zaciszu gabinetu – umowa z dnia 25.05 2015 r. Aneks nr. 85 /RIGP/2017 na wykonanie do 30 listopada 2017 r. Ile to miesięcy po terminie ?
  Do oglądania dokumentacji kanalizacji zaprosi mieszkańców nowy wójt wybrany w wyborach i naliczy nałoży kary na wykonawcę ? Winni organizacji tego przetargu ( członkowie komisji przetargowej ) opuścili pokład tego statku ale do rozliczenia został kapitan który akceptował i nadzorował te procedury. Skończą się fundusze na realizacje kanalizacji , dokumentacja na śmietnik a smród na polach i działkach pozostanie .
  A miał być tak pięknie i czysto .
  Szkoda tylko ,że piszemy na ten temat na Forum „Święto Polskiej Niezapominajki 2017”

 25. Beka pisze:

  Paranoja w tej gminie. Reka reke myje. Dziwne tylko ze ci pracownicy za marne grosze tam siedza i sluchaja zali.

 26. Waldek pisze:

  Samiec alfa jest tylko jeden. Wypchnął co bardziej rozumnych za burtę. Reszta to tylko majtki. To co opisuje wrzosowiak to efekt zarządzania przez konflikt i zastraszanie. Zostali tylko bmw.

 27. mieszkaniec pisze:

  podobno Pani dyrektor mąż szkoły w Jedlni pisze projekty może by napisał coś dla nas i zrobili byśmy boisko szkolne dla naszych dzici bo jak narazie to trawa po kolana orlik to nie jest dobre rozwiązanie a takie boisko się marnuje

 28. wrzosowiak pisze:

  Strona internetowa Gminy Jedlnia –Letnisko
  Przetargi i zamówienia:
  Zapytania ofertowe :
  Publikacja aktualności:
  ‚Notatka służbowa z wyboru wykonawcy: Pełnienie nadzoru inwestorskiego na zadaniu pn „Budowa targowiska w Jedlni-Letnisko”‚
  Pobierz
  data wytworzenia 2017-03-14
  data udostępnienia 2017-03-14
  sporządzone przez Referat Inwestycji, Gospodarki Przestrzennej i Środków Unijnych
  opublikowane przez Grzegorz Balcerowski
  data wykonania 2017-03-14
  Po kliknięciu na „pobierz” spotkacie tam bardzo ciekawe pismo „niespodziankę czyli czystą kartką.
  Po prostu nie napisali , pomylili kartki lub zeskanowali odwrotną stronę pisma . W tej gminie tak ciężko pracują ,że biegają z pustymi taczkami bo jest brak czasu na to aby je załadować .
  Następne działanie Grzegorza Balcerowskiego :
  Automatyczne przeniesienie aktualności ‚Notatka służbowa z wyboru wykonawcy: Pełnienie nadzoru inwestorskiego na zadaniu pn „Budowa targowiska w Jedlni-Letnisko”‚ do archiwum
  W dniu 29 03 2017 r. przeniósł do archiwum czystą kartkę
  Proponuję w tej formie publikować uchwały rady i zarządzenia ciemny lud czyli wyborcy to kupią. Sądzę ,że w tej formie opublikowano karty plac i oświadczenia majątkowe za 2016 r. czyli czyste kartki . Kontroli brak bo jest tylko czas na kreacje w radio i udział w imprezach.
  Oszczędność papieru ekologia całą gębą.

 29. komitet pisze:

  A po co ma pomóc szkole jakieś w Jedlni to jej ma się zgadzać w kieszeni a nie jakieś tam boisko

 30. kornik pisze:

  bo te czyste karty zaczerpnięto ze scenariusza serialu „Janosik”
  Jakby na kartce były litery, to każdy barani łeb by przeczytał, a tak (z czystej karty)to trzeba umieć. POLECAM
  https://www.youtube.com/watch?v=DCJUeQ8j6gw
  U nas w gminie jest ino jeden co takie rzeczy umie. Nasz Jasnie Wielmozny (tfu – cyt.) pan hrabia

 31. Gos pisze:

  Beka nie martw się. Wybrancy maja dodatki a reszta to faktycznie nie wiem po co siedzi.

 32. krzesimir pisze:

  Portal jedlnia.org.pl zdycha powolną śmiercią i trzeba to wreszcie powiedzieć! Ostatni porządny artykuł prawie trzy miesiące temu. I jest to najgorszy moment na agonię, bo za chwilę będzie rozkręcać się kampania samorządowa.

  Radni opozycji nie istnieją. Siedzą tylko i biorą diety. Głos opozycji: http://104.223.48.240/~ipexchan/r.php?nin_u=Oi8vamVkbG5pYS5vcmcucGwvcmVuYXRhLXBhc2VrLw%3D%3D&nin_b=1

  Wnioski do budżetu na 2015 rok! Gratulacje
  A później wyskoczy pani Pasek po czterech latach nic nie robienia i powie, że kandyduje na wójta. Takiego wuja będziesz miała moje poparcie.

