Jadwiga Drózd rezygnuje z prac w komisji rewizyjnej

Radna Jadwiga Drózd oznajmiła na ostatniej (poniedziałkowej) sesji rady gminy, że rezygnuje z dalszego udziału w pracach komisji rewizyjnej Rady Gminy Jedlnia-Letnisko. Jadwiga Drózd była przewodniczącą tej komisji i jedynym reprezentantem opozycji w trzyosobowej komisji, do zadań której należy kontrola działalności wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy.

Kilka tygodni wcześniej komisja rozpatrywała skargę na działalność wójta Piotra Leśnowolskiego w przedmiocie przeprowadzenia konkursu na stanowisko kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Komisja, głosami jej dwóch członków – Piotra Piasecznego i Karola Rzeszowskiego – uznała działania wójta za prawidłowe, a tym samym skargę za bezzasadną.

Przewodnicząca komisji Jadwiga Drózd wyraziła zdanie odrębne, stwierdzając, że w trakcie realizacji procedury naboru na kierownika GOPS doszło do istotnego naruszenia prawa. Protokół z tego posiedzenia opublikujemy jutro.

Jadwiga Drózd

Jadwiga Drózd została w 2014 roku wybrana radną gminy Jedlnia-Letnisko z okręgu nr 5 (południowo-zachodnia część Jedlni-Letnisko i Wrzosów) z listy KWW „Czas na Zmiany”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

3 odpowiedzi na „Jadwiga Drózd rezygnuje z prac w komisji rewizyjnej

 1. kornik pisze:

  kolejne kwiatki….

 2. wrzosowiak pisze:

  Zadanie dla komisji rewizyjnej – gdzie jest 21tyś zł?
  Urząd zamawia dokumentacje której nikt nie umie w urzędzie sprawdzić ,płaci 21 tys zł na podstawie dokumentu odbioru. Kto opisał podpisał fakturę i złożył fałszywe oświadczenie ,że praca została wykonana zgodnie z zamówieniem ? Z dokumentacją to jest problem bo festyny i imprezy w tej gminie organizują(o czym informuje strona internetowa urzędu prawie codziennie) – pierwsza klasa. Będzie następna sprawa w sądzie . Tam okaże się jacy biedni i nieporadni są pracownicy urzędu gminy Jedlnia -Letnisko a wójt gminy jak lew musi walczyć w sądzie ( a bywa tam często) o zwrot wydanych pieniędzy gminnych.
  Komisja winna sprawdzić dokumenty i ustalić odpowiedzialnego za taki stan . To co opowiada wójt na sesji o oświadczeniu projektanta to jest bujda na kółkach. Być może nawet w gminie nie wiedza co zamówili . Wystarczy przeanalizować ilość i jakość prowadzonych przez urząd postępowań przetargowych.
  Mieszkańcy Rajca Szlacheckiego proponuję dołączycie swoje miejscowości do gminy Gózd – będziecie mieli chodniki i światła na skrzyżowaniu bo oni tam wiedza jak to zrobić . Bo tam władze gminy słuchają mieszkańców ,nie organizują komitetów obchodów z rocznym wyprzedzeniem ,nie opowiadają frazesów tylko budują .

  Kiedy wójt opublikuje wykaz umów zawartych przez urząd . Z takim pytaniem zwróciła się do wójta radna Renata Pasek podczas ostatniej sesji. Reakcja gminy = 0 .

 3. dino pisze:

  I dobrze zrobiła. Szkoda jej zaangażowania tamtych dwóch pseudo mężczyzn. Bezjajie wybrali ich no przecież łatwo sterowac. Klepią wszystko beznadziejnie co to za radny który nie ma swojego zdania. Takich darmozjadów zarobkowych tu nie chcemy. Ostatnia kadencja i poszoł won.