Przyjdź i zadaj pytanie swojemu radnemu

Radni klubu „Przyjazna Gmina” zapraszają mieszkańców na najbliższe spotkania i dyżury.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 12 kwietnia o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Natolinie z udziałem Renaty Pasek i Jerzego Szczęsnego.

W sobotę 21 kwietnia o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Gzowicach do dyspozycji mieszkańców będzie radny Robert Borkowski.

Lech Zgutka będzie we wtorek 10 kwietnia w godz. 10.00 – 12.00 pełnił dyżur w Biurze Rady Gminy (budynek Urzędu Gminy, pok. 112).

Dyżur Jadwigi Drózd w Biurze Rady Gminy odbędzie się we wtorek 17 kwietnia w godz. 10.30 – 12.30.

Harmonogram dyżurów radnych Klubu Przyjazna Gmina-page-001

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

13 odpowiedzi na „Przyjdź i zadaj pytanie swojemu radnemu

 1. wrzosowiak pisze:

  Wietrzenie urzędu w Jedlni – Letnisko
  Ogłoszenie z dnia 04.04 .2018 rok – Wójt Gminy Jedlnia-Letnisko ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy – Sekretarz Gminy Jedlnia-Letnisko
  Struktura organizacyjna Urzędu gminy Jednia –Letnisko na dzień 04.04. 2018r.
  • Sekretarz Gminy – Emilia Romanowska pok. 111 (tel. 111)
  e-mail: sekretarz@jedlnia.pl
  • Kierownik Referatu Edukacji, Kultury, Sportu i Organizacji
  – Emilia Romanowska pok. 111 (tel. 111)
  e-mail: emilia.romanowska@jedlnia.pl
  Z treści ogłoszenia wynika ,że sekretarz gminy odchodzi ale kierownik referatu edukacji, kultury, sportu i organizacji pozostaje ?
  Życzę powodzenia kandydatom ponieważ od dnia 28.09. 2017 roku wójt nie zatrudnił żadnego z kandydatów , którzy się zgłosili w ramach konkursów ogłoszonych przez wójta . Zawsze mu coś nie pasowało jest bardzo wybredny – oczekuje kandydatów po studiach w Londynie lub Nowym Jorku .
  Przypominam wójcie pierwszy kwartał się skończył a planów zamówień publicznych na 2018 rok nie opublikowano (bo kasa gminna jest pusta ). Przypominam ,że publikację funduszu sołeckiego na stronach urzędu zakończono na roku 2015 . Inwestycji nie będzie ale będą organizowane (bo na to funduszy gminnych wystarczy ) : festyny , rauty ,wieczornice i dożynki – oczekujemy więc od wójta publikacji kalendarza imprez na 2018 rok w zakładce „Archiwalne wydarzenia” .
  Ale kto je będzie je organizował jeśli z urzędu odchodzi obecna sekretarz, która tak dzielnie zajmowała się promocją wójta i przewodniczącej rady gminy . Być może pozostanie na etacie kierownika to wówczas będzie miała więcej czasu na organizację wielu imprez promujących wójta w roku wyborczym .

 2. zbuntowany pisze:

  E. Romanowska odchodzi do pracy w sąsiedniej gminie. Promowała nie tylko wójta ale i zatrudniania w szkołach swoich znajomych

 3. zbigniew pisze:

  Do której gminy odchodzi? I czy to pewne info?

 4. Waldi pisze:

  Jastrzębia

 5. waldek pisze:

  „Wójt Leśnowolski wyjaśniał w Radiu Plus Radom, że konkurs ten jest wynikiem reorganizacji w urzędzie gminy. – Wracamy do tego, co było. Należy pamiętać, że objąłem funkcję wójta w 2011 roku po niestety patologicznym sprawowaniu władzy z ogromnym zadłużeniem. To wszystko sprawiało, że musiałem czasami dokonywać mało popularnych ruchów. Stąd też był pomysł połączenie referatu oświaty ze stanowiskiem sekretarza. To było kiedyś. Teraz gmina znacząco się zmieniła. Znacząco wzrosła obsługa oświaty poprzez różnego rodzaju sprawozdania i wszystko to, co dzieje się wokół oświaty. Pracy jest coraz więcej…”
  Ktoś kto zna kulisy boki zrywa. Ale bełkot. Człowieku zrozum, że Ty z nikim się nie potrafisz dogadać. Odejdź z honorem. Jaki inny wójt lata po radiach i tłumaczy się, że chce zatrudnić 5 sekretarza w jednej kadencji. A ewentualny kandydacie polityku radomski nauczycielu pomyśl 10 razy, w co możesz wdepnąć i na jak długo.

