Mazowsze idealne na majówkę

Mazowsze to idealny wybór na zbliżającą się majówkę. Region pełen jest miejsc i obiektów, które koniecznie trzeba zobaczyć, a samorząd województwa i mazowieckie instytucje kultury przygotowały wiele ciekawych imprez, warsztatów oraz wystaw. – Zachęcam do podróżowania po Mazowszu – zaprasza marszałek Adam Struzik.

Mazowsze przyciąga swoją różnorodnością, bogatą historią i tradycjami, a także zabytkami i malowniczymi krajobrazami. Wycieczka rowerowa, kajaki czy piesze wędrówki to doskonała propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku. Z kolei lubiących niespieszne, pachnące lokalnością podróżowanie mogą wybrać jedną z trzech tras projektu Slow Road. Dla pasjonatów folkloru i sztuki ludowej obowiązkowym jest Mazowiecki Szlak Tradycji. Z kolei smacznej i regionalnej kuchni można skosztować na szlaku Mazowiecka Micha Szlachecka. Te wszystkie atrakcje są na wyciągniecie ręki. Wystarczy wykorzystać nadchodzące dni i wybrać się na wycieczkę po Mazowszu.

Muzeum dla Niepodległej

Podróżuj z aplikacją Play Mazovia!

Ciekawą propozycją dla turystów jest aplikacja samorządu Mazowsza Play Mazovia! Dzięki niej, z telefonem w ręku, można poznawać największe atrakcje turystyczne naszego regionu. Bezpłatna aplikacja pozwala na bieżąco śledzić ofertę instytucji kultury, wydarzenia kulturalne czy imprezy plenerowe. Korzystając z Play Mazovia! w prosty sposób można zaplanować trasę wycieczki i dowiedzieć się więcej o odwiedzanych miejscach. Dużym ułatwieniem jest brak konieczności rejestrowania. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich systemów operacyjnych po polsku i po angielsku. Jedyne wymaganie to aktywne połączenie internetowe oraz GPS.

Długi weekend na Mazowszu

28 kwietnia, godz. 10.30 – przejażdżka pociągiem retro, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

28 kwietnia, godz. 14.00-18.00 – piknik rodzinny „Muzeum dla Niepodległej”, Muzeum Wsi Radomskiej

28 kwietnia-6 maja, godz. 10.00-18.00 – cykl imprez „Wielka Majówka w skansenie”, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

29 kwietnia, od godz. 11.00 – warsztaty tworzenia „Lasów w słoiku”, Plac Książęcy w Płocku

1-5 maja, godz. 21.00 – pokazy w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie

2 maja, godz. 15.00 – koncert „Znasz co namiętność…?”, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

1-3 maja, godz. 18.00 – opera Stanisława Moniuszki „Nowy Don Kichot”, Warszawska Opera Kameralna

3 maja, godz. 12.00-17.00 – impreza rodzinna „Biało-czerwona. Obowiązkowo!”, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce

5-6 maja – bezpłatne rejsy po Wiśle batem Rytman i „Darem Mazowsza” na Podzamczu oraz wzdłuż nowo otwartych bulwarów, Warszawa

5-6 maja, od godz. 13.00 – XXI Turniej Rycerski Na Zamku w Iłży

Zobacz Program Turnieju Rycerskiego w Iłży

Przydatne linki:

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

6 odpowiedzi na „Mazowsze idealne na majówkę

 1. czytelnik pisze:

  Niebawem 1 maja. Była trybuna, pochody i to tłumne, okrzyki niech żyje PZPR .W pochodzie uczniowie,harcerze sportowcy, pracownicy zakładów których już nie ma. Choćby Tartaku i Ceramiki.
  Potem stadion w Kolonce i restauracja Leśna i tak na zmianę, Na boisku można było w kopaną inni biegali po żużlowej bieżni inni mogli poskakać na skoczniach. I nie tylko w dzień majowy.
  Teraz nie ma pochodów majowych nie ma też bieżni na kolonkowskim stadionie
  Zarośnięta jest też bieżnia przy boisku szkolnym obok urzędu gminy tak samo jak wybudowany obok za pieniądze podatników kort tenisowy.
  Panie wójcie i radni to jest wyjątkowo smutne.

 2. Victoria pisze:

  Nie wiem czy to winny jest ten stan wojenny ,
  czy też nasz wójt , na agentka” kiejść wzięty.
  Pewnie wszystkiemu jest winna struktura ,
  czas pewnie rozliczyć władze ,skąd wziena się fura !!!

 3. Monster pisze:

  Vic de**lu znowu puszczasz swoje denne teksty nie na temat??!!!!!Weź się chłopku do pracy a nie głupoty wymyślasz na poziomie intelektualnego gimbusa!

 4. czytelnik pisze:

  Szanowna Victorio. Można już zauważyć, że sytuacja polityczno wyborcza w gminie zaczyna być niepewna, a nawet nieco nerwowa. Przyczyną oczywiście brak kandydatów do wójtowania. Chociaż już majówka to u nas nie ma zgłoszeń. A przecież już wszędzie trwają walki kandydatów. Wielu chętnych zaliczyło nawet już z 5 kadencji i chcą walczyć nadal. Do wykopania. Wielu przewiduje, ze znowu zwycięzcami w wyborach samorządowych będą kandydaci z ZSL i PSL Oby tylko nie w naszej gminie, bo to byłaby katastrofa.
  To w takim razie do następnej majówki.
  To może chociaż Wrzosowiak.

 5. Victoria pisze:

  Szanowny mieszkańcu :

  Jak widzisz ,ozwała się pamięć ,
  poruszyła się też zbrukana dusza .
  Że tak niewinny texścik ,
  SUMIENIE / X / PORUSZA !!!

 6. Victoria pisze:

  Natomiast w dalszym ciągu chciałbym , aby kandydaci do władz lokalnych / Wójt ,radni , itp / poddali się sprawdzeniu ,,Prawdomówności ” – wariatorem. Za badanie powinni zapłacić sami.Wtedy wykluczyło by się czy ,,Bolek to cienki bolek ,a Jola ,to znajoma nasza”. 🙂