W poniedziałek odbędą się dwie ważne sesje Rady Gminy

Nietypowa sytuacja będzie miała miejsce w poniedziałek 25 czerwca. Rada Gminy Jedlnia-Letnisko będzie obradować na dwóch następujących po sobie sesjach. Obie będą ważne. W trakcie pierwszej z nich, która rozpocznie się o godz. 9.00, radni mają zadecydować o udzieleniu wójtowi gminy absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok.

Na kolejnej sesji, która rozpocznie się trzy godziny później, radni mają m. in. powołać nowego skarbnika gminy Beatę Maciąg w miejsce Agnieszki Zaręby oraz wyrazić zgodę na zawarcie porozumienia międzygminnego w sprawie zakupu energii elektrycznej.

Jednak kulminacyjnym punktem drugiej sesji będzie dyskusja i podjęcie uchwały w sprawie przeprowadzenia przez komisję rewizyjną kontroli kompleksowej w zakresie dokumentacji kosztów eksploatacji i utrzymania gminnych samochodów służbowych. Analiza dokumentów związanych z eksploatacją samochodów gminnych dokonana przez Jadwigę Drózd wykazała liczne nieprawidłowości.

Proponowany porządek obrad 54. sesji Rady Gminy (początek o godz. 9.00):

 1. Otwarcie sesji.
 2. Przyjęcie protokołu z LIII sesji Rady Gminy.
 3. Sprawozdanie Wójta z działalności międzysesyjnej.
 4. Interpelacje i zapytania radnych oraz mieszkańców.
 5. Analiza sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2017 rok i sprawozdania finansowego oraz udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy:
  a) przedstawienie sprawozdania ze stanu Gminy Jedlnia-Letnisko,
  b) zapoznanie z opinią RIO o przedłożonym przez Wójta Gminy Jedlnia-Letnisko sprawozdaniu z wykonania budżetu za rok 2017,
  c) zapoznanie z wnioskiem Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Jedlnia-Letnisko za rok 2017,
  d) zapoznanie z opinią RIO w sprawie wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Jedlnia-Letnisko w sprawie udzielenia Wójtowi absolutorium z wykonania budżetu za rok 2017,
  e) dyskusja,
  f) podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Wójta z wykonania budżetu za 2017 rok i sprawozdania finansowego za 2017 rok,
  g) podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Jedlnia-Letnisko z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok.
 6. Udzielenie odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych oraz mieszkańców.
 7. Sprawy różne.
 8. Zamknięcie sesji.

Projekty uchwał są dostępne tutaj

Proponowany porządek obrad 55. sesji Rady Gminy (początek o godz. 12.00:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Interpelacje i zapytania radnych oraz mieszkańców.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w Uchwale Budżetowej na 2018 rok.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Jedlnia-Letnisko na lata 2018 – 2026.
 5. Podjęcie uchwały w zatwierdzenia sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jedlni-Letnisko za rok 2017 rok.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie odwołania Skarbnika Gminy Jedlnia-Letnisko.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Skarbnika Gminy Jedlnia-Letnisko.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wymagań, jakie powinna spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności z zakresu ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenie schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia projektu „Regulaminu dostarczania i odprowadzania ścieków na terenie gminy Jedlnia-Letnisko.”
 10. Podjęcie uchwały w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego o wspólnym przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowań o udzieleniu zamówień publicznych oraz udzielenie pełnomocnictwa w ramach Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej Gminy Promna.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie przeprowadzenia przez Komisję Rewizyjną kontroli kompleksowej w zakresie dokumentacji kosztów eksploatacji i utrzymania gminnych samochodów służbowych za okresy IV kwartału roku 2017 i I kwartału roku 2018.
 12. Udzielenie odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych oraz mieszkańców.
 13. Sprawy różne.
 14. Zamknięcie sesji.

Projekty uchwał są dostępne tutaj

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

43 odpowiedzi na „W poniedziałek odbędą się dwie ważne sesje Rady Gminy

 1. RoBoKop pisze:

  Czy sprawa pobicia dziecka przez żonę radnego opozycji w jednej ze szkół też będzie przedmiotem sesji? Chyba raczej przedmiotem działań prokuratury i policji. Ale pani Drozd też niech to zbada. Dowody podobno niezbite!

