Halina Drabik nową sołtyską Groszowic

Halina Drabik została nową sołtyską, wygrywając „o włos” z Anną Stysiek w zorganizowanych dzisiaj wyborach uzupełniających sołectwa Groszowice. Na zebraniu zgłoszono również kandydaturę Karola Rzeszowskiego, ale została ona odrzucona z przyczyn formalnych. Halina Drabik zastąpi dotychczasowego sołtysa Kazimierza Wosztyla, który złożył wcześniej rezygnację. Jej kadencja potrwa 1 rok.

Na dzisiejszym zebraniu w szkole w Myśliszewicach stawiło się 90 mieszkańców. Część z nich wyszła z sali, gdy okazało się, że radny Karol Rzeszowski nie może kandydować na sołtysa, bowiem jest aktualnym członkiem rady sołeckiej i nie złożył pisemnej rezygnacji z tego stanowiska na ręce wójta, czego wymaga art. 18 ust. 3 pkt 3 statutu sołectwa. Powołana do liczenia głosów komisja skrutacyjna w składzie: Grzegorz Sobol, Grzegorz Chodelski i Kazimierz Wosztyl (były sołtys) przez dłuższy czas analizowała zapisy statutu, zastanawiając się czy dopuścić tę kandydaturę. Ostatecznie stanęła na stanowisku, że Rzeszowski nie spełnia wymogów formalnych, a jego ewentualna pisemna rezygnacja powinna być złożona w godzinach pracy urzędu gminy.

W związku z powyższym na placu boju pozostały dwie kandydatki – Halina Drabik i Anna Stysiek. Ostatecznie w wyborach sołtysa udział wzięło 71 mieszkańców Groszowic.

Na Halinę Drabik głos oddało 34, a na Annę Stysiek 30 mieszkańców. 7 głosów okazało się nieważnych.

Nowej pani sołtys Halinie Drabik gratulujemy wyboru.

Zebranie rozpoczęła Emilia Romanowska z Urzędu Gminy

Zebranie rozpoczęła Emilia Romanowska z Urzędu Gminy

Na zebraniu stawiło się 90 mieszkańców Groszowic

Na zebraniu stawiło się 90 mieszkańców Groszowic

Wójt Leśnowolski dziękuje za współpracę dotychczasowemu sołtysowi Kazimierzowi Wosztylowi

Wójt Leśnowolski dziękuje za współpracę dotychczasowemu sołtysowi Kazimierzowi Wosztylowi

Sprawozdanie Kazimierza Wosztyla z działalności

Sprawozdanie Kazimierza Wosztyla z działalności

Dyskusja nad kandydaturą Karola Rzeszowskiego

Dyskusja nad kandydaturą Karola Rzeszowskiego

Przewodniczący komisji skrutacyjnej prezentuje opinię komisji

Przewodniczący komisji skrutacyjnej prezentuje opinię komisji

Kandydatki na sołtyski

Kandydatki na sołtyski

Komisja skrutacyjna liczy głosy

Komisja skrutacyjna liczy głosy

Dzisiejsze rywalki - Anna Stysiek i Halina Drabik

Dzisiejsze rywalki – Anna Stysiek i Halina Drabik

Paweł Kończyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotogaleria, News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

7 odpowiedzi na „Halina Drabik nową sołtyską Groszowic

 1. Okhg pisze:

  Gratulacje dla obu Pań.

 2. niezdziwiona pisze:

  Gratulacje dla p.Karola Rzeszowskiego , egzamin ze znajomości statutu sołectwa oblany celujaco. Radny Rzeszowski sam uchwalał statut sołectwa i okazuje się źe zupełnie nie wie co uchwalał.

 3. Obserwator pisze:

  Gratulacje dal Pani Haliny jak rowniez dal Pani Anny. Pani Anno nastepne wybory do Rady Gminy z Groszowic sa w Pani rekach. Panu Karolowi czas podziekowac, bo co zribil dla Groszowic??? NIC…I…NIC…

 4. Denis pisze:

  Ośrodek zdrowia to nic? Na takiej wsi ośrodki zdrowia to luksus. Nie przesadzajcie z tymi kategoryczntmi opiniami.

 5. gienia pisze:

  Ty kolego co ty tu mówisz. Ośrodek a ile do niego chodzi ludzi albo ile się przepisało z Groszowic. Przypomnij mi coś ok 30% gdzie większość stanowią osoby które wcześniej często odwiedzały ośrodek w Jedlni teraz tylko mają bliżej.
  Gdzie reszta??? Taki radny Rzeszowski swego czasu atakował doktora o placówkę w Radomiu która dużo lepiej sobie radzi a niżeli Groszowice. Ten ośrodek nie powinien tam powstać tym bardziej że tak blisko Jedlni jest to logistycznie nieuzasadnione. Dobrze że przynajmniej przez te działania jako tako SPZOZ jakoś finansowo dzięki placówce w Jedlni i Radomiu jeszcze wychodzi na +. No proszę powiedzieć co jeszcze Radny dla Groszowic zrobił ??

 6. ja pisze:

  Gratulacje kobitki do wladzy ……………może bedzie lepiej?

 7. Mieszkaniec? pisze:

  Komisja skrutacyjna? Rolnicy po zawodówkach analizowali zapisy prawne! Śmiech na sali. Byłem na wyborach ale wyszedłem. Żałuję dziś, bo powinna wygrać jeśli już to p. Stysiek. Przepraszam np. droga powiatowa i jedyny chodnik w Groszowicach powstały z inicjatywy p. Rzeszowskiego, jest na to stosowne pismo w Urzędzie Gminy. Podziękować należy p. Leśnowolskiemu, który obiecał wiele rzeczy a nie zrobił nic w Groszowicach