Sprawa, która poróżniła członków komisji

Czy nowa kierownik GOPS Monika Odzimek spełniała kryteria podane w ogłoszeniu o naborze na to stanowisko? Dlaczego wójt Leśnowolski od razu podpisał z nią umowę na czas nieokreślony, pomimo że w ogłoszeniu była mowa o tym, że pierwsza umowa będzie zawarta na czas określony? Dlaczego po raz kolejny pracę w urzędzie otrzymuje osoba spoza naszej gminy, kosztem mieszkanki gminy, której kwalifikacje na stanowisko kierownika GOPS nie budziły wątpliwości? Zapraszamy do zapoznania się ze sprawą, która poróżniła członków komisji rewizyjnej.

Protokół komisji rewizyjnej:

Zdanie odrębne przewodniczącej komisji Jadwigi Drózd:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dokument, News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

14 odpowiedzi na „Sprawa, która poróżniła członków komisji

 1. waldek pisze:

  No cóż oficjalna linia jest taka – jak zawsze w podobnych sytuacjach – że nic się przecież nie stało. Jest dobrze, a grono a profesjonalistów rośnie. Mało tego nawet winni całego zamieszania się znajdą. Będą nimi albo Ci co sprawę nagłośnili, albo podwładni, którzy się nie sprawdzili, wszyscy są winni, tylko nie ON, bo on się nigdy nie myli. A ci, którzy jątrzą to margines. Znowu sypią piach w tryby człowiekowi wielkiego umysłu. Państwu radnym życzymy dobrego samopoczucia w chwili rannego spoglądania w lustro.

 2. Victoria pisze:

  Odchodzą PRAWI LUDZIE ,
  Zostają puszące się ,,miernoty ”
  By swym BAŁWOCHWALSTWEM,
  w (…..) wciskać nam durnoty .

 3. wrzosowiak pisze:

  Blady strach w Gminie Jedlnia -Letnisko .
  Do Sekcji Kontroli Wewnętrznej Głównego Inspektoratu Pracy wpłynęły pisma od wielu mieszkańców gmin , że wójtowie notorycznie unikają korzystania z urlopu wypoczynkowego przez kilka lat . Główny Inspektorat Pracy zdecydował, że w Urzędach Gmin w całej Polsce przeprowadzi kontrole dotyczące niewykorzystywanych urlopów wypoczynkowych przez wójtów i przypadków nagminnego wypłacania wysokich ekwiwalentów za zaległe urlopy wypoczynkowe. Działanie takie uznawane jest za łamanie przepisów kodeksu pracy.
  W gminach w których zostaną stwierdzone takie fakty wójtowie zostaną ukarani wysokimi grzywnami. A ile dni niewykorzystanego urlopu ma wójt gminy Jedlnia- Letnisko . Przypominam mieszkańcom – poprzedniej kadencji zapracowany wójt wypłacił sobie wysoki ekwiwalent za kilka miesięcy zaległego urlopu. Co tam kodeks pracy – pilnuje swojego stołka i uważa ,że jest „Niezastąpiony”na swoim stanowisku.

 4. Malkontent pisze:

  No to kicha. Ekwiwalent w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych miał być zabezpieczeniem na wypadek utraty pracy za rok. A tu nie dość, że odbiorą prawo do ekwiwalentu wysyłając na urlop to jeszcze grzywnę wlepią.

 5. Kandydat pisze:

  jeszcze do tego następny skarbnik fachowiec odchodzi. co tam się dzieje. gdzie budżet na 2018, gdzie wykaz umów za marzec kwiecień maj czerwiec…… listopad no i dlaczego w w rejestrze umów są pomijane niektóre umowy. Wójcie specjalisto.,,,,od facebooka na jakich zasadach bywa w urzędzie Mariuszek……. czy to prawda że Czajkowski ma być sekretarzem…… i dlaczego……… tak kłamiesz na sesjach….Powiedz wszystkim ile Drogbud wygrał przetargów.

 6. Kandydat pisze:

  Ekwiwalent to nic………zapytam wprost kto odzyskał zwrot za budowę dróg…. czyżby…….Wójt… ile? w PIT wykaże:)

 7. Kandydat pisze:

  reszta tuż przed wyborami:))))

 8. Malkontent pisze:

  Przejrzałem rejestr umów cywilnoprawnych ze stycznia 2017 roku. Zauważyłem adnotację, że umowa nr 36 objęta jest tajemnicą handlową przez wykonawcę. Sęk w tym, że tajemnica handlowa, jeśli w ogóle ma tu zastosowanie, obejmuje treść umowy a nie samą informację, kto jest wykonawcą i jakie zadanie zostało mu zlecone. Od lutego rejestru umów już niet. „By było naprawdę uczciwie”.