 6. wrzosowiak pisze:

  Jak w gminie Jedlnia -Letnisko realizowana jest Ustawa Prawo zmówień publicznych.
  Zgodnie z:
  Art. 13a [Plan postępowań o udzielenie zamówień]
  1. Zamawiający, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1 i 2, oraz ich związki, nie później niż 30 dni od dnia przyjęcia budżetu lub planu finansowego przez uprawniony organ, sporządzają plany postępowań o udzielenie zamówień, jakie przewidują przeprowadzić w danym roku finansowym oraz zamieszczają je na stronie internetowej.
  2. Plan postępowań o udzielenie zamówień zawiera w szczególności informacje dotyczące:
  1)przedmiotu zamówienia;
  2)rodzaju zamówienia według podziału na zamówienia na roboty budowlane, dostawy lub usługi;
  3)przewidywanego trybu lub innej procedury udzielenia zamówienia;
  4)orientacyjnej wartości zamówienia;
  5)przewidywanego terminu wszczęcia postępowania w ujęciu kwartalnym lub miesięcznym.
  W Jedlni-Letnisko publikacji brak mimo ,że termin już dawno minął. Zapomnieli bo tworzą program imprez i uroczystości na 100-lecie RP w każdej wsi .

  Co na to wójt gminy Jedlnia -Letnisko który jak pisze w swoim CV jest od 2014 roku absolwentem studiów podyplomowych a Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  Analizując stronę internetową urzędu gminy Jedlnia -Letnisko stwierdzamy ,że przepisy prawa mają pracownicy urzędu wraz ze swoim szefem mocno w tylnej części ciała.

 7. Malkontent pisze:

  Trwa żałosny spektakl. Leśnowolski jedzie do Radia Plus, żeby powiedzieć, że piąty sekretarz w trakcie jego 6,5 lat rządów to nic nadzwyczajnego, a poza tym winien jest przecież Rzeczkowski i jego nagrody.

  Dziennikarz oczywiście nie zada trudnego pytania, nie spyta czy tych reorganizacji nie jest troszkę za dużo, bo się klient wścieknie, poleci na skargę do dyrektora radia i dziennikarz straci pracę.

 8. CEBEA pisze:

  A radio kasę za audycje. Wójt otrzymuje pytania przed audycją. Tam nie ma przypadku. Wszystko ustawione.

 9. Monster pisze:

  Jak zwykle artykuł o czym innym ale znafffcy pier… o wójcie i jakiejś audycji…takiego pajacowania to nigdzie nie ma tylko tutaj…wciąż te same osoby wyją…nie ma pracy po znajomości??życie i dlatego wyjecie!

 10. CEBEA pisze:

  oooo witamy wójta…..pracy po znajomości na szczęście nie ma. Chyba, że rozmawiamy o pracy w wydziale zdrowia w Radomiu, rodzinie wójta i prawniczce w gminnym gopsie. Taki przypadkowy przypadek. Ciekawe czy dostali tam nagrody……a fuj-oddawać trzeba by było.

 11. Monster pisze:

  Cebea pajacu wójtem nie jestem a za to ty jestes pewnie jakis pryszczaty gimbus

 12. Malkontent pisze:

  Miałem sen. Sniło mi się, że się obudziłem w niedalekiej przyszłości, w 2025 roku. Gminą Jedlnia-Letnisko wciąż rządził Piotr Leśnowolski. Wygrał kolejne dwa wybory minimalną większością głosów w niejasnych okolicznościach. Kampanie były jeszcze bardziej brutalne niż ta w 2014 roku.

  W Radzie Gminy nie było już Pasek, Drózd czy Borkowskiego. Wszyscy radni, z których większość to świeżaki, popierali wójta. Sesje były bardzo krótkie. Radni w ciszy i skupieniu, jednomyślnie głosowali jak wójt chciał.

  W urzędzie zakończyła się kolejna, 25-ta już reorganizacja. Z urzędu odszedł 17-ty sekretarz. 12-ty skarbnik był na wypowiedzeniu.

  Na promocję wójt przeznaczał pół miliona złotych rocznie. Audycje w Radiu Plus odbywały się co tydzień. Raz na miesiąc wójt odczytywał na antenie listy pochwalne od zadowolonych mieszkańców. Co miesiąc wychodziła gazeta gminna, która nie mogla się wójta nachwalić. Każda impreza w Domu Kultury była otwierana jego przemówieniem.

  Gmina od lat nie pozyskiwała środków zewnętrznych, skłócona ze wszystkimi możliwymi włodarzami. Kolejne inwestycje wójt Leśnowolski realizował ze środków własnych i kredytów. Zadłużenie rosło.

  Straż Gminna powołana przez Leśnowolskiego w 2023 roku dbała, by w gminie był ład i porządek. Plakaty i ogłoszenia osób nieprzychylnych wójtowi były zrywane. Nieliczni krytycy wójta, którym zebrało się na odwagę, byli wyprowadzani z sali podczas spotkania z mieszkańcami albo i nie wpuszczani na nią. Wszyscy się bali straży gminnej, bo to zakapiory były. Wiadomo było, że lepiej z nimi nie zadzierać.

  A mnie się ciężko na sercu zrobiło ale się obudziłem.

 13. Mieszkaniec pisze:

  Ciekawe czy wójt w tym roku będzie miał ekipę do wyborów