W poniedziałek 56. sesja Rady Gminy

W poniedziałek 20 sierpnia 2018 r. o godz. 9.00 rozpocznie się 56. sesja Rady Gminy Jedlnia-Letnisko. W porządku obrad znalazło się 16 punktów.

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Przyjęcie protokołów z LIV i LV sesji Rady Gminy.
 3. Sprawozdanie Wójta z działalności międzysesyjnej.
 4. Interpelacje i zapytania radnych oraz mieszkańców.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w Uchwale Budżetowej na 2018 rok.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Jedlnia-Letnisko na lata 2018-2025.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie określenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży oraz poza miejscem sprzedaży, zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży na terenie Gminy Jedlnia-Letnisko.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odpłatne nabycie nieruchomości przez Gminę Jedlnia-Letnisko.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie nieodpłatnego przejęcia na własność Gminy Jedlnia-Letnisko działek stanowiących wewnętrzną drogę dojazdową – ul. Dębowa, położoną w miejscowości Siczki gmina Jedlnia-Letnisko.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży działki położonej w miejscowości Jedlnia-Letnisko, gmina Jedlnia-Letnisko, oznaczonej nr ew. 119/10 o powierzchni 129m², stanowiącej własność Gminy Jedlnia-Letnisko na rzecz użytkownika wieczystego.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy stanowiącej drogę wewnętrzną w miejscowości Rajec Szlachecki gmina Jedlnia-Letnisko.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy stanowiącej drogę wewnętrzną w miejscowości Wrzosów gmina Jedlnia-Letnisko – „Na Skraju”.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie VIII Wydział Zamiejscowy w Radomiu skargi Prokuratora Rejonowego Radom – Zachód w Radomiu na uchwałę Nr XLIX/281/2014 Rady Gminy Jedlnia-Letnisko z dnia 23 czerwca 2014 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Jedlnia-Letnisko.
 14. Udzielenie odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych oraz mieszkańców.
 15. Sprawy różne.
 16. Zamknięcie sesji.

Projekty uchwał są dostępne tutaj

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

3 odpowiedzi na „W poniedziałek 56. sesja Rady Gminy

 1. wrzosowiak pisze:

  Indolencja wójta gminy – Radni czytajcie dokładnie projekty uchwał .
  W poniedziałek 20 sierpnia 2018 r. o godz. 9.00 rozpocznie się 56. sesja Rady Gminy Jedlnia-Letnisko. W porządku obrad znalazło się 16 punktów.
  W punkcie 8 – Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odpłatne nabycie nieruchomości przez Gminę Jedlnia-Letnisko.
  W treści § 1 „Wyraża się zgodę na nabycie przez Gminę Jedlnia-Letnisko działki ewidencyjnej ,oznaczonej nr 39/7 o pow. 0,0101 m2 położonej w miejscowości Piotrowice itd….”
  Projekt uchwały podpisał wójt gminy ,przy akceptacji aplikanta radcowskiego Mileny Czuczwary
  Z analizy projektu wynika ,że gmina zamierza nabyć grunt o powierzchni 101 cm2 czyli kwadrat o wymiarach 10×10 cm . Jaką tam inwestycję będzie realizował wójt z nowym szefem inwestycji .
  Rozumiem ,że aplikant radcowski może nie znać geometrii ale nasz geniusz „absolwent studiów podyplomowych UW” winien posiadać taka wiedzę z poziomu 6 klasy szkoły podstawowej oraz czytać dokumenty które podpisuje . ( już kilkakrotnie o tym pisałem, że podpisuje bez czytania ). Rozumiem – brak czasu przed organizacją dożynek . Zaganiany chłopina bo to wieniec dożynkowy trzeba zrobić i garniturek odprasować fryzjera zaliczyć i przygotować piękną mowę oraz projekt relacji dla ulubionego radia .
  Radni czytajcie dokładnie projekty uchwał bo może okazać się ,że wyrażacie zgodę na sprzedaż boiska na Kolonce dla dewelopera lub kredycik na kwotę 60 mln zł . Bo w tej gminie nie ma różnicy gdzie w liczbie postawiony jest przecinek i ile jest w niej zer . Po wyborach nowy wójt będzie miał co analizować .

 2. Relacja z sesji będzie najprawdopodobniej jutro, bo, mimo że byłem obecny na sesji, pisząc tekst wolę również posłużyć się filmem Maćka Frączka, który zostanie opublikowany niebawem.

  Niecierpliwym napiszę w skrócie: była miazga. Bożena Grad i Katarzyna Baran wystąpiły z klubu „Razem dla Gminy”. Karol Rzeszowski dał do zrozumienia, że nigdy do niego nie należał. Wszystkie trzy osoby odczytały swoje oświadczenia, które zamierzają również opublikować tu na portalu. Swoje wygarnęli Renata Pasek, Robert Borkowski i piszący ten tekst. Wielokrotnie była mowa o manipulacjach wójta, jego niszczeniu i zastraszaniu ludzi. Coś się wreszcie przelało.

  Radni zdjęli z porządku obrad projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odpłatne nabycie nieruchomości (drogi) przez Gminę Jedlnia-Letnisko, gdyż w pierwszej kolejności zobowiązali wójta do przedstawienia dokumentów (czy była zgoda Rady na dokonanie wydzielenia działki – działka, która ma być kupiona, nie jest ujawniona w księdze wieczystej). Okazało się bowiem, że wójt, asfaltując łącznik między ul. Piotrowicką i ul. Staroradomską, wyasfaltował również fragment prywatnej działki. Dodam, że regułą jest, że wszystkie nieruchomości służące jako drogi dojazdowe gmina przejmuje bezpłatnie.

  W dalszej części sesji odbywała się debata na projektem uchwały o zmianie uchwały budżetowej na 2018 rok. I tu było widać jak na dłoni bałagan i chaos w urzędzie wynikający z licznych reorganizacji. Okazało się, że wójt chce zwiększyć budżet na drogi o 120 proc., nie zwiększając zakresu inwestycyjnego zadania. Argumentował to wzrostem ceny za materiały i robociznę (o ponad 100 proc. w ciągu pół roku!). Radni żądali szczegółów ale nie doczekali się ich. Nowy kierownik inwestycji niewiele był w stanie powiedzieć.

  Radni zdecydowali, że w tym punkcie sesja zostanie przerwana i wznowiona w poniedziałek za tydzień o godz. 14.00. Do tego czasu Leśnowolski i jego urzędnicy mają uzasadnić sensowność wszystkich proponowanych zmian (tj. dlaczego zabieramy pieniądze z jednego zadania inwestycyjnego i wrzucamy do innego albo tworzymy następne nie kończąc zadań rozpoczętych) oraz dokładnie oszacować, ile potrzeba pieniędzy, na które drogi, co na nich będzie robione i ile metrów bieżących zadanie obejmie.

  Zachęcam do oglądania filmu z sesji. Maciek obiecał wrzucić go na Youtube w nocy. Była też kamera gminna ale czy Urząd opublikuje film, kiedy i czy w pełnej wersji – tego nie wiem.

 3. CEBEA pisze:

  Przypuszczam, że w związku z wyborami w budżecie znalazły się zadania inwestycyjne w formie „haseł” bez zabezpieczenia odpowiednich środków. Ładnie wygląda dla wyborców, że będzie zrobiona ich droga. Typowe działanie wójta. Szkoda mieszkańców. Jak zawsze w roku wyborczym następuje przyśpieszenie inwestycji.