Bieg Wilczym Tropem [zdjęcia]

W ostatnią niedzielę nad zalewem „Siczki” w Jedlni-Letnisko miała miejsce VI edycja Biegu Wilczym Tropem w ramach uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podczas wydarzenia była prowadzona zbiórka na identyfikację i ekshumację Żołnierzy Wyklętych (Fundacja Niezłomni). Bieg organizował Jedleński Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Niezłomni” przy współpracy z jednostkami wojskowymi z Radomia.

W biegu wzięło udział ok. 120 osób. Trasa biegu licząca 4400 m lub 8800 m prowadziła dookoła zalewu „Siczki”, najpierw po deptaku wzdłuż brzegu a następnie przez Puszczę Kozienicką i tamę.

Rywalizację na krótszym dystansie wygrał Przemek Wilk. Na dłuższym dystansie najlepszy był Kacper Jagiełło przed Dominikiem Jagiełło (bracia).

Po przebiegnięciu trasy 8800 m instruktor z Jedleńskiego Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Niezłomni” pobiegł dalej pod tablicę upamiętniającą mjr hm. Franciszka Jaskulskiego ps. Zagończyka, by tam oddać hołd temu żołnierzowi wyklętemu i zapalić znicz.

Po biegu odbyła się gra terenowa przybliżająca sylwetki Żołnierzy Wyklętych. W grze chętnie wzięła udział młodzież, która współdziałała w patrolach. Równolegle odbywały się Okręgowe Zawody Polskiego Związku Wędkarzy w wędkarstwie podlodowym oraz miała miejsce kąpiel morsów.

Paweł Szulc

Zdjęcia [autor: Karol Warchoł]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotogaleria, News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

Możliwość komentowania jest wyłączona.