 2. putin pisze:

  Prawdą natomiast jest że córka radnego Krakowiaka pracuje w budynku urzędu gminy oraz mąż radnej Dąbrowskiej pracuje w szkole.

 3. RoBoKop pisze:

  Ale nie znęcają się nad dziećmi jak żona radnego

 4. lokalny pisze:

  Bajkopisarz pociągnięcie za ucho to pobicie. Ty zejdź z drzewa bo przez takich ten kraj cierpi. Lepiej jak byś się nie urodził.

 5. Ziggy pisze:

  Piotrze, wszystko ci się ostatnio wymyka z rąk. Srodki unijne, uciekają następni współpracownicy, przegrywasz kolejne procesy z prawa pracy i administracyjne. Ilu mieszkańców znowu uwierzy w to, że jesteś dobrym gospodarzem? Ilu wyborców znów da się omamić twoimi pięknymi słówkami i obietnicami? Ile osób nadal będzie widzieć w tobie szeryfa walczącego o uczciwość, który jednocześnie uważa, ze prawo dotyczące składania oświadczeń majątkowych go nie obowiązuje?

  Ubodło cię, że radna (była księgowa) analizuje gminne wydatki. Rozpaczliwie próbujesz innych przekonać, że zamiast finansami gminnymi, powinna się zajmować prywatnymi przypadkami. Może twoim również? Mam ci przypomnieć, szeryfie, jak chwaliłeś się po zwycięstwie w 2011 roku, że ukróciłeś lewe wydatki na paliwo? I co, okazało się po 7 latach, że g… się zmieniło.

 6. RoBoKop pisze:

  Pociągnięcie ucha? Wolne żarty. Prokuratura wyjaśni sprawę. Może powinna zbadać psychistrycznie tą panią. Bicie obcych dzieci pod szkołą jest naganne. Co na to jej mąż radny? Czy u radnego w domu przemoc jest sposobem na rozwiązywanie problemów?

 7. f pisze:

  Dlatego ludzie powinni wybrać kogoś innego na stanowisko wójta i dobrym kandydatem byłby K.Górak. Ma doświadczenie w samorządzie,to człowiek inteligentny i oczytany. Gmina miałaby z niego dobrego gospodarza.

 8. zbigniew pisze:

  A kto to jest K. Górak? I skąd on jest?

 9. CEBEA pisze:

  Ziggy……..bardzo trafny komentarz. Dodałbym tylko, że wydatki na paliwo jak były tak są ale za to naprawy i części wójt zdecydowanie poprawił……ostro w góre:).

 10. CEBEA pisze:

  jutro sesja absolutoryjna, a na stronie gminy jak zawsze brak opinii rio i sprawozdania z wykonania budżetu. Wykonanie inwestycji dramatycznie niskie w 2017 roku. Wójt nie wykonał nawet tego co było zapisane w budżecie. Znowu będzie się tłumaczył, że to przez brak pozwolenia, przedłużającą się procedurę itd. Jak się ogłasza przetargi w listopadzie to nic dziwnego.

 11. CEBEA pisze:

  za to umowy zlecenia w samym urzędzie już ponad 140 tys.

 12. Najnowsze wieści z sesji Rady Gminy: wójt Piotr Leśnowolski nie otrzymał absolutorium z wykonania budżetu za 2017 rok. Do absolutorium potrzebował większości głosów ustawowego składu Rady, czyli 8 z 15 głosów. Otrzymał 7 głosów ZA od radnych swojego klubu „Razem dla Gminy” (Bartkiewicz, Kaim, Krakowiak, Dąbrowska, Ciupińska, Piaseczny, Podsiadła). Przeciw głosował opozycyjny klub „Przyjazna Gmina” (Pasek, Drózd, Borkowski, Zgutka, Szczęsny) oraz Karol Rzeszowski. Przewodnicząca Bożena Grad i Katarzyna Baran wstrzymały się od głosu.

 13. edgar pisze:

  Czyżby wreszcie przyszła kryska na Pietryska?

