Warsztaty teatralne rozkręcają się

10 osób, w tym dwoje dzieci, wzięło udział we wczorajszych warsztatach teatralnych realizowanych w ramach projektu „Krawiec Niteczka”, które odbyły się na Stacji Kultura (budynek dworca PKP). Zajęciom patronuje Stowarzyszenie Przyjaciół Jedlni-Letnisko i Wrzosowa.

„Krawiec Niteczka” to przedstawienie składające się z 5 scen z udziałem 12 aktorów. Projekt jest autorskim pomysłem Renaty Brzezińskiej i Katarzyny Oktawiec ze Stowarzyszenia.

– Kultura, zarówno jej odbiór jak i tworzenie, są częścią naturalnej potrzeby, jaką człowiek zaspakaja od zawsze, od momentu istnienia ludzkości – mówi Renata Brzezińska – Poprzez język teatru można powiedzieć światu „coś” między wierszami poprzez symboliczną formę, wyrazić emocje, albo po prostu dostarczyć sobie rozrywki. Realizowanie wszelkich projektów na Stacji jest dla nas kwestią zasadniczą. Chcemy aktywizować ludzi i zachęcać do współtworzenia, pokazując jednocześnie, że każdy jest tak samo ważny. Ludzie mają świetne pomysły, chcą się nimi dzielić a przez to realizować na gruncie społecznym – dodaje.

Kolejne warsztaty teatralne już w sobotę 21 kwietnia 2018 roku godz. 14.00. Zapraszamy wszyskich chętnych. Tych, którzy czują, że być może drzemie w nich talent aktorski i tych, którzy po prostu chcą się świetnie bawić i integrować z innymi.

Warsztaty teatralne i planowany spektakl są współfinansowane przez Fundację BZWBK w ramach projektu „Tu mieszkam – Tu zmieniam”.

Warsztaty

Warsztaty

Renata Brzezińska

Renata Brzezińska

Katarzyna Oktawiec

Katarzyna Oktawiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

Możliwość komentowania jest wyłączona.