Radni wybiorą nową komisję rewizyjną

W poniedziałek 11 grudnia 2017 roku odbędzie się 45. sesja Rady Gminy Jedlnia-Letnisko. Radni przyjmą kilka poprawek oraz wybiorą dwoje nowych członków komisji rewizyjnej, w tym jej przewodniczącego/ą. Po rezygnacji Jadwigi Drózd oraz radnego Karola Rzeszowskiego w komisji obecnie zasiada jedynie Piotr Piaseczny. Początek sesji o godzinie 9.00.

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Przyjęcie protokołu z XLIV sesji Rady Gminy.
 3. Sprawozdanie Wójta z działalności międzysesyjnej.
 4. Interpelacje i zapytania radnych oraz mieszkańców.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w statucie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jedlni-Letnisko.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w Regulaminie Organizacyjnym Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jedlni-Letnisko.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w Uchwale Budżetowej na 2017 rok.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Jedlnia-Letnisko na lata 2017-2025.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Statutu Gminy Jedlnia-Letnisko.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXVIII/181/2016 Rady Gminy Jedlnia-Letnisko z dnia 31 października 2016 r. w sprawie określenia Statutu sołectw na terenie Gminy Jedlnia-Letnisko.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia rezygnacji z członkostwa w Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Jedlnia-Letnisko i zmiany uchwały Nr III/4/2014 Rady Gminy Jedlnia-Letnisko z dnia 15 grudnia 2014r. w sprawie powołania składu osobowego Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Jedlnia-Letnisko.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia rezygnacji z funkcji Przewodniczącej i członkostwa Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Jedlnia-Letnisko, zmiany uchwały Nr III/4/2014 Rady Gminy Jedlnia-Letnisko z dnia 15 grudnia 2014r. w sprawie powołania składu osobowego Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Jedlnia-Letnisko i uchylenia uchwały Nr III/5/2014 Rady Gminy Jedlnia-Letnisko z dnia 15 grudnia 2014 r. w sprawie wyboru Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Jedlnia-Letnisko.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie uzupełnienia składu osobowego Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Jedlnia-Letnisko.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącej/Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Jedlnia-Letnisko.
 15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr III/4/2014 Rady Gminy Jedlnia-Letnisko z dnia 15 grudnia 2014 r. w sprawie powołania składu osobowego Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Jedlnia-Letnisko.
 16. Udzielenie odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych oraz mieszkańców.
 17. Sprawy różne.
 18. Zamknięcie sesji.

Projekty uchwał są dostępne tutaj

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

22 odpowiedzi na „Radni wybiorą nową komisję rewizyjną

 1. CEBEA pisze:

  Wreszcie…….mamy rejestr umów. Kilka miesięcy poślizgu to nic, ważne, że jest. Ciekawa jest pozycja 117- koordynator od maja do października za 12000 zł i jak się to ma do umowy-210/REKSO/2016 z 2016 roku za 13622,00 zł i umowy 8/REKSO/2017 za 42000 zł. Czyżby trzy umowy na to samo?. I co dokładnie robił koordynator? Tak się wydaje nasze pieniądze. Firma obsługuje komputery za 13 tys, dodatkowo pracownik opiekuje się tymi samymi komputerami za 42 tys, a wszystko koordynuje były pracownik za 12 tys. Brawo!!!!

 2. Czy ktoś z Was potrafi wskazać, gdzie na stronie gminnej można się zapoznać z projektem budżetu na 2018 rok? Chciałbym zobaczyć, jak się ma relacja dochodów do wydatków, ile zaciągamy kredytu, ile środków pójdzie na promocję, ile na komitet obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, jakie będą inwestycje i w jakiej części ze środków unijnych. Nie mogę znaleźć na stronie internetowej, a to zawsze mniej pracy ściągnąć ze strony niż skanować dokumenty od radnych.