 9. Malkontent pisze:

  „Tajemnicę przedsiębiorstwa stanowią nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.”

  Tyle i tylko tyle. Powoływanie się na tajemnicę handlową, żeby nie ujawnić nazwy wykonawcy, kwoty i rodzaju zlecenia to naruszenie konstytucyjnego prawa do informacji.

  http://www.jawnosc.pl/?p=1946

 10. były pracownik urzedu pisze:

  @Kandydat odezwij się. Podrzucę kilka kwiatków z pierwszej linii. Mocnych do bólu 🙂

 11. waldek pisze:

  Chłopaki nie gorączkujcie się. Wójt Wam wszystko wyjaśni za parę dni podczas tradycyjnego płatnego wywiadu w radiu. Swoją drogą takiemu superprofesjonaliście ciężko dobrać odpowiednich współpracowników. Wymienia sekretarzy i skarbników jak rękawiczki. Nie dają rady słabiaki przy takim tęgim umyśle. Ciekawe czy grono paru rozsądnych ludzi, którzy kiedyś go otaczali ma już innego kandydata. Przecież to takie oczywiste, że on już poległ.

 12. Morawiecki pisze:

  no i mamy koniec spłacania długów….. 2 mln deficytu na 2018 rok. Opinia RIO o budżecie miażdżąca. Błąd na błędzie, nawet załączniki się nie zgadzają. Opinia jest ale budżetu nadal brak. Co tam tak ukrywasz? Mam nadzieje, że radni się obudzą i wprowadzą wreszcie samodzielnie poprawki np.: 100 tys z promocji na bardziej pożyteczniejsze cele.

 13. Malkontent pisze:

  Masz nadzieję, że jego radni się obudzą? Jesteś wielkim optymistą. Jedni są powiązani z wójtem albo mają wobec niego dług wdzięczności, inni sprawiają wrażenie jakby nie ogarniali tego, o czym się mówi na sesji.

 14. wrzosowiak pisze:

  I jest problem dla przewodniczącej rady ponieważ podczas sesji Rady radni opozycji odmówili kandydowania w komisji rewizyjnej rady gminy. Nie chcą brać udziału w tym cyrku gdzie wszystko jest zamiatane pod dywan a koszty realizacji inwestycji n.p. w zakresie umowy na budowę jadalni w szkole w Jedlni -Letnisko wzrastają jednym podpisanym aneksem w dniu 25 04 2017 r. o kwotę 163 044,55 zł w stosunku do oferty złożonej przez firmę i wybranej w postępowaniu przetargowym. A jakich to robot dodatkowych zażyczył sobie wielce panujący,które wymagały przedłużenia terminów realizacji ,zwiększenia wydatków prawie o 20% a nie były ujęte w projekcie . Koncert życzeń za gminne pieniądze. Aneks 105/RIGP /2017 .
  W wykazie umów pozycjach przy pozycjach aneksy wpisano bezkosztowo mimo ,że w umowach z wykonawcami określono kary za niedotrzymanie terminów realizacji zadań . Dla wykonawców to jest pewnie bezkosztowo a dla gminy strata . Nie naliczenie kar to zmniejszenie dochodów budżetowych i działanie na szkodę gminy i jej mieszkańców. Proszę policzyć ile aneksów podpisał wójt z Biurem projektowym z Przeworska i jakiej kwoty kar nie naliczyła gmina z tytułu niedotrzymania terminów określonych w umowach.Skarbnik gminy akceptuje takie działanie stawiając kontrasygnatę na takim dokumencie. Co tam 100 tyś zł w tą czy w tą – naiwni mieszkańcy i tak zapłacą podatki – bogata gmina a na ręce nie ma kto patrzeć bo komisji rewizyjnej brak . Jeśli w komisji będą sami swoi to nawet nie odważą się zapytać bo dostaną po łapach i zostaną wykluczeni z klubu poparcia i możliwości kandydowania w następnych wyborach. Przewodniczącej rady życzę aby udało się utworzyć prawdziwą komisję rewizyjną do końca kadencji tej rady a (nie klubu wsparcia dla wójta w którym działanie 2+2 = 5 bo jeśli pan wójt i skarbnik tak wyliczyli to tak należy przyjąć z pewnik i potwierdzić stosownym popisem na dokumencie ) . Powodzenia .