Sztafeta Niepodległości w górach (pierwsze zdjęcia)

Sztafeta Niepodległości ruszyła! Na facebookowej stronie promującej wydarzenie są już pierwsze zdjęcia z I etapu wysokogórskiego. Grupa z Taternickiego Klubu Harcerzy o świcie stanęła na Rysach, a później zeszła do Czarnego Stawu Pod Rysami i do Morskiego Oka. Flagę biało-czerwoną, która im towarzyszyła, przekazali kolejnym klubowiczom, którzy przebijali się przez Szpiglasową Przełęcz do Doliny Pięciu Stawów.

Kolejna ekipa wyruszyła na Orlą Perć. Po przekazaniu flagi na Granatach ekipa nr 4 podążyła dalej Orlą Percią! Aktualnie są na Krzyżnym. Przed nimi zejście do Doliny Pańszczycy. Później muszą przebić się do Murowańca i stamtąd ostatnia prosta do Kuźnic – informuje Taternicki Klub Harcerzy.

W Zakopanem jest Dawid Alberski – mieszkaniec Jedlni-Letniska, jeden z pomysłodawców i koordynatorów całej akcji. Jak sam przyznaje, emocji było co niemiara. – Dzisiaj rano byłem pełen obaw – jak wyjdzie, czy to ma sens, czy ktoś o nas napisze, czy po prostu przejdziemy ot tak przez całą Polskę z flagą i słuch o nas zaginie. Ale kiedy zobaczyłem zdjęcia od Taternickiego Klubu Harcerzy zrozumiałem, że nie ma się o co martwić. Zrobili tak dobry początek, że reszta musi się dobrze potoczyć. Zdjęcia zaparły dech w piersiach nie tylko mi, bo po paru minutach zobaczyłem je na portalu Tatromaniak, który ma 300 tys. lajków na Facebooku. Potem podłapali kolejni i kolejni. Teraz czuję, że jest siła, jest moc, lecimy dalej w całą Polskę aż do Bałtyku! – tak komentuje Dawid swoje pierwsze wrażenia.

Na szczycie Rysów. Początek Sztafety Niepodległości.

Na szczycie Rysów. Początek Sztafety Niepodległości.

Widok z okolic Buli pod Rysami. W dali Czarny Staw a pod nim Morskie Oko.

Widok z okolic Buli pod Rysami. W dali Czarny Staw a pod nim Morskie Oko.

Ekipa nad Morskim Okiem

Ekipa nad Morskim Okiem

Więcej informacji i zdjęć na stronie Sztafety Niepodległości oraz Taternickiego Klubu Harcerzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

2 odpowiedzi na „Sztafeta Niepodległości w górach (pierwsze zdjęcia)

  1. edgar pisze:

    A czemu gminnym autem pojechał kierowca który w niejasny sposób rozliczl paliwo i inne rzeczy związane z samochodem? !. Trzeba sprawdzić czy bedac w Zakopanem nie był jednocześnie w Świnoujściu. ..