 3. gieniek pisze:

  Przyjacielu twoja wnikliwość i tak wszystkiego nie wytłumaczy. Jak to ktoś nazwał patologie w urzędzie gminy i trafnie to ujął. Rzeczkowski jawnie wydawał nadmiernie nasze pieniążki na nagrody a teraz Leśniewski robi to samo tylko inaczej. I tak były kierownik Rączkowski bierze w łapy co tylko może, 2000zł na msc za koordynowanie projektem unijnym. Ten sam kierownik jeszcze niedawno przyznał swojej żonie komputer z tegoż samego projektu unijnego. Były rodziny które chciały dostać komputer lecz zostało to im uniemożliwione. Jest tu teraz przyzwolenie żeby pisać projekty w celu dorobienia do pensji a szary skromny obywatel jest w poważaniu.

 4. waldek pisze:

  A czy ktoś wie co tam nowego w sądzie? Czy wszystkie sprawy z pracownikami już przegrał? Bo chyba żadnej nie wygrał? Może ktoś wreszcie się pokusi o założenie sprawy o mobbing?

 5. Kip pisze:

  Same rezygnację? Sołtys z Groszowic też zrezygnował z soltysowania?

 6. CEBEA pisze:

  Niestety ale projektu budżetu nie ma na stronach urzędu.

 7. Koliy pisze:

  Czy to prawda że będzie nowy sekretarz?

 8. ziki pisze:

  Taka miała być jawność 🙂 ? poczekamy , zobaczymy 🙂

 9. Jest już film z sesji. Teraz są publikowane z innego konta – „ugjedlnialetnisko” a nie „Piotr Dąbrowski”.

  http://www.jedlnia.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=92&menu=152&dzialy=152&akcja=artykul&artykul=5012

  Wkrótce będzie również krótka relacja.

 10. waldek pisze:

  Został już niecały rok. Trzeba pokazywać wszystkie kłamstwa, wszystkie świństwa jakie zrobił uczciwym ludziom. Pokazywać jakim jest nieudacznikiem choćby w zakresie pozyskiwania dotacji unijnych na inwestycje. Piętnować marnotrawienie publicznych pieniędzy na pseudopromocję i lans własnego nadętego ego. Pokazywać prawdę dzień po dniu, aż do końca.

 11. Rudy pisze:

  Jak to jest z inwestycją ul. Staroradomskiej? Podobno wykonawcą był M.Ruszkowski były pracownik UG ,teraz firma Drogbud. Podobno jest jakiś problem z odbiorem, jakiś wał , przekręt tam był. Nie było inspektora nadzoru budowlanego,to prawda? radni to coś robią,moze ktoś to wyjasni ? czekam

 12. CEBEA pisze:

  Spokojnie spokojnie, może i kogoś tam nie było lub czegoś nie zrobiono……. ale już wszystko jest dobrze. Podpisy złożone……..papierki się zgadzają. Można płacić!!!!!!

 13. wrzosowiak pisze:

  Nareszcie opublikowano wykaz umów. (gorszej kopii nie można było opublikować ) ( biedna gmina brak skanera)
  Stara zasada – jak zniechęcić do czytania dokumentów- publikuj dokumenty takiej jakości może się nie doczytają.
  poz 56 wykazu -„Opracowanie wniosku o przyznanie pomocy dla operacji typu ( Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na promocje produktów regionalnych) 56 GRIP 2017 kwota wydana na to zlecenie to tylko 7 380 zł a efekt złożonego wniosku jak zwykle w gminie Jedlnia-Letnisko = 0.
  Taka była efektywność pracy wójta i R…. kierownika referatu inwestycji gospodarki przestrzennej i środków unijnych. A w gminie Gózd mają chodniki i bezpieczne przejścia a u nas jak zwykle nasz wójt opowiada podczas sesji farmazony . Ta sama droga tylko inna efektywność pracy wójta . Bo do Warszawy to nasz wójt jeździł bardzo często ale na studia podyplomowe o czym poinformował nas na swoim profilu w CV a nie w sprawach gminy . Gózd – tam się buduje drogi i chodniki aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców u nas inne priorytety t.j zabawa (festyny i imprezy).
  Mieszkańcy tę aktywność docenią podczas wyborów.

