Spotkanie w OSP poświęcone likwidacji karetki

Około 40 osób uczestniczyło w dzisiejszym spotkaniu w OSP w Jedlni-Letnisko poświęconym przeniesieniu stacjonowania karetki pogotowia z Jedlni-Letnisko do Gozdu, co nastąpi 1 lipca 2017 roku. Celem spotkania było ustalenie, co dalej robić w tej sprawie i jaką wybrać formę protestu.

To jest spotkanie, które jest wynikiem wyczerpania drogi administracyjnej – stwierdziła Marzena Wiosna-Michałek, prezentując mieszkańcom pisma, jakie były wystosowane do wojewody w tej sprawie oraz jego odpowiedź. Z korespondencją można się zapoznać tutaj.

W sprawie karetki interweniował również wójt Piotr Leśnowolski. Wójt informował na spotkaniu, że spotykał się z wojewodą ale ten nie wziął pod uwagę jego argumentów, takich jak blisko dwa razy więcej interwencji niż w sąsiedniej gminie Gózd czy przebiegająca przez naszą gminę linia kolejowa. Wójt stwierdził, że decyzja w tej sprawie zapadła i jest ostateczna. Sceptycznie podszedł do planów organizowania protestów ulicznych, opowiadając się za szukaniem wsparcia u parlamentarzystów z ziemi radomskiej (kilku z nich okazało zainteresowanie sytuacją mieszkańców Jedlni) oraz dalszą wymianą pism z instytucjami odpowiedzialnymi za prowadzenie polityki zdrowotnej w naszym kraju.

Do piątkowego protestu natomiast gorąco namawiała radna Marzena Wiosna-Michałek, twierdząc, że to może być jedyna skuteczna forma nacisku na władze wojewódzkie, by przywróciły w Planie Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego ambulans w Jedlni-Letnisko.

W spotkaniu, oprócz wójta i radnej powiatowej, uczestniczyli między innymi: dyrektor ośrodka zdrowia w Jedlni-Letnisko Waldemar Przybyłowicz, przewodnicząca Rady Gminy Bożena Grad oraz były przewodniczący Jerzy Chrzanowski, a także radni Mieczysław Kaim, Monika Dąbrowska i Beata Bartkiewicz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

7 odpowiedzi na „Spotkanie w OSP poświęcone likwidacji karetki

 1. Victoria pisze:

  SZTUKA RZĄDZENIA ,
  na ciągłym zabieganiu polega.
  Nie siedzeniu na stołku,
  niczym ślamazarny LEBIEGA !

  Już pierwsze sygnały ,
  w Jedlni WYMUSZAŁY :
  ruszyć d..ska ze stołka,
  ruszyć AŻ POWAŁY .

  Jechać do wojewody ,
  do Premiera czy ministra
  Trzeba jedna przyznać .
  Nasza /x/elita BYSTRA 🙂

  Pisma maja to do siebie ,
  że wymagają czasu.
  Studnie kopie się przed /x/
  by zapobiec ZAWCZASU !!

  Kluczem do SUKCESU jest praca
  wykonana w szybkim czasie .
  Jeśli ROBISZ TO WOLNO ,
  tylko sabotujesz ….tasie !!!

 2. AH pisze:

  No i PIS ma was gdzieś 🙂 ….Jak będziecie głosować w 2019 ?

 3. PiRoman pisze:

  Do AH
  Czy decyzje są tylko w gestii Wojewody?
  A co z samorządem?
  Czy Urząd Marszałkowski ma wpływ na decyzje?
  Marszałkiem jest pan Struzik z PSL. Za sprawy zdrowia odpowiada pani wicemarszałek Elżbieta Lanc (PO) „Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc nadzoruje działalność następujących wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz spółek, w których Samorząd Województwa posiada udziały lub akcje:” link http://www.mazovia.pl/samorzad/zarzad/sklad-zarzadu/kadencja-v/jednostki,138.html

 4. Danka pisze:

  Rozmieszczeniem karetek zawiaduje wojewoda z pis. Tylko on.

 5. hohohoho pisze:

  HOHOHOHOHO. Znowu Leśnowolski grubo się zabawia na tym swoim prywatnym poletku.

  http://bip.warszawa.rio.gov.pl/?a=28469

 6. wrzosowiak pisze:

  Po przeczytaniu protokołu RIO ( 12 stron) zamieszczonym pod adresem zamieszczonym przez hohohoho nie dziwię się ,że skarbnik i kierownik referatu zamówień publicznych wysiedli z okrętu przed ocena ich pracy . Bardzo ciekawa lektura robili co chcieli i jak chcieli . Starali się robić wszystko ale nie zawsze zgodnie z przepisami . Po prostu nie umieli czytać przepisów lub byli zbyt leniwi na naukę .System wynagradzania to prawdziwe jaja . Zlecanie prac bez nadzoru jeszcze większe – jakość prac ocenimy po latach .

 7. gimnazjalista pisze:

  do AH:
  na PIS!!!