Tajna kolejna umowa zawarta z Radiem Plus Radom

Kolejna umowa zawarta już w 2018 roku z Radiem Plus Radom została „objęta tajemnicą handlową przez wykonawcę”. Nie wiemy, na jaką kwotę została zawarta i czego konkretnie dotyczy. Nie znamy jej treści. Jedyna różnica w stosunku do rejestru sprzed roku jest taka, że w tegorocznym rejestrze nie jest utajniona nazwa wykonawcy. Obsługa prawna Urzędu Gminy nigdy nie powinna dopuścić do powstania zapisów w umowie, które wyłączają z jawności informację dotyczącą wydatków na cele publiczne.

Cała sprawa oburzająca jest tym bardziej, że tajemnicą objęto umowę z mediami zawartą w roku wyborczym. Co takiego jest do ukrycia we współpracy wójta Leśnowolskiego i podległego mu urzędu z radiem, że niejawna jest nawet kwota, którą stacja otrzymuje z budżetu gminy?

Fragment rejestru umów cywilnoprawnych 2018

W tegorocznym rejestrze umów cywilnoprawnych opublikowanym w BIP są też inne warte przeanalizowania pozycje, którymi się zajmiemy innym razem.

Rej_um_2018__cz_1_20-03-2018

Paweł Kończyk

P.S. Od decyzji wójta Leśnowolskiego o odmowie udostępnienia informacji na temat ubiegłorocznej umowy zawartej z Radiem Plus Radom odwołałem się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Radomiu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Publicystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

2 odpowiedzi na „Tajna kolejna umowa zawarta z Radiem Plus Radom

 1. wrzosowiak pisze:

  W dniu 25 stycznia 2018 pisałem :
  Jaki jest fundusz sołecki na 2018 rok i ile środków przeznaczono na takie imprezy z piciem i wyżerką na które zaprosi nas wielce panujący wójt . Proponuję wójcie w okresie przed wyborami co tydzień imprezę w innym sołectwie przez okres pięciu miesięcy przecież mamy 21 sołectw . Bo sadzę że w tym roku być może „niby przypadkowo” w każdym sołectwie zabezpieczono środki z funduszu sołeckiego na organizację imprezy integracyjnej .
  Znamy odpowiedź . Sesja LI Rady gminy .
  W załączniku do uchwały budżetowej Tabela Nr 4 znajdujemy odpowiedź – Za kwotę 30 683,14 zł Wójt przewidział w każdym sołectwie : ” Organizację imprezy kulturalno- edukacyjnej w celu pobudzenia aktywności społecznej i obywatelskiej mieszkańców sołectwa. Tak więc kampania wyborcza wójta za publiczne pieniądze . Tym tematem winien się zainteresować komisarz wyborczy . Radni koalicji zatwierdzą te wydatki podczas sesji w dniu 26 marca 2018 roku . Sądzę ,że ci radni który mają w sobie odrobinę godności nie poprą takiej uchwały . To uchwała potwierdza fakt ,że wójt czyta tę stronę . Obawiam się ,że gdybym wpisał n.p. budowę nowego monumentu na 100 lecie Odzyskania Niepodległości RP to wójt będzie go realizował za kwotę co najmniej 1mln zł informując mieszkańców ,że na ten cel otrzymamy dotacje jak w przypadku Ryneczku czyli targowiska .
  Radio- imprezy a g..na w dziurawych szambach jak śmierdziały tak będą dalej śmierdziały . Na te działania władzom gminy brakuje czasu . Po ilości posiedzeń komisji w urzędzie stwierdzam ,że oni częściej obradują niż nasi posłowie w sejmie ale co się dziwić każde posiedzenie to kasa dla radnego.

 2. Tores pisze:

  Stek bzdur. Imprezy z sołectwach są realizowane na wniosek mieszkańców. Cieszą się ogromną popularnością. Integrują mieszkańców i wara ci od tego. To inicjatywy p. Grad, z których korzysta zdecydowana większość mieszkańców. Drugie twoje nadużycie. Radni nie mają płacone od sesji tylko ryczalt miesięczny. Im więcej sesji tym finansowo mniej im się to opłaca.