 14. Mieszkaniec pisze:

  Może główny redaktor na wójta??? Buhahaha…żart… Ciekawe czemu tutaj tylko szczuja… Portal dno i nic ciekawego nie ma do zaoferowania

 15. Nike pisze:

  Do Mieszkaniec – a jednak czytasz. Może jakieś konkrety na argument o szczuciu? Chyba, że według Mieszkańca prawda to szczucie?

 16. CEBEA pisze:

  Wreszcie jest budżet na stronie gminy……po miesiącu, lekko ukryty ale jest. Tu należą się szczere podziękowania wszystkim odpowiedzialnym za tak szybką publikacje. Hmmmm wójcie…… spore te kwoty na umowy zlecenia w 2018- prawie 450 tys… to ilu jest tych pracowników i za co płacisz pół miliona?

 17. TOKRW pisze:

  wprost przeciwnie same ciekawe informacje. Tu SIĘ przynajmniej nie zamiata pod dywan…..

 18. CEBEA pisze:

  zapracowany wójcie to jaka kwota jest zaplanowana w 2018 na twój ekwiwalent za niewykorzystany urlop…….zrób sobie wakacje w Kenii…….tam też możesz czytać jedlnia.org

 19. waldek pisze:

  Proszę bardzo, oto pozytywna informacja dla „Mieszkańca”.
  Jak podaje znana i ceniona przez budżet gminy Jedlnia-L rozgłośnia radiowa:

  https://radioplus.com.pl/region/ponad-5-3-mln-zl-wsparcia-unijnego-dla-pionek-27412

  „Mieszkańcu” napisz takiego niusa o dokonaniach niejakiego Piotra L. Życzę powodzenia.

 20. zbigniew pisze:

  http://radom24.pl/artykul/czytaj/34682

  Wszędzie się robi, a tylko u nas się gada o robieniu, a robi co najwyżej tylko propagandowe imprezy i festyny. Trzeba pogonić tego wybitnego apecjalistę od zdobywania środków unijnych bo puści gminę z torbami.

 21. popis pisze:

  Bożena Grad jest bezczelna. NIEPOPRAWNA MERYTORYCZNIE KOBITA. Jak ona śmie i ma czelność wywierać nacisk na klub opozycyjny do obsadzenia komisji rewizyjnej. Jeszcze niedawno przyczyniła się do podjęcia uchwały likwidującej jedno miejsce w prezydium dla klubu Przyjazna Gmina. Teraz to tylko w prezydium zasiadają radni z klubu razem dla gminy.
  Szanowni mieszkańcy czy chcecie takiej sprawiedliwości, patrzcie jak wasi wybrańcy Grad Krakowiak Kaim Rzeszowski Piaseczny Baran Podsiadła Ciupińska Dąbrowska Bartkiewicz rządzą i ustawiają prawo lokalne pod siebie. Wójt nie lepszy ale można mu pozazdrościć że jak im zagra tak pieski szczekają i tańczą. Znowu zadłużają gminę i dają przyzwolenie na tak nijakie bez sensu zarządzanie gminą.
  Radca prawny jednostronny ale nie ma co się dziwić kto płaci Wójt więc trzeba tak pisać czytać i twierdzić jak jemu się podoba. Za pieniążki każdego można kupić nawet osobę która w niewielkim stopniu reprezentuje prawo, szkoda tylko że jednostronnie.

 22. Victoria pisze:

  Przypomnicie sobie ,,rządzący”
  co znaczy,,… KOBYŁA u PŁOTA.”
  Tak dużo PUSTYCH SŁÓW ,
  a jeszcze więcej BŁOTA.

  Tylko, niech każdy z was,
  na miłosierdzie nie liczy .
  Po ,,wytężonej” kadencji :),
  skrupulatnie się ,,was „rozliczy !!!