 14. skrzat pisze:

  Nie ma to jak powtórzyć błędy z przeszłości. Poprzednia rada jemu przychylna posypała się w 2014 roku i teraz to samo obecna Rada w której następuje rozłam. Czyżby poszli po rozum i zaczęli na koniec kadencji spełniać swój obowiązek który na początku kadencji ślubowali. Tym którzy zostali przysłowiowo kupieni stanowiskami lub innymi dobrami życzę opamiętania i po wyborach odejścia od tej polityki. Nie jest takim ludzikom pisane zasiadanie i bycie Radnym, niech spełniają swe ambicje np. w kuchni.

 15. edgar pisze:

  Nie poszło po rozum tylko się wystraszyli bo wyplynelo trochę smierdzacych spraw. Ot i tyle

 16. Mieszkaniec? pisze:

  Jeśli się wystraszyli to dlaczego nie wszyscy? Może po prostu niektórzy poznali się na waszmości panującym?

 17. edgar pisze:

  Panie Pawle, prosimy o dalsze relacje. ..

 18. Napiszę w skrócie, bo nie mam teraz czasu. Rada Gminy obniżyła wójtowi pensję, dostosowując ją do nowych przepisów, które wchodzą w życie 1 lipca 2018 roku.

  Komisja rewizyjna Rady Gminy nie zajmie się raportem Jadwigi Drózd. Trafi on od razu do RIO i prokuratury.

  W najbliższych dniach opublikujemy go na portalu.

 19. zbigniew pisze:

  Czyli jest szansa że Leśnowolski jeszcze przed wyborami zostanie wyprowadzony z UG w kajdankach?

 20. Drops pisze:

  A czemu komisja rewizyjna nie zaangażowała się? Strach za tyłek ścisnął ? A nie są z mocy prawa zobowiązani zająć się taką sprawą? Komu radni służą? Radny Kaim będziemy pamiętać to dlugo. A swoją drogą kim jest mocodawca że tak się go boją. Sam o poprzedniku mówił że to zorganizowana grupa przestępczą więc co jest teraz? Lubi Sycylię ?

 21. Rodo pisze:

  Moja znajoma słyszala dzis w barze że za woltę pani Kasi ten nasz `pseudostarosta`nie opędzi się od pytań o informację publiczną i ujawnienia, ile ta cała administracja powiatowa jest warta.

 22. Ziggy pisze:

  To u niego typowe. Po pierwsze: straszy prokuraturą. To nic, że jego groźby są bezpodstawne, gołosłowne. Przekonał się, że to często jest skuteczne, bo ludzie straszeni przez niego prokuraturą zaprzestają działań, które mu się nie podobają, takich jak krytykowanie jego i jego rządów

  Po drugie: próbuje ustawić zbuntowanego przeciwnika do pionu poprzez różnego rodzaju naciski na jego pracodawcę lub na pracodawcę małżonka. Jednym ze sposobów jest składanie serii pytań o informacje publiczną, jeśli to pracodawca publiczny. Jego kalkulacje są proste. Liczy na to, że złamie starostę czy dyrektora urzędu, którzy nie staną po stronie pracownika, tylko będą go naciskać, by zaprzestał działalności gminnej rykoszetem trafiającej w urząd, w którym ów jest zatrudniony. Nie osiąga swojego celu a jedyny skutek jest taki, że jest skłócony z innymi urzędami.

  Szczególnie ku….wską jego metodą jest doprowadzanie do mobbingu w szkole wobec dzieci osób jemu nieprzychylnych w gminie, co się, niestety, kończy przenoszeniem tych dzieci do szkół poza gminą. Do takich działań nie byłaby zdolna Pronobisowa. A on jak najbardziej.

  Zbudował swe rządy na propagandzie, strachu i uwikłaniu w interesy. Gdyby rządził nie małą gminą a całym państwem, mając do dyspozycji całą gamę rozwiązań siłowych, to stałby się drugim Nicolae Ceaușescu. I skończyłby jak dyktator Rumunii. Tylko, niestety, rządziłby dużo dłużej niż 7 lat.

 23. CEBEA pisze:

  Pudło Pani Kasia zmieniła pracodawce. Może pisać do woli.