 33. gordon pisze:

  I znowu, połowa czerwca prawie, a Leśnowolski ma problem z opublikowaniem w BIP oświadczeń majątkowych, które należało złożyć do końca kwietnia. W innych samorządach oświadczenia już dawno wiszą na stronach internetowych.
  Szkoda, że nie ma kto mu o tym przypominać i robi sobie w tej gminie co tylko chce.

 34. Victoria pisze:

  Radni siedzą cicho ,głosując ,TAK ” -wytrwale ,
  cóż to za opozycja , co jej nie widać wcale !
  Każdy swe interesa ,gdzieś po cichu chowa ,
  już nie krzyczy , jest cicho także i Paskowa 🙂

  Inni też nie lepsi ,Borkowski siedzi cicho , gdyby się wychylił , szkołę weźmie licho !
  Inni radni swe INTERESA już POZAŁATWIALI .
  będąc blisko kasy , od społeczeństwa w ODDALI

  PRAWDA ,że GMINA i TEN PORTAL Zdycha
  OBUDŹCIE się MIESZKAŃCY ,TRĄBAMI JERYCHA
  Bo ten smród działania,,elit” lokalnej demokracji
  wymaga by ZATRĄBIĆ , w imię wyższych RACJI !!!

 35. letnik pisze:

  Czy wiecie kto zrobił sobie wysypisko piachu na ul. Płużańskiego na wysokości kościoła? Obawiam się że juz nidługo asfalt przysypią piachem. Czy ktoś z Urzedu Gminy zamierza interweniować?

 36. Kandydat pisze:

  Wójt podobno zbiera materiał na swój pomnik………..ufundowany przez mieszkańców:). Proponuje napis: „Wędrowcze, kimkolwiek jesteś zatrzymaj się i odczytaj te wersy.
  Dowiedz się, jak niesłusznie pozbawiono mnie stanowiska, i posłuchaj mych daremnych lamentów.
  Nie dano mi być wójtem dłużej niż 7 lat.
  Pewien niewolnik pozbawił mnie wszystkiego, a potem sam rzucił się w nurty władzy. Rzeka zabrała jego życie, którego pan jego został pozbawiony. Mój lud wzniósł ten pomnik własnym sumptem”

 37. Malkontent pisze:

  Krytykom i malkontentom mówimy stanowcze i nieodwołalne: NIE! Tylko zgoda i zaangażowanie pod przywództwem miłościwie nam panującego Dobrego Gospodarza! Macie gminne kolorowe gazetki, tam jest wszystko napisane, co powinniście wiedzieć. A, pożal się boże, opozycja, szukała tylko lansu i dziury w całym. Dobrze, że zrozumiała swój błąd. Jeszcze co najmniej trzy kadencje, Panie Wójcie!

 38. Victoria pisze:

  Kiej ,,chwalbą ” , wszystkie radia zalicza ,
  rychło winien się zgłosić do Sienkiewicza .
  Może nie będą w knajpie upici w trupa ,
  i wskażą ,kto tu,, jest …. i kamieni kupa ”

  Może przydadzą się do budowy pomniczka,
  i taniej , bo u Zalewskiego jest już tabliczka 🙂

 39. Waldek pisze:

  „Wójt Leśnowolski liczy na pozytywny głos rady, bo zadowolony jest z wykonania budżetu za 2016 rok”. No jak ma być nie zadowolony jak jest zadowolony. Wszystko mu wyszło to i radość go rozpiera. A i rację ma, trzeba być radosnym i wesołym. Smutasy żyją krócej.

 40. mieszkaniec pisze:

  Ktoś pytał co porabia były fachowiec nasz cudowny skarbnik. A więc, niby pracuje i spełnia się zawodowo (mamusia mu zalatwila nowa pracę) ale za dużo mniejsze pieniądze, a wojt mówił co innego podobno nie było gminy stać go na niego…? Doskwiera mu brak dużej gotówki jaką miał u nas w gminie (ciekawe za co, wszystcy mieszkańcy chcieli by wiedzieć to dokładnie), co jest teraz efektem tego iż wyladuje swoją frustrację i zlosc na swojej byłej żonie oraz dzieciach etc. A na to patrzy bez skrupułów jego partnerka nasza pani dyrektor z groszowic.Kontrole w gminie, miejmy nadzieje że będą dokladne i nieprawidłowości jeśli były i osoby które były za to odpowiedzialne oraz nie dopełniły staranności w swojej pracy zostaną za to ukarane aby nie było więcej nieprawidłowości w naszej gminie. Poczekajmy jeszcze trochę i może nam jednak zrobią kanalizację itp. Wybory przecież już niedługo.