Co dalej z odbiorem odpadów? Jest komunikat urzędu gminy

Konsorcjum dwóch firm będzie odbierać odpady komunalne od mieszkańców gminy Jedlnia-Letnisko przez najbliższe półtora roku. Jak czytamy w komunikacie, od 1 lipca 2018 r. zostaje wprowadzony workowy system odbioru odpadów, jednak mieszkańcy mogą posiadać własne pojemniki na odpady, które będą opróżniane. Dotychczasowe pojemniki będą bądź to odbierane przez pracowników konsorcjum, bądź też odsprzedawane mieszkańcom. W komunikacie brak jest informacji na temat kontrowersji w ostatnich tygodniach spowodowanych tym, że pracownicy firmy zabierali pojemniki mieszkańcom, którzy już wcześniej wykupili je na własność.

57_ogloszenie_odpady_pojemniki_28-06-2018

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

2 odpowiedzi na „Co dalej z odbiorem odpadów? Jest komunikat urzędu gminy

  1. Efka pisze:

    Dziękuję ci Wielki Urzędzie za wyrażenie zgody na posiadanie własnego pojemnika. Czuję się zaszczycona

  2. Radek Wdowski pisze:

    Do wszystkich Państwa, którzy jeszcze nie oddali pojemnika:
    Żądajcie o pokwitowanie odbioru za pojemnik, a jeśli się Państwo zdecydują na zakup pojemnika to o rachunek, uprzednio jednak sprawdźcie jaka jest cena nowego pojemnika o takiej samej pojemności w Internecie.
    W sołectwach zdarzały się przypadki, że pojemniki odbierane były bez żadnego potwierdzenia, a Ci którzy go żądali mieli problem z jego otrzymaniem od pracowników odbierających pojemniki. Kto jednak da Państwu gwarancję, że za jakiś czas otrzymacie powiadomienie o nieoddanym pojemniku i żądanie okazania potwierdzenia jego odebrania przez pracownika, a w przypadku jego braku żądanie zapłaty za fizycznie oddany, ale nie pokwitowany? Coś tu nie gra bo przypadek na którym się opieram wskazuje, że pracownicy odbierający pojemniki byli bardzo oporni na wydawanie potwierdzenia jego odbioru i z żalem je wydawali tym z mieszkańców, którzy stali na swoim.