 24. wrzosowiak pisze:

  Sprawdzajmy co płynie w naszych kranach.
  Gmina zamierza dostarczać mieszkańcom gminy ścieki zamiast wody a co na to nasi radni .
  W projekcie uchwały w sprawie przyjęcia projektu „Regulaminu dostarczania i odprowadzania ścieków na terenie gminy Jedlnia –Letnisko a zgodnie z przepisami projekt winien dotyczyć Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy Jedlnia –Letnisko chyba ,że gmina zamierza dostarczać ścieki zamiast wody swoim mieszkańcom . W projekcie użyto określenia „ przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne „ czy taki podmiot funkcjonuje na terenie gminy i kto go powołał. Jak zwykle ktoś skopiował regulamin z innego miasta bez wprowadzenia korekty a wójt jak zwykle nie czytał a podpisał też bez czytania nowy sekretarz gminy w imieniu wójta . Pytanie czy radni czytali ten projekt ?

 25. waldek pisze:

  Och jak się cieszę. No i co ten hudok teraz powie w radiu. Jak by tu powiązać brak absolutorium z obchodami niepodległej? Mam nawet pomysł. Powinien porównać siebie do naszej umęczonej ojczyzny, poniewieranej przez zaborców. On walczył z układem, wybitnym profesjonalistą był, a podstępni ludzie, spiskowcy się na nim nie poznali i z mapy gminy wykreślić chcą. Hańba.

 26. borys pisze:

  Ktoś spieprzył Leśnemu gotowy scenariusz do audycji sponsorowanej w Radiu Plus o uzyskaniu absolutorium. To o czym teraz będzie najbliższa audycja?

 27. Victoria pisze:

  Tak mu się marzyły wielgie/wirtualne rzeczy ,
  okazała się tępota, marność ,a i bida skrzeczy !!!

  idąc za Wyspiańskim :

  Miałeś Chamie złoty róg,
  miałeś Chamie czapkę z piór.
  Czapkę wicher niesie,
  róg huka po lesie ,
  Ostał ci się ino sznur…….

 28. S pisze:

  Ja mogę siebie zaproponować i będzie naprawdę uczciwie.
  Młody, uczciwy, nie zniszczony przez system, bez przeszłości i najważniejsze niepazerny na pieniądz. Poprzedników pieniądze zniszczyły i ich obietnice były wyssane z palca ja natomiast wprowadzę ład i porządek w gminie gdzie jednostka czyli mieszkaniec będzie najważniejszy. Układy układziki, ustawiane przetargów i tym podobnych się skończy. Gwarantuje że nie zawiedziecie się na mnie.

 29. Michał pisze:

  Sugerujesz że w gminie jest ustawianie przetargów? Gdyby tak było to CBA już dawno wkroczyloby do akcji. To insynuacja. Właśnie młodzi są niedoswiadczeni. Gmina to nie kiosk. Trzeba wiedzieć jak niektóre sprawy rozwiązać. Dla mnie i Renata Pasek nie ma doświadczenie na wójta. Leśnowolski, Bobrowski owszem.

 30. Iman pisze:

  @Michal a na jakiej podstawie twierdzisz że Lesnowolski się nadaje? Czytasz czasami ten i inne portale? Widzisz inwestycje w gminie widzisz spełnianie postulatów wyborczych?pscze Wyczyszczony zalew chociażby widziałeś ? Bo ja paczę i nic nie widzę

 31. Victoria pisze:

  Panie Michale ,Gmina jest w potrzebie ,
  kto ma ją uzdrowić,gdy wójt w sądach grzebie ?
  Wykorzystując pracowników i gminną strukturę,
  dobrze że przed ,,OBNIŻKĄ”/x/ kupił sobie furę.

  Chłop na stanowisku na nic nima czasu ,
  nie korzysta z urlopów,także i z wywczasu.
  Organizacją festynów ciągle jest zajęty ,
  na sesjach b-e KRĘCI będąc wciąż nadęty 🙂

  Dobrze że chociaż na końcu kadencji ,
  upuszczono mu jednak tej okropnej ,,buty ”
  Myślę,że stosowne instytucje i organa ,
  POWOŁAJĄ gospodarza do należnej POKUTY !!!

 32. Victoria pisze:

  To /x/ szczęście, ze mamy takiego,,mena”
  ciągle się powołuje na błędy poprzedników,
  Szukając pieniędzy w radiach i sądach ,
  gdy w gospodarności trza szukać wyników .

  Więc teraz powiem ,będąc już przy słowie ,
  trzeba GOSPODARZA , by było POGŁOWIE.
  Trzeba dobrze siać i pielęgnować
  a URZĄD nie wolno poświęcić czczej MOWIE !!!

