Mieszkańcy Groszowic znowu wybiorą sołtysa

W piątek 25 maja w szkole podstawowej w Myśliszewicach mieszkańcy sołectwa Groszowice będą wybierać swojego sołtysa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. W razie braku odpowiedniego kworum odbędzie się ono w tzw. drugim terminie, 15 minut od zamknięcia pierwszego zebrania. Powtórzona procedura wyboru sołtysa Groszowice wynika z uznania przez Radę Gminy Jedlnia-Letnisko protestu wyborczego mieszkańców Groszowic za zasadny.

Przypomnijmy: w wyborach uzupełniających, które odbyły się w dniu 26 stycznia 2018 roku, nową sołtyską Groszowic została Halina Drabik. Poniżej relacja z tego wydarzenia:

Halina Drabik nową sołtyską Groszowic

Już po wyborach grupa mieszkańców niezadowolona z faktu, że na zebraniu uniemożliwiono kandydowanie na sołtysa radnemu Karolowi Rzeszowskiemu, jak również uniemożliwiono mu złożenie wyjaśnień dotyczących pełnienia przez niego funkcji członka rady sołeckiej, złożyła protest wyborczy.

W celu rozpatrzenia protestu Rada Gminy powołała komisję doraźną w składzie: Mieczysław Kaim, Jan Krakowiak i Renata Pasek. Pomimo, że komisja większością głosów (Kaim i Krakowiak) uznała protest wyborczy za niezasadny, Rada Gminy na posiedzeniu w dniu 26 marca 2018 roku poparła mniejszościowe stanowisko Renaty Pasek. Relacja z tej sesji jest dostępna poniżej:

Niespodzianka na sesji. Radni odrzucają projekty „urzędowe” i przyjmują propozycje Renaty Pasek

Wybory sołtysa w Groszowicach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

Możliwość komentowania jest wyłączona.