22 mln zł na nowoczesne targowiska na Mazowszu. Nie dla Jedlni-Letnisko

Ponad 22 mln zł trafi do 24 mazowieckich gmin na budowę i modernizację lokalnych targowisk. Trzy z nich – w Białobrzegach, Gniewoszowie i Iłży znajdują się na terenie subregionu radomskiego. Wszystko dzięki unijnym środkom w ramach PROW 2014-2020. Niestety, na liście nie ma modernizowanego targowiska w Jedlni-Letnisku.

Nie dla euro

Zakupy na lokalnych targowiskach od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Według danych GUS z 2015 r. na Mazowszu jest aż 316 targowisk stałych. Są to miejsca codziennej pracy dla wielu handlowców i rolników – znajduje się na nich ponad 17,6 tys. stałych punktów sprzedaży. Dzięki unijnym środkom w ramach PROW 2014-2020 na mapie Mazowsza pojawią się kolejne targowiska, a te już istniejące zostaną zmodernizowane.

– Klienci cenią targowiska przede wszystkim za możliwość zakupu świeżej, regionalnej żywności. To właśnie tu mogą kupić na przykład warzywa czy owoce bezpośrednio od producenta, ale także produkty oparte na tradycyjnych recepturach. Modernizacja lokalnych targowisk to dobra wiadomość nie tylko dla klientów, ale także dla rolników, dla których handel na targowisku stanowi ważne źródło dochodu. Warto więc, aby były to miejsca nowoczesne i estetyczne – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Jak będą wyglądać targowiska po zakończeniu tych inwestycji? Zyskają one przede wszystkim oświetlenie, sanitariaty, parkingi oraz utwardzone podłoże. Przynajmniej połowę ich powierzchni handlowej zajmować będą zadaszone stoiska. Każde z nich będzie przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Każde targowisko zostanie opatrzone nazwą „Mój Rynek”.

Inwestycje realizowane będą w: Pruszkowie, Żyrardowie, Iłży, Celestynowie, Grabówcu, Gniewoszowie, Żurominie, Tłuszczu, Małkini Górnej, gminie Wiązowna, Brochowie, Szczawinie, Mochowie, Legionowie, Chorzelach, Strzegowie, Sadownem, Górze Kalwarii, Kotuniu, gminie Somianka, Długosiodle, Lesznie, Nowym Dworze Mazowieckim oraz Białobrzegach.

O unijne wsparcie mogły ubiegać się gminy, związki międzygminne, powiaty i związki powiatów. Projekty mogły być realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 200 tys. mieszkańców, a wysokość dofinansowania nie mogła przekroczyć 1 mln zł i wynosić 63,63 proc. kosztów kwalifikowanych całego przedsięwzięcia.

Lista dofinansowanych projektów poniżej:

Targowiska_lista-page-001

Targowiska_lista-page-002

Wykorzystano materiał prasowy Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

8 odpowiedzi na „22 mln zł na nowoczesne targowiska na Mazowszu. Nie dla Jedlni-Letnisko

 1. Waldek pisze:

  Ciekawy ten ostatni wyrok NSA. A dla wójta wielki wstyd. I kto za to płaci?

 2. kornik pisze:

  jaki wyrok?

 3. Victoria pisze:

  Władza zajęta pijarem & durnymi procesami,
  Puści gminne społeczeństwo z pustymi torbami!!!
  Szczególnie ta nasza ,co puszy się i miota,
  Fakty mówią – pustka w kasie ,a /X/w galotach 🙂

 4. Rejs pisze:

  „No i panie i kto za to płaci? Pan płaci… Pani płaci… My płacimy… To są nasze pieniądze proszę pana…”

 5. gimnazjalista pisze:

  Nic dodać nic ująć. Czytam komentarze i widzę, że wszyscy komentujący się cieszą, że Jedlnia-Letnisko nie otrzymała dodatacji. Wstyd!!!

 6. Victoria pisze:

  Chyba nie wiesz , co to znaczy
  to co piszem – KROK ROZPACZY !
  Kto tak łatwo pieniądz trwoni ,
  miast załatwiać , POKLASK GONI.

  Konieczne mądre rozliczenia ,
  posłać liche /x/w stronę cienia.
  Uwidaczniać wszystkie brudy,
  i zagonić wprost do/x/ budy .

  Lecz z kulturą, bez ekscesów ,
  gdy tak lubi SWĄD PROCESÓW.
  Wskazać,gdzie ta gospodarność 🙂
  niech /x/ zapłaci za swą MARNOŚĆ!!!

 7. Malkontent pisze:

  Żeby Jedlnia-Letnisko otrzymała dotację, wójt musi się najpierw o to postarać. Przygotować i złożyć stosowny wniosek, wcześniej wyprostować kwestie prawne. Nikt się nie cieszy z tego, że wójt nie stara się o dotacje.