 33. młody pisze:

  @Michal ma rzeczywiście rację młodzi powinni nie zasiadać na takich stanowiskach.
  Młodych nie da się kupić są mądrzejsi z poczuciem humoru, trzeźwo myślą z szerokim wachlarzem pomysłów i coś chcą zostawić po sobie aby dobrze byli wspominani. Często gęsto potrafią walczyć o swoje, rozmawiać z innymi o problemach. Natomiast te plusy nie podobają się m.in. partii zielonych ludzików którzy poobsadzali się stanowiskami w urzedach lub innym wyimaginowanym pseudo wójtom których ta gmina dostaje w spadku. Cóz można powiedzieć jedyne rozsądne rozwiązanie koniec z 40+ czas na 35-.
  I tak kończąc młody to jest problem dla takich jak @Michal bo nie mógł by takim sterować.
  Niedoświadczeni hahahaha chyba ty…

 34. CEBEA pisze:

  Ja bym szedł na miejscu wójta w klasykę…..a wiecie jakie Rzeczkowski dawał nagrody……..

 35. Osobiście uważam, że naszej gminie dobrze by zrobiło, gdyby w 15-osobowej Radzie Gminy zasiadało kilkoro 20-parolatków i kilkoro 30-parolatków. Nie piszę tego w swoim własnym interesie, bo sam mam już 41 lat. Taka grupa razem ze starszymi reprezentantami tworzyłaby mieszankę młodości, energii i optymizmu wespół z doświadczeniem, wiedzą i ostrożnością. Kiedyś reprezentantem młodych w Radzie był Maciej Frączek, Renata Pasek została po raz pierwszy wybrana radną w wieku 29 lat. Teraz nie ma w naszej Radzie osoby poniżej 40-tki. Dlaczego tak jest?

  Ano jednym z powodów jest na pewno emigracja młodych ludzi do dużych miast i za granicę w poszukiwaniu lepszej pracy i lepszych możliwości do życia. Ci którzy zostają, w większości nie angażują się w sprawy publiczne. I to jest druga przyczyna.

  Kiedyś na facebook’owej grupie Jedlnia-Letnisko rozpoczęliśmy wątek na temat tego, na co powinny pójść pieniądze z funduszu sołeckiego. Ku naszemu zaskoczeniu w dyskusji wzięło udział wiele młodych osób, które miały dużo dobrych pomysłów. Ale kiedy doszło do decydowania w siedzibie OSP w Jedlni-Letnisko, nie zjawiła się na nim ani jedna młoda osoba. O wydatkowaniu pieniędzy zadecydowali ludzie starsi, którzy nie brali udziału w internetowej dyskusji, być może nawet nie wiedzieli, że takowa się odbyła. Paradoks?

  Z inicjatywy radnego Maćka Frączka odbyły się kiedyś konsultacje społeczne w sprawie podziału Jedlni-Letnisko na dwa sołectwa, co w przypadku realizacji funduszu sołeckiego było bardzo dobrym pomysłem. Młody radny, ciekawy pomysł. Niestety, nikt z innych młodych nie zjawił się, żeby go wesprzeć. Przybyło za to pod wodzą radnej dużo osób 50+ tylko po to, by pomysł młodego radnego zakrzyczeć i uwalić, przy okazji pastwiąc się nad jego wiekiem. Żal było tego słuchać.

  Niestety, nie dostaniecie nic za darmo. Walczcie o odmłodzenie w sposób aktywny, pokażcie, że jesteście, że macie pomysły, organizujcie się. Piszcie. Łamy tego portalu są dla was otwarte. I idźcie na wybory samorządowe. Wasi rodzice i dziadkowie na pewno pójdą.

 36. wrzosowiak pisze:

  Rejestr umów zawartych z Gminą Jedlnia-Letnisko w roku 2018 od 01.01.2018
  Ostatni wpis 02.03.2018 TAURON Sprzedaż sp. z o. o.,
  I co dalej – nic a my jesteśmy ciekawi jak i dla kogo wydawane są nasze pieniądze .
  Łatwiej wójtowi zorganizować imprezę np. Bieg Traktatu Wersalskiego w Jedlni-Letnisko , potem wręczać medale i dyplomy ( on to bardzo lubi w świetle fleszy a potem relacja na stronie urzędu) niż uzupełnić rejestr umów .
  P.s umowy wójt podpisuje ale na stronie zapytania ofertowe pusto – n.p. jak wybrano biuro projektowe do wykonania dokumentacji „Projekt budynku świetlicy środowiskowej w m. Antoniówka ” za kwotę 39 000 zł bo ogłoszenia o tym zadaniu na stronie urzędu brak . Czyżby biuro z polecenia lub znajomi .Czy na budowę tego obiektu też wójt zaciągnie kredyt. Bo na budynek na Wrzosowie wzięto kredyt , zakupiono i cisza. Proponuję aby radni odbyli sesje wyjazdową w obiekcie na Wrzosowie i ocenili jego przydatność na cele na jakie został zakupiony.
  Dokumentacji w gminie przybywa gorzej z realizacją – patrz zalew.
  Radni podjęli uchwałę o przystąpieniu do grupy zakupowej energii elektrycznej ale nikt ich nie poinformował ,że gmina ma podpisana umowę z TAURON Sprzedaż sp. z o. o., na sprzedaż energii na potrzeby Gminy Jedlnia-Letnisko od 01.04.2018 aż do 31.07.2019r.

 37. Anka pisze:

  Ale to już było za czasów poprzedniego wójta projekty, kasa za nie i dalej nic……….., no i kredyty rzecz jasna na szemrane inwestycje, historia zatoczyła koło, ale to wszystko wróciło ze zdwojoną siłą !

 38. f pisze:

  A Górak to taki,co wprowadzilby porządek. Jest inteligentny i ma doświadczenie w administracji.Był wieloletnim wicestarosta. To dobry i ludzki człowiek.

 39. edgar pisze:

  Pan Górak to ten co agitowal za obecnym. Stał z nim przy bramie targowej i wcuskal ludziom sciema jeszcze w 2010 czy 2011. Dla mnie sam fakt ze się z leśnym bratal dyskryminuje go jako kandydata.

 40. zbigniew pisze:

  No bo pokłócili się, jak to w Polsce zazwyczaj bywa, o stanowiska i podział fruktów.

 41. Victoria pisze:

  Masz Waść rację,a poza tym :
  Czym wyższy urząd pełnił,tym ma większe układy,które przeważnie deprawują.Więc niemalże każda,, kariera partyjna” niestety nie świadczy o fachowości ,ale uczy jakby tu coś zakombinować,oszukać ,ślizgając się jak piskorz.Tylko .że ryby są tylko sprytne i śliskie . Więc nie oszukują wykorzystując zdolności oratorsko-aktorskie,gdyż przeważnie mało mówią 🙂

 42. CEBEA pisze:

  Przeczytajcie sobie regulamin zamówień publicznych. Zakupy do 15 tys wójt może robić bez jakiegokolwiek postępowania. Idzie do sklepu i kupuje. Zakupy powyżej 15 tys aż do prawie 160 tys wójt kieruje kilka zapytań do wybranych przez siebie firm i wybiera. NIGDZIE TEGO NIE OGŁASZA. 100 % TRANSPARENTNOŚĆ.

 43. wrzosowiak pisze:

  Dzięki takim zapisom w regulaminie wiele zadań mogą realizować znajomi ” królika ” za z góry ” niby wynegocjowane” ceny. Tak wypływają pieniądze z naszej gminy ( należy przeanalizować koszty projektów oświetlenia ulicznego , które w wielu przypadkach są porównywalne z kosztami jego wykonania ). Porównajmy strony internetowe zamówień publicznych w innych gminach. A w naszej gminie zapis z zestawienia umów”Aneks nr 1 do umowy
  RIGP.272.13.2017 – wukonanie robót
  dodatkowych i zaniechanych-
  rozbudowa ZSO w Natolinie zgodnie z
  umową 21 750,00 zł/brutto ” Aneksiki ,aneksiki ,aneksiki wyplata kasy większej niż określono w umowach . I po co te przetargi jeśli do każdej umowy podpisywany jest aneks . Następca będzie miał co analizować ; bo w jednym dniu t.j. 15 06 2018r. jest ogłoszenie o zamówieniu i w ty samym dniu jest ogłoszenie o zmianie ogłoszenia na to samo zadanie – czyżby treść zamówienia nie odpowiadała zainteresowanemu – znajomemu